Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, RappaR napisał:

Ale generalnie śmieszy mnie, że oponenci narzekają tu na zarobki 3 koła miesięcznie w Polsce, samemu mając sporo więcej, że za 3 koła się tutaj nie da żyć, więc trzeba obniżyć podatki tym co mają dużo, by zabrać socjal tym co mają mało :)

 

Bardzo fair point, kiedyś byłem dużym przeciwnikiem socialu jak każdy post licealny Korwin kuc od "KORWIN MASAKRUJE LEWAKÓW ", dziś rozumiem że musi być w jakiejś postaci, też wolałbym zeby nie było bloków, w których nikt nie pracuje, wielu z nich ma przyzwoite auto, od rana pod ławka walą melanż, a obok bawią się ich dzieci, ale ten melanż i tak byłby i bez 500+, a tak jest szansa ze ich dzieciaki będą miały dla odmiany na bułkę w szkole. Wyrzuciłbym tylko 500 plus dla tych mocno zamożnych, bo to strata kasy, ale na gorsze rzeczy ten rząd marnuje hajs, więc da się żyć.  Wielu rodziców nie rusza tego 500 plus, a odkładają właśnie dla dzieci, co też jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Bardzo fair point, kiedyś byłem dużym przeciwnikiem socialu jak każdy post licealny Korwin kuc od "KORWIN MASAKRUJE LEWAKÓW ", dziś rozumiem że musi być w jakiejś postaci, też wolałbym zeby nie było bloków, w których nikt nie pracuje, wielu z nich ma przyzwoite auto, od rana pod ławka walą melanż, a obok bawią się ich dzieci, ale ten melanż i tak byłby i bez 500+, a tak jest szansa ze ich dzieciaki będą miały dla odmiany na bułkę w szkole. Wyrzuciłbym tylko 500 plus dla tych mocno zamożnych, bo to strata kasy, ale na gorsze rzeczy ten rząd marnuje hajs, więc da się żyć.  Wielu rodziców nie rusza tego 500 plus, a odkładają właśnie dla dzieci, co też jest spoko.

Oooooo Korwin jest dobry ale szybko się z niego wyrasta , szczególnie jak pójdziesz do pracy i poczytasz historii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał:

Wielu rodziców nie rusza tego 500 plus, a odkładają właśnie dla dzieci, co też jest spoko.

Raczej właśni ci zamożni. I "500+" powinno przysługiwać od 2 dziecka lub być  stopniowane 200 na pierwsze 500 na drugie i 800 na trzecie.

I naprawdę są ludzie w tym kraju którzy żyją za 3- 3,5 miesięcznie. Jest ich całkiem dużo biorąc pod uwagę medianę wynagrodzeń. Oczywiście teraz pensje będą skokowo rosnąć - razem z cenami, no ale ktoś musi za te pensje zapłacić. Najgorsze jest to,  że politycy tak naprawdę cieszą się  z takiego stanu rzeczy bo to oznacza wzrost wpływów do budżetu.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sebastian napisał:

Raczej właśni ci zamożni. I "500+" powinno przysługiwać od 2 dziecka lub być  stopniowane 200 na pierwsze 500 na drugie i 800 na trzecie.

I naprawdę są ludzie w tym kraju którzy żyją za 3- 3,5 miesięcznie. Jest ich całkiem dużo biorąc pod uwagę medianę wynagrodzeń. Oczywiście teraz pensje będą skokowo rosnąć - razem z cenami, no ale ktoś musi za te pensje zapłacić. Najgorsze jest to,  że politycy tak naprawdę cieszą się  z takiego stanu rzeczy bo to oznacza wzrost wpływów do budżetu.

Było, to zaczęto na tym zbijać kapitał polityczny, że wartościuje się dzieci. Więc się ugięli i z programu zachęcającego do dzietności 2 i więcej zrobił się program socjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Było, to zaczęto na tym zbijać kapitał polityczny, że wartościuje się dzieci. Więc się ugięli i z programu zachęcającego do dzietności 2 i więcej zrobił się program socjalny.

Było inaczej. Nie było 500 na pierwsze dziecko i ja chwaliłem ten system.

Ogólnie najlepsza byłaby ulga podatkowa na dzieci - nie było takich kosztów obsługi więc realnie rodzice mogliby zachować więcej kasy. Ale skoro już wybrano metodę nabijającą słupki poparcia i dającą  możliwość "umoczenia dzioba" swoim to przynajmniej trzeba było zostawić ją od drugiego dziecka. A tak to mamy to co mamy.

