Skocz do zawartości

Osobiste historie, ulubione drużyny... czyli NHL oczami polskich fanów.


Braveheart22

Preferencje klubowe polskich fanów NHL  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który(-e) klub(-y) NHL lubisz najbardziej?

    • Anaheim Ducks
    • Arizona Coyotes
      0
    • Boston Bruins
    • Buffalo Sabres
    • Calgary Flames
      0
    • Carolina Hurricanes
      0
    • Chicago Blackhawks
    • Colorado Avalanche
    • Columbus Blue Jackets
      0
    • Dallas Stars
    • Detroit Red Wings
    • Edmonton Oilers
    • Florida Panthers
      0
    • Los Angeles Kings
      0
    • Minnesota Wild
    • Montreal Canadiens
      0
    • Nashville Predators
    • New Jersey Devils
    • New York Islanders
    • New York Rangers
    • Ottawa Senators
      0
    • Philadelphia Flyers
    • Pittsburgh Penguins
    • San Jose Sharks
    • Seattle...?
      0
    • St. Louis Blues
    • Tampa Bay Lightning
    • Toronto Maple Leafs
    • Vancouver Canucks
    • Vegas Golden Knigths
    • Washington Capitals
    • Winnipeg Jets


Rekomendowane odpowiedzi

Sparingi sparingami  (na forum cisza przed burza mam nadzieję), a ja tu wyjadę być może z naiwnym pytaniem. Zdaję się, że przewinęli się przez to forum ludzie będący jakiś czas za oceanem.

Jak wygląda sprawa kibicowania. W Polsce jeśli chodzi o piłkę nożną, jak urodziłem się i wychowałem np. we Wrocławiu to (pomijając wyjątki bliskie zeru) jestem kibicem Śląska. Łódź, to ŁKS lub Widzew. Jesteśmy dość mocno związani z lokalnymi drużynami (nie zawsze, ale pomijamy wyjatki). Jak jest w USA, Kanadzie? Bywa czasami, że "rdzenni ;) " mieszkańcy Pittsburgha lubią Filadelfię, a Dallas np. LA Kings czy Coyoties?  Czy jak mieszkam w danym  stanie, to mimo wszystko trzymają się klubom z tego stanu? Jak  filiami? Mieszkając w Rochester, NY skazany jestem na bycie fanem Sabres, bo wszyscy co lubią hokej kibicują Sabres ze względu na powiązanie klubowe? A jak wygląda sprawa z filią w innym stanie? 

Wiem, że podejscie amerykańskiego kibica rozni się od pilkarskiego europejskiego kibica, stąd to zawiłe pytanie. Takie mnie poweekendowe rozkminy naszły.

Dodam, że zauwazylem na jednym takim forum Buffalo, sporą nienawiść do Toronto (co zrozumiale z punktu europejskiego kibica, wiadomo, "lokalny" rywal), Bruins  i Flyers (to tak przy okazji antypatii)

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szabla napisał:

Sparingi sparingami  (na forum cisza przed burza mam nadzieję), a ja tu wyjadę być może z naiwnym pytaniem. Zdaję się, że przewinęli się przez to forum ludzie będący jakiś czas za oceanem.

Jak wygląda sprawa kibicowania. W Polsce jeśli chodzi o piłkę nożną, jak urodziłem się i wychowałem np. we Wrocławiu to (pomijając wyjątki bliskie zeru) jestem kibicem Śląska. Łódź, to ŁKS lub Widzew. Jesteśmy dość mocno związani z lokalnymi drużynami (nie zawsze, ale pomijamy wyjatki). Jak jest w USA, Kanadzie? Bywa czasami, że "rdzenni ;) " mieszkańcy Pittsburgha lubią Filadelfię, a Dallas np. LA Kings czy Coyoties?  Czy jak mieszkam w danym  stanie, to mimo wszystko trzymają się klubom z tego stanu? Jak  filiami? Mieszkając w Rochester, NY skazany jestem na bycie fanem Sabres, bo wszyscy co lubią hokej kibicują Sabres ze względu na powiązanie klubowe? A jak wygląda sprawa z filią w innym stanie? 

