Skocz do zawartości

Pojedynek wagi ciężkiej- Embiid czy Jokic .. Kto lepszy


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Koelner napisał:

jakby mu normalnie gwizdali to więcej podejmowałby okazji przy których miałby ft - proste

Jokic gra jako playmaker z powodu sędziów, a nie dlatego, że taki po prostu jest?

 

BTW, FTr zawodników, którzy zdobywają podobne ilości PTS oraz AST do Jokica:

Jokic 30.6

Young 34.8

Morant 32.8

Beal 25.5

Curry 23.9

Giannis 57.6

LeBron 28.6

czyżby król też był znienawidzony przez arbitrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcreativo napisał:

Obaj trochę zawodzą

Gdy tylko Jokić miał do dyspozycji większość zdrowego rosteru, to zrobił WCF, a od drugiego Finału konferencji zabrakło jednego zwycięstwa

Jokić ma też najwyższy WS/48 w PO tylko za Michaelem i Lebronem

życzyłbym każdemu liderowi żeby tak zawodził oczekiwania

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co to za dywagacje w 2022... Jokic jest dużo lepszym graczem od Embida, kiedyś można było się zastanawiać który się lepiej rozwinie teraz to już jasne.

Jokic po atakowanej stronie jest głównym kreatorem ofensywy i ma full package, to jest Rich Man Sabinis a i w obronie jest teraz bardzo dobry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Obecnie Joel jest fantastycznym graczem. Świetnym i w wielu aspektach fantastyczny. Ma potężny wpływ na atak 76ers bardzo dużo widzi i jest do tego w bronie mocny. 
 

szkopuł w tym ze Jok jest ciut lepszy 

Jok gra sezon na historycznym poziomie, myślę, że niektórych niedowiarków wyleczył też z adv stats, bo aktualnie jest pierwszy we wszystkich liczących się zestawieniach, Embiid jest fenomenalny i jeśli imo się nic nie stanie to wygra MVP, ale patrzac na to co Sixers mają do dyspozycji, jego wyczyny są tylko tłem do wyczynów Joka. Szkoda, że ludzie już nie mogą tego mu przyznać, tylko wciąż szukają tutaj jakiejś rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiidowi to i faule przeciwników z czapy gwiżdżą i kroków nie gwiżdżą ;) Tu jest naprawdę spor rozbieżność między nim a Jokicem.

Pierwszy lepszy przykład z ost. meczu:

https://www.nba.com/stats/events/?GameEventID=60&GameID=0022100454&Season=2021-22&flag=1&title=Embiid 1' Driving Dunk (7 PTS) (Maxey 1 AST)&sct=plot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Julius napisał:

Fajnie byloby w koncu przestać pi*****ić  i zobaczyć obu Panów w finałach w epickim duelu...

eee, póki co to chciałbym zobaczyć Embiida w jakimkolwiek pojedynku z Jokiem, od ich ostatniego spotkania minęło już sporo czasu, a dokładnie 2 lata i 3 miesiące

i to jest clue całej dyskusji, póki Joel nie będzie w stanie zagrać całego sezonu względnie zdrowy, to wszelkie porównania nie mają tu sensu, zdrowie to też skill

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lorak napisał:

odnośnie wymuszania FTs przez Embiida:

oraz kolejna nitka:

 

tia 

w nocy wlaczylem sobie koncowke 76ers-Kings (swoja droga Doc to niezly mem z tym bledem 5sekund na 11s do konca xD, szkoda ze Kings tego nie wykorzystali, bo bylaby totalna inba w takim czasie takie prowadzenie zmarnowac)

pierwsza akcja ->Biedek dostaje faul (sluszny) z tym ze po faulu jeszcze dwa razy opuszcza i podnosi lapy po czym dopiero rzuca do kosza -> efekt: and-one, gdzie nawey komentatorzy 76ers speszeni przyznali ze chyba cos jest nie tak

ale i tak moj faworyt tego sezonu to PJ Washington ktoremu gwizdneli faul na Embiedku jak juz kolezka trzymal rece za plecami bo nie wiedzial co ma robic (w dwoch akcjach pod rzad lapal faule - jeden w miare legit, drugi z dupy)

 

no ale grunt ze na reddicie ktos cos napisal - dowod nie do zbicia! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lorak napisał:

odnośnie wymuszania FTs przez Embiida:

oraz kolejna nitka:

 

to już naprawdę Lorak brakuje Ci własnych argumentów i musisz się posiłkować wpisami randomów z reddita?

Joel nie dostaje wszystkich faulów z dupy tylko niektóre z nich są strasznie soft, a swoimi reakcjani często wymusza late calls, ja nie odbieram Joelowi skilli i tego, że obok Joka jest obecnie najlepszy i nikt na teraz nie jest nawet blisko

Ty natomiast zacząłeś dyskusje od wpisu "Embiid dalej jest lepszy" co elegancko pokazuje, że też nie oglądasz meczów Nuggets i nie za bardzo orientujesz się w tym co się dzieje

dalej nie zmieniam zdania i twierdze, że jeśli będzie zdrowy to Biid zgarnie statuetkie, ale to nie znaczy, że to daje komuś prawo do zakrzywiania rzeczywiatości, bo nie ma zbyt wielu miarodyjnych argumentów za tym aby stawiać Embiida wyżej

ja jak coś też mam swoja bojówkę, ale namacalna, @julekstep ładnie Ci napisał coby się działo gdyby Jok miał podobny szacun u sędziów, też mogę brać to za prawde objawioną, czy nie wolno mi?

na koniec bonusik od firmy:

Screenshot_20220130-150443.thumb.jpg.b0cc8b79b17c0e30c73f7dd280b6d10e.jpg

 

należy pamietać, że Jok opuścił 5 spotkań

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to już naprawdę Lorak brakuje Ci własnych argumentów i musisz się posiłkować wpisami randomów z reddita?

