Skocz do zawartości

KOBE


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

It was reported that Kobe and his pilot were used to taking risks. This is from the New York post:

Kobe used a chopper to play a trick on Pelinka, the LA Times reported in 2017.

Bryant had the pilot do military maneuvers on the chopper with Pelinka on board, and even turn the engine off in midair.

“My life was flashing before my eyes,” Pelinka told the newspaper. “I almost had a heart attack. Kobe’s just sitting there calm and collected.”
 

Cytat

Kawhi confirmed that he flew with pilot Ara Zobayan in the same helicopter that crashed on Sunday. “Flown with him a lot. Great guy, super nice, he was one of their best pilots. That’s a guy who you ask for. It’s just surreal still for me...he’s a good dude.”

 

 

 

XLaib50p_normal.jpg

Kawhi confirmed that he flew with pilot Ara Zobayan in the same helicopter that crashed on Sunday. “Flown with him a lot. Great guy, super nice, he was one of their best pilots. That’s a guy who you ask for. It’s just surreal still for me...he’s a good dude.”

 

Kawhi added that he wasn’t sure if he was done with helicopters. “You don’t know what’s real yet. I can’t really speak on it. It’s a lot of thoughts in my head.”

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

It was reported that Kobe and his pilot were used to taking risks. This is from the New York post:

Kobe used a chopper to play a trick on Pelinka, the LA Times reported in 2017.

Bryant had the pilot do military maneuvers on the chopper with Pelinka on board, and even turn the engine off in midair.

“My life was flashing before my eyes,” Pelinka told the newspaper. “I almost had a heart attack. Kobe’s just sitting there calm and collected.”

jeśli ktoś rozważa wersję o nacisku, to jest dobra amunicja, ale leciał z córką, więc nie sądzę, aby podejmował jakiekolwiek ryzyko. po prostu pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lorak napisał:

jeśli ktoś rozważa wersję o nacisku, to jest dobra amunicja

Ty Karol  musisz być niezły plotkarz i 'węszyciel'(?) spisków. Nie wiem jak na podstawie  tego cytatu o locie z Pelinko, gdzie Kobe zrobił typowe 'ej, przewieź go tak na pełnej kurwie i zakręć bączka jeszcze' wywnioskowałeś coś o jakichś naciskach, pomijając już to jakie te naciski miałyby mieć wpływ na lot i jego przebieg.

Choć może to o nacisku lotu to taka polska 'naleciałość' po smoleńsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rw30 napisał:

Ty Karol  musisz być niezły plotkarz i 'węszyciel'(?) spisków.

Karol Karola zrozumie.

10 minut temu, rw30 napisał:

Nie wiem jak na podstawie  tego cytatu o locie z Pelinko, gdzie Kobe zrobił typowe 'ej, przewieź go tak na pełnej kurwie i zakręć bączka jeszcze' wywnioskowałeś coś o jakichś naciskach

z cyklu "nie znam się, lecz wypowiem": wyłączenie silnika takiej maszyny w powietrzu, by komuś zrobić pranka, wydaje się naruszeniem zasad bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, rw30 napisał:

Ty Karol  musisz być niezły plotkarz i 'węszyciel'(?) spisków. Nie wiem jak na podstawie  tego cytatu o locie z Pelinko, gdzie Kobe zrobił typowe 'ej, przewieź go tak na pełnej kurwie i zakręć bączka jeszcze' wywnioskowałeś coś o jakichś naciskach, pomijając już to jakie te naciski miałyby mieć wpływ na lot i jego przebieg.

Choć może to o nacisku lotu to taka polska 'naleciałość' po smoleńsku

tak samo on gdyby tak jak i ty, jest jeszcze historia dzieciaka ktory dzien wczesniej zrobil sobie rozmazane selfie z kobe a kobe powiedzial mu jutro tj niedziela zrobimy sobie lepsze zdjecie jak moja corka wygra mecz, czyli na tym zeby dolecieli na mecz na czas tez mu zalezalo, z drugiej stronyto byl jego event bez niego by nic nie ruszylo

14 godzin temu, lorak napisał:

Karol Karola zrozumie.

z cyklu "nie znam się, lecz wypowiem": wyłączenie silnika takiej maszyny w powietrzu, by komuś zrobić pranka, wydaje się naruszeniem zasad bezpieczeństwa.