Powiedzcie mi, czy nie jest zabawne to, że NBP dopiero teraz podnosi prognozę inflacji jak już budżet uchwalony ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Było inaczej. Nie było 500 na pierwsze dziecko i ja chwaliłem ten system.

Ogólnie najlepsza byłaby ulga podatkowa na dzieci - nie było takich kosztów obsługi więc realnie rodzice mogliby zachować więcej kasy. Ale skoro już wybrano metodę nabijającą słupki poparcia i dającą  możliwość "umoczenia dzioba" swoim to przynajmniej trzeba było zostawić ją od drugiego dziecka. A tak to mamy to co mamy.

Wtedy milioner Morawiecki dostawał 500+ na dziecko a pracująca matka, samotnie wychowująca dziecko już nie. Świetne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Wtedy milioner Morawiecki dostawał 500+ na dziecko a pracująca matka, samotnie wychowująca dziecko już nie. Świetne rozwiązanie. 

I w czym problem ? Poza tym, że z jakiegoś powodu wydaje Ci się, że milioner jest gorszy od innych ?

Świadczenie 500+ jest niejako rekompensatą. Rekompensatą dla posiadaczy dzieci z tytułu tego, że niosą na sobie ciężar wychowania i finansowania osób które kiedyś będą wyrabiały PKB i płaciły pieniążki na nasze wspólne emerytury. Dlatego żeby ono miało sens powinno być przyznawane od drugiego dziecka bo można przyjąć, że jedno dziecko płaci jedną emeryturę - to nie jest zbyt korzystna sytuacja - lepiej by było gdyby dzietność była powyżej 2 - ale przy dwójce dzieci mamy przynajmniej zastępstwo za rodziców. 

Dlatego "premia" powinna być od drugiego dziecka albo powinna być progresywna. 

A wracając do przyznania 500+ dla dzieci milionera - to powinieneś się cieszyć. Jest spora szansa, że te dzieci zdobędą dobre wykształcenie i dobrą pracę, więc będą wyrabiać więcej PKB i płacić więcej na nasze emerytury :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Rekompensatą dla posiadaczy dzieci z tytułu tego, że niosą na sobie ciężar wychowania i finansowania osób które kiedyś będą wyrabiały PKB i płaciły pieniążki na nasze wspólne emerytury.

To teraz sobie odpowiedź dla kogo ten ciężar jest większy. 

Jeżeli dla kogoś 500+ jest faktycznym bodźcem do posiadania kolejnego dziecka to chyba jednak nienajlepszy materiał genetyczny przekazuje.

2 godziny temu, Sebastian napisał:

A wracając do przyznania 500+ dla dzieci milionera - to powinieneś się cieszyć. Jest spora szansa, że te dzieci zdobędą dobre wykształcenie i dobrą pracę, więc będą wyrabiać więcej PKB i płacić więcej na nasze emerytury

Albo okaże się kolejnym pasożytem w stylu Przemka Czarneckiego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jack napisał:

To teraz sobie odpowiedź dla kogo ten ciężar jest większy. 

Jeżeli dla kogoś 500+ jest faktycznym bodźcem do posiadania kolejnego dziecka to chyba jednak nienajlepszy materiał genetyczny przekazuje.

Albo okaże się kolejnym pasożytem w stylu Przemka Czarneckiego 

 

Wszystko się może okazać, a może dziecko tej samotnej matki zamorduje 10 osób a może zostanie naukowcem i wymyśli nowe źródło energii ? 

Problem w tym, że system nie może zajmować się  poszczególnymi przypadkami a ogółem. Dopiero mając dwoje dzieci  rodzice zastępują samych siebie, wszyscy którzy mają mniej w pewnym sensie pasożytują na państwie i dzieciach innych. Dlatego pomysł płacenia tyle samo za dziecko rodzinie z jednym dzieckiem co z dwojgiem dzieci jest głupi. 

I zrozum, że zamożność rodziców nie ma tu znaczenia i nie powinno się na nią patrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sebastian napisał:

Wszystko się może okazać, a może dziecko tej samotnej matki zamorduje 10 osób a może zostanie naukowcem i wymyśli nowe źródło energii ? 

