Skocz do zawartości

Pojedynek wagi ciężkiej- Embiid czy Jokic .. Kto lepszy


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

myślę, że to znak czasów, Jok z czwartym winning blokiem w sezonie, a @lorak wsad Embiida wkleja

ale fajna paczka, fajna

 

Embiid takich bloków też parę w karierze ma, właściwie od poczatku kariery w cluch zamykał nie jednego tuza. 
Niemniej, to miło że Jokić po tylu latach dodał ten aspekt do swojej gry 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Julius napisał:

Embiid takich bloków też parę w karierze ma, właściwie od poczatku kariery w cluch zamykał nie jednego tuza. 
Niemniej, to miło że Jokić po tylu latach dodał ten aspekt do swojej gry 😉

bardzo miło, zwłaszcza, że ma wybitny impact na defensywe, w szczególności po tym, co widzieliśmy w serii z Suns

jeśli sezon skończyłby sie dzisiaj, Jok w 2nd all-def byłby szokiem tylko dla ignorantów, zresztą pisałem to już w pierwszej części rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze Nuggs są połamani, a wschód tak nadźgany. 
Finały Sixers-Nuggets i batalia wysokich to byłoby coś, czego liga nie widziała od dekad. 

Zdrowie słowo klucz.Giannis-Embiid. Nets-Sixers też zapowiada się palce lizać jeśli chodzi o ładunek emocjonalny. 

Rozwój Jokicia, ale też Joela pokazuje że jednak jest przepaść pomiędzy gwiazda 23-24 lata, a gościem w drugiej połowie trzydziestki. Wydawało się, że jak swój sposob grania są obaj kompletni, tymczasem Embiid bez Simmonsa stał się totalnym full package w ataku, poprawił płynność, passing, gra dużo mądrzej, z kolei Jokić, który był w obronie kołkiem zaczyna mieć po tej stronie mocny impact. Teraz ważne, żeby jak najwiecej sezonów i gier na tym poziomie uciągnąć. 

BTW mam takie poczucie, że nieco wolniejszy pace Sixers (eyetest) też pomaga Biidowi - nie biega od obreczy do obreczy. Dużo wiecej akcji zaczyna wysoko, gra bardziej swoim tempem niż próbując nadążyć za Simmonsem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Some good news coming from #Nuggets President of Basketball Operations Tim Connelly, on @AltitudeSR, on the status of both Jamal Murray and Michael Porter Jr., saying he thinks they will physically cleared to return “hopefully in the not too distant future.”

nie wiem czy słyszałeś @Julius, ciężko nie być pozytywnie nastawionym do takiej dekleracji, przebieg sezonu Nuggets świadczy poniekąd, że roster był odpowiednio skomponowany, niestety kontuzje MPJ a potem Doziera skomplikowały sprawę do maksimum, jeśli rzeczywiście mogą wrócić to... no nie wiem chciałbym to zobaczyć po prostu

40 minut temu, Julius napisał:

Rozwój Jokicia, ale też Joela pokazuje że jednak jest przepaść pomiędzy gwiazda 23-24 lata, a gościem w drugiej połowie trzydziestki.

bardziej bym docenił to, że to ta konkretna dwójka rozwija się na poziomie niedostępnym dla reszty, jeszcze Morant wygląda na kogoś z równie szybkim progresowaniem, wcześniej był to oczywiście Antek

Joel nie miał na dobrą sprawę wiele do poprawy więc postanowił zboostosować ofensywę, no i efekty są porażające, jego gra 1:1 to wielodcinkowy spektakl ruchów, nie oglądam go za dużo, bo mnie denerwuje, że aż tak dobry się zrobił

niski pace pomagą też Jokowi w czytaniu obrony, to bardzo dużo rzeczy ułatwia, natomiast co do Biida, to mam wrażenie, że on świadomie się ogranicza w obronie, nie contestuje w pierwsze tempo stąd wszelkie jumpery czy floatery często przepuszcza, stąd nierzadko wysokie procenty jego meczapów, lecz gdy uda mu się w dobrej kondycji dotrwać do PO, to powinien niszczyć po obu stronach dość swobodnie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

bardzo miło, zwłaszcza, że ma wybitny impact na defensywe, w szczególności po tym, co widzieliśmy w serii z Suns

jeśli sezon skończyłby sie dzisiaj, Jok w 2nd all-def byłby szokiem tylko dla ignorantów, zresztą pisałem to już w pierwszej części rs

a ja pisałem, że Jokic jest niedoceniany w D jeszcze zanim to było modne, bo już w jego rookie sezonie ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał:

niski pace pomagą też Jokowi w czytaniu obrony, to bardzo dużo rzeczy ułatwia, natomiast co do Biida, to mam wrażenie, że on świadomie się ogranicza w obronie, nie contestuje w pierwsze tempo stąd wszelkie jumpery czy floatery często przepuszcza, stąd nierzadko wysokie procenty jego meczapów, lecz gdy uda mu się w dobrej kondycji dotrwać do PO, to powinien niszczyć po obu stronach dość swobodnie

Myślę, że to się zacznie już dziać teraz jak przyjdzie Harden. Joel zacznie przesuwać akcenty  bardziej na defensywę gdy Harden odciąży go w ofensywie.

Jedyną przesłanką, żeby tak nie było jest to, że Joel dalej  będzie chciał walczyć o MVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Tecu napisał:

Dobrze wychowany młody człowiek. 

W poniedziałek pojedynek, mam nadzieję, ale pewnie któregoś coś rozboli (Joel b2b) bo jakoś nie mają szczęścia do pojedynków. 

yup, to prawie 3 lata, od ostatniego spotkania, obaj są w mini (?) kryzasach, bez wątpienia z uwagi na narracje, to mecz sezonu

bez kontuzji i... dzwfp ;)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej się to nie zdarzy (musiałby to być Finał) jednak tak bardzo chciałbym zobaczyć Playoffową serię pomiędzy tymi dwoma Panami…

Po dzisiejszym meczu wiem, że to byłoby coś pięknego i nie przychodzi mi do głowy żadna inna bardziej emocjonująca seria która mogłaby w tym roku mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.