Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Krzemo napisał:

Już Fluber to wrzucał tylko ,że to stoi w sprzeczności z danych MZ , które podaje liczbę testów. Ile było pozytywnych . Robią 4,5 -5 tys testów dziennie ze skutecznością 15-20% więc bardzo watpliwa jest ta relacja ,ze tam brakuje testów. Nie ma info jaki to szpital ani jaki region.  Nie mówię ,że nie ale oni jeszcze 2 dni mieli np na caly Paryż 800 przypadków z czego tylko 40 wymagało respiracji

@Fluber

Nawet Cimoszewicza nie badali bo nie miał objawów choć miał kontakt z zakażonym a Belkę już tak bo miał przeziębienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Ale ja tego nie broniłem. Za to Ty danych niemieckich broniłeś ;) 

Ja broniłem metody niemieckiej czyli szerokiego badania każdego podejrzanego oraz danych nt śmiertelności a nie tych przypadków. Tu od początku pisałem ,że nie wiem dlaczego tak jest

 

1 minutę temu, fluber napisał:

Raczej około 30% ( bo wczoraj mieli 1404 nowe przypadki)

Te 4,5-5 tys to za okres 12-16 . Nie wiem ile robili wczoraj i przedwczoraj bo Francuzi robią aktualizacje co 5 dni ale i tak ich reporty są najbardziej szczegółowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Ja broniłem metody niemieckiej czyli szerokiego badania każdego podejrzanego oraz danych nt śmiertelności a nie tych przypadków. Tu od początku pisałem ,że nie wiem dlaczego tak jest

Ale już widać, ze ta metoda okazała się nieskuteczna, bo wykrywała ogniska, ale nie zapobiegała tworzeniu nowych (poprzez otwarte granice i nacisk na gospodarkę). Jedyne na co wpłynie, to to, ze wskaźnik śmiertelności pewnie będzie bliższy prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, quevas napisał:

balansują na skórce od, za przeproszeniem, banana branże o charakterze fundamentalnie kluczowym dla mentalnej kondycji społeczeństwa :

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25802970,koronawirus-w-niemczech-ceny-uslug-seksualnych-spadaja-domy.html#a=15&c=163&t=14&g=a&s=BoxNewsMT

 

Trochę offtop bedzie ale Ciekawe skad ten reporter wziął szacunek ze 700 000 prostytutek jest w Niemxzech. ~ 80 mln ludność, wiec kobiety to ~40, wychodzi ze 1 na 50 kobiet w każdym wieku, nawet włączając dzieci to prostytutka, ciekawe, ciekawe ... 

 

Włochy - nie widać coś tego szczytu zachorowań jeszcze :( masakra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Teraz wzmozyli testowanie, wiec wiadomo było, ze będzie wzrost przypadków. Bardziej martwi 2500 critical, tu jeszcze szczytu nie ma...chyba

A wiesz może ile czeka się na wyniki we Włoszech? Może są to po prostu przypadki z 3-4 dni jak tyle tych testow robią to może jest delay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

A wiesz może ile czeka się na wyniki we Włoszech? Może są to po prostu przypadki z 3-4 dni jak tyle tych testow robią to może jest delay...

Myśle, ze jadą z chińskimi testami 20mins, wiec raczej nie, ale who knows. Potwierdzenia tego nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Myśle, ze jadą z chińskimi testami 20mins, wiec raczej nie, ale who knows. Potwierdzenia tego nie mam...

Tydzień temu widziałem ,że oni kupili testy w Niemczech od firmy która miała tez opracowane testy na świnską grypę. Tam jest jakiś myk ,że można za jednym zamachem robić 100 testów na raz co przyspiesza cykl ale specem nie jestem

Z tym ,że caly czas to tylko Lombardia decyduje o wynikach. Reszta mniej lub bardziej wygląda pod kontrolą. Piemont dziś wygląda lepiej ale wciąz trójka Bergamo Brescia Mediolan wygląda źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kucio napisał:

W Polsce chyba pierwszy raz od porannych wyników nie było aktualizacji kolejnych zakażeń przez 6h. Cisza przed burzą, czy światełko w tunelu?

Światełko w tunelu to chyba przy wychodzeniu z niego, póki co będzie tylko gorzej, a przynajmniej powinno być. Apropo ilości testów to pacjent "zero" miał ich już pewnie wykonanych koło 10. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, StaryFan napisał:

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-izrael-tajna-operacja-mosadu,nId,4390917#iwa_source=special

Eeee...no jak tak się te testy zdobywa, to nie mam pytań. Może i nasze służby zdobędą z 500 000.

Lol. Jeśli się tym chwala, to są idiotami. Z każdym dniem wybuch czegoś w tamtych okolicach jest bardziej prawdopodobny..tym bardziej, ze kraje arabskie lepiej sobie radzą z wirusem niż inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.