Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, venglas napisał:

szkoły, służba zdrowia, 500+, mops, zapomogi, domy dziecka, refundacje na leki, zabiegi, itd W cale nie istnieje xD
Jakbyśmy mięli lepszą sytuację w budżecie to na pewno by było więcej tych świadczeń. Ale aktualnie to mamy zadłużenie na pare pokoleń :P

Więc znów nie rozumiem. Nigdy nie korzystales że szkoly? Albo szczepień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne korzystałem, czy to było lepsze niż prywatnie? Na pewno nie. 
Wsytarczy popatrzeć na rankingi szkół czy instytucji zdrowotnych, te poaństwowe zawszyczaj zajmują niskie miejsca. (Tutaj może być lekka różnica w przypadku uczelni wyższych, chociaż nie jestem pewien). 
Ale już wychodze z tej dyskusji, bo socjalista nigdy się nie dogada z kapitalistą - taka dyskujsa nie ma sensu po prostu. Ale życzę Ci Twojego komunistycznego raju (socjalizm to dziecko komunizmu). 
Pozdrawiam i życzę zdrowia 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

Zapewne korzystałem, czy to było lepsze niż prywatnie? Na pewno nie. 
Wsytarczy popatrzeć na rankingi szkół czy instytucji zdrowotnych, te poaństwowe zawszyczaj zajmują niskie miejsca. (Tutaj może być lekka różnica w przypadku uczelni wyższych, chociaż nie jestem pewien). 
Ale już wychodze z tej dyskusji, bo socjalista nigdy się nie dogada z kapitalistą - taka dyskujsa nie ma sensu po prostu. Ale życzę Ci Twojego komunistycznego raju (socjalizm to dziecko komunizmu). 
Pozdrawiam i życzę zdrowia 😘

Jeżeli kapitalista to ktoś kto 20 lat zdobywa wykształcenie za cudze podatki a potem kiedy musi spłacić dług wobec społeczeństwa zaczyna płakać że państwowe wykształcenie jest niepotrzebne to rzeczywiście się nie dogadamy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Jeżeli kapitalista to ktoś kto 20 lat zdobywa wykształcenie za cudze podatki a potem kiedy musi spłacić dług wobec społeczeństwa zaczyna płakać że państwowe wykształcenie jest niepotrzebne to rzeczywiście się nie dogadamy:) 

Już dawno zwróciłem w 19% podatku dochodowym który płacę raz na miesiąc moją całą państwową edukację :)
Zrobiłbym za to jeszcze studia na prywantenj uczelni :P
 

Edytowane przez venglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, venglas napisał:

Zaraz mi pewnie napiszesz, że niektórzy mają małe emerytury. No dobra, ale kto im zabraniał zapracować sobie na lepszą? Albo kto im zabraniał odkładać na starość? Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.

Zatem masz już odpowiedź na swoje pytanie. Musieli płacić podatki na to żebyś miał gdzie do szkoły chodzić i gdzie się urodzic:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, venglas napisał:

Już dawno zwróciłem w 19% podatku dochodowym który płacę raz na miesiąc moją całą państwową edukację :)
Zrobiłbym za to jeszcze studia na prywantenj uczelni :P
 

W 19 procentowym podatku to płacisz za chodniki po których chodzisz, drogi którymi jeździsz, policję która pilnuje porządku żeby Cię nikt nie okradł itd. 

Ale wiem, wiem... pewnie za te 19 procent już byś sobie to sobie dawno wszystko sam zbudował i zorganizował;) 

Teraz, venglas napisał:

Rodzony byłem w prywatnej klinice xD

Bananowe dziecko? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

W 19 procentowym podatku to płacisz za chodniki po których chodzisz, drogi którymi jeździsz, policję która pilnuje porządku żeby Cię nikt nie okradł itd. 

Ale wiem, wiem... pewnie za te 19 procent już byś sobie to sobie dawno wszystko sam zbudował i zorganizował;) 

A podatke cukrowy? I podatki na produktach? Vat 23%?
Widzę, że chyba nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności i ile się zabiera przedsiębiorcom w tym kraju. Ja to jestem c*** a nie przedsiębiorca w porównaniu do innych. Ale nie rozumiem logiki ma więcej to niech odda więcej O.o

To jest głupie, bo wystarczy przekroczyć o tysiąc złotych i już z 17% masz 32%, chyba, że za wczasu się zabezpieczysz i wybierzesz 19% żeby nie przekroczyć progu.
Ale kończymy dyskusję. Życzę Ci socjalistycznego raju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

A podatke cukrowy? I podatki na produktach? Vat 23%?
Widzę, że chyba nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności i ile się zabiera przedsiębiorcom w tym kraju. Ja to jestem c*** a nie przedsiębiorca w porównaniu do innych. Ale nie rozumiem logiki ma więcej to niech odda więcej O.o

To jest głupie, bo wystarczy przekroczyć o tysiąc złotych i już z 17% masz 32%, chyba, że za wczasu się zabezpieczysz i wybierzesz 19% żeby nie przekroczyć progu.
Ale kończymy dyskusję. Życzę Ci socjalistycznego raju 

Jest tak źle że brakuje przedsiębiorców i miejsc pracy. A nie, czekaj... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, venglas napisał:

Powiedziałem Ci, że skończyłem dyskusję. Gadasz głupoty dla mnie, a ja gadam głupoty jak dla Ciebie. Ta dyskusja nie ma sensu. Jako ten mądrzejszy pierwszy ustąpię.
Miłego dnia xD

Czemu głupoty? :) z Twojej strony to czysty egoizm, w tym co nazywasz socjalizmem najpierw bierzesz, potem dajesz. Etap brania masz już w dużej mierze za sobą więc atrakcyjna wydaje Ci się wizja "nic wam nie dam". I to nie jest głupie, tylko samolubne i januszerskie. Stereotyp polskiego Janusza biznesu nie wziął się z powietrza, dobrej nocy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Jak patusy nie będą miały co jeść to wsadza Ci kose między żebra, zabiorą portfel i tyle będziesz miał ze swoich nieopodatkowanych pieniążków:) 

 

34 minuty temu, fluber napisał:

W 19 procentowym podatku to płacisz za chodniki po których chodzisz, drogi którymi jeździsz, policję która pilnuje porządku żeby Cię nikt nie okradł itd. 

No to jak w końcu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cardi napisał:

 

No to jak w końcu? 

No normalnie, im więcej głodnych patusow tym niebezpieczniej i więcej policji trzeba żeby Cię obronić więc konieczna jest optymalizacja, dajesz patusom tyle żeby z głodu nie padli i dzięki temu jest bezpieczniej więc płacisz niewiele też za policje bo patusy nie szaleją z głodu.

I koniec końców nie rozumiecie że jak za bardzo dociśnięcie tych na dole to jeszcze im przyjdzie do głowy głosować na razem albo co innego i że socjalem działacie na własną korzyść! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No normalnie, im więcej głodnych patusow tym niebezpieczniej i więcej policji trzeba żeby Cię obronić więc konieczna jest optymalizacja, dajesz patusom tyle żeby z głodu nie padli i dzięki temu jest bezpieczniej więc płacisz niewiele też za policje bo patusy nie szaleją z głodu.

To co na żarcie patusom wolę dać na policję, w razie obłożenia więzień proponuję squid games, wygrany wychodzi na wolność.

Wydatki na policję powrócą do wartości bazowej w kilka miesięcy, a z praw transmisyjnych do squid games można klawiszom i policjantom rozdać premie.

7 minut temu, fluber napisał:

I koniec końców nie rozumiecie że jak za bardzo dociśnięcie tych na dole to jeszcze im przyjdzie do głowy głosować na razem albo co innego i że socjalem działacie na własną korzyść! 

Głosują na PiS. Co za różnica czy wybiorą tych co bardziej Amen czy tych co bardziej LGBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

To co na żarcie patusom wolę dać na policję, w razie obłożenia więzień proponuję squid games, wygrany wychodzi na wolność.

Wydatki na policję powrócą do wartości bazowej w kilka miesięcy, a z praw transmisyjnych do squid games można klawiszom i policjantom rozdać premie.

Zawsze sadzilem że konfederacją to pomysły że średniowiecza ale widzę że jesteśmy już w starożytnym Rzymie:) 

3 minuty temu, Cardi napisał:

 

Głosują na PiS. Co za różnica czy wybiorą tych co bardziej Amen czy tych co bardziej LGBT?

Mam nadzieję że nie będę Ci musiał tego posta za 10 lat przypominać jak będą wprowadzać bezwarunkowy dochód podstawowy na poziomie 3k a Ty będziesz szukał jajek i mleka we wrocławskim polswiatku;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Zawsze sadzilem że konfederacją to pomysły że średniowiecza ale widzę że jesteśmy już w starożytnym Rzymie:) 

image.png.e373cc636d3a76e44795dce46cc436e3.png

1 minutę temu, fluber napisał:

Mam nadzieję że nie będę Ci musiał tego posta za 10 lat przypominać jak będą wprowadzać bezwarunkowy dochód podstawowy na poziomie 3k a Ty będziesz szukał jajek i mleka we wrocławskim polswiatku;) 

Razemki nie dojdą do władzy w ciągu 10 lat. Chyba, że jak wyjdą z pierdla. 

https://finanse.wp.pl/prokuratura-zbada-finanse-razem-liderom-i-poslom-partii-moze-grozic-wiezienie-6720222713715552a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

No normalnie, im więcej głodnych patusow tym niebezpieczniej i więcej policji trzeba żeby Cię obronić więc konieczna jest optymalizacja, dajesz patusom tyle żeby z głodu nie padli i dzięki temu jest bezpieczniej więc płacisz niewiele też za policje bo patusy nie szaleją z głodu.

I koniec końców nie rozumiecie że jak za bardzo dociśnięcie tych na dole to jeszcze im przyjdzie do głowy głosować na razem albo co innego i że socjalem działacie na własną korzyść! 

Fluber, jestem absolutnie pewien, że wystarczy 19% podatek dochodowy od każdego, zlikwidowanie wszelkich ulg dla ludzi zarabiających powyżej średniej krajowej, uproszczenie prawa podatkowego i zapewnienie jego stabilności na lata (czyli projekt zmian na 2025 wprowadzamy w 2022 a nie w listopadzie 2024) i wpływy z podatku dochodowego wzrosną. Bo pieniądz rodzi pieniądz a chcąc pobudzić inwestycje które przynoszą pieniądze nie możesz postępować tak jak teraz postępują nasze rządy. Wszystkie te wskaźniki, które teraz niby osiągamy są kosztem inwestycji i rosnącego długu. Na horyzoncie jest ściana bo taka polityka aby działała wymaga jej kontynuowania w nieskończoność a to nie jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.