Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2019/20


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, eF. napisał:

Jeśli Towns ma być na poważnie brany jako elita NBA to nie ma wyjścia, musi wprowadzić Wolves do PO. Szczególnie, że Zachód w tym sezonie nie jest tak ciężki jak zawsze, więc tutaj nie powinno być taryfy ulgowej.

z takim gówno supportem to nawet poziom MVP może być za mało, tylu szkodników w jednym miejscu .... i jeszcze mus wychodzenia na łuk jak jakiś Cury, bo śmieć Wiggins potrzebuje miejsca na swoje wjazdy

12 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

już zażądał wymiany Butlera by grać sobie spokojniutko z Wigginsem na supermaxie

tam było więcej plotek i Jimmy też mocno odjebał, ale widzę pamięć kibica mocno wybiórczą jest

zresztą od dawna wiadomo od dawna kto jest tam największym szkodnikiem poziomu sportowego,

zresztą dziwne, że psycho jednego ofenstywnego cuda tak mocno krytykuje inne z tej samej pozycji

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, polishllama69 napisał:

z takim gówno supportem to nawet poziom MVP może być za mało, tylu szkodników w jednym miejscu .... i jeszcze mus wychodzenia na łuk jak jakiś Cury, bo śmieć Wiggins potrzebuje miejsca na swoje wjazdy

Akurat rzuty zza łuku to jego główna broń w ofensywie, bo dzięki tym rzutom generuje blisko 12ppg na 43%.

Większym problemem może być mentalność. Być może Towns jest po prostu miękki jak brzuch Jokicia, ale to się okaże w najbliższych dwóch sezonach. Jeśli chcesz dołączyć do elity to musisz zagrać w PO jako lider, a nie jako sidekick Butlera. Nie ma innego wyjścia. Za chwilę skończy 25 lat, parasolu ochronnego już nie ma. 

Btw, on court - Wiggins +1.3, Towns -0.7  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, eF. napisał:

Większym problemem może być mentalność. Być może Towns jest po prostu miękki jak brzuch Jokicia, ale to się okaże w najbliższych dwóch sezonach

dlatego słuchanie czegokolwiek co pada z ust Butlera to ....**********************, w zeszłym sezonie czytałem, że to bardzo dobry lider i jest bardzo lubiany w szatni, ale ludzie nie śledzący tematu i tak dorabiają sobie filzofię do niczego

19 minut temu, eF. napisał:

Jeśli chcesz dołączyć do elity to musisz zagrać w PO jako lider, a nie jako sidekick Butlera.

albo nie grać pod śmieciem Thibbodeau, który o trenowaniu nie ma bladego pojęcia, o dziwo wszyscy jak od niego uciekli to odżyli (poza Teague), zresztą w tamtej serii z Houston to najwięcej gówna narobił ulubieniec właściciela ....

19 minut temu, eF. napisał:

Btw, on court - Wiggins +1.3, Towns -0.7 

klasyk mówi "z takim zapleczem to ja też potrafię" i na tym przystańmy, bo jednak w przedziale wartościowych posiadań <-10,10>  KAT mimo, że jest ujemny to robi 30.07pts, 3.84as per 75poss  przy 72.6 TS% i posyłając 2/3 asyst na lay-upy :), dodatkowo najwięcej na placu z nim grali Teague Okogie RoCo, czyli ok i szkodnicy (Culver i rak okrutnik - Graham)

za to "all-star Wiggins" notuje bez KATa 22.1pts 4.9as przy 51.36 TS% i playmaking opierając na kick-outach i najwięcej posiadań z nim wówczas grali Dieng RoCo Okogie i Teague, więc w zasadzie starterzy + Dieng - naprawdę dobry obrońca

także od KATa polecam się odp*erdolić

Cytat

Zaledwie trzy razy w historii gracz miał sezon, w którym zdobywał przynajmniej 25pkt per 75poss, oddawał 5 3PA per 75poss i miał efektywność rzutową 65TS%+

Stephen Curry 2015/16

Kevin Durant 2016/17

Stephen Curry 2017/18

Natomiast

Karl-Anthony Towns w tym sezonie notuje 27pts per 75poss, 8.7 3PA per 75 poss, 65.5 TS%

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DamianOItalianO napisał:

O co chodziło z tą koszulką?