a tak bylo? masz moze artykul, takich detali nie czytalem

Godzinę temu, Jendras napisał:

Poza tym Pelinka to znany bajkopisarz. 

mowisz o tej historii z Ledgerem? Kobe potem sam wyjasnil co mu sie pomylilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kubbas napisał:

 

kobe powiedzial mu jutro tj niedziela zrobimy sobie lepsze zdjecie jak moja corka wygra mecz, czyli na tym zeby dolecieli na mecz na czas tez mu zalezalo, z drugiej stronyto byl jego event bez niego by nic nie ruszylo

 

 

LOL. ja planuję jutro popływać na kajcie, ale jak wiatr będzie powyżej 50 węzłów to zostanę w domu, bo szkoda życia, to raz. Co nie zmienia faktu, że planuję i mi na tym zależy.

Poza tym - jeszcze raz (i już ostatni) napiszę - to nie Kobe leciał i to nie Kobe znał się na warunkach w powietrzu tylko pilot. Gdyby były złe, to pilot z x-letnim doświadczeniem mówi 'sorry Kobe, wiem że to żenua i wstyd ale musisz pojechać na meczyk tym gratem Maybachem'. I nawet Mamba mentality i spojrzenie jak na młodego Vujacica nic by nie zmieniło. 

 

Tzn nie wiem, odpisuję na tego posta bo mam wrażenie że Wam się wydaje że fakt, że 'Kobemu zależało' miał nie wiadomo jaki wpływ na to, że do wypadku doszło. A nie miał.

 

Chyba że napisałeś tego posta po prostu żeby wspomnieć o tym, że Kobemu zależało, tak po prostu. Wtedy niepotrzebnie odpisałem.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj gdybamy tak czy inaczej nie wiem po co sie spinasz

napisalem tego posta bo takie czynniki tez maja wplyw, moze maly ale maja, kazdy podejmuje rozne decyzje pod wplywem emocji, chwili, nie raz latali moze juz przez taka mgle

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rw30 napisał:

Poza tym - jeszcze raz (i już ostatni) napiszę - to nie Kobe leciał i to nie Kobe znał się na warunkach w powietrzu tylko pilot. Gdyby były złe, to pilot z x-letnim doświadczeniem mówi 'sorry Kobe, wiem że to żenua i wstyd ale musisz pojechać na meczyk tym gratem Maybachem'. I nawet Mamba mentality i spojrzenie jak na młodego Vujacica nic by nie zmieniło

belfort utopil  swoj jacht , kapitan sie nie chcial zgodzic na wyplyniecie ale pod naciskiem milionera.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mistrzBeatka napisał:

belfort utopil  swoj jacht , kapitan sie nie chcial zgodzic na wyplyniecie ale pod naciskiem milionera.....

 

 

no i czyja to jest wina, belforta czy kapitana?  i kto w razie czego odpowiada przed prawem? 

podajesz 1 anegdotyczny przypadek. Kierowcy / kapitanowie statków & samolotów codziennie w wielu miejscach na swiecie odmawiają 'współpracy' (a czasem się godzą), tylko media z reguły nie za bardzo się tym interesują, z oczywistych powodów. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 09:17, Julius napisał:

Zmiana logo takim pomysłem na pewno nie jest, bo 
a) jeśli już to MJ
b) Jerry West tyle lat po zakończeniu kariery nadal tworzy mistrzowskie teamy i ma ogromny wpływ na ligę i samego Kobego w duzej mierze też stworzyl...

Nie tam, żebym był jakimś fanem czy orędownikiem zmiany loga, ale na ten element trzeba spojrzeć na to nie tylko z perspektywy "czysto sportowej" ale i tej pozasportowej. MJ jest w naszym kraju przesadnie gloryfikowany, ale wynika to głównie z faktu, że NBA do większości osób w Polsce docierała z MJem w prime, wielka gwiazdą, najlepszym na świecie itd. a takiego Kobasa mogliśmy poznać zanim jeszcze szkołę średnia skończył.

