Skocz do zawartości

beGM - TRADE REQUEST - dyskusja


Eld

Czy jesteś za wprowadzeniem trade request w beGM?  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem trade request w beGM?

    • Tak
      15
    • Nie
      14
    • Nie mam zdania
      0

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ludzik jest, ale nic nie pokazuje. Może ta opcja jest wyłączona?

Ja tam widzę, ale to pewnie przez to, że ja zakładałem temat.

Wow.

12:11. Czyli nie ma to aż takiego poparcia jak myślałem a jak jeszcze widzę kto jest na 'nie' ( niektórych się nie spodziewałem w tym gronie ) to sam się zacząłem zastanawiać nad zmianą głosu a głosowałem na 'tak'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George to specyficzny przypadek, bo chciał contendera, ale nie takiego pozbawionego dalszych ruchów i to pokazała wymiana i podpisanie z OKC i to podpisuje LAC, domyślam się, że Goebbels i C_M będę próbować wykorzystać narracje o trade request,wielkim markecie i słabej konkurencji w mieście, ale to chyba nie tędy droga, myślę, że w razie co faworytami do pozyskania powinni być tacy gracze jak Magic, może Pacers (szeroka kadra, dostępne assety etc) lub inni MAVS - sporo assetów, ale to chyba też nie tędy droga, jednak zgadzam się z BMF, że skoro decydujemy o podpisach graczy, to decydujmy też o ich losie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba argumenty przeciwników wprowadzenia trde request przemawiają do wyobraźni. 13:14 na nie. Jedna osoba się wstrzymała od głosu. Dwie osoby jeszcze nie zagłosowały i nie są to ani Kucio ani Kungfu. Muszę się bliżej przyjrzeć kto jeszcze nie oddał głosu.

Ja wciąż się waham nad zmianą głosu. 

Edit:

@Wooden i @Tecu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

Chyba argumenty przeciwników wprowadzenia trde request przemawiają do wyobraźni. 13:14 na nie. Jedna osoba się wstrzymała od głosu. Dwie osoby jeszcze nie zagłosowały i nie są to ani Kucio ani Kungfu. Muszę się bliżej przyjrzeć kto jeszcze nie oddał głosu.

Ja wciąż się waham nad zmianą głosu. 

Edit:

@Wooden i @Tecu

 

Jaki Wooden? Raczej @Andre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio mało czasu dyskutować, ale czy tylko mnie się wydaje, że nie wiadomo nad czym tu głosujemy? W sensie, że trade request miał być przy jakiejś większej przewadze głosów typu 2/3 albo coś (autor tematu nie sprecyzował), no i nie wiadomo też na wniosek kogo i w jakich okolicznościach miałoby dojść w ogóle do ew. głosowania. No, ale generalnie to nie tak łatwo wyrzuć przykładowego Paula George'a z klubu i sprawa dotyczyłaby raczej tylko ewidentnych przypadków. Tak tylko rzucam, żeby każdy se przemyślał, bo tak jak mówię, w sumie sam do końca nie wiem czego dotyczy konkretnie to głosowanie ;]

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

No lepiej by było ustalić najpierw warunki tego trade request, a potem głosować. No, ale jest jak jest :)

20 głosów za, tylko nie wiem kto ma zgłaszać? Rozumiem idee 6 wnioskodawców, ale czy mają się na privie dogadać i 1 osoba wrzuca temat a te inne popierają i głosujemy czy mogę sobie wrzucić temat trade request Quina Cooka a może ktoś w ciągu roku? poprze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karpik napisał:

No lepiej by było ustalić najpierw warunki tego trade request, a potem głosować. No, ale jest jak jest :)

Pytałem o to głównych zainteresowanych wprowadzeniem trade request. 

11 minut temu, karpik napisał:

Mam ostatnio mało czasu dyskutować, ale czy tylko mnie się wydaje, że nie wiadomo nad czym tu głosujemy? W sensie, że trade request miał być przy jakiejś większej przewadze głosów typu 2/3 albo coś (autor tematu nie sprecyzował), no i nie wiadomo też na wniosek kogo i w jakich okolicznościach miałoby dojść w ogóle do ew. głosowania. No, ale generalnie to nie tak łatwo wyrzuć przykładowego Paula George'a z klubu i sprawa dotyczyłaby raczej tylko ewidentnych przypadków. Tak tylko rzucam, żeby każdy se przemyślał, bo tak jak mówię, w sumie sam do końca nie wiem czego dotyczy konkretnie to głosowanie ;]

Po to czy w ogóle jest sens nad czymś dyskutować gdzie "mało piszący" mogą być na "nie" co się potwierdza w głosowaniu. Podobno tylko ja widzę, kto jak głosował i widząc kto jest na "nie" tylko się upewniłem w tym, że dobrze zrobiłem z ankietą ( pomijając to, że Sylv i tak chciał ją wrzucić ). Dlaczego? Bo osoby na "nie" zwykle i bardzo rzadko biorą głos w jakiejkolwiek dyskusji a ankieta? Wypowiedzieli się bez słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-14-1. 

Ja sobie wyobrażałem to tak:

- znaczna grupa GM-ów (6, nawet 8; jawnie) w temacie X zgłasza do dyskusji (nie wiem jak, nawet pocztą, technikalia), czy poddać dyskusji, czy zawodnik Y chce ogłosić trade request (bez określenia destynacji) ze swojego zespołu

- kwalifikowana większość (20/29) może podjąć taką decyzję, by odnosiło się to tylko do skrajnych sytuacji  

- można proponować głosowanie w odniesieniu do jakiegoś zawodnika raz na kalendarzowy rok, by wykluczyć możliwość, o której pisze @Tecu

To powodowałoby, że jakby ktoś postanowił głosować trade request np. tego George'a, to raz, że musiałaby to być oczywista sytuacja dla większości graczy, dwa - przegłosowanie czegoś takiego byłoby cholernie ciężkie, a trzy - gdyby się nie udało, Boston miałby spokój na rok. Wymagałoby to tyle zachodu, że nikomu nie chciałoby się głosować Quinna Cooka, nie byłoby też sytuacji, że Alonzo się wkurzył na Rybaka, więc chce trade request dla Irvinga. Nikt też nie określałby kierunku trade request, bo to byłoby nie do zrobienia, jakby trafili jakoś fatalnie, to po roku mogliby odejść, co Butler zrobił w Wolves w realu.

Mocne urealnienie gry, którego nie ma żadnego sensu demonizować - i które jest niezbędne, bo jeszcze 1,5 roku i nie będzie tutaj żadnego kontraktu z prawdziwej ligi. Nie jest to dopracowane (nikt mnie nie pytał), ale nie widzę minusów takiego rozwiązania. Big markety - bujda, w tym momencie faworytami po takiego George'a byliby chyba Raptors (Fox, Siakam), Wolves (Booker, Winslow) i Mavs, kłótnie - my przecież wszystko głosujemy, niesprawidliwość - jak 70% GMów będzie uważało, że tak ma być, to raczej żadna niesprawiedliwość, skoro 53% decyduje o tym, gdzie kontrakt podpisuje LeBron James albo kto wygrywa mistrzostwo. A, i z tym Georgem, gdyby ktoś np. teraz zaproponował taką dyskusję, ale nie przegłosowalibyśmy trade request (a sądząc po reakcjach - nie) - to Principe miałby cały rok na budowę teamu wokół George'a, więc argument z tym ''nie będzie można spokojnie budować zespołu" to też nieprawda. 

Za to nie będzie sytuacji, gdy ktoś odwala kaszanę i źle obudowuje gwiazdę, a my nie możemy z tym nic zrobić. Wyobraźcie sobie sytuację, że Durant wraca i znowu sobie zrywa achillesa - Harden jest w dupie, ma 31 lat, nie zbuduje w Wizards contendera, zostaje mu granie o playoffy na potężnym Wschodzie. I co wtedy? No nic, jak Sylvinho wyjdzie z założenia, że chce sobie grać o playoffy do końca kontraktu Hardena, to Harden też wyjdzie z takiego założenia. Jakaś kompletna abstrakcja.

Przemyślcie to jeszcze.

ps

Z tym LeBronem, to nawet nie trzeba tych 53%...

Kilka osób mocno to zdemonizowało, i chyba dlatego taki wynik ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego powinno się zacząć. Zakładanie ankiety, kiedy nie wiadomo jak ten trade request ma wyglądać było bez sensu. 

Ja raczej nadal jestem na nie, choć jeśli ma się to odbywać bez wskazywania drużyn do których zawodnik ma trafić, to jeszcze się zastanowię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, bo w sumie dyskusja nt. trade request została sprowadzona do case'u PG. I szczerze powiem Wam, że nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie tendencja GMów do żydzenia i składania cygańskich ofert. Nie chcę wymienić z nicków, ale niektóre oferty, które dostawałem za George'a były upokarzające dla samego zawodnika, więc jak chcemy uczynić rozgrywkę realistyczną, to zacznijmy od składania realistycznych ofert za gwiazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się wypowiem jeśli chodzi o kształt jaki by to mogło mieć. Być może nawet wypowiadam się też trochę w imieniu Rady. Widząc po wynikach kto jak głosował to dwóch Radnych jest zdecydowanie na NIE, jeden na TAK, jeden się wstrzymał od głosu.

Sam taki rozkład w Radzie każe przypuszczać, że przepis jeśli wejdzie do beGM na skutek tego głosowania to będzie mocno obostrzony, bo będziemy/będzie mocno obgadywany jak ma wyglądać właśnie w gronie dwóch na nie, jeden niezdecydowany, jeden na tak.

  • Nie widzę możliwości aby zgłaszanie zawodnika do TR odbyło się ilością mniejszą niż 'Spółdzielnia+1' siedmiu GMów.
  • Zgłoszenie wrzuca jedna osoba + argumentacja. Bez argumentacji wniosek z automatu będzie odrzucony.
  • Wnioskodawca ma zebrać sześciu GMów którzy oficjalnie napiszą "popieram".
  • Po tym jak wniosek o TR przejdzie, poddawany jest oficjalnemu głosowaniu i musi uzyskać 20/29 głosów aby TR zostało wymuszone
  • Nie ma możliwości u nas przez wymieszane składy vs. RL aby Zawodnik wskazywał destynacje
  • TR zobliguje danego GMa do oddania zawodnika w ciągu najbliższych dwóch okienek transferowych ( Butler grał dość długo w Wolves po rzuceniu TR więc tu musimy zrobić podobnie ). Jeśli GM zignoruje TR po drugim oknie, w najbliższym, trzecim oferty będą składane do Rady i to ona wybierze gdzie trafi dany gracz.
  • Będzie można złożyć tylko 1 wniosek na rok aby uniknąć sytuacji, że ktoś to robi nałogowo aby zaszkodzić swojej konkurencji. 
  • Będzie można złożyć tylko 1 wniosek na rok na dany team. Nie może w danym sezonie być dwóch TR w jednym teamie. Drugi z automatu będzie odrzucony

Mniej więcej - jeśli ma Wam to pomóc w podjęciu decyzji.

56 minut temu, Regis napisał:

Od tego powinno się zacząć. Zakładanie ankiety, kiedy nie wiadomo jak ten trade request ma wyglądać było bez sensu. 

Ja raczej nadal jestem na nie, choć jeśli ma się to odbywać bez wskazywania drużyn do których zawodnik ma trafić, to jeszcze się zastanowię. 

 

6 godzin temu, Eld napisał:

Pytałem o to głównych zainteresowanych wprowadzeniem trade request. 

Po to czy w ogóle jest sens nad czymś dyskutować gdzie "mało piszący" mogą być na "nie" co się potwierdza w głosowaniu. Podobno tylko ja widzę, kto jak głosował i widząc kto jest na "nie" tylko się upewniłem w tym, że dobrze zrobiłem z ankietą ( pomijając to, że Sylv i tak chciał ją wrzucić ). Dlaczego? Bo osoby na "nie" zwykle i bardzo rzadko biorą głos w jakiejkolwiek dyskusji a ankieta? Wypowiedzieli się bez słowa. 

Okazuje się, że jest o czym dyskutować bo jest na granicy, ale przepis na pewno nie będzie łatwy do przeprowadzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu też w teorii możesz oddać superstara do tankera za picki, tylko żaden tanker takiego ruchu nie robi, bo wie, że raczej nie ma szans na utrzymanie kogoś takiego w rosterze. Nawet u nas po roku grajek znowu będzie mógł złożyć trade request. Jak tanker bierze gwiazdę i buduje przez ten sezon mocny team, to nie ma problemu. Patrz przykład Soty i Butlera, dokładnie ten schemat: lotto team -> assety po gwiazdę -> po roku gaszą pożar.

Dla mnie to wszystko odbywałoby się bardzo naturalnie, na ten moment nie byłoby np. trade request George'a (skoro ten przykład się non stop pojawia; sam bym dał Principe szansę do lipca), ale jeżeli Boston w sierpniu '20 będzie w tej samej pozycji (nie wiem, zobaczymy), to taki trade request byłby już bardzo logiczną konsekwencją. George będzie miał 30 lat, dał sobie rok w Bostonie, nie ma teamu z aspiracjami, to ucieka. Jak wyżej, bardzo duże urealnienie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, january napisał:

Ja się wstrzymałem od głosu, bo czytałem x razy, że na pewno będę za "hurr durr wszyscy do Lakers"/ na pewno będę przeciw "hurr durr, boi się o LeBrona".

Ogólnie jestem za,

Ogólnie to wstrzymując się od głosu jesteś de facto na nie, co jest dość dziwnym zachowaniem osoby deklarującej, że jest za ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, january napisał:

czy będzie można oddawać składającego takie żądanie AS/SS do totalnego tankera za picki - np jakby Lillard rok temu (załóżmy że Blazers nie było wtedy niezłe, tylko ssało) złożył TR u nas i Qcin by go przejął do tankera w trakcie sezonu, to by coś tu dziwnego było, nie wiem -> do przemyślenia.

Z totalnego tankera do topowego zespołu w 9 miesięcy.

To tylko pokazuje ze takie odrzucanie wymiany bo idzie do totalnego tankera za picki jest słabe- bo imo bardziej liczą się perspektywy i plan, niż to czy dzisiaj masz zespół który ssie czy jest spoko -w tej grze wszystko jest kwestia wizji:) 
 

a co do cygańskich ofert :D to zupełnie szczerze, złożyłem jedna słaba, jedna dobra i jedna zbyt dobra ofertę za Georga i bardzo się ciesze ze zwłaszcza ta pierwsza która złożyłem nie została zaakceptowana bo na bank bym jej nie powtórzył :D no i oficjalnie mogę napisać, ze George wypadł z grona zawodnikow którym przygląda się Minnesota :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na beGM - TRADE REQUEST - dyskusja
  • Eld przestał(a) promować, odpiął/ęła i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.