Skocz do zawartości

Draft Class 2020


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

W takim bądź razie idealna okazja do napisania co nieco o nich

Zacznę może od Deni'ego, którego próbuję regularnie obserwować od czasu tegorocznych mistrzostw europy u-19 bodajże... Bardzo ciekawy zawodnik z unikalnym skillsetem jak na ten wzrost. Chyba najlepiej będzie jak zacznę od pozytywów.

Pierwsze co się rzuca w oczy to elitarny passing (zaznaczę, że Avdija nie skończył jeszcze 19 lat!). Bardzo szybkie decyzje, doskonale wie gdzie mogą znaleźć się jego partnerzy. Również nieźle czyta każdy ruch obrony, co pozwala mu na automatyczną konwersję akcji. Siła podania wydaje się być świetnie dopasowana do sytuacji. Potrafi z prędkością światła zagrać hammer pass'a do rogu, a chwilę później pełen cierpliwości i spokoju podaje po picku do centra. Pełna gamma podań, bez problemu odnajduje się w każdej sytuacji. Dużo widzi, wręcz szuka podania. Świetna wizja tyłem do kosza.

Tak właściwie to ten elitarny poziom playmakingu/passingu stawia go jako jednego z bardziej interesujących prospektów. Do jego zalet również powinienem zaliczyć wysokie bbiq, które robi z niego safe talent (tzn. raczej jest pewność, że z nim na boisku nie będzie problemu z gorącą głową).

Sam scoring stoi pod DUŻYM znakiem zapytania. Generalnie z pewnością mówię, że na ten moment i przy przyjściu do NBA (chyba, że kuriozalnie mocno popracuje w lato) nie zaufałbym mu jako nawet czwartej opcji. Niepewny rzut, inconsistent. Niby łatwo umie złapać flow, ale gołym okiem widać, że przy każdym co najmniej solidnym obrońcą będzie miał problemy. Funkcjonalny atletyzm w postaci nawet niezłego pierwszego kroku, szybkości i zwinności. Natomiast gość cierpi na to samo co Doncic. Kiepski wyskok uwidacznia się pod koszem, gdzie musi często korzystać ze swojej ponad przeciętnej kreatywności by coś skończyć. Dobry kozioł pozwala mu i złamać pierwsza linię obrony i rzucić z biegu, ale jeszcze brakuje umiejętności by z tego korzystać. Optymizmem napawa to, że podejmuje trudne rzuty, lecz na wyższym poziomie nie będzie tak łatwo. Duży upside jest, ale Deni będzie bardzo surowy, więc niech nikogo nie zdziwi, jak na początku kariery będzie miał problemy z trafianiem punktów.

W obronie wygląda na dość przyzwoitego człowieka. Nic ponad tłum, natomiast nie będzie dla drużyn sprawiał żadnych kłopotów, a z powodu wzrostu nie raz będzie miał sporą przewagę.

Ogólnie rzecz biorąc:

- już teraz elite level passing/playmaking

- spory upside jako scorer, aczkolwiek bardzo surowy

- do poprawy rzut, jednak forma wygląda całkiem poprawnie. Na poziomie NBA powinien się poprawić

- wysokie bbiq, intangibles bez zastrzeżeń

- average obrońca, może być nawet fajny w man D. Będzie miał problemy z eksplozywnymi guardami/wingami

Trudno określić sufit, ale wg. Mnie nie nadaje się na pierwszą opcję, być może i nawet na drugą. Wydaje się najlepiej funkcjonować jako drugi klepacz. Chyba, że naprawdę poczyni postępy w ofensywie, czego mu oczywiście życzę, ma zadatki na klasowego franchise player'a

 

 

Co do Theo to króciutko. Jak dla mnie, nie ma szans, że w przyszłości będzie świetnym zawodnikiem. Po prostu wygląda na to, że jako PG nie nadaje się do dzisiejszej koszykówki, gdzie musisz nieźle grać na koźle, trafiać tough rzuty i w każdym momencie robić za scorera (chyba, że jesteś elitarnym obrońcą jak Jrue czy Pat). Na ten moment nie ma miejsca dla playmakerów którzy nie grożą szczególnym rzutem i mają problemy z trafianiem jakichkolwiek basketów (casus Rondo i Rubio. Chociaż obaj na razie wyglądają fajnie. Rondo coś tam zaczął trafiać z dystansu, a Rubio trafił do drużyny która takiego zawodnika potrzebowała - a obecnie takich oprócz Suns nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Maledonie to nie można pominąć dosyć wyraźnego podobieństwa do Ntilikiny. Podobny wzrost, podobne braki. Maledon jest szczuplejszy, ale za to szybszy i bardziej kreatywny pod koszem. Jednak w obronie to wygląda słabo. Ciało jest gotowe do walki z mężczyznami, ale głowa robi za dużo błędów - złe ustawienie na nogach, gubienie na zasłonach, nieraz zbyt gorliwy w obronie i łapie faule. Trochę kuleje pewność siebie, zwłaszcza z piłką w ręku. Za rzadko korzysta z atutów do ogrywania rywali.