Niemniej nie chcąc tu rozpoczynać jakieś wielkiej dyskusji czy sporu, to Jordan ma mnóstwo wad i zachowań pozasportowych, które nawet jeśli przeciwstawimy umorzone oskarżenie o gwałt Bryanta, to ten drugi więcej pozytywnego w stosunku do negatywów zrobił. MJ był trudniejszy charakterologicznie, nawet na początku kariery rzekłbym mało profesjonalny, ma więcej "występków na sumieniu", tylko z racji innego poziomu technologicznego nie "karmiono" nas tymi informacjami. O wielu sprawach pisano już w książkach o nim (choć to "wybielanie go" przez "trudne dzieciństwo" to aż czasami kuje w oczy) i innych pewnie nigdy nie napiszą, ale MJ jako ikona NBA i sportu, overall po prostu "średnio pasuje". Nawet jak MJ był w prime, to nie ukrywajmy - w większości krajów na świecie (nie ukrywajmy, że NBA wtedy to poza USA była niszowa liga) był bardziej jak atrakcja - niczym Harleem Globetrotters, a nie globalny amabasador. Do tego te fochy z odchodzeniem i powrotami, słaby wizerunek jak managera (nie ukrywajmy, że to Nike i showbiznes go wykreowały, a nie jego zmysł biznesowy). Kobe oczywiście też nie jest tu kolejnym Buffettem ot tak z siebie, jednak dużo więcej pozytywów można było usłyszeć/przeczytać o nim.  O ekscesach innych wielkich tego sportu nawet nie ma co pisać, bo przy nich wybryki naszych gwiazd piłki nożnej to kropla w morzu i wszystkie postacie jak Jabbar, Magic, Birdy, Hakeem, Shaq po prostu się nie nadają, a z takiego Duncana, Dirka (czy nawet LBJa) nikt loga nie zrobi  ;) 

West pod tym względem (jak na tamte i obecne czasy) naprawdę się wyróżniał i nie widzę powodu do zmiany, ale nie piszmy już za każdym razem, że jak coś to Jordan powinien być, bo akurat do loga i promocji NBA w obecnym globalnym biznesie - KB znacznie lepiej się nadaje, szczególnie teraz... a to co się dziej po jego śmierci tylko to potwierdza.

https://www.nytimes.com/2020/01/28/sports/basketball/kobe-NBA-global.html

https://time.com/5771924/kobe-bryant-obituary/

https://www.wsj.com/articles/kobe-bryant-was-michael-jordan-for-todays-nba-players-11580163347

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  

48 minut temu, dannygd napisał:

 

Niemniej nie chcąc tu rozpoczynać jakieś wielkiej dyskusji czy sporu, to Jordan ma mnóstwo wad i zachowań pozasportowych, które nawet jeśli przeciwstawimy umorzone oskarżenie o gwałt Bryanta, to ten drugi więcej pozytywnego w stosunku do negatywów zrobił. MJ był trudniejszy charakterologicznie, nawet na początku kariery rzekłbym mało profesjonalny, ma więcej "występków na sumieniu", tylko z racji innego poziomu technologicznego nie "karmiono" nas tymi informacjami. O wielu sprawach pisano już w książkach o nim (choć to "wybielanie go" przez "trudne dzieciństwo" to aż czasami kuje w oczy) i innych pewnie nigdy nie napiszą, ale MJ jako ikona NBA i sportu, overall po prostu "średnio pasuje".

zgodzę się tylko z tym, że ze względu na brak internetów (jak również ogólnie dobre kontakty z dziennikarzami), nie o wszystkim się nt Jordana dowiedzieliśmy.

Tak czy inaczej, możesz bardziej konkretnie rozwinąć te kwestie, które pogrubiłem w Twojej wypowiedzi?

 

btw gdzie przeczytałeś coś o trudnym dzieciństwie? przeczytałem kilka książek o nim, może nie tych ostatnio wydawanych ale tych do 2000 roku większość / wszystkie, i najbardziej dramatyczne co pamiętam z jego dzieciństwa to jak rozwalił sobie palec u nogi siekierką

 

P.S. wiem że zacząłeś od Niemniej nie chcąc tu rozpoczynać jakieś wielkiej dyskusji czy sporu ale potem wyjechałeś z taką ciężką amunicją że trudno niezareagować

image.thumb.png.44949444046d8d3abc8a1a763efd0e21.png

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.