Skocz do zawartości

KOBE


matek

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Jendras napisał:

Ale bierzesz pod uwagę, że to jest nie tyle Garnett vs. Gasol, co Garnett vs. Gasol, Bynum i Odom?

hm ale w jakim sensie? ja zakladam ze oddalibysmy podobna paczke co za gasola z masa pickow

Boston oddal Jeffersona i kupe pickow za KG, KG nie chcial isc do Suns mowi w tym wywiadzie bo gralby tylko z Nashem a w druga strone mieli isc Marion i Amare

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubbas napisał:

na pewno więcej by ugrali niż z Gasolem, no i KG by nie był z jednym pierścieniem

Jakby Garnett się nie połamał w 2009r. a w 2010r. nie wypadł w finałach Perkins to wielce możliwe, że Kobe nie miałby ani jednego pierścienia bez Shaqa, więc to taka gdybologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pepis21 napisał:

Jakby Garnett się nie połamał w 2009r. a w 2010r. nie wypadł w finałach Perkins to wielce możliwe, że Kobe nie miałby ani jednego pierścienia bez Shaqa, więc to taka gdybologia.

Jakby w 2008 nie połamał się Bynum to Kobe miałby drugi 3peat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubbas napisał:

hm ale w jakim sensie? ja zakladam ze oddalibysmy podobna paczke co za gasola z masa pickow

Boston oddal Jeffersona i kupe pickow za KG, KG nie chcial isc do Suns mowi w tym wywiadzie bo gralby tylko z Nashem a w druga strone mieli isc Marion i Amare

Nie ma szans, Odom miał z Bynumem lecieć w tamtej wymianie, nie wiadomo co jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SlaKB napisał:

Jakby w 2008 nie połamał się Bynum to Kobe miałby drugi 3peat.

O tym właśnie mówię, możemy gdybać i gdybać. Równie dobrze mogłoby dojść do trade'u Garnetta w którym trafiłby do LA, połamałby się jak połamał w 2009r. a Jeziorowcy bez Gasola, bez Bynuma i bez Odoma mogliby wtedy odpaść już w R1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepis21 napisał:

Jakby Garnett się nie połamał w 2009r. a w 2010r. nie wypadł w finałach Perkins to wielce możliwe, że Kobe nie miałby ani jednego pierścienia bez Shaqa, więc to taka gdybologia.

 

3 godziny temu, SlaKB napisał:

Jakby w 2008 nie połamał się Bynum to Kobe miałby drugi 3peat.

obaj macie racje nie wiadomo, ale ja wierze ze goscie tak napedzani jak KG i Kobe razem, rozjebaliby kompletnie lige

a i swoja droga, KG>Duncan, tak wrzuccie mnie do lapu capu

3 godziny temu, Jendras napisał:

Nie ma szans, Odom miał z Bynumem lecieć w tamtej wymianie, nie wiadomo co jeszcze. 

A oddali KG za pakiet pickow i Ala Jeffersona? 

Al Jefferson, Ryan Gomes, Sebastian Telfair, Gerald Green, Theo Ratliff, cash considerations, Boston's 2009 first-round draft pick (top 3 protected)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kubbas napisał:

A oddali KG za pakiet pickow i Ala Jeffersona? 

Al Jefferson, Ryan Gomes, Sebastian Telfair, Gerald Green, Theo Ratliff, cash considerations, Boston's 2009 first-round draft pick (top 3 protected)

Yup. 

Jefferson był wtedy sporo wart. 

Poza tym, Kevin McHale i wszystko jasne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bierzecie pod uwagę salary? Sprawdziłem sobie i KG za sezon 07/08 dostał $23,750,000. Celtics oddali:

Ratliff: $11,666,666, Gomes: $770,610, Green: $1,440,960, Jefferson: $2,480,885, Teflair: $2,562,426. Razem: $18,921,547 + kasa, która to równoważyła.

