Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Czemu służą tak bezsensowne wpisy w tym temacie?

Dziwne troche. Tyle w tym temacie sie pisze o tym, jak to zle jak sie smieje z zachowan polakow.

Te opisane przez chytruza nierozsadne, ale jakze pozytywne. Dla ojca i pewnie matki tez, nadal w kryzysie dobro syna najwazniejsze. Mysle, ze to mimo wszystko mile ze strony Taty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mac napisał:

Dziwne troche. Tyle w tym temacie sie pisze o tym, jak to zle jak sie smieje z zachowan polakow.

Te opisane przez chytruza nierozsadne, ale jakze pozytywne. Dla ojca i pewnie matki tez, nadal w kryzysie dobro syna najwazniejsze. Mysle, ze to mimo wszystko mile ze strony Taty.

 

mile, ale kolega chcial chyba pokazac, jak wiele osob bezmyslnie sie zachowuje, w imie rosolu jechalby komunikacja, itp. itd. potencjalnie narazajac wiele osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MarcusCamby napisał:

Czemu służą tak bezsensowne wpisy w tym temacie?

nie bezsensowne, lecz humorystyczne. i służą podniesieniu nas na duchu w tych ciężkich czasach.

23 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

To swietnie się składa ze maski nadal nie są rekomendowane przez rządy dla osób zdrowych ;]

niestety. wychodzi na to, że każdy powinien nosić i gdzieś czytałem, że nawet samoróbki w jakimś tam stopniu się sprawdzają.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

nie bezsensowne, lecz humorystyczne. i służą podniesieniu nas na duchu w tych ciężkich czasach.

Spoko. Dla mnie Chytry za często sili się na dowcip przez co na jeden fajny post, na kolejne trzy tylko przewracam oczami.

Przez co ja nie wiem czy on sobie żarty robi, czy faktycznie daje anegdotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polskignom napisał:

Nie chce mi sie za bardzo robic glebokiej analizy, ale wyglada na to, ze mamy jakies 3% skutecznosci testow, ktorych jest stosunkowo malo (skutecznosc wyglada calkiem zajebiscie, psoci troche liczba testow na 100k mieszkancow, ale wyglada na to, ze lockdown + odpowiedzialnosc spoleczna Polakow robia swoje). Odpukac, ale wyglada, ze pierwsza fala za nami -> juz by sie pojawialy raczej objawy u osob zagrozonych albo ich juz by nie bylo (patrzac na inne kraje)...zgony sie pojawia, ale moze nas nie zmiecie.

Zostaly jeszcze 2 - zakupowa i powrotowa do kraju, no i co teoretycznie moze byc najgorszym tsunami, czyli niedzielne msze.

Na razie tych COVID nie ma dużo. Jestem teraz na internie, pierwsza linia frontu, jeden pacjent z podejrzeniem. 

Środki są, maski są, fartuchy są, kombinezony są.

I jestem na pulsie że znajomymi i z grupami lekarskimi. Gdyby była jakaś powódź ukrywana pacjentów, to by to wyszło. Na razie wszystko wskazuje, że jeszcze tego dużo nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Teraz, lorak napisał:

ok, ale to nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, bo polska na każdym z tych wykresów wypada dobrze.

Zobacz wykres dzielony na mln mieszkańców. Większe niż UK i USA, praktycznie poziom Hisz. W tym ujęciu idziemy poziomem Europy (poza Włochami). Jest jeszcze kwestia testów.

Możliwe, że dalej wypłaszczy, ale na dzisiaj, jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

I jestem na pulsie że znajomymi i z grupami lekarskimi. Gdyby była jakaś powódź ukrywana pacjentów, to by to wyszło. Na razie wszystko wskazuje, że jeszcze tego dużo nie ma

Przecież teraz ludzie są tak wystraszeni, że jak ostatnio jechałem komunikacją miejską i jeden facet zakaszlał, to 2/3 pasażerów (w licznie 9) od razu się odwróciło. Albo sporo jest bezobjawowców albo nie ma tylu zakażeń, bo ludzie waliliby oknami gdyby im temperatura skoczyła do 37.3 stopnia C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, StaryFan napisał:

Zobacz wykres dzielony na mln mieszkańców. Większe niż UK i USA, praktycznie poziom Hisz. W tym ujęciu idziemy poziomem Europy (poza Włochami). Jest jeszcze kwestia testów.

Możliwe, że dalej wypłaszczy, ale na dzisiaj, jest to samo.

no nie wiem, Ely tu głosił, że idziemy drogą włoch, a wyraźnie widać, że daleko do tego. mi tam jeszcze brakuje wykresów odnośnie deaths, bo to jest najbardziej miarodajne (niezależne od liczby testów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Borys napisał:

mile, ale kolega chcial chyba pokazac, jak wiele osob bezmyslnie sie zachowuje, w imie rosolu jechalby komunikacja, itp. itd. potencjalnie narazajac wiele osob.

Nie bylo tam informacji o komunikacji miejskiej. Jesli jednak wyszedlby z domu, wsiadl do swojego samochodu i go zawiozl nie spotykajac po drodze innych ludzi, to czy to by sie az tak mocno roznilo od pobiegania sobie, co wiele userow pisala w topicu ze robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mac napisał:

Dziwne troche. Tyle w tym temacie sie pisze o tym, jak to zle jak sie smieje z zachowan polakow.

Te opisane przez chytruza nierozsadne, ale jakze pozytywne. Dla ojca i pewnie matki tez, nadal w kryzysie dobro syna najwazniejsze. Mysle, ze to mimo wszystko mile ze strony Taty.

 

Nope, ojcu się nudzi i chciał sobie zrobić wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Albo sporo jest bezobjawowców albo nie ma tylu zakażeń, bo ludzie waliliby oknami gdyby im temperatura skoczyła do 37.3 stopnia C.

Za to dzwonią do sanepidów w dużej ilości. Ludzie chyba zrozumieli, że jechanie nawet własnym autem do szpitala to zawsze ryzyko interakcji na SOR-ze z kimś chorym itp. Więc ta infolinia pod tym względem działa i dotarło do ludzi, by w razie problemów zwracać się do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kucio napisał:

Reakcjom.
 

——

Pacjent zero, będzie wypuszczony dopiero w czwartek. Czwarty raz mu robią test, bo chcą być pewni, że będzie mieć nawrot bezobjawowy i stanie się osobą zakażającą.

Wyciągają wnioski z innych krajów.

pytanie na ile takich ponownych badań, każdego jednego przypadku starczy nam konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.