Joel nie dostaje wszystkich faulów z dupy tylko niektóre z nich są strasznie soft, a swoimi reakcjani często wymusza late calls, ja nie odbieram Joelowi skilli i tego, że obok Joka jest obecnie najlepszy i nikt na teraz nie jest nawet blisko

Ty natomiast zacząłeś dyskusje od wpisu "Embiid dalej jest lepszy" co elegancko pokazuje, że też nie oglądasz meczów Nuggets i nie za bardzo orientujesz się w tym co się dzieje

dalej nie zmieniam zdania i twierdze, że jeśli będzie zdrowy to Biid zgarnie statuetkie, ale to nie znaczy, że to daje komuś prawo do zakrzywiania rzeczywiatości, bo nie ma zbyt wielu miarodyjnych argumentów za tym aby stawiać Embiida wyżej

ja jak coś też mam swoja bojówkę, ale namacalna, @julekstep ładnie Ci napisał coby się działo gdyby Jok miał podobny szacun u sędziów, też mogę brać to za prawde objawioną, czy nie wolno mi?

na koniec bonusik od firmy:

Screenshot_20220130-150443.thumb.jpg.b0cc8b79b17c0e30c73f7dd280b6d10e.jpg

 

należy pamietać, że Jok opuścił 5 spotkań

 

Należy też pamiętać, że Embiid rozegrał koło 200 minut mniej a jak jest tak często faulowany to wiadomo, że ma mniej trafionych, dość logiczne. 

Do tego co za porównanie, jakie ma znaczenie ile ktoś trafił rzutów? Rozumiem porównanie ilości pkt na mecz, rozumiem porównanie efektywności, ale tego nie rozumiem. 

Jokic to wybitny gracz, pewnie lepszy od Embiida, z pewnością zupełnie inny typ gracza, ale warto też docenić Embiida, bo gra aktualnie chyba najlepiej w swojej karierze, wciąż się rozwija, dołożył świetny passing (spokojnie, to nie poziom Jokica). 

Cieszmy się, że możemy ich oglądać w takiej formie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

Jokic to wybitny gracz, pewnie lepszy od Embiida, z pewnością zupełnie inny typ gracza, ale warto też docenić Embiida, bo gra aktualnie chyba najlepiej w swojej karierze, wciąż się rozwija, dołożył świetny passing (spokojnie, to nie poziom Jokica). 

a ktoś tu nie docenia Embiida?

to legitny superstar i pewnie top-3/5 grajek tej ligi

po prostu Jokic to GOAT 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

w nocy wlaczylem sobie koncowke 76ers-Kings (swoja droga Doc to niezly mem z tym bledem 5sekund na 11s do konca xD, szkoda ze Kings tego nie wykorzystali, bo bylaby totalna inba w takim czasie takie prowadzenie zmarnowac)

pierwsza akcja ->Biedek dostaje faul (sluszny) z tym ze po faulu jeszcze dwa razy opuszcza i podnosi lapy po czym dopiero rzuca do kosza -> efekt: and-one, gdzie nawey komentatorzy 76ers speszeni przyznali ze chyba cos jest nie tak

ale i tak moj faworyt tego sezonu to PJ Washington ktoremu gwizdneli faul na Embiedku jak juz kolezka trzymal rece za plecami bo nie wiedzial co ma robic (w dwoch akcjach pod rzad lapal faule - jeden w miare legit, drugi z dupy)

no ale grunt ze na reddicie ktos cos napisal - dowod nie do zbicia! xD

ile takich niesłusznych FTs on dostaje, a ile razy nie ma gwizdka, gdy jest faulowany?

natomiast co do uwagi o reddicie, to ci ludzie podają argumenty dlaczego Embiid jest tak dobry w wymuszaniu wolnych - zresztą wspominałem też o tym tutaj, ale kontry się niestety nie doczekałem. <sadpepe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lorak napisał:

ile takich niesłusznych FTs on dostaje, a ile razy nie ma gwizdka, gdy jest faulowany?

natomiast co do uwagi o reddicie, to ci ludzie podają argumenty dlaczego Embiid jest tak dobry w wymuszaniu wolnych - zresztą wspominałem też o tym tutaj, ale kontry się niestety nie doczekałem. <sadpepe>

poważny argument nr 1:

- ci co mówią że Biid dostaje dużo fauli to nie oglądają meczów bo jakby go nie faulowali to by rzucał po 60 punktów

mój kontrargument:

- chyba nie oglądasz meczów, jakby Jokic dostawał treatment jak Biid to by rzucał po 70 punktów

 

poważny argument nr 2:

- Embiid dostaje calle bo jest większy, silniejszy i sprytniejszy od innych

mój kontrargument:

- Jokic jest większy, silniejszy i sprytniejszy od Embiida

 

zadowolony? :) 

22 minuty temu, lorak napisał:

ile takich niesłusznych FTs on dostaje, a ile razy nie ma gwizdka, gdy jest faulowany?

w każdym meczu Philly jaki oglądałem (nieduża próbka, but still -> ze 4 w tym sezonie były) były takie sytuacje -> czasem totalnie kuriozalne

w wielu meczach Nuggets (duża próbka) Jok nie dostaje oczywistych gwizdków

zresztą tam nawet ze 2 sezony temu ktoś wrzucał tabelkę bad calls/bad no-calls i Nuggets w bad no-calls byłi chyba w ligowym top-3 -> mimo zdobycia MVP sytuacja Joka od tego czasu się nie porprawiła

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.