Avdija jest spoko, ale wydaje mi się, że to co najmniej dwie półki niżej od Doncicia, chociaż skillset mają podobny bardzo. Wiadomo, że Luka to już jest superstar, a ma zadatki na GOAT-a, więc w porównaniu z nim każdy przegra. Dlatego też widząc go obok i na tle mocnych graczy, często z doświadczeniem w NBA to widać różnicę doświadczenia, pewności siebie, także nadal niektórych umiejętności. W najlepszym przypadku może zrobić karierę sporo lepszą niż Bogdan Bogdanović, ale stawiam, że jak będzie na podobnym poziomie to już będzie duży sukces. TOP 50 ligi to taki pułap, gdzie docelowo bym go widział tak realnie, ale ma też kilka umiejętności, które jakby znakomicie eksponował (jak Doncić), a mankamenty minimalizował to TOP15 byłoby w zasięgu. W NBA raczej sobie poradzi. Jak na ten moment to mam go w okolicach #5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avdija jest tricky białym prospektem, bo jak go oglądałem na tych Euro U20, to wyglądał naprawdę dobrze jako kreator, ballhandler, obrońca (!) - a to jest cholernie rzadki skillset w takim wieku, ale też wyglądał słabo rzutowo (co chyba potwierdzają statsy), co też jest rzadkie u białego prospekta z Europy, a przy tym o ile jest dobrym atletą a'la Doncić, o tyle jest trochę limited w tym aspekcie. Ciężko znaleźć analogicznego europrospekta, bo od Bendera czy Hezonji to ma jednak dużo więcej CZYSTEGO SKILLA ONE!ONE.

Ktoś dobrze go zreasearc***e i/lub zaryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą do nas różne przekazy rodem z USA i dziś jest hype na ZlaMelo i innych G z NCAA podpartych jednym wysokim przekozakiem. Izrealczyk jest świetny i mnie trochę dziwi ta surowa ocena ( ststy) rzutowe. Oglądam różne bledy jego za młodu i mam lepsze zdanie niż jego staty. 

Dziwne bo jesteśmy w sumie Euro ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz, że rzut powoli idzie mu do przodu, a jego mechanika wydaje się dobra - szybki, z wysokiego pułapu. Próbka w Eurolidze wychodzi gorzej, ale ma tam też mniej okazji do wykazania się, mecze są specyficzne, stąd zaniża. W niezłej lidze izraelskiej robi teraz 35% za trzy przy 2,3 próbach, ogólna skuteczność ponad 50%, ponad 8 punktów na mecz, prawie 7 zbiórek, nawet blok dokłada. O rzut raczej bym się nie martwił, bo po przejściu na szybszy i dynamiczniejszy system gry powinien mieć więcej pozycji do trójek. W Europie, gdzie prawie zawsze grasz do końcówki zegara, linia jest bliżej i obrońcy kryją blisko, szczególnie w Eurolidze, jest trudniej. Ale ilu było takich chłopaków, którym nagle procenty w NBA zza łuku rosły zamiast spadać? To co teraz proponuje NBA to idealny klimat dla takiego Avdijy. 

No i trzeba jednak pamiętać, że z topowych prospektów z Europy w tym wieku w Eurolidze wymiatał tylko Doncić. Drugie najbardziej fizyczne rozgrywki świata, mocno taktyczne. Zdziwiłbym się, gdyby wszystkim czołowym talentom z NCAA staty nie poleciały tam ostro w dół, szczególnie na łuku. 

Edytowane przez Cornellius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby w stanie wymienić mi ciekawe prospecty z pozycji SF? Zauważyłem McDanielsa, ale widziałem tylko jeden mecz więc ciężko cokolwiek więcej napisać oprócz tego, że to może być ciekawy grajek, a że nie siedzę za bardzo w NCAA to się nie będę silił na znawcę. Chodzi mi oczywiście o gracza, który będzie w zasięgu Pistons, bo SF to priorytet. Stefanski mnie prosił, więc pytam, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę talentu jest w samej NCAA tylko ze większość graczy to niegotowy materiał a ich cecha wspólna to przede wszystkim fajny size. Każdy szuka nowego Kleonarda. 
mam stare notatki wiec nie wszystko się sprawdzi gdy sezon już ruszył bo weryfikacji 
 

popatrz na: 

sensacja może być Izraelczyk Avdiya ale on pewnie top#5

inni to 
Achiuva z Memphis 6’9

Watford z LSU 6”9

weems DePaul

Jordan Nwora z Louville 6’7

kolejny Williamson z Lv choć ten może być za młody na Draft

 aaron Nesmith z VanderB w 7 meczach gra dobrze  

Okoro z Auburn to mistrz U17 z 2018 

atletyczny Bey z Colorado gra na SG i zbiera 13 piłek 

Queen z N Mexico mial spoko produkcje z tego co widziałem 

lewis? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eF. 

Avdija - już kilka osób o nim pisało, point forward z dużym potencjałem

McDaniels, Achiuwa, Watford - generalnie to są gracze SF/PF, podobnie jak Sekou i w sumie przyszłościowo może się okazać, że każdy z nich będzie lepiej funkcjonował jako PF. Tak na marginesie to każdy z tych graczy jest starszy niż Sekou, Achiuwa nawet ponad rok, bo on z września '99.

