Skocz do zawartości

Zmiana sposobu głosowania na bilanse


Tecu

Głosowanie na bilanse za poszczególne trymestry - tajne z ujawnieniem głosów po zakończeniu głosowania?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wprowadzamy głosowanie tajne z ujawnieniem wyników po zakończeniu głosowania?

  2. 2. Jeżeli TAK to w których trymestrach powinno to działać?

    • We wszystkich
    • Tylko w ostatnim
    • Jestem przeciwny tajnemu głosowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, wiem, już było :) Ale dawno i może coś się zmieniło? :)

Niestety poprzednia została już skasowana, więc nie wiem kiedy była ostatnia, ale tak mi się kojarzy, że przed poprzednim sezonem. Nie pamiętam jaki był wynik, ale wydaje mi się, że było całkiem blisko.

Chodzi mi o głosowanie dokładnie takie w jaki sposób składamy oferty na graczy, czyli wysyłamy do konkretnej osoby a ta publikuje je w określonym momencie.

Głosy można zmieniać do momentu ujawnienia, nie zabiera to żadnej dyskusji, ale jednocześnie powinno sprawić, że głosy będą bardziej przemyślane a nie kopiowane od poprzednika lub osoby, której zdanie szanujemy. Każdy będzie musiał chwilę się zastanowić, rozumiem, że to nie opcja dla osób leniwych.

Najważniejsze - brak możliwości kombinowania, ze jak dam tyle tu to stanie się to a jak to to tamto - ważne zwłaszcza pod koniec głosowania, gdzie widać już wynik i głosujący pod koniec mają realny wpływ na to co się stanie, zwłaszcza w ostatnim semestrze, dlatego wprowadziłem też pytanie o to czy w każdym semestrze jest to konieczne.

Podkreślam, że głosy poszczególnych osób, będą ujawniane, ale po zakończeniu głosowania. Nie ma mowy o głosowaniu w pełnym utajnieniu co odstraszało część osób głosujących na nie w poprzedniej ankiecie.

Plusy:

- brak kopiowania głosów, brak głosowania tak jak guru

- bardziej przemyślane głosy, bardziej nasze głosy

- brak możliwości kombinowania pod siebie czy to specjalnego czy mimowolnego

- skupienie się w dyskusji na sprawach bardziej merytorycznych a nie obrzucaniu błotem jak ktoś zagłosował

Minusy

- konieczność zaangażowania kogoś spoza gry do wrzucenia głosów

- większa różnorodność i rozrzut głosów

- nie dla leniwych

 

Reszta plusów i minusów wyjdzie pewnie w czasie dyskusji do której serdecznie zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu inicjatywa

bez sensu wracac kolejny raz do sprawy, ktora byla tematem debaty x razy

ta gra opiera sie na dyskusji, wiec wszelka proba jej marginalizowania mija sie z celem gry

nie ma tez najmniejszej gwarancji tego, ze glosy bylyby bardziej przemyslane (a przez anonimowosc glosow stracilbys mozliwosc weryfikacji (a w konweksewncji przekonania do zmiany decyzji) tego, czy przemyslane sa, czy tez nie)

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajne głosowanie przecież nie wyklucza dyskusji.

ja zawsze starałem się dość szybko wrzucać swoje głosy, a innych nie czytałem celowo, żeby się nie sugerować niczym. Uważam, że pomysł wart wprowadzenia - nawet jak będzie opór podczas całego sezonu to przynajmniej na 3T, co dodatkowo pozwoli obiektywniej rozłożyć miejsca przed playoffs. Minusem tu jest jednak to tygodniowe oczekiwanie na wyniki.. w poprzednim sezonie zaglądałem ciągle po każdym oddanym przez GMa głosie na bilanse, analizując aktualną sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Alonzo napisał:

Tajne głosowanie przecież nie wyklucza dyskusji.

teoretycznie nie, praktycznie ją mocno ogranicza (czesto zwracasz sie do konkretnej osoby z uwagi na jej glos).

utajnienie sluzy jedynie osobom, ktore boja sie po prostu wziac odpowiedzialnosc za swoj glos i stawić czola ewentualnej krytyce.

niczemu wiecej. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, człowiek...morza napisał:

teoretycznie nie, praktycznie ją mocno ogranicza (czesto zwracasz sie do konkretnej osoby z uwagi na jej glos).

utajnienie sluzy jedynie osobom, ktore boja sie po prostu wziac odpowiedzialnosc za swoj glos i stawić czola ewentualnej krytyce.

niczemu wiecej. 

aż tak dobrze to nie jest. Sprawa Duranta pokazała sporą dziurę w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym co piszesz sporo racji, ale wiele osób z tego co widzę głosuje bardzo podobnie do innych uznanych GMów. Nie mając podanego wzoru ile co się komu "należy" wg GMów bardziej zaangażowanych, wyniki mogą być ciekawsze. 

Warto wg mnie choć właśnie na jeden trymestr zrobić coś takiego chociażby dla samej próby. 

Dyskusje i tak będą podczas głosowań. Może po opisach pojawi się więcej pytań? 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym być na tak przy głosowaniu na bilanse i nawet dwie pierwsze rundy FA

Od trzeciej rundy FA mamy tak dużo nazwisk, że za łatwo coś przegapić

Bilanse tajne to w ogóle byłoby ok, bo przecież i tak mamy opisy drużyn, jeśli komuś się całej dyskusji nie chce czytać, a mniejsza szansa na copy paste. No i w ostatnim trymestrze przy otwartych głosach jest za duże ryzyko kalkulacji głosujących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie przeciw.

Brak jawnosci bedzie doprowadzal do jeszcze wiekszego wywalenia na analize czy dyskusje. Obecne FA poza wyjatkami pokazuje, ze potrafimy dyskutowac na jakims poziomie i ma to wplyw na decyzje. Wole to robic transparentnie, na forum gdzie kazdy moze sie odniesc, niz kogos bombardowac na PW, a ci najaktywniejsi wlasnie tak beda dzialac.

Bylbym jeszcze w stanie to przyjac gdybysmy byli grupa aktywnych 30 userow, ale tak nie jest i w najblizszym czasie nie bedzie. Lepiej dopracowac ten system niz tworzyc kolejny i czekac rok na efekty.

Pisze to z pozycji zespolu, ktory nie podpisal ani Duranta ani Butlera, wiec na pewno nie jestem beneficjentem obecnego systemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tangiers napisał:

Ja jestem zdecydowanie przeciw.

Brak jawnosci bedzie doprowadzal do jeszcze wiekszego wywalenia na analize czy dyskusje. Obecne FA poza wyjatkami pokazuje, ze potrafimy dyskutowac na jakims poziomie i ma to wplyw na decyzje. Wole to robic transparentnie, na forum gdzie kazdy moze sie odniesc, niz kogos bombardowac na PW, a ci najaktywniejsi wlasnie tak beda dzialac.

Bylbym jeszcze w stanie to przyjac gdybysmy byli grupa aktywnych 30 userow, ale tak nie jest i w najblizszym czasie nie bedzie. Lepiej dopracowac ten system niz tworzyc kolejny i czekac rok na efekty.

Pisze to z pozycji zespolu, ktory nie podpisal ani Duranta ani Butlera, wiec na pewno nie jestem beneficjentem obecnego systemu

 

Ankieta nie dotyczy FA, ale tylko bilansów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.