Skocz do zawartości

Pojedynek wagi ciężkiej- Embiid czy Jokic .. Kto lepszy


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu ktoś wyliczył że sama rola elitarnego trenera dodaje koło 13 (?) winów, więc mniej więcej tyle warte są te przypchanki " a bo ten miał all-stara Simmonsa i borderline all-stara Harrisa a drugi nie miał żadnego)

tym tokiem myślenia możnaby dojść do wniosku że Giannis jest już teraz GOATem, ale raczej każdy zdaje sobie sprawę ze w Bucks te wszystie Bledsoe i Lopezy dają realnie impact all-starów mimo że nimi nie są i gdyby tam wstawić Murraya czy Richardsona to i oni pewnie by nimi mogli byc 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenerzy w NBA z grubsza dzielą się na tych którzy wykorzystują potencjał, i na tych, którzy tego nie robią, potem można sobie kategoryzowac kto w jakim stopniu to robi, ale to jest ciężkie. Jak Kidda zastępuje Budenholzer, Jacksona - Kerr, a Waltona - Vogel, to wtedy widać różnicę.

Raczej każdy wie, że o ile Brown poza pierwszym sezonem (tym z 5. SRS) tego (w regularze) nie robi, o tyle Malone (może poza tym z 9. seedem) to robi, więc porównywanie wyników obu teamów w kontekście oceny indywidualnej graczy jest z grubsza bez sensu. W sensie, są sensowne argumenty żeby stawiać Jokicia wyżej, bo Embiid opuszcza za dużo meczów, nie trzeba wymyślać takich sobie.

Wyliczanka, jaki Sixers mają dobry roster, i jak słabo grają te dwa sezony, tylko to potwierdza.

To, że Sixers mają zly sklad pod wzgledem fitu w tym sezonie (rok temu bylo okej), tez raczej na poważnie jest dla każdego oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, julekstep napisał:

totalnie niemierzalne rzeczy typu 'fit' czy 'wpływ coacha

Dlaczego wg Ciebie jest wpływ coacha jest totalnie niemierzalny?Skoro są np dane nt ataku i obrony po timeoutach.To chyba jednak wpływ coacha. Oraz to jak sobie drużyny radzą w ostatniej akcji bez rozpiski trenera i jak z ropiską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Dlaczego wg Ciebie jest wpływ coacha jest totalnie niemierzalny?Skoro są np dane nt ataku i obrony po timeoutach.To chyba jednak wpływ coacha. Oraz to jak sobie drużyny radzą w ostatniej akcji bez rozpiski trenera i jak z ropiską

Jakby liczyc ATO plays to połowa by sie z Dociem przepraszała, z Brownem tež

28 minut temu, julekstep napisał:

Bardzo mi się podoba jak dla naszych forumowych analityków pewne totalnie niemierzalne rzeczy typu 'fit' czy 'wpływ coacha' są tak oczywiste (kiedy chodzi o ich ulubieńców).

❤️ 

 

Godzinę temu, dapunk20 napisał:

Jakiś czas temu ktoś wyliczył że sama rola elitarnego trenera dodaje koło 13 (?) winów, więc mniej więcej tyle warte są te przypchanki " a bo ten miał all-stara Simmonsa i borderline all-stara Harrisa a drugi nie miał żadnego)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Ktos cos wyliczyl.

#powazneargumenty

21 minut temu, ely3 napisał:

Dlaczego wg Ciebie jest wpływ coacha jest totalnie niemierzalny?Skoro są np dane nt ataku i obrony po timeoutach.To chyba jednak wpływ coacha. Oraz to jak sobie drużyny radzą w ostatniej akcji bez rozpiski trenera i jak z ropiską

Nie chce mi się jakoś specjalnie szukać, ale na szybko znalazłem staty z mid 2000 + z 2016 (tu tylko ofensywne co prawda)

W takim razie wychodzi mi, między innymi, że:

- kozakami są np Alvin Gentry i Luke Walton (o! BMF wymienił go wśród 'kasztanów').

- Jason Kidd > Mike Budenholzer (pozdro nr 2 BMF!).

- Pop w prime był średniakiem.

A Avery Johnson to kandydat na GOATa wśród trenerów.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

@julekstep

No no jaki postęp. W 5 minut od totalnie niemierzalne do odkrycia że jednak istnieje statystyka dająca możliwość oceny trenera. Jeszcze jest nadzieja że przejdziesz na jasną stronę mocy

pytanie - ile ta statystyka jest warta

eye test (jestem romantykiem basketu a nie analitykiem - więc mogę używać) - mówi że niezbyt wiele xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Dlaczego wg Ciebie jest wpływ coacha jest totalnie niemierzalny?Skoro są np dane nt ataku i obrony po timeoutach.To chyba jednak wpływ coacha. Oraz to jak sobie drużyny radzą w ostatniej akcji bez rozpiski trenera i jak z ropiską

 

wpływ tych metryk które wymieniłeś na ogólną ocenę trenera jest bardzo niewielki / pomijalny. 

Czyli nie upieram się, że wpływ coacha jest totalnie niemierzalny, może da się go jakoś zmierzyć.  Ale mierzenie w ten sposób, w który Ty proponujesz, jest zwyczajnie słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał:

 

wpływ tych metryk które wymieniłeś na ogólną ocenę trenera jest bardzo niewielki / pomijalny. 

Czyli nie upieram się, że wpływ coacha jest totalnie niemierzalny, może da się go jakoś zmierzyć.  Ale mierzenie w ten sposób, w który Ty proponujesz, jest zwyczajnie słabe. 

A przecież ja nie napisałem ,że to jest super metoda . Ja tylko napisałem ,że nie istnieje coś takiego jak totalnie niemierzalny wpływ trenera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, BMF napisał:

Jedynie Embiid miał full-package (wybitny scorer + anchor w defensywie + bilans w tym sezonie, w kreacji/scoringu/obronie w 2/3 elementów był lepszy od każdego),

Jokic jest zarówno lepszym scorerem jak i kreatorem od Embiida

więc nie masz racji 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

Kolegów @KyleLowryass i @polishllama1488 v2.0 za swoje nędzne supozycje (jeśli faktycznie nieprawdziwe) uroczyście przepraszam, to jednak unikat w tak małym światku jak fani NBA, żeby dwie osoby pisały tak podobne rzeczy w tak podobny sposób w tym samym miejscu. 

jak mam jakiś nudny wykład, gdzie muszę uważać to czasem lurkam i raz rozbawił mnie temat Minnesoty (lub czegoś takiego), ale wczoraj ktoś mi powiedział, że wyglądam jak Ryan Davis z nbashotcharts ale nie w wersji jude, więc wszystko jest możliwe xD jestem leniwy, ale kilka kliknięć żeby wyjaśnić trolla mogę zrobić a stayfocusd to mój najlepszy przyjaciel i nie musi widzieć wszystkiego 😅 

4 minuty temu, julekstep napisał:

Jokic jest zarówno lepszym scorerem jak i kreatorem od Embiida

XD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.