Nwora, Nesmith - dwóch typowych SF. Tu wydaje się, że bardziej gotowe produkty i na razie świetnie grają w ncaa, ale trzeba brać poprawkę na wiek tych prospectów. Nwora '98, Nesmith '99. 

@ignazz z tego co sprawdzałem, to Colorado gra taki small ball, że Bey gra jako PF 😉

Queens spoko się wydaje, ale to już gracz typu SG/SF.

Lewis - chyba bardziej rozmiar SG, chociaż wingspan fajny. Do ncaa wszedł po cichu, na razie to chwalą go przede wszystkim za obronę, choć potencjał ponoć spory.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze będę tu zaraz częstszym gościem. 
patrzę na wyścig żółwików i nigdy bym nie uwierzył ze wyprzedane OKC jest na skraju PO seed 17 na razie a takie zespoły jak GSW czy spurs bottom 7. 
dziwi mnie nisko Atlanta bo ci akurat maja dopakowania młodzież a ich najlepszy prospekt gra dobrze. 
pistons w top#10 tez przy takim składzie in minus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 16:16, Braveheart22 napisał:

@eF. 

Avdija - już kilka osób o nim pisało, point forward z dużym potencjałem

McDaniels, Achiuwa, Watford - generalnie to są gracze SF/PF, podobnie jak Sekou i w sumie przyszłościowo może się okazać, że każdy z nich będzie lepiej funkcjonował jako PF. Tak na marginesie to każdy z tych graczy jest starszy niż Sekou, Achiuwa nawet ponad rok, bo on z września '99.

Nwora, Nesmith - dwóch typowych SF. Tu wydaje się, że bardziej gotowe produkty i na razie świetnie grają w ncaa, ale trzeba brać poprawkę na wiek tych prospectów. Nwora '98, Nesmith '99. 

@ignazz z tego co sprawdzałem, to Colorado gra taki small ball, że Bey gra jako PF 😉

Queens spoko się wydaje, ale to już gracz typu SG/SF.

Lewis - chyba bardziej rozmiar SG, chociaż wingspan fajny. Do ncaa wszedł po cichu, na razie to chwalą go przede wszystkim za obronę, choć potencjał ponoć spory.

 

 

Oni tam grają w 4 G i silny skrzydłowy na C. Czytelna rola to tylko ten konus 6’0 na parkiecie inni to radosna koszykówka. Jak to NCAA. Nie zmienia to faktu ze gość bardzo dobrze zbiera szczególnie w ofensywie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignazz napisał:

Nie zmienia to faktu ze gość bardzo dobrze zbiera szczególnie w ofensywie

Broni też fajnie. Lubi podunkować. Jak rozwiną u niego sensowny rzut to może być spoko grajek. Jego minus to wiek, bo w dniu draftu będzie miał prawie 22 i pół roku. Na ten moment obstawiałbym jakiś late 1st round pick/początek drugiej rundy. 

Do listy sf/pf, których warto obserwować, bym dodał jednego Kameruńczyka z Europy - Paul Eboua (Pesaro, Włochy).

W dniu 3.12.2019 o 11:26, ignazz napisał:

Wyglada na to ze będę tu zaraz częstszym gościem

Jak Spurs wylosują #1 albo złapią jakieś tegoroczne picki w wymianach DDR, LMA to Ty tu nie będziesz gościem, tylko będziesz rządził!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNC freshman Cole Anthony is expected to miss the next 4-6 weeks after undergoing an arthroscopic procedure to treat a partially torn meniscus in his right knee yesterday, school announced.

Sources told me that the plan is still for him to come back and play this season.

via Jeff Goodman

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dannygd napisał:

Za Shams Wiseman olał uczelnie, będzie indywidualnie trenował do draftu że swoim mentorem/"agentem" Pennym. Ciekawe... 

Gdzie masz info, że będzie trenował z Pennym?

Pytam, bo przecież Penny jest trenerem uczelni i w tweecie pisze, że bardzo chciał zatrzymać Wisemana, ale ten podpisał umowę z agentem i opuścił szkołę. 

BTW. w sumie nie zaskakuje decyzja Wisemana. Co miał pokazać to pokazał, nowy agent pewnie zrobił rozeznanie, że skauci zadowoleni, więc po co ryzykować jakąś kontuzję. Będzie sobie spokojnie trenował, w combine wypadnie bdb i pójdzie w czołówce draftu. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dannygd napisał:

BTW. Czy on mógłby w DL zagrać?

Nie jestem pewny na 100%, ale chyba nie. Jeżeli, by zrezygnował z uczelni jeszcze przed pojawieniem się na campie to tak (przykład Bazleya*), ale jak już trenował, nie mówiąc nawet o graniu, to już nie. Mitchell Robinson i Melton bodajże mieli taką sytuację i nie grali nigdzie. 

*dostał stypendium od Syracuse, ale zrezygnował jeszcze przed. Powiedział, że pogra na zapleczu NBA, ale po związaniu się umową z klutch zrezygnował także z tej opcji i tylko trenował przez rok. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.