Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ely3 napisał:

@kucio

Specjalnie nie porównuje nas do bogatego zachodu tylko do Czech. Oni umowę na kupno miliona masek podpisali w zeszłym tygodniu. Wysłali w weekend wojskowy samolot by odebrać pierwsze partie. U siebie kupili 40tys masek z filtrami i w poniedziałek mieli dostawy. A my się dopiero teraz porozumiewamy? W temacie sprzętu i testów polski rząd spał do tej pory. W zeszłym tygodniu Czesi kupili testy w Hiszpanii i maski w USA. To nie jest tak że nie można nigdzie kupić tylko u nas uparli się że testy sami zrobimy. 

Może masz rację - nie będę się upierać, po prostu ja piszę z perspektywy tego co widzę i słyszę w Polsce. Kompletnie nie śledzę wydarzeń w Czechach i ich przygotowań, więc muszę Ci uwierzyć na słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, ely3 napisał:

@kucio

Specjalnie nie porównuje nas do bogatego zachodu tylko do Czech. Oni umowę na kupno miliona masek podpisali w zeszłym tygodniu. Wysłali w weekend wojskowy samolot by odebrać pierwsze partie. U siebie kupili 40tys masek z filtrami i w poniedziałek mieli dostawy. A my się dopiero teraz porozumiewamy? W temacie sprzętu i testów polski rząd spał do tej pory. W zeszłym tygodniu Czesi kupili testy w Hiszpanii i maski w USA. To nie jest tak że nie można nigdzie kupić tylko u nas uparli się że testy sami zrobimy. 

To akurat fakt.

Swoją drogą, retoryka przy zamknięciu granic UE, absolutnie nie przystaje do rzeczywistości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, kucio napisał:

Pytanie gospodarcze- czy możliwe jest ostre tąpnięcie Funta, Euro i Dolara? Póki co słabnie złoty z wiadomych względów. Ciekawi mnie jednak opcja wywrócenia się walut jak ta zaraza uderzy mocniej w UK np.

zgodnie z zasado safe heavens, frank & dolar powinien pójść w górę (frank chyba już poszedł w górę zresztą), reszta teoretycznie w dół

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, rw30 napisał:

zgodnie z zasado safe heavens, frank & dolar powinien pójść w górę (frank chyba już poszedł w górę zresztą), reszta teoretycznie w dół

Dolar jebnie, do końca miesiąca USA liderem zachorowań, jak się mylę to mnie możecie cytować

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, RappaR napisał:

Dolar jebnie, do końca miesiąca USA liderem zachorowań, jak się mylę to mnie możecie cytować

Agree. Dokładnie takie samo mam przemyślenie...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W temacie walut nie ma co przewidywać. Powinno walnąć wszystko, ale większosc banków centralnych (nawet nasz) ogłosiły ze oferuja każdą potrzebną ilośc kasy, do tego giełdami rzadzi obecnie sztuczna inteligencja, więc równie dobrze może wszystko rosnąc w momencie gdy dosłownie wszyscy będa umierać.

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz tak pomyślałem, że jak zaczyna się robić gorąco w USA, to jak oni nie chcą kompletnego krachu gospodarczego, to rozwiązanie jest jedno. Przeniesienie części produkcji na południe stanów - Teksas, Nowy Meksyk, Nevada - w suche i ciepłe stany, gdzie zachorowań powinno być mniej. No, ale biznesowe centra USA jak NYC dostanie strasznie po dupie, przez niekompetencje rządzących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Około 2500 potwierdzonych przypadków koronawirusa we Włoszech to pracownicy służby zdrowia...

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kucio napisał:

Teraz tak pomyślałem, że jak zaczyna się robić gorąco w USA, to jak oni nie chcą kompletnego krachu gospodarczego, to rozwiązanie jest jedno. Przeniesienie części produkcji na południe stanów - Teksas, Nowy Meksyk, Nevada - w suche i ciepłe stany, gdzie zachorowań powinno być mniej. No, ale biznesowe centra USA jak NYC dostanie strasznie po dupie, przez niekompetencje rządzących.

