Skocz do zawartości

Random Shit 2019/20


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2019 o 06:14, ignazz napisał:

Jakbyście tak historycznie poszperali na forum to z racji oglądania ogólnie Euro w tym lig bałkańskich oraz przede wszystkim hiszpańskiej i dziwnych post Jugo graczy ogólnie z turniejów młodzików to wyjdzie ze pierwszy pisałem o Doncicu coś więcej. 

i z racji ogladania jakiej to ligi balkanskiej pierwszy pisales o Doncicu cos wiecej ? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rw30 napisał:

i z racji ogladania jakiej to ligi balkanskiej pierwszy pisales o Doncicu cos wiecej ? : )

Weź sobie pogrub hiszpańska bo dla młodzieży Yugo oglądam i tamte. Nie wiem czy bardziej śmiać się z tej „manipulancji” czy dwóch śmieszków;)

 

Z nba może jestem cienias z NCAA na pewno leszcz ale do Bałkańskich Gwalcicieli i nieślubnych synów Pekovica mam rękę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z tego wpisu ignazza wychodzi tyle, że chłop ogląda ligi bałkańskie i hiszpańską, a jak wiadomo Doncić grał w Realu, więc może to by było zabawne, ale nie jest, bo @ignazz nie napisał tu niczego co mogło by spowodować te wybuchy śmiechu na forum. I don't get it. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cześć, jak leci?

Czemu pytam? Ano dlatego, że jeszcze ktoś odleci po wczorajszym występie Davisa z Wolves (50 punktów, 20/29 z gry) i zrobi z niego poważnego kandydata na MVP (moim zdaniem TOP5 tego sezonu, ale do nagrody daleko), więc zrobiłem sobie porównanie Davisa z Giannisem, bo trochę mi się dzisiaj nudzi, a tak poza tym to najpewniej najlepsi podkoszowi w lidze. Do tego ich drużyny rządzą w tym RS, więc nie wypada ich nie porównać. Dobra, lecim!

PUNKTY - Davis (27.7), Giannis (31), ZBIÓRKI - Davis (9.0), Giannis (13.1), ASYSTY - Davis (3.3), Giannis (5.4)

PRZECHWYTY - Davis (1.5), Giannis (1.5), BLOKI - Davis (2.7), Giannis (1.3), PER - Davis (30.2), Giannis (33.8)

TS - Davis (60%), Giannis (62%), ORTG - Davis (122), Giannis (117) DRTG - Davis (98), Giannis (95!!)

FG - Davis (50%), Giannis (56%), 3P - Davis (33%), Giannis (32%), FT - Davis (80%), Giannis (60%)

EFG - Davis (53%), Giannis (61%), ON COURT - Davis (+8), Giannis (+16), ON/OFF - Davis (-6), Giannis (+6.7)

BPM - Davis (+7.6), Giannis (+12.6), VORP - Davis (1.9), Giannis (2.7).


Jak widać nie dzieli ich nie wiadomo ile. Trzeba przyznać, że Davis wypada naprawdę dobrze (muszę przeprosić, bo chyba trochę go nie doceniłem, a to jednak DZIK), ale tutaj trzeba dodać, że drugim najlepszym graczem w drużynie Giannisa jest Middleton, a w drużynie Davisa liderem jest LeBron, który gra na poziomie MVP, odciąża i robi sporo miejsca Davis'owi, więc sprawa wydaje się raczej zamknięta. Giannis to jednak 'trochę' wyższa półka i najlepszy gracz w NBA, który zapewne obroni tytuł MVP. I to nie tylko statsy, które ma potężne, ale jego wpływ na grę jest nieoceniony, bo Bucks bez Giannisa nie istnieją, a myślę, że Lakers bez Davisa i tak mieliby naprawdę dobry bilans... w końcu dzieli i rządzi LeBron w zajebistej formie. Także w kategorii DPOY Giannis jest, moim zdaniem, wyżej od Davisa, bo bloki to nie wszystko. Davis potrafi przejąć w obronie nawet SG rywala i to się naprawdę ceni, ale Giannis broni wszystkie pięć pozycji, a z nim na parkiecie, Bucks tracą zaledwie 95 punktów per 100 poss. Bez niego - 106. Tak to wygląda. Inna sprawa, że porównując ich, myślałem, że dzieli ich trochę więcej a tu miłe zaskoczenie, ale pewnie spory wpływ na ten wynik ma osoba LeBrona. I tak muszą się jeszcze sporo nauczyć zanim wejdą na poziom Scalabrine'a. Btw, jak daleko za nimi są Embiidy i Jokicie? :)

Ps. Jestem ciekaw jakby wyglądał Giannis gdyby miał obok kogoś takiego jak np. Butler. To by było coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lucas napisał:

Ja na franchise playera to brałbym zdecydowanie Embiida, Jokicia i Townsa nad Davisem. Jako sidekicka do LeBrona to może już inna kwestia.

Co do Embiida zgoda, ale w tym sezonie nie wygląda tak dobrze. Za to nie rozumiem na jakiej zasadzie Towns czy Jokić mieliby być ponad Davisem, który w Pelicans jako lider zagrał świetne PO 17/18, kiedy roster w Nowym Orleanie był o wiele gorszy od tego z Denver. Może trochę lepszy od tego w Minnesocie. Holiday, Rondo, Mirotić... i chyba tyle. A jednak dotarli do drugiej rundy, a sam Davis robił - 30/13/2/2 na 52% z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Davis najbardziej z tych graczy potrzebuje kogoś do kreacji, zresztą to widać przy LeBronie teraz :P W Playoffs wtedy przecