Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, ely3 napisał:

Możesz podać źródło do tych danych. Gdzie oni przenosili produkcje? Bo z tego co ja wiem to praktycznie wszystkie zakłady nie pracowały przez 3 tygodnie bo nikt nie chciał pracować. Ale skoro twierdzisz inaczej to ciekaw jestem źródła tej informacji

Gdzieś w TV mi mignęło info, że w prowincjach najmniej narażonych zwiększono produkcję niezbędnych do funkcjonowania kraju przedsiębiorstw, ale jeżeli coś pomyliłem i tak nie było to przepraszam za dezinformację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sewer napisał:

I mamy 6 ofiarę, 27 latka... Zastanawia czy była to schorowana osoba, są takie w każdym wieku

przyszła do szpitala rodzić, odwiedzała ją matka, która przyleciała z włoch (co zataiły...). być może przyczyną zgonu nie był COVID, lecz jakieś komplikacje poporodowe. tutaj trochę o tym: http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=48352

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-pandemia-koronawirusa-niemal-18-proc-chorych-nie-ma-objawow-,nId,4392654#iwa_source=special

W takim ujęciu, bez masowych testów, będzie ciężko.

@Zdzich

Masz sporo racji, ale spłaszczenie krzywej zachorowań, może zapobiec zapaści służby zdrowia.

Od wzmocnienia "karności" społeczeństwa jest stan wyjątkowy, wojsko.

Pomijając powyższe, Czechom udało się kupić maski i testy, Tutaj, na cito powinna iść mobilizacja z rozbudową laboratoriów, zwiększaniem liczby łóżek i respiratorów.

Na dzisiaj mamy (podobno) 10 000 miejsc, z czego niecałe 10% z respiratorami. 

W Puławach ośrodek wojskowy mógł od początku robić 350 testów dziennie, ale 3 tygodnie nie było certyfikatów! Zwolniono całą górę, ale 3 tyg przepadły.

Pod kątem bezobjawowców, te całe powroty z kwarantanną, to raczej wielkie bum.

 

Jest jeszcze kwestia przekwalifikowania szpitali i rozpacz lekarzy. Fajne są wypowiedzi uznanych lekarzy, "jeżeli lekarz nie potrafi założyć stroju i leczyć zapalenia płuc, jakim prawem uważa się za lekarza".

Panowie lekarze którzy wrócili a Włoch do szpitala powiatowego, nie przeszli żadnej kwarantanny. Znajomi mówią, że w dobrych humorach żrą ciasto które cukiernia w ramach pomocy przekazała szpitalowi w ilości 50 kg. Tak do niczego nie dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sewer napisał:

I mamy 6 ofiarę, 27 latka... Zastanawia czy była to schorowana osoba, są takie w każdym wieku.Jeśli chodzi o Włochy i dokładniejsze dane: 

- średnia wieku ofiar śmiertelnych to 79,5
- 99,2% przypadków cierpiało wcześniej na różne choroby i schorzenia (3/4 na więcej niż jedno)
- 17 ofiar w wieku poniżej 50 lat
- wszystkie włoskie ofiary poniżej 40 roku życia to mężczyźni z poważnymi schorzeniami

 

skąd te dane ? panowie i panie, źródło, link, od zawsze proszę o to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sewer napisał:

I mamy 6 ofiarę, 27 latka... Zastanawia czy była to schorowana osoba, są takie w każdym wieku.

Nie chorowała przewlekle, była po cięciu cesarskim

 https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25806685,koronawirus-w-polsce-11-nowych-przypadkow-jest-szosta-ofiara.html#s=BoxMMt2

Jak podaje dziennikarz RMF FM 27-latka zaraziła się od swojej matki, która wcześniej wróciła z Włoch. Młoda kobieta kilka dni temu w szpitalu urodziła dziecko. Nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac odpowiedzi dlaczego chinolom się udało:

"Australijka chińskiego pochodzenia straciła pracę i pozwolenie na pobyt w Chinach za to, że w czasie wymaganej przepisami kwarantanny domowej wyszła w Pekinie pobiegać, nie zakładając nawet maseczki ochronnej"

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1462290,zlamala-kwarantanne-chiny-wyrzucily-ja-z-kraju-firma-zwolnila-z-pracy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Szukajac odpowiedzi dlaczego chinolom się udało:

"Australijka chińskiego pochodzenia straciła pracę i pozwolenie na pobyt w Chinach za to, że w czasie wymaganej przepisami kwarantanny domowej wyszła w Pekinie pobiegać, nie zakładając nawet maseczki ochronnej"

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1462290,zlamala-kwarantanne-chiny-wyrzucily-ja-z-kraju-firma-zwolnila-z-pracy.html

Skasuj by mój szef tego nie zobaczył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzemo napisał:

 

Jak podaje dziennikarz RMF FM 27-latka zaraziła się od swojej matki, która wcześniej wróciła z Włoch. Młoda kobieta kilka dni temu w szpitalu urodziła dziecko. Nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe. 

ojp co za bezmózgi :( :( :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 23:55, Chytruz napisał:

Nie ma absolutnie nic niezwykłego w tym, że jak 60-letni chłop musi siedzieć w domu to mu się zaczynać nudzić i w ramach rozrywki postanawia wieźć rosół przez 200 kilometrów. Happens all the time.

Nie wiem w którym momencie jest ironia, w którym nie.

Bo dla mnie ten post ma konstrukcję ironiczną, gdy z jego treścią się w pełni zgadzam.

Tak, nie ma nic niezwykłego w tym, że jak 60-letni chłop musi siedzieć w domu, to mu się zaczyna nudzić i w ramach zajęcia jest gotowy zrobić cokolwiek dla syna. Byłaby zima, a miał wnuki, pewnie by zaczął budować karmiki dla ptaków.

Tak. Happens all the time. Ty i wszyscy w Twoim otoczeniu to sieroty nie licząc tego jednego znajomego, czy co, że Ciebie to dziwi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

czyli już co najmniej 2 z tych 6 ofiar miały wirusa, ale przyczyną zgonu było coś innego.

Walka z wirusem jest dla organizmu tak obciążąjąca ze brakuje środków na ogarnianie pozostałych zagrożeń. Organizm osłabiony wirusem i po porodzie z cesarką miał widac za mało środków by ogarniac resztę i doszło do sepsy.

Z tego tez wynika ze zwykła forma fizyczna ma ogromne znaczenie. To ze jesteśmy zmęczeni, zestresowani, czy niewyspani może nas zabić

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.