Wiem, że podejscie amerykańskiego kibica rozni się od pilkarskiego europejskiego kibica, stąd to zawiłe pytanie. Takie mnie poweekendowe rozkminy naszły.

Dodam, że zauwazylem na jednym takim forum Buffalo, sporą nienawiść do Toronto (co zrozumiale z punktu europejskiego kibica, wiadomo, "lokalny" rywal), Bruins  i Flyers (to tak przy okazji antypatii)

@memento1984 pomożesz? :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szabla widzisz w Polsce jest to częste zjawisko ale na e oficjalnie. Kiedyś był w Gnieźnie był fan club GKS Katowice w czasach pucharów z Girondins.. Ale przyszło do nich kilku smutnych panów z Lecha i zagroziło konsekwencjami. W Szczecinku jest FC Legii a Kalisz był za Widzewem a Ostrów za Lechem. W USA a mogę powiedzieć o Ohio to kibicują Dallas Cowboys a nie lokalnym ale 3/4 kibicuje Bengals. Za to swojej uczelni o bicuja do końca życia i tu nie ma odstępstw. Główny insider Jazz kibicuje WTF w futbolu bo jego mama jest stamtąd i tam się wychował. Moim zdaniem tam jest podobnie tylko że u nich głównie się liczy uczelnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @ely3

Owszem są wyjątki w piłce, wspomniane FC przez Ciebie, czy w innych miastach, ale to ich nie biorę pod uwagę. Co do uczelni nie wiedziałem, ale ma to jak największy sens. W końcu jeden z drugim czesto spędził tam najlepsze lata swojego życia.

A jak jest w miastach z AHL? Sympatię pokrywają się z głównym klubem? Przeciętny sympatyk hokeja w  Des Moines będzie również trzymał kciuki za Minnesote Wild, a z Rochester za Sabres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kanadę to znam przypadek gościa z Ontario, jakieś max 1h jazdy do Toronto co jest zadeklarowanym fanem Habs i zupełnie nikogo to tam nie dziwi. Bardziej dziwili się że ja się dziwię :) W sklepach w Toronto można kupić gadżety Canadiens, a mówimy o największych rywalach - wyobraźmy sobie podobną sytuację w Polsce :) Zupełnie inna mentalność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 05:51, Braveheart22 napisał:

@memento1984 pomożesz? :)

Cleveland ma glownie kosy w NFL bo tam najwieksze zakapiory chodza. Grymas jest jak w Ohio gdziekolwiek ktos kibicuje Shitsburg Steelers, ale absolutny hejtyzm jest vs Ravens, czyli druzynie ktora zajebala licencje CLE - Browns znikneli wtedy na chyba dwa sezony, ale kibice nie dali za wygrana. Troche jest takiej soft rivalry z Cincy.
w koszu to tylko smiechy z Pistons (“at least we are not Detroit”), spinka zeby pojsc zobaczyc jak przyjezdza LAL/MIA (“elity CLE” lol), troche ludzi wspomina Ehlo, Szczerbiaka i potyczki z CHI, niektorzy nie lubia GSW z wiadomych powodow.

MLB to juz mega piknik, dla CLE ewentualnie male derby ohio z reds? Poniewaz nie tak dawno przegralismy world series z CHIcago Cubs (obie druzyny okreslane byly w tej potyczce jako likable losers, posucha 50+lat) to moze troche niecheci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cisza, spokój na forum NHL. Podsumowując ankietę, to najwięcej fanów jest:

1. Detroit Red Wings 6

    Toronto maple Leaves 6

3. Colorado Avalanche 5

4. Boston Bruins 4

    Pittsburgh Penguins 4

    Tampa Bay Lightning 4

7. New York Islanders 3

    New York Rangers 3

    St. Louis Blues 3

10. Buffalo Sabres 2 (ujawnij się ziomek! :) )

      Washington Capitals 2

      Winnipeg Jets 2

13. Anaheim Ducks 1

       Chicago Blackhawks 1

       Dallas Stars 1

       Edmonton Oilers 1

       Minnesota Wild 1

       Nashville Predators 1

       New Jersey Devils 1

       Philadelphia Flyers 1

       San Jose Sharks 1

       Vancouver Canucks 1

       Vegas Golden Knights 1
24. Reszta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.