Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBL Keeper League - ankieta regulaminowa.


RonnieArtestics

Zmiany w regulaminie  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem slotu IL

  2. 2. Czy jesteś za wprowadzeniem kar za niedogranie odpowiedniej ilości meczy? ( obsunięcie w drafcie za -20* slotów i wylot z ligi za -50*)

    • TAK
    • TAK, ale wolałbym dopracować liczby
    • NIe
  3. 3. Czy jesteś za zmianą systemu przyznawanie picków. Zmiana z odwrotnej kolejności total, na odwrotną kolejność średniej FP.



Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się na drafcie propozycje zmiany regulaminu. Jak pomysłodawcy będą chcieli swoje argumenty opisać to się niech dopiszą, ja opisze swoj pomysł dokładniej. 

 

1. Pierwsze pytanie dotyczy slotu IL czy jesteś za czy przeciw, proste i przyjemne.

 

2. Drugie pytanie dotyczy karania za niedogranie slotow. Z tego co wiem slot IL raczej przejdzie, a jak przejdzie to powinna tez moze mogłaby się pojawić kara za niedogranie slotów?? Bo padła tez i taka propozycja. Karę i warunki można jeszcze dograć ale wrzuciłem wstepnie za 20 niedogranych meczy - obsunięcie w drafcie o jedną lokatę. Są trzy opcje wyboru ale pierwsza i druga liczą się razem przeciwko ostatniej, więc uważać! 

50 niedogranych meczy - wylot z ligi. Nie oszukujmy się 50 to bardzo dużo, przy 8 aktywnych slotach i 13 slotach w składzie moim zdaniem bardzo ciężko niedograc slotow a co dopiero jak wprowadzimy IL. 

 

3.

Czy jesteś za zmianą przyznawania pickow - chodzi o zamianę z total na srednia. Jesteś na tak lub nie. 

 

Tłumaczyłem sytuacje i argumentacje wczoraj na drafcie ale powtorze i to dosadniej.

 

Kole mnie w oczy przyznawanie picków. Nasz system, który obowiązuje obecnie premiuje i olewactwo i cwaniactwo, i kara za sumienną aktywność. W sytuacji, gdy mam wyższa średnia niż taki air_mj ale przegrywam w totalu, bo nie dograłem swoich wymaganych slotów, to mając zarowno teoretycznie lepszy skład, jak i gorszy wynik jestem lepiej traktowany niż przykładowy air_mj który był aktywny i z gorszym składem osiągnął lepszy wynik. Aktywność na końcu jest karana a premiowane jest olewactwo bo kar i tak nie ma. Teraz drugi przykład. Walczymy o podium zazwyczaj, reszta nas nie interesuje zwłaszcza w lidze na 10 drużyn. Teraz taka przykładowa sytuacja na koniec sezonu. Ostatni dzień. Podium rozstrzygnięte. Bije się z air_mj o 4 miejsce. Prowadzę o 100 punktów i mam 5 slotow do wykorzystania. Air_mj ma 3 sloty i wystawia najlepszych grajkow. Ja nie wystawiam bo mam gdzieś to czwarte miejsce i w nagrodę dostaje lepszy pick.

 

prosta sprawa, liczenie picku według średniej będzie sprawiedliwsze według mnie.

Jasne powiecie zaraz, ze można bedzie tankować średnia ale według mnie to bedzie takie cwaniactwo o wiele trudniejsze, jak masz tylko 3 miejsce na bench to nie pokombinujesz za wiele, bo kogos wystawiać musisz, a nie zrzucisz przecież swoich najlepszych graczy i prospektów w dobrej formie na FA po to, żeby przytankowac po ziona. A jak gramy na total, jak mówiłem ostatniego dnia zawsze możesz przytankowac po ziona sobie jak masz na styku.

Wyobraźcie sobie teraz sytuacje, ze przy tym systemie co mamy, to teraz jak walczę o ziona z air_mj i chodzi o 100 punktów różnicy to obaj możemy sobie przestać wystawiać skład na tydzień przed i heja!!! W lidze FBX jest fajny system, pick jest liczony na podstawie wyników tylko tych, których miałeś w składzie na koniec sezonu. Czyli, jak ci zależy na picku to możesz odpuścić na koniec sezonu jakichś graczy, którzy dobrze grali i pobrać z FA sobie tych z gorszymi wynikami i pick polepszasz. Ale zobaczcie jest przynajmniej coś za coś, bo najlepszych graczy musisz zrzucić i oddać za free komuś. U nas jak masz na styku walkę o pick to sobie po prostu przestajesz wystawiać skład na dwa dni do końca sezonu i masz pick za free. Przemyślcie to sobie, nie będziemy wprowadzać skomplikowanego systemu z FBX, ale proponuje proste rozwiązanie zarowno i dla komisarza jak i uczestnikow, które jest moim skromnym zdaniem znacznie bliższe sprawiedliwemu, niż to co mamy do tej pory. 

Trzy sezony z rzędu mialem gorszy pick, bo ktoś za mną nie dograł slotów. A skład ma lepszy ode mnie i go nie wykorzystal i w nagrodę ma lepszy pick. Ja lubie se wypelnic sloty do końca, nawet jak o nic nie gram już w tabeli, choćby żeby zobaczyć na koniec jaki był rzeczywisty dystans do czołówki. Jak ktoś się nie jara na tyle fantasy żeby dopełnić sloty jak walczy już tylko o 6 miejsce na 10, to go rozumiem i spoko niech se nie dogrywa 10 slotow ale niech nie bedzie za to nagradzany lepszym

pickiem za darmo ;) 

 

Nie traktujcie tego jako szantaż , ale, heh, mowie otwarcie : w tym sezonie ( ofkorz jesli nie powalczę o mistrza )  to będę tą lukę wykorzystywał jak jej nie zmienimy :D 

 

edit : zmiany maja wejść w życie od zaraz od tego sezonu wiec macie czas by zagłosować do startu sezonu. Skoro jest nas tylko 10 to wszyscy powinni zagłosować lub przy jakiejś nieobecności być conajmniej 6 głosów na tą samą opcje aby była wiążąca.

@Rigel @air_mj @immortal_87PL @Andrew23 @Mich@lik @Ledley @Kraso @mythos @  

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1.  Oraz 3. Wchodzą w zycie.

 

punkt 2. Tez wejdzie w zycie bo jest 7xTAK. Kwestia jeszcze tego czy zmieniamy coś jeszcze w warunkach, czy nie, bo jak narazie jest 4-3 oraz jeden na nie. Niech zagłosują pozostałe dwie osoby do startu sezonu i ta osoba która była na nie tez może się określić która opcje z dwóch na TAK woli.

 

@Ledley przegłosowaliśmy ciebie w punkcie 2. Wiec możesz się tutaj pisemnie jeszcze określić co wolisz z dwóch opcji na TAK. 

 

@mythos i @immortal_87PL proszę o głos.

 

@air_mj możesz wprowadzać IL slot. I pamiętaj ze od tego sezonu liczymy picki wg średniej ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.