W Houston juz panuja mocne obostrzenia...nie ma jak za bardzo tego przeniesc...

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, polskignom napisał:

W Houston juz panuja mocne obostrzenia...nie ma jak za bardzo tego przeniesc...

Z tego co pamietam (mogę się oczywiście mylić), ale Amerykanie spora cześć produkcji maja na północy. Jeśli czegoś nie zrobią to pierdolnie u nich jak nigdy wcześniej. Nie wiem jaki plan ma Trump i o ile można go oceniać w wielu kwestiach pozytywnie, w niektórych jako komika, tak w największym kryzysie daje dupy niesamowicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kucio napisał:

Chiny "uporają" się i zgarną pozycję lidera wcale nie bombami atomowymi, lotniskowcami czy wojskiem, a jedną zarazą i największą gospodarką świata - prawie miliard ludzi w wieku produkcyjnym. Sprytne...

Ciekawe czy politycy nie zaczynają srać pod siebie, bo widać, że choroba nie wybiera i nawet bogaci padają, więc bycie prezydentem czy prezesem gówno daje w obliczy tej choroby...

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dostałem maila z zakładu pracy, że niestety do odwołania nie będzie dostaw środków czystości, bo firmy nie realizują zamówień. Dobrze, że mam home office, ale z tego co wiem, nie wszyscy mogą pracować zdalnie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Zdzich napisał:

Chiny "uporają" się i zgarną pozycję lidera wcale nie bombami atomowymi, lotniskowcami czy wojskiem, a jedną zarazą i największą gospodarką świata - prawie miliard ludzi w wieku produkcyjnym. Sprytne...

Ciekawe czy politycy nie zaczynają srać pod siebie, bo widać, że choroba nie wybiera i nawet bogaci padają, więc bycie prezydentem czy prezesem gówno daje w obliczy tej choroby...

Od dawna wiadomo, że globalny konflikt zbrojny nie ma sensu. Szczególnie wojna z Ameryka jest nie do wygrania. Załatwili ich gospodarczo.

Wojna opłaca się tylko i wyłącznie bankrutom, bo daje możliwość „resetu” długów. Zreszta takie działanie przypisuje się również III Rzeszy.

Jesli Amerykanie padną gospodarczo, to jest szansa na pare wojen w ich wykonaniu. Osłabiony Iran może być idealnym celem po epidemii.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już skorzystam z "Tarczy", zapomnialem PIT rozliczyc. 

3 minuty temu, fluber napisał:

Właśnie dostałem maila z zakładu pracy, że niestety do odwołania nie będzie dostaw środków czystości, bo firmy nie realizują zamówień. Dobrze, że mam home office, ale z tego co wiem, nie wszyscy mogą pracować zdalnie:)

W Fedexie warszawskim ponoć przed pracownikami roztaczana jest wizja przylotu specjalnego samolotu z centrali w Memphis ze środkami czystości. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Belgijski lekarz, który zajmuje się pacjentami zainfekowanymi koronawirusem, powiedział, że młodzi ludzie również poważnie chorują. Doktor Ignace Demeyer, który pracuje w szpitalu w Aalst, powiedział, że skany płuc u młodych przyjętych na oddział ratunkowy są przerażające. - Wszyscy mają takie same dolegliwości, przez tydzień chorowali, więc zostali w domu z grypą - powiedział Demeyer w wywiadzie telewizyjnym. - A potem zgłaszają się do lekarzy informują, że mają suchy kaszel i duszność”.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawostka w Austrii: On 17 March, the death of a fourth person suspected to be infected by COVID-19 was announced.[20]. The woman died in home quarantine and was only 48 years old. An autopsy has been ordered to determine the cause of death.