Co było nie tak?

Oglądałem w nocy, przy cichym komentarzu i za bardzo nie zrozumiałem.. ktoś wyjaśni?

Bell, wchodząc na parkiet nie miał schowanej koszulki w spodenki. CP3 od razu to wychwycił i zgłosił sędziemu. W przepisach taka sytuacja oznacza faul techniczny za opóźnianie gry.

Gdzieś czytałem jeszcze, że już wcześniej Minnesota dostała ostrzeżenie za opóźnianie gry, ale nie wiem w jakiej sytuacji i czy to miało wpływ na tę drugą decyzję sędziów, czy po prostu z marszu, za każdym razem należy się technik za takie coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, polishllama69 napisał:

dlatego słuchanie czegokolwiek co pada z ust Butlera to ....**********************, w zeszłym sezonie czytałem, że to bardzo dobry lider i jest bardzo lubiany w szatni, ale ludzie nie śledzący tematu i tak dorabiają sobie filzofię do niczego

albo nie grać pod śmieciem Thibbodeau, który o trenowaniu nie ma bladego pojęcia, o dziwo wszyscy jak od niego uciekli to odżyli (poza Teague), zresztą w tamtej serii z Houston to najwięcej gówna narobił ulubieniec właściciela ....

klasyk mówi "z takim zapleczem to ja też potrafię" i na tym przystańmy, bo jednak w przedziale wartościowych posiadań <-10,10>  KAT mimo, że jest ujemny to robi 30.07pts, 3.84as per 75poss  przy 72.6 TS% i posyłając 2/3 asyst na lay-upy :), dodatkowo najwięcej na placu z nim grali Teague Okogie RoCo, czyli ok i szkodnicy (Culver i rak okrutnik - Graham)

za to "all-star Wiggins" notuje bez KATa 22.1pts 4.9as przy 51.36 TS% i playmaking opierając na kick-outach i najwięcej posiadań z nim wówczas grali Dieng RoCo Okogie i Teague, więc w zasadzie starterzy + Dieng - naprawdę dobry obrońca

także od KATa polecam się odp*erdolić

 

A i tak składając team na PO każdy bierze Butlera przed Townsem 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Eliasz napisał:

A i tak składając team na PO każdy bierze Butlera przed Townsem 😂

indywidualnie Butler na pierwszą opcję się nie nadaje, co zresztą w poprzednich PO pokazał a w obronie jak nie ma super obrońców obok to też jest średni +, jedynie co to playmaking jest fajnym value, KAT to full-offensive package, ale też w tej roli nie sprawdzony trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22  Dziękuję za wyjaśnienie.

mam wrażenie, że młody Saunders się trochę pogubił w tych rotacjach. Wcześniej było kilka absencji, ale ostatnio brakowało tylko Laymana. A testowanie nowych piątek w meczach z drużynami, którymi trzeba wygrywać aby wejść do PO to.... taki pomysł, jakie efekty.

Mimo to, eksperyment z Teague z rezerwowym unitem mi się podoba, w przeciwieństwie do zmarginalizowania roli Vonleha. W pierwszej części sezonu fajnie się pokazywał jako ważny rezerwowy, prawy hak działał, a teraz jego minuty dostaje Dieng. Nie wiem czy to ma na celu zwiększenie wartości Dienga przed 15.12, ale szkoda mi Vonleha. Liczę na niego w dalszej części sezonu, bo akurat to solidny często niedoceniany zawodnik.  Wygrzebanie Keita Bates-Diopa na plus, przydał się w kilku meczach. Pomysł z Grahamem w s5 jak dla mnie chybiony. Nie mogę patrzeć na niego na boisku, mam wrażenie, ze jest on z konieczności w S5, taka zapchaj dziura. Jak dadzą kogoś lepszego do S5 to w rezerwowym unicie kompletnie nie będzie miał kto grać, bo... na ławce jest olbrzymi niedostatek rasowych strzelców, w ogóle graczy. Na początku sezonu zakopany głęboko na końcu ławki rezerwowych Bell, też wydawał się dziwną decyzją. W tej drużynie zbyt ważną rolę odgrywają zawodnicy, który faktycznie znajdować się powinni na pograniczu NBA i G-League.

A co do Culvera, to pewnie pochwalę na zaś i zupełnie niepotrzebnie, bo zaraz coś odwali, ale dobrze broni jak na pierwszoroczniaka. Decyzje w ataku są "czasem" do przemilczenia, z serii pomysłów Okogie, którego ciało czasem nie nadąży za głową, ale.... Josh to ulubieniec publiczności. Mimo wszystko poświeciłbym go aby zostawić w drużynie jedyny wzbudzający zainteresowanie faktyczny asset na rynku transferowym, czyli Covingtona. Lubię patrzeć jak gra, jego szybkie ręce  i  obronę. Zawodnik, którego roli nie dostrzeżesz w statystykach, ale ważny gracz dla tej drużyny. Towns, Covington, Layman (to mój aktualny ulubieniec w tej drużynie) muszą zostać, resztą można handlować - czyli tak naprawdę niczym?

Gersson Rosas Twój ruch.

 

 

 

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, kiedy po mocnym początku Wolves pisałem koledze, że to się jeszcze spokojnie zdąży zepsuć, nie spodziewałem się, że stanie się to tak szybko i spektakularnie. Póki co w grudniu 0:6, a w następnych 4 spotkaniach Clippers i Pelicans u siebie oraz Nuggets i Blazers na wyjeździe. Ciekawe czy po 15.12 zaczną się jakieś nerwowe ruchy w celu ratowania sezonu, bo teoretycznie przy tak spłaszczonym zachodzie szansa na PO nadal istnieje (przynajmniej w teorii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoCo gra padake. Wiggins przestał grać to co grał ponad stan a jak KAT przestanie trafiać te trójki co ładuje obecnie rekordowo to zleca mocno. 
tylko oni obecnie znowu w rotacji grają dziwnie i nominalnie PG robią Wigginsa. 

Czas przejściowy do czasu zdrowotnego ogarnięcia jedynego PG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 22:49, DamianOItalianO napisał:

młody Saunders się trochę pogubił w tych rotacjach

Dokładnie, szuka opcji jak w typowym młodym teamie (którym Sota niewątpliwie jest) ale nie można co chwilę przegrywać z MEM czy PHO.

W dniu 11.12.2019 o 22:49, DamianOItalianO napisał:

Mimo to, eksperyment z Teague z rezerwowym unitem mi się podoba, w przeciwieństwie do zmarginalizowania roli Vonleha

Generalnie S5 z Culverem na PG miała całkiem spoko net rtg, ale pod warunkiem że Wiggins nie był starym Wigginsem - niestety nawet jak grał dobrze to mowa ciała pokazywala że zaraz te rzuty przestaną wpadać bo decision making to jego najsłabsza strona. Vonleh nie gra, bo na siłę wrzucają RoCo na PF żeby miejsce miał Graham... WTF??? Kompletnie nie rozumiem trzymania go na boisku w S5.

Vonleh to świetny rols dla KATa i fit, gracz który wybroni C, powalczy na zbiórce jak KAT za 3 rzuci czy zagra z dystansu. Świetny na nogach i z nim RoCo na SF wskakuje. 

Dienga na siłę bym nie sprzedawał, bo za niego trzeba dopłacać a na Backup KATa czy grę w jego zastępstwie daje rade. Layman i Okogie to energia z ławki, Culver fajnie z nimi wyglada, więc chętnie bym ich zostawił, ale kluczem jest spuszczenie Wigginsa a jego to tylko z Jeffem wezmą i pickami. 

W Pels wyprzedaż się szykuje, więc może niech spróbują po Jrue sięgnąć z JJ - dla mnie najlepszy fit dla KATa, a w Pels się marnuje, a G mają w bród utalentowanych i młodych (Ball, Jackson, NAW) niech się tam rozwijaja! Za rok Jrue ma 30+, jego wartość zacznie spadać z rynku transferowym, ale dla tego młodego teamu ma idealne predyspozycje (choć gdzie on by nie pasował?).

15 godzin temu, dapunk20 napisał:

Mogliby RoCo do rakiet puścić :) za Westbrooka najlepiej 

Sam sobie tego Westbricka bierz...🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd

Nie chce być niemiły więc mi wybacz jeśli tak to odbierzesz, ale piszesz o Jrue, że marnuje się w Pelicans, a co by mu dał ewentualny transfer do Wolves? Przecież nie byłby tani (np pick, Okogie, Teague?) to raz, a dwa, Minnesota to drużyna, która awansowała do PO raz na przestrzeni ostatnich 15 lat. Jeden jedyny raz. Wydaje mi się, że perspektywa gry z Williamsonem (o ile będzie zdrowy) i Ingramem to jednak lepsza opcja jak Timberwolves. Ich marny bilans to efekt przede wszystkim kontuzji. Ok, Gentry też nie jest asem. Teraz pewnie już zatankują do pełna, zgarną jakiegoś kota z draftu i w przyszłym sezonie (jeśli zdrowie dopisze) będą zdecydowanie silniejsi. Just sayin'... A tak poza tym, dlaczego w s5 nie gra Okogie tylko Graham, który jest parodią startera? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eF. napisał:

Wydaje mi się, że perspektywa gry z Williamsonem (o ile będzie zdrowy) i Ingramem to jednak lepsza opcja jak Timberwolves.

Zion zgodnie z moimi przewidywaniami raczej będzie pauzował długo, więc albo w tym sezonie nie wróci wogole, albo jak schudnie i będzie w 100% zdrowy, czyli... raczej też nie.

Pels powinni tankować i ogrywać młodych, więc 30 letni Jrue zacznie się irytować w końcu, a Redick ma 35 lat... i obaj za rok młodsi nie będą.

Ingram jest RFA i zapewne dostanie maxa, którego choć Pels wręcz będą musieli zmatchowac i tu kolorowo może nie być bo wtedy mając na uwadze 2 picki 1 rundowe (jeden własny) i 3 na drugą rundę to znacznie przekroczą SC a ekipa nie wzmocni się żadnym weteranem, mocnym podkoszowymi itd. bo kasy nie będzie na to. 

W efekcie znów na boisku będzie się ogrywać banda młodzików (może tym razem ze Zionem) i z rok starszymi w/w oraz bez porządnego C (Hayes jest fajny, ale na za 2-3 lata) to ciężko będzie znów na zachodzie (gdzie wróci GSW, gdzie o rok bardziej doświadczeni będą też Suns, Kinga czy Dallas) walczyć o PO.

Griffin musi budować ekipę, która może coś osiągnąć za 2-3 lata - gdy LBJ i Lakers wiekowo spadną, GSW będą bardzo past prime, podobnie jak Kawhim i LAC. 

Nie twierdzę że Rosas może mu zaoferować najlepszą paczkę, ale na pewno solidna i ma sporo picków, czego nie można powiedzieć o każdej ekipie chętnej na Jrue. A Wolves mają Townsa wchodzącego teraz z prime a nie za 2-3 lata, kilku solidnych rolsow, ale brakuje zdrowia i jakości na PG/SG bo swingmanów/forwardow mają w bród, szkoda że źle wykorzystywanych.

BTW. W sprzedaż Wigginsa już chyba nie wierzę 😨

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziwna ta wymiana, na pierwszy rzut oka mocno jednostronnie korzystna dla Hawks.

Jednak potrafię znaleźć jakieś argumenty, aby ją obronić ze strony Timberwolves. Dla Atlanty to świetny deal dostają doświadczonego rezerwowego Teague, najlepszego gracza w tej wymianie. Z ich strony czysta korzystna sytuacja. Myślę, że Hawks będą jeszcze aktywni na rynku transferowym. 

A ze strony drużyny z Minnesoty? Jeff nie pasował do drużyny Wolves, po tym jak zmieniono system gry przed tym sezonem. Jego minuty z piłką może dostać Culver, który robie na mnie coraz lepsze wrażenie, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Mimo wszystko Wigginsa też lepiej widzieć z piłką niż stojącego z boku. On bez piłki, nie zrobi nawet kroku, nie zetnie, znów wpadł w jakąś chandrę. Z piłką może się wyrwie z tego marazmu. Za Jeffa pozyskali Crabba, w którego Vanterpool zna i  spróbuje tknąć w niego stare, nowe życie. Znają się i wydaje mi się, że miało to znaczenie. Gdyby odzyskał dawną formę to wiadomo, że będzie bardzo przydatny w rotacji, a jeśli nie... to umowa schodzi w tym sezonie jak Jeffowi. Z Teague by nie podpisali nowego kontraktu, więc stracili by go za darmo. W to lato wolne salary to nie jest jakiś olbrzymi komfort, mało wolnych agentów, a do tego większość to gracze ze średniej półki, którzy będą przepłacani.

Po tej wymianie nasuwa się jedno pytanie, czy za Jeffa na prawdę nie było lepszej oferty? Różnica klasy nawet na tą chwilę, między Crabbem a Jeffem jest ogromna, więc chyba Rossas nie ptrafi się targować, bo nie wyrwać nawet 2rundowego picku trzeba uznać za porażkę.

Teague+Graham za Crabb + 2rundpick brzmi dużo lepiej.

Pozbycie się Grahama jak najbardziej na plus, od razu skojarzył mi się film Moneyball.  Menedżer oddaje chyba jedynego w zespole pierwszobazowego za paczkę gruszek, tylko po to aby trener go nie wpuszczał na boisko. Saunders już też nie ma takiego "komfortu". Jak czytam, że dzięki temu 2 za 1, mają dodatkowe miejsce w składzie dla Kelana Martina to załamuję ręce. Kolejny gracz na poziomie G-League w rosterze, za dużo takich już mają. Co do kolejnych wymian jestem sceptyczny,... wolę miło się zaskoczyć.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucas napisał:

To jest jakies testowanie cierpliwosci KATa czy o co chodzi?

Teraz to już chyba KAT bardziej testuje umiejętności Rosasa, bo tak kontuzja to od początku nic wielkiego. 

"Everything that we've done is to help Karl be the best player he can be, the best person he can be," Rosas told Hine (więcej: http://www.startribune.com/q-amp-a-with-gersson-rosas-wolves-trying-to-build-sustainable-success/566993112/ )

Cel: budowanie contendera wokół KATa (konieczny warunek: sprzedanie Wigginsa).

Czas: do tradeline ;) więc łatwo nie będzie.

Choć akurat ten ruch wielce pomocny nie był poza zrobieniem sobie 1 wolnego spota i przyjęcie ciut więcej kosztów.

Co do targetów to ciągnie się najpierw te pierdololo o DSJ, ale to raczej wchodziłaby by opcja jakiegoś gracza z dalszej rotacji do wymiany,.

Potem teksty o Schroderze się pojawiły (za Dienga by Hollinger w podcaście) tylko po co OKC Dieng, a Wolves kolejny kiepski strzelec dystansowy? Chyba, że do roli 6th z ławki i energizera.

Oczywiście CP3 powraca jak bumerang, tylko dziś OKC jest w PO, więc kluczowe pytanie brzmi po co go oddawać? Z drugiej strony za rok będzie starszy, Gallo raczej nie zostanie (kasa), a wtedy nie będzie nikogo na SF u nich. Zakładając więc, że w PO raczej i tak odpadną szybko w 1 rundzie, to może lepiej ogrywać młodszych graczy? Wtedy deal CP3 za AW zaczyna nabierać innych barw. No i pojawia im się oszczędność za rok. Tylko czy Paul to jakakolwiek gwarancja Wolves, że KAT nie odejdzie - w końcu kolejna "drama" może w każdej chwili się pojawić, nie mówiąc o kontuzji. No i SC praktycznie zapchane.

Gdzieś mi mignęła opcja Malika Beasleya za backup na PF/C (Vonleh lub Bell) - całkiem niegłupia dla obu stron, szczególnie, że Malik jest niezadowolony z odległego miejsca w rotacji i ext nie podpisał, a Wolves potrzebują takiego gracza - na dziś z ławki jak 6th miałby opcję, ale za chwile może w S5.

W DAR jakos nie wierzę, że GSW za Wigginsa by wymienili, ale nie takie rzeczy NBA widziała...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.