Problem w tym, że system nie może zajmować się  poszczególnymi przypadkami a ogółem. Dopiero mając dwoje dzieci  rodzice zastępują samych siebie, wszyscy którzy mają mniej w pewnym sensie pasożytują na państwie i dzieciach innych. Dlatego pomysł płacenia tyle samo za dziecko rodzinie z jednym dzieckiem co z dwojgiem dzieci jest głupi. 

I zrozum, że zamożność rodziców nie ma tu znaczenia i nie powinno się na nią patrzeć.

 

Ty serio wierzysz, że 500+ spowoduje wzrost urodzeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebastian napisał:

Dlatego pomysł płacenia tyle samo za dziecko rodzinie z jednym dzieckiem co z dwojgiem dzieci jest głupi.

Nikt nigdy nie proponował płacenia tyle samo za jedno dzieci i dwoje dzieci. Za jedno dostaje się 500 zeta, a za dwójkę 1000 zeta.

16 godzin temu, Sebastian napisał:

Dopiero mając dwoje dzieci  rodzice zastępują samych siebie, wszyscy którzy mają mniej w pewnym sensie pasożytują na państwie i dzieciach innych.

Za pełne zastąpienie się płaci 1000 zeta, a za zastąpienie w połowie płaci się połowę tego tysiaca. Wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 22:08, Sebastian napisał:

wszyscy którzy mają mniej w pewnym sensie pasożytują na państwie i dzieciach innych

rly? nie mam dzieci, zarabiam >średnia na etacie, za każdą zmianą dowalają się do mnie więc z obciążeniami najbardziej bo nie kombinuję (aka działalność) ani nie wyjde na ulicę protestowac. ale jestę pasożytę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 21:04, jack napisał:

Jeżeli dla kogoś 500+ jest faktycznym bodźcem do posiadania kolejnego dziecka to chyba jednak nienajlepszy materiał genetyczny przekazuje.

Czyli jesteś od tej osoby genetycznie lepszy :)

ja bym właśnie tylko takim osobom fundował socjal :) 

chciałbyś być osobą z najgorszymi kwalifikacjami na świecie z najgorsza możliwą praca?

wyobrazcie sobie ze dzieci ma tylko elita, każde bardzo wysokie iq, wychowane w etosie do pracy, wykształcone :)

gdzie wtedy wasza rola? Zostaniecie na swoich pozycjach, czy będziecie sprzątać po nich śmieci? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Me Myself and I napisał:

rly? nie mam dzieci, zarabiam >średnia na etacie, za każdą zmianą dowalają się do mnie więc z obciążeniami najbardziej bo nie kombinuję (aka działalność) ani nie wyjde na ulicę protestowac. ale jestę pasożytę!

Cieszę się, że jesteś uczciwy i fajnie, że się starasz. To się chwali. Niepotrzebnie bierzesz do siebie wprost pewne określenia. Tym bardziej, że jego użycie służyło tylko pokazaniu pewnej sytuacji, która niestety jest sytuacją realną. Po prostu każdy musi mieć świadomość tego, że nic nie odkłada w ZUSie na swoją emeryturę prócz zapisu, który uprawnia go do uzyskiwania wypłat w momencie w którym "wygra zakład" - czyli dożyje wieku emerytalnego. Każda złotówka, którą wydajemy na ZUS jest natychmiast wydawana na bieżące emerytury ( a i tego brakuje i resztę dokłada państwo z budżetu czyli z naszych podatków) Tak więc na naszą emeryturę będą płaciły dzieci. Jeśli nie nasze to obce. A jeśli obce dzieci mają na nas płacić to na nich pasożytujemy :) 

Generalnie kilka miesięcy temu czytałem wypowiedź kogoś tam z ZUSu żeby się nie martwić bo ZUS nigdy nie upadnie bo państwo zawsze dołoży do wypłaty. Jak dla mnie ta osoba jest szkodnikiem bo powinna ludziom powiedzieć, że a i owszem dołoży się, ale będzie musiało podnieść podatki żeby móc się dołożyć.

I ogólnie już jest najwyższy czas aby zacząć rozmawiać o emeryturze obywatelskiej. To znaczy najlepszy czas był zanim PiS wszystko spierdolił rozdając socjal na lewo i prawo bo dziś nikt na ten temat nie będzie chciał rozmawiać bo - kto by chciał rozmawiać o utracie przywilejów.. Smutny jest los naszych dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.