Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2019/20


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Ja nie jestem w korpo. Ale mam kolegów i jakieś żałoby dłuższe niż dwa dni są postrzegane jako fanaberia.

jak pokazuje świeża historia to czasami można wylać jajca na dwa randomowe mecze więcej aby mieć kogoś potem w lepszej kondycji psychofizycznej - brzmi jakoś znajomo, tak kanadyjsko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak smutno (psiaki to fantastyczne stworzenia, też je uwielbiam) chciałem tylko napisać, że KAT wygląda jak prawdziwy kat. Imo TOP10 ligi na ten moment, a to co robi z 'trójkami' w tym sezonie to jakaś abstrakcja. Center, który oddaje 9 rzutów z dystansu i trafia na 44%? Damn. Przecież to liczby prime Curry'ego. Jeśli Minnesota awansuje do PO, a Towns nie obsra w nich zbroi, to wjedzie na stałe do TOP10. Na tym etapie sezonu to chyba oczywiste, że Towns >>>> Jokić. Tylko tego mopa na głowie mógłby się pozbyć, bo wygląda komicznie, hehe. No i przy okazji należałoby pochwalić Wigginsa, który ma momenty, że wygląda jak jedynka draftu. Młody Saunders robi dobra robotę, brawo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alonzo napisał:

Pogrążyły go w tym meczu problemy z faulami.. 

A możesz mi powiedzieć co masz na myśli bo zagrał jakies 35 sekund krócej niż w poprzednim meczu. Jego probelmy z faulami nie miały nic wspólnego z tym ,że dziś Rudy go wyciął z gry. Kompletnie. Oczywiście niscy też ładnie pomagali w odcinaniu podań w pnr do KATa ale to jak dziś Rudy zagrał przeciwko Townsowi to jeszcze w tym sezonie nie widziałem. Obrona Jazz pogrążyła Townsa a nie faule. Nota bene w poprzednim meczu miał szybciej 4 faul o ile mnie pamięc nie myli

KAT-Rudy 1-1.. 

Snyder jest podobno 9-2 w meczach z tym samym rywalem rozgrywanym w ramach drugiego meczu w tym samym tygodniu. Dziś było widać jak poprawił schematy obronne na Townsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

Dziś było widać jak poprawił schematy obronne na Townsie

No jakby tego nie zrobił i miał 0-2 z dużo słabsza Sota to by znaczyło, że dupa nie trener z niego mając najlepszego obrońcę pod koszem. Raczej bym powiedział że w 1 meczu się nie przygotowali na obronę KATa odpowiednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dannygd napisał:

No jakby tego nie zrobił i miał 0-2 z dużo słabsza Sota to by znaczyło, że dupa nie trener z niego mając najlepszego obrońcę pod koszem. Raczej bym powiedział że w 1 meczu się nie przygotowali na obronę KATa odpowiednio. 

To prawda ale ja ogólnie odnosiłem się do dziwacznej tezy Alonzo jakoby KAT zaliczył słaby mecz przez problemy z faulami choć akurat to w pierwszym meczu miał większe problemy z faulami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz 1/4 sezonu za nami, bilans niby na plus, miejsce w 8, ale gra (w ostatnim okresie) i roster nie rokują za dobrze. Brakuje tej ekipie strzelca, który odciążyłby KATa i choć niektórzy już AW widzieli jako tego drugiego, to kilka meczy znów zaczyna weryfikować jego selekcje rzutową i cała gra w ofensywie skupia sie na KAT-cie, który jest praktycznie już przez każdą ekipę podwajany i potrajany. Więc wystarczy gorszy rzutowo za 3 mecz i przegrywają z przeciętnymi ekipami. Miśki świetnie broniły, ale bez jaj - jakiś "Dildo" wygrywa mecz niemożliwymi rzutami, a 2 liderów robi 2/12 (1/6 za 3).

Nie da się walczyć trójkami, jak poza KATem (i ost. świetnym KBD) nikt nie rzuca pow 35%... Może RoCo wróci do tych 37%, może Leyman ma jeszcze predyspozycje, ale reszta to te 33-34% uznajmy że ma jako sufit. Jedynie defensywa trzyma ich w grze.

Ciekawy manewr zrobił Ryan z Culverem w S5, licząc na lepsze ogarnięcie ławki przez Jeffa, ale ten nie bardzo ma z kim grać - szczególnie, że co chwilę jedyni strzelcy są kontuzjowani. Do tego sam Teague nie rzuca dobrze, jakby wciąż miał problem z efektywności po kontuzji. Przydałby się nawet taki I.Clarke czy Jerebko, bardziej niż Graham.

Trudny orzech ma do zgryzienia HC z zarządem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty widziałeś podwajanie czy potrajanie Townsa, skoro on chyba większość czasu biegał sobie bez piłki na obwodzie. Właśnie problem Wolves był taki, że na Townsie nikt się specjalnie nie skupiał, co dla gracza z tak dużym talentem ofensywnym jest zbrodnią. Mam wrażenie, że Towns był wczoraj najgorszym zawodnikiem na placu, dlatego czytając ten post przecierałem oczy ze zdumienia, że ktoś tu pisze o zawodzącym supporcie, gdy lider gra tak pasywnie.

Ogólnie ofensywa Wolves była strasznie czytelna przez to, że nie było absolutnie nikogo w pomalowanym. Dużo łatwiej bronić wtedy na obwodzie, co niejako może się odbijać na skuteczności strzelców. Wczoraj właściwie nie było czystych pozycji do rzutu. Wolves łapali dobre momenty właściwie tylko wtedy gdy funkcjonowała obrona i zrobili parę efektownych wsadów z kontrataku. Także gracz atakujący kosz dużo tracą, bo muszą iść do końca w gąszcz rąk, a taki Teague akurat często przy łamaniu linii obrony oddawał piłkę Townsowi. Jeszcze rok temu takie akcje były popisowe dla Wolves, także nie rozumiem sensowności na dłuższą metę, by KAT grał w ten sposób uciekając wiecznie na obwód, nawet jeśli miałby cały sezon trzymać tak wysoką skuteczność przy podobnym volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Murray za 14 baniek by się tam przydał

Oczywiście, że za taką kasę by się przydał.

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ogólnie ofensywa Wolves była strasznie czytelna przez to, że nie było absolutnie nikogo w pomalowanym.

Przecież o tym piszę, że brak dobrych strzelców oznacza czytelną grę. KAT schodzi na obwód bo grając pod koszem zabiera to co u Wigginsa, Culvera, Okogie czy Grahama najlepsze - czyli penetrację pomalowanego. Bez tych akcji Ci gracze są praktycznie bezproduktywni w ataku, a przynajmniej nieefektywni.

Efekt jest taki, że wystarczy trapować gracza z piłką od strony KATa, a jak KAT idzie pod kosz to go podwoić i temat ofensywy Wolves jest zamknięty. Przykład:

Tu odcięty od podania:

https://stats.nba.com/events/?GameEventID=694&GameID=0021900286&Season=2019-20&flag=1&title=MISS Teague 2' Driving Layup

Tu też:

https://stats.nba.com/events/?GameEventID=685&GameID=0021900286&Season=2019-20&flag=1&title=Graham Bad Pass Turnover (P1.T14)

Podwojenie KAT:

https://stats.nba.com/events/?GameEventID=675&GameID=0021900286&Season=2019-20&flag=1&title=MISS Towns 6' Jump Shot

Tu kolejny trap:

https://stats.nba.com/events/?GameEventID=639&GameID=0021900286&Season=2019-20&flag=1&title=MISS Towns 9' Turnaround Jump Shot

A to tylko akcje z kilku minut 4Q. Jak Ty nie widzisz takich akcji, to nic nie poradzę...

25 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Danny KATowi wybaczy wszystko

Co mam mu wybaczać? KAT oczywiscie też mógłby kilka razy zagrać lepiej, ale z pustego w próżne i Salomon nie naleje. Wrzucenie Culvera do S5 wymusza taką grę, eksperyment jakiś jest, ale na dłuższą metę musieliby zacząć te 3p trafiać na +37% skuteczności żeby zagralo.

Ps. proponuję wstawić Jokera w jego miejsce i zobaczymy co ugra...

Albo nawet nie - wymieńmy Wigginsa z Diengiem na Sapa z Harrisem - deal LBS? Zobaczymy real value Murraya z Jokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dannygd napisał:

Oczywiście, że za taką kasę by się przydał.

za taką kasę to by Cię wyśmiał, Murray podczas tych kilku tygodni zrobił bilans 10-1 na chorym netrtg, miał kilka spotkań z 5 przechwytami i generalnie to on trzymał Jokicia pod prądem, bo tamten jest nieobecny, prowadzenie dyskusji w kontekście 6mena za 14 baniek jest dość śmieszne... jeszcze bardziej od ostatniej akcji Jamala

9 minut temu, dannygd napisał:

Albo nawet nie - wymieńmy Wigginsa z Diengiem na Sapa z Harrisem - deal LBS? Zobaczymy real value Murraya z Jokiem :)

pomarzyć możesz :)

miałeś ino Butlera, nie ostał się nawet Sarić

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Murray podczas tych kilku tygodni zrobił bilans 10-1 na chorym netrtg, (..)prowadzenie dyskusji w kontekście 6mena za 14 baniek jest dość śmieszne...

Nie wiem jak będąc takim fanem baryłek - można nie wiedzieć ile meczów wygrali/przegrali, ale skoro za ost. 8 jest 6-2 to za 11 nie może być 10-1.😂 Swoją drogą bez ost. porażki sprytnie chciałeś okres wybrać bo potem znów dwie porażki były... Ehhh

- w ost. meczach to jedyny chory net rtg to ma Sap, bez niego Murray jest c.a. na zero (chyba -2 P/M) i ma 45%TS (z Sapem 52). Istna bestia jak na max. playera w przyszłym roku :)

8 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

pomarzyć możesz :)

No wiedziałem, że nie oddasz :)

Miłego dnia LBS 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dziś Sota odwaliła w końcówce meczu to jest niewiarygodne nawet jak na standardy NBA. Prowadzą 121-119 i Towns jest na linii. Pudłuje pierwszy . Paul zwraca uwagę ,że Bell ma niewłaściwa koszulkę. Dostają technika. Gallo trafia. Towns trafia swój . Jest sekunda do końca .Adams podaje przez całe boisko .Teague daje się przerzucić . Shroeder trafia na dogrywkę. Jezu Maria. Sekunda do końca a ci nawet nie bronią swojego kosza. Nie wiem po jakiego grzyba Towns w ogóle trafiał ten wolny bo jakby spudłował to by Thunder nie mieli nawet tej sekundy bo sama zbiórka by im to zjadła..

Potrójny idiotyzm - Bella. KATA i Teague'a

A taka piękna końcówkę mieli bo odrobili bodajże 10 pkt straty w 4 kwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Towns ma być na poważnie brany jako elita NBA to nie ma wyjścia, musi wprowadzić Wolves do PO. Szczególnie, że Zachód w tym sezonie nie jest tak ciężki jak zawsze, więc tutaj nie powinno być taryfy ulgowej.

Nie chce wyrokować, bo to trochę za wcześnie, ale wydaje mi sie, że nie podoła temu wyzwaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.