Gasol natomiast zarobił $13,735,000 a oddani zostali:

Brown: $9,075,000, Crittenton: $1,285,200 i McKie: $750,000 (choć on już nie grał wtedy a był asystentem trenera w 76ers). Razem:  $11,110,200

Czyli brakuje do KG.

Teraz popatrzmy na Lakersów z tamtego okresu: Odom zarabia $13,248,596, Bynum natomiast: $2,172,000. Razem daje nam to $15,420,596.Czyli żeby dobić do tego co dali Celci to wychodziłoby, że musiałby dojść Ariza ($3,1 mln) + Karl/Mbenga (ok. $430tys) albo ew. kombinacje typu Farmar (ok. $1mln) + Mihm ($2,5 mln).

Nie wiem, jeżeli coś pieprzę trzy po trzy to mnie poprawcie, ale mi wychodzi, że Odom chcąc nie chcąc polecieć by musiał, ponieważ najlepiej się spinał finansowo. Przy Brownie trzeba by dołożyć jakiegoś Radmanovicia, więc kolejny gracz do oddania więcej. Bynum za to już nie koniecznie, gdyż Mihm miał podobny kontrakt, ale kto by chciał Chrisa Mihma? Bynum był bardziej łakomym kąskiem dla Wolves. Zresztą wtedy Bynum też musiałby zostać wyrównany czymś typu Vujacić ($1,756,95) + Karl/Mbenga.

 

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pepis21 napisał:

Ale bierzecie pod uwagę salary? Sprawdziłem sobie i KG za sezon 07/08 dostał $23,750,000. Celtics oddali:

Ratliff: $11,666,666, Gomes: $770,610, Green: $1,440,960, Jefferson: $2,480,885, Teflair: $2,562,426. Razem: $18,921,547 + kasa, która to równoważyła.

W jakim sensie "równoważyła"? Kasa dodana do wymiany nie wlicza się w salary. 

Wtedy była mowa o Odomie i Bynumie jako podstawie wymiany, KG miał większą wartość rynkową niż Gasol. Można dyskutować, czy pakiet Bostonu był lepszy czy nie, ale bez oferowania swoich najlepszych assetów Lakersi nie mieliby nawet podjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kubbas napisał:

Pamiętam czasy getgarnett.com

na pewno więcej by ugrali niż z Gasolem, no i KG by nie był z jednym pierścieniem

O czym ty mówisz ? Byłby Garnett nie byłoby P.Gasola więc Kobe miałby mistrzostwo w 2008, ale w 2009 i 2010 pewnie nie.
A już z pewnością nie miałby w 2009 więc wychodzi na to samo lub gorzej.
Poważna kontuzja kolana Kevina zabrała mistrzostwo Celtics w 2009 i prawdopodobnie też 2010.
W playoff 2009 wcale nie mógł grać, a w playoff 2010 po powrocie nie był już tak mocny jak w playoff 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jendras napisał:

W jakim sensie "równoważyła"? Kasa dodana do wymiany nie wlicza się w salary.

Wiem, ale to nie jest tak, że właściciel teamu razem z pickami może wyrównać pieniędzmi pewną różnicę? Jeżeli nie to nie wiem Boston musiał mieć chyba wolne miejsce na pozostałe prawie $5mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

Wiem, ale to nie jest tak, że właściciel teamu razem z pickami może wyrównać pieniędzmi pewną różnicę? Jeżeli nie to nie wiem Boston musiał mieć chyba wolne miejsce na pozostałe prawie $5mln.

Kasa idzie po prostu do kieszeni, nie ma żadnego wpływu na balans salary w wymianie. Poza tym suma wartości kontraktów przychodzących i oddawanych nie musi być 1:1, nie pamiętam jaką dokładnie proporcję określały ówczesne przepisy, ale najwyraźniej 18 baniek wystarczało na przyjęcie 23. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, loco napisał:

Nie ma takiego scenariusza, w którym McHale oddaje KG do Lakers. On by go wysłał do Bostonu za paczkę chipsów. EOT

to KG wybierał gdzie chce iść. paczki miały małe znaczenie, picki w drugą strone i kontrakty

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.