Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał:

90 procent tych co zarabia 3k i mniej nawet nie wie co to uber

Na pewno wiedzą, ale bardzo rzadko korzystają. W sumie ja mam więcej niż te 3k a nie jeżdże praktycznie uberem, bo się bujam swoim samochodem.
Ale to nie zmienia faktu, że 3k to i tak śmieszne pieniadze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, venglas napisał:

 Wiem, że niektórzy ludzie w USA łączą nordycki model państwa z jakąś formą socjalizmu. Dlatego chciałbym powiedzieć jasno, że Danii daleko od socjalistycznej gospodarki planowanej. Dania to gospodarka rynkowa – powiedział p. Rasmussen. – Nordycki model opiera się na rozszerzonym państwie opiekuńczym z wysoką formą zabezpieczenia dla obywateli, ale też z efektywną gospodarką rynkową, na której jest wiele wolności do realizowania swoich marzeń – dodał.
 

Polska to też gospodarka rynkowa, różnimy się głównie tym co podkresliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Polska to też gospodarka rynkowa, różnimy się głównie tym co podkresliłem

Niech Ci będzie.
A co powiesz na taki argument:
Zamiast dawać ludziom pieniądze (socjal),
To po prosu im ich nie zabierajmy.

Wychodzi praktycznie na to samo, a i w ludziach zostaje przekonanie, że żeby mieć trzeba pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, venglas napisał:

Niech Ci będzie.
A co powiesz na taki argument:
Zamiast dawać ludziom pieniądze (socjal),
To po prosu im ich nie zabierajmy.

Wychodzi praktycznie na to samo, a i w ludziach zostaje przekonanie, że żeby mieć trzeba pracować.

Nie, to nie działa. Sprawdzano 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

Niech Ci będzie.
A co powiesz na taki argument:
Zamiast dawać ludziom pieniądze (socjal),
To po prosu im ich nie zabierajmy.

Wychodzi praktycznie na to samo, a i w ludziach zostaje przekonanie, że żeby mieć trzeba pracować.

Nie wychodzi bo bogatsi beda mieli wiecej, a bogatsi mniej. Duńczycy zabieraja w podatkach wiecej niz Polacy (również procentowo z dochodów), a później rozdaja wiecej niż Polacy, czyli model duński jest bardziej socjalny niż nasz. W modelu meksykańskim  zabiera się mało w podatkach a później jest mało socjalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Ale generalnie śmieszy mnie, że oponenci narzekają tu na zarobki 3 koła miesięcznie w Polsce, samemu mając sporo więcej, że za 3 koła się tutaj nie da żyć, więc trzeba obniżyć podatki tym co mają dużo, by zabrać socjal tym co mają mało :)

 

Bo ja nie po to pracuję żeby patusy miały za to darmowy obiad ;)
Jak chcesz to sobie płać nawet 2razy wyższe podatki, albo jak masz tak dobrze to oddawaj część.
Jakby podatki były dobrowolne to by ich nikt nie płacił.

Czemu ja swoją ciężką pracą mam wspierać patologię? To mnie też mega śmieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Ale generalnie śmieszy mnie, że oponenci narzekają tu na zarobki 3 koła miesięcznie w Polsce, samemu mając sporo więcej, że za 3 koła się tutaj nie da żyć, więc trzeba obniżyć podatki tym co mają dużo, by zabrać socjal tym co mają mało :)

15 minut temu, venglas napisał:

Bo ja nie po to pracuję żeby patusy miały za to darmowy obiad

Od jakiej kwoty zarobków zaczyna się patologia? Poniżej 4k netto na miesiąc czy może raczej 3k?

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kepler napisał:

Od jakiej kwoty zarobków zaczyna się patologia? Poniżej 4k netto na miesiąc czy może raczej 3k?

A no tutaj nie kwota stanowi etykietę, a sposób prowadzenia się. Czemu jakaś karyna która dostaje 500 zł na dziecko robi sobie za to paznokcie, a ojciec tego dziecka browary. Ja bym dał to 500 zł, ale wolałbym sobie wybrać komu je daje. Najchętniej to bym w ogóle nic nikomu nie dawał, bo nie lubię się dzielić czymś na co ciężko pracuje. Mnie tam jakoś nikt nic nie daje. A to że zarabiam więcej to co? Mam być gorzej traktowany? Co to za janosikowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, venglas napisał:

A jeśli chodziłem do prywatnych szkół?

To co teraz, Ty wychodzisz na głupka.

Jakbyś chodził to byś wiedział że są dofinansowywane z podatków więc raczej nie wychodzę:) 

Poza tym jakbyś chodził do prywatnych szkół to tekst "wszystko zawdzięczam sobie" byłby jeszcze bardziej komiczny ;)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jakbyś chodził to byś wiedział że są dofinansowywane z podatków więc raczej nie wychodzę:) 

Poza tym jakbyś chodził do prywatnych szkół to tekst "wszystko zawdzięczam sobie" byłby jeszcze bardziej komiczny ;)

Nie napisałem nigdzie, że wszystko zadzdzięczam sobie. Po co tak manipulować?
Ale mogę Ci sprecyzować TWOJE zdanie, nic nie zawdzięczam socjalowi.

Edytowane przez venglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, venglas napisał:

Nie napisałem nigdzie, że wszystko zadzdzięczam sobie. Po co tak manipulować?
Ale mogę Ci sprecyzować TWOJE zdanie, nic nie zawdzięczam socjalowi.

No napisałeś że nikt Ci nic nie daje więc uznałem że wszystko co masz, masz od siebie. Gdzie tu manipulacja? :)

nic dziwnego, socjal w Polsce praktycznie nie istnieje:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.