Chyba ta koronka przekona tych, ktorzy przezyja do regularnych przegladow...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, polskignom napisał:

Ciekawostka w Austrii: On 17 March, the death of a fourth person suspected to be infected by COVID-19 was announced.[20]. The woman died in home quarantine and was only 48 years old. An autopsy has been ordered to determine the cause of death.

Chyba ta koronka przekona tych, ktorzy przezyja do regularnych przegladow...

To akurat prawda ale w większosci krajów to jednak rzadko kto umiera w wieku produkcyjnym

Bardziej mnie ciekawi jaki jest rozklad wieku dla cieżkich przypadków ale tu ciężko o dane. Chyba tylko widziałem coś na temat Francji gdzie 60% to ludzie ponad 65 Ale jednak trochę ponizej 30 byly a nawet 3 przypadki poniżej 18 wymagały respiracji. Ale to były dane z 10 marca. Potem już nic nie widziałem

Edytowane przez ely3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Zdzich napisał:

Co do wybuchu epidemii, to raczej nie ma na tym globie szaleńca, który byłby skłonny ryzykować wirusem RNA (niestabilność) w jakimkolwiek celu.

Logika podpowiada 2 scenariusze. Pierwszy, to przekroczenie bariery gatunkowej. Człowiek zajmuje tereny naturalne nietoperzy itd. Kilka gatunków zaczyna bytować na tym samym skrawku ziemi. Wirus szuka żywiciela i przystosowuje się (nie posądzajmy o go o świadomość, tak działa ewolucja). Zlekceważono SARS i MERS, można było opracować szczepionki, WHO dało po całości.

Alternatywa, na Świecie jest cała masa naukowców zachwycających się ile nowych mikrobów można znaleźć w kolejnej "kałuży". W Chinach w rdzeniach lodowych znaleziono wszystkie dziadostwa z przeszłości i jeszcze trochę nowych.

Jest też kwestia wykorzystywania wirusów w genetyce i jako substytut antybiotyków (wirusy atakują również bakterie, roztocza, w zasadzie wszystko).

Już dzisiaj są opracowane technologie walki z bakteriami za pomocą (z pamięci, może ktoś poprawi) nanobiotechnologii, czyli nic innego jak zarażenie chorego szczepem wirusa.

Chińczycy, zaczęli bawić się w Boga. Genetyka ludzka, klonowanie. Ich zderzacze hadronów teoretycznie mogą wyprodukować meta-stabilną mieszankę kwarków dziwnych (większy poziom swobody kwarków, niż przy tradycyjnej materii). Oczywiście prawdopodobieństwo czysto teoretyczne, ale nie byłoby nawet czasu na BUM.

Tak więc nie można wykluczyć zabawy w celach naukowych z której wyszło to co wyszło. Kwestia mutacji w jednej komórce jest prawdopodobna, ale naukowych celów poznawczych, biorąc pod uwagę okolicę, wykluczyć nie można.

Celowość działania? Raczej nie sądzę.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie ma danych na ten temat. Z reszta już przy okazji innego wątku rozmawialiśmy, ze co kraj to obyczaj, jeśli chodzi o rekordowanie ciężkich przypadków. Do tego dochodzi kwestia, ze na razie oficjalnych zgonów spowodowanych wirusem ludzi w wieku 50- jest tak mało, ze raczej założenie, ze mieli oni jakieś niewykryte schorzenia jest prawidłowe. Co chyba niekoniecznie odnosi się do medyków, tamci padają chyba ze zmęczenia...dlatego w sumie tak ważne jest rozłożenie w czasie tego gowna, nawet kosztem zapaści gospodarki, żeby ten collateral damage był jak najmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w pracy zaczynamy zmiany o godzinie 6 rano. Badanie temperatury odbywa się o godzinie... 15. Na hali ok 50 osób. Temperatury powyżej 37 są ignorowane. Niecałe 38 miał chlopak, który dorabia na taksówkach w Warszawie. Przepracował do końca zmiany. Jeżeli ktoś z forum ma zachorować to chyba jestem na pole position.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi