Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2019/20


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Qcin_69 napisał:

A jak sobie radzi w obronie?

Chyba za mała próbka, żeby oceniać, ale źle nie wyglądał. 

Też mam takie mam podejście @january, dlatego nie ma sensu tankowanie na siłę. Z wyższym numerem ciekawi mnie ten Okongwu który ze swoją defensywna strona i sila mogły świetnie do KATa fitować. Niemniej Toppin, Smith czy Reed mogą dać podobne wsparcie, a szczerze to może się okazać że każdy z w/w będzie do wzięcia poza top 10. Tym bardziej że taki Clarke pokazuje że starsi gracze są w stanie więcej dać na starcie ekipie NBA niż młodziaki i jeśli szuka się fitu to wcale nie trzeba w wysokie picki iść.

Z graczy backcourtu ciekawi mnie na PG/SG ten Haliburton który wg mnie mógłby grać razem z DLO, bo pokazuje bardzo dojrzała koszykówkę. Świetna wizja, BBIQ, dobry passing, gra w trasition, no i rewelacyjny strzelec dystansowy, również w wersji off-ball. Do tego nieźle broni jak na swoją fizyczność. Naprawdę jara mnie wizja gry jego z DLO bo to dla rywali już byłby problem, a gdyby jeszcze został Malik to mogliby nim stóp grać na wysokiej jakości i intensywności w ataku.

Patrząc na obwód dalej, to tylko dobry obrońca z 3 - chyba tylko Vassell może z trochę dalszym numerem dać jakość i różnice na boisku od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, dannygd napisał:

Mi się zawsze podobał, wręcz uważałem, że lepiej jego zostawić w DEN niż Jamala/Monte... tym bardziej, że nie chciałby (realnie, bo tak kazdy by chciał) maxa!

Oby w Socie zagościł dłużej ;)

spoko, ta rywalizacja zyskuje zupełnie nowe, ciekawsze oblicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no 16 to dużo, ale... i tak lepiej niż max. bardziej się obawiam, że tacy Knicks wyskoczą z ofertą "z dupy" (jak spuszcza Portisa to i maxa) i będzie lipa - bo zależnie kiedy dostanie ofertę, to może być problem z innymi uzupełnieniami niż draft po zmatchowaniu. 

7 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

spoko, ta rywalizacja zyskuje zupełnie nowe, ciekawsze oblicze

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieje, że Rosas już dzwoni do Kenny Atkinsona i pyta od kiedy może stawić się do pracy?

Nie widzę Saundersa jako trenera w przyszłym sezonie. Na etapie przebudowy drużyny był odpowiednim trenerem, jednak w przyszły sezonie widzę w tej roli kogoś z większym doświadczeniem. Oczywiście w idealnym świecie młody Saunders zgodziłby się nabierać kolejnych doświadczeń w roli asystenta Atkinsona, by w przyszłości znów usiąść w roli głównego trenera. A spojrzenie z dystansem na cały ten ostatni okres, zwolnienie tempa, otrząśnięcie się ze zmian (powiększenie rodziny, urodził mu się syn) mogłoby mieć dobry wpływ na niego i jego pracę. Czasem mam wrażenie, że próbuje zbyt często wprowadza zmiany w ustawieniach, nie daje czasu na dokładniejsze sprawdzenie czy coś działa, w jednym meczu wprowadza pewne usprawnienia, które dawały korzyści, aby w kolejnym ich w ogóle nie stosować i przypomina sobie o nich za kolejne dwa trzy mecze. Momentami zbyt chaotycznie i te końcówki gdzie nie potrafi utrzymać jeszcze nerwów na wodzy, przez co udziela się to graczom. Jednak nie można odmówić mu zaangażowania, udzielania się we wszelkiego rodzaju działaniach charytatywnych, pozaboiskowych Timberwolves. Widać, że żyje życiem tej organizacji. Rozwija i ufa młodym graczom: McLaughlin, Reid, Martin, Nowell dostają minuty, które mogą być bezcenne dla ich dalszej kariery. Robi robotę.

DLO też powinien się cieszyć. Pod sterami Atkinsona grał najlepszy basket, a sam trener słynie z dobrych relacji z zawodnikami, więc są zalążki ku temu, aby i teraz ich ponowna współpraca okazała się owocna. Rozwój graczy jest dla niego istotną kwestią, wystarczy spojrzeć co prezentuje obecnie Dinwiddie czy LeVert. Przeprowadził Nets przez ciężki okres przebudowy, osiągając wyniki, które były dużo lepsze niż oczekiwania stawiane przed nim. Atkinson to już jakaś marka, której obecnie nie trzeba reklamować. Ciekawe czy zabrałbym swoich asystentów, bo... z Pablo Prigioni mieli okazję współpracować w zeszłym sezonie.  A Vanterpool też robi robotę, przynajmniej odnoszę takie wrażenie. Dodatkowo Saunders i... kogo tylko potrzebuje.

Culver jest dla mnie  nietuzinkowym graczem. Jak uwielbiam patrzeć co robi w obronie, jak się zachowuje, jak się ustawia, to równie mocno nie mogę patrzeć na to co robi w ataku. Chociaż ostatnio kilka razy lepiej się zaprezentował, trafiając nawet kilka trójek. Ma potencjał,... trzymam kciuki za jego rozwój.

 

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.