Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2022 o 16:01, Sebastian napisał:

Ok to wprowadźmy ten dochód. Ale ja nie chcę go dostawać więc zwolnijcie mnie z wpłat na niego.  Co więcej możemy wypełnić rodzinną deklarację, że żadna osoba od nas nie weźmie złotówki z racji dochodu gwarantowanego. 

 

Nie chcesz żyć w Polsce, wyjedź :) To jak z restauracją dobrą - musisz się do niej ubrać galowo. Nie chcesz - nie wchodź tam. Chcesz - stosuj się do zasad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Nie chcesz żyć w Polsce, wyjedź :) To jak z restauracją dobrą - musisz się do niej ubrać galowo. Nie chcesz - nie wchodź tam. Chcesz - stosuj się do zasad :)

Bardzo proszę abyś zajął się sobą, na przykład poszedł na jakieś wieczorowe kursy czytania ze zrozumieniem :) Po raz kolejny pokazujesz, że czynność ta jest Ci obca.  Wyjaśnię  pokazałem sytuację a raczej nawet odniosłem się do sposobu myślenia, którego wprowadzenie będzie dla mnie nie do zaakceptowania. I wtedy mocno rozważę wszelkie możliwe opcje, również wyjazd z tego pięknego kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sebastian napisał:

Bardzo proszę abyś zajął się sobą, na przykład poszedł na jakieś wieczorowe kursy czytania ze zrozumieniem :) Po raz kolejny pokazujesz, że czynność ta jest Ci obca.  Wyjaśnię  pokazałem sytuację a raczej nawet odniosłem się do sposobu myślenia, którego wprowadzenie będzie dla mnie nie do zaakceptowania. I wtedy mocno rozważę wszelkie możliwe opcje, również wyjazd z tego pięknego kraju. 

Kupisz forum, zbanujesz mnie i Ci się uda :) Na razie tylko pokazujesz kolejną rzecz, o której poza medycyną, ekonomią i matematyką, nie masz pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Kupisz forum, zbanujesz mnie i Ci się uda :) Na razie tylko pokazujesz kolejną rzecz, o której poza medycyną, ekonomią i matematyką, nie masz pojęcia :)

Oczywiście :) I na tym poprzestańmy. Nie jestem godzien aby występować obok tak wszechstronnie utalentowanej jednostki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, obywatelPP napisał:

Pany, co sądzicie o wynagrodzeniu w Polskim Ładzie w kontekście tej ulgi dla tzw. klasy średniej ?? Bierzecie, nie bierzecie ?? Wypełniacie ten wniosek o niestosowanie ulgi ?? 

Jakieś przemyślenia ??

Dzięki niej zarabiam mniej, także no... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obywatelPP napisał:

Pany, co sądzicie o wynagrodzeniu w Polskim Ładzie w kontekście tej ulgi dla tzw. klasy średniej ?? Bierzecie, nie bierzecie ?? Wypełniacie ten wniosek o niestosowanie ulgi ?? 

Jakieś przemyślenia ??

Tzn. Jeśli jesteś w stanie cokolwiek odłożyć z pensji i nie zaskoczy Cię wyjątkowo niedopłata podatku, to jest to no-brainer. Ulga dla klasy średniej + PIT-2, jeśli nie złożyłeś wcześniej daje Ci cash flow benefit i de facto kredyt na kilka k na 0% bez marzy wypłacany w miesięcznych ratach do kwietnia 2023, do tego wystarczy 0,1 % inflacji, żebyś na tym zyskał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obywatelPP napisał:

Pany, co sądzicie o wynagrodzeniu w Polskim Ładzie w kontekście tej ulgi dla tzw. klasy średniej ?? Bierzecie, nie bierzecie ?? Wypełniacie ten wniosek o niestosowanie ulgi ?? 

Jakieś przemyślenia ??

Jak przekroczysz 131600 rocznie chyba i nie zrezygnujesz to bedziesz musiał uregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, obywatelPP napisał:

Pany, co sądzicie o wynagrodzeniu w Polskim Ładzie w kontekście tej ulgi dla tzw. klasy średniej ?? Bierzecie, nie bierzecie ?? Wypełniacie ten wniosek o niestosowanie ulgi ?? 

Jakieś przemyślenia ??

wpisz na gorze swoje wynagrodzenie brutto, pod spodem zaznacz tak/nie dla ulgi i wyjdzie Ci co jest korzystniejsze.

miej jednak na uwadze,ze jesli bedziesz korzystal z ulgi caly rok i np w grudniu dostaniesz jakas premie/nagrode,ktora spowoduje,ze przekroczysz maksymalny prog,to CALA naliczona ulge bedziesz musial oddac w 2023 w picie rocznym

Kalkulator wynagrodzeń od 2022r._odblokowany.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 09:08, RappaR napisał:

Jak burżuazja, bo jesz dziennie gdzieś tyle, co moja babcia w tydzień :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage#Net_average_monthly_salary_(adjusted_for_living_costs_in_PPP)

Znowu fakty nie lubią się zgadzać z Twoimi teoriami :) Wszystko co piszesz okazuje się bujdą :)

z tym PPP to jest jeden problem - ze te "lokalne" ziemniaki, soczewica, mirabelki i pokoj/kawalerka (czyli glowne wydatki) w wielkiej plycie w PL "pomagaja" Polsce wygladac "respektowalnie". Tylko tutaj kazdy chce miec zagraniczny telefon, ciuchy, samochod i olaboga - przydaloby sie zeby ludzie mieli conajmniej 2jke dzieci.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 12:27, jordan20 napisał:

wpisz na gorze swoje wynagrodzenie brutto, pod spodem zaznacz tak/nie dla ulgi i wyjdzie Ci co jest korzystniejsze.

miej jednak na uwadze,ze jesli bedziesz korzystal z ulgi caly rok i np w grudniu dostaniesz jakas premie/nagrode,ktora spowoduje,ze przekroczysz maksymalny prog,to CALA naliczona ulge bedziesz musial oddac w 2023 w picie rocznym

Kalkulator wynagrodzeń od 2022r._odblokowany.xlsx 19 kB · 21 pobrań

jest błąd w B44 - nie ciągnie pensji tylko na stałe 4500

 

poza tym to działa odwrotnie:

TAK- bez ulgi

NIE - z uglą

Jeśli pracownik złożył wniosek o niestosowanie ulgi dla tzw. klasy średniej wskaż "tak" nie <- wybierz czy chcesz stosować ulgę dla klasy średniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 22:58, jordan20 napisał:

mozna politycznie nie lubic Mentzena,ale tlumaczyc umie

 

W dniu 11.01.2022 o 09:55, P_M napisał:

ten materiał jeszcze lepszy:

Gdyby politycy zajmowali się tym na czym się znają, a nie próbowaliby nam narzucać światopogląd lidera swojej opcji, to właśnie tak mogliby brzmieć we wszystkich dziedzinach.

Byłoby wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo BoyZ !!

Pytanko - dostałem do pracodawcy pit 11 ze starym urzędem skarbowym, ponieważ od roku mieszkam w innym mieście ( dane odnośnie mojego miejsca zamieszkania są aktualne i tam też jestem zameldowany ) i czy w związku z tym wszystko będzie wszystko ok, jak złoże pit w aktualnym miejscu ??

Pozdro dla tych, którzy dostają jakiś zwrot ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.