Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kepler napisał:

Również uważam, że pieniądze z tarcz antykryzysowych rozdane "potrzebującym" przedsiębiorcom to błąd.

Zgadzam się, nie raz pisałem o tym, że pieniądze na tarcze wydawane są bez przemyślenia i odpowiedniej kontroli. Można było wydać mniej a efektywniej. Można też było nie zamykać branż i wtedy nie trzeba by było im pomagać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RappaR napisał:

Czyli jesteś od tej osoby genetycznie lepszy :)

ja bym właśnie tylko takim osobom fundował socjal :) 

chciałbyś być osobą z najgorszymi kwalifikacjami na świecie z najgorsza możliwą praca?

wyobrazcie sobie ze dzieci ma tylko elita, każde bardzo wysokie iq, wychowane w etosie do pracy, wykształcone :)

gdzie wtedy wasza rola? Zostaniecie na swoich pozycjach, czy będziecie sprzątać po nich śmieci? :) 

Znowu dramatyzujesz. Ja piszę o głąbach a Ty wyjeżdżasz z elitami jakby pomiędzy nikogo nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie da się odkładać na własną emetyturę.

Nawet jak będziesz miał 10 ton złota, to bez funkcjonującej gospodarki, dla której złoto ma jakąkolwiek wartość, umrzesz z głodu

2 minuty temu, jack napisał:

Znowu dramatyzujesz. Ja piszę o głąbach a Ty wyjeżdżasz z elitami jakby pomiędzy nikogo nie było. 

Bo nie ma :)

Głąd to ten gorszy ode mnie, a elita to ci lepsi ode mnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RappaR napisał:

Generalnie nie da się odkładać na własną emetyturę.

Nawet jak będziesz miał 10 ton złota, to bez funkcjonującej gospodarki, dla której złoto ma jakąkolwiek wartość, umrzesz z głodu

Bo nie ma :)

Głąd to ten gorszy ode mnie, a elita to ci lepsi ode mnie :)

 

Da się odkładać na własną emeryturę Rappar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

chyba zupki chinskie o dlugiej dacie przydatnosci

Myślę ze na dziś najpewniejszy byłby alkohol, tylko trzeba mieć bardzooooooo dużąąąą piwnicę, a na starość handlować tym alkoholem co będzie sporo trudniejsze od obserwowania comiesiecznej wypłaty przelewanej przez państwo, szczególnie jak nas dopadnie demencja, albo po prostu nie będziemy w stanie sie poruszać.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

Chyba węgiel i konserwy

Chociażby. Gospodarka zawsze istnieje Rappar. Nawet w plemionach jedni polowali, drudzy robili narzędzia, inni podtrzymywali ogień. Był handel wymienny mimo, że oni nawet nie wiedzieli, że to handel. Tak więc Twoje założenie o możliwości braku istnienia gospodarki jest całkowicie błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

Poczytaj sobie książki o XIX wieku i emerytach zasypujących miasta żebrzących oraz umierających w rynsztoku 

A rozumiesz elementarną różnicę między "da się " a powszechnością ? Rozumiem, że sugerujsz, że 100% emerytów w XIX wieku żebrało i umierało w rynsztoku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebastian napisał:

A rozumiesz elementarną różnicę między "da się " a powszechnością ? Rozumiem, że sugerujsz, że 100% emerytów w XIX wieku żebrało i umierało w rynsztoku ? 

W Polsce się da być bogatym i szczęśliwym, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sebastian napisał:

A rozumiesz elementarną różnicę między "da się " a powszechnością ? Rozumiem, że sugerujsz, że 100% emerytów w XIX wieku żebrało i umierało w rynsztoku ? 

To chcesz dobrowolność ? sporo jest osób w styl żyj szybko umieraj młodo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RappaR napisał:

W Polsce się da być bogatym i szczęśliwym, więc w czym problem?

Nie wiem o co Ci chodzi, serio, rozmawiamy o możliwości odkładania na emeryturę a Ty wyjeżdzasz z tym, że da się być bogatym i szczęśliwym. Pewnie, że się da. Taki prosty przykład - Obajtek - na pewno jest bogaty i szczęśliwy :) 

5 minut temu, Cardi napisał:

O dochodzie gwarantowanym też? Przecież to dokładnie to samo, tylko dla innej grupy społecznej.

To nie jest to samo. jest diametralna  różnica pomiędzy emeryturą wypłacana po 65-67 roku życia a dochodem gwarantowanym wypłacanym od momentu zakończenia nauki. Choćby taka, że to pierwsze zmusza do pracy a to drugie nakłania do wegetacji przez co mniej osób będzie pracować na emerytury gwarantowane. 

Kurde takiego tekstu spodziewałem się od komuszka ale że Ty z tym wyjeżdżasz.. 

34 minuty temu, Koelner napisał:

To chcesz dobrowolność ? sporo jest osób w styl żyj szybko umieraj młodo :P

Ale czego dobrowolności ? Odkładania na emerytury ? Ja uważam, że nie stać nas na obecny system i należy go zmienić. Emerytura obywatelska jest  dobrą drogą ale najpierw musimy mieć rządy które nie karzą ludzi za oszczędzanie - jak obecny. Bo emerytura obywatelska ma sens tylko wtedy gdy nauczymy ludzi dbać o siebie samych i oszczędzać. PiS dziś mówi ludziom coś kompletnie przeciwnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

To nie jest to samo. jest diametralna  różnica pomiędzy emeryturą wypłacana po 65-67 roku życia a dochodem gwarantowanym wypłacanym od momentu zakończenia nauki. Choćby taka, że to pierwsze zmusza do pracy a to drugie nakłania do wegetacji przez co mniej osób będzie pracować na emerytury gwarantowane. 

Kurde takiego tekstu spodziewałem się od komuszka ale że Ty z tym wyjeżdżasz.. 

Czyli osoba, która przepracuje 2 lata a potem będzie utrzymankiem współmałżonka dostanie taką samą emeryturę obywatelską jak jej współmałżonek pracujący 45 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Czyli osoba, która przepracuje 2 lata a potem będzie utrzymankiem współmałżonka dostanie taką samą emeryturę obywatelską jak jej współmałżonek pracujący 45 lat?

Tak, jeśli współmałżonek zgodzi się utrzymywać tą osobę to czemu nie ?. Przecież ta emerytura ma być ustawiona na poziomie minimum egzystencji. Chcesz coś więcej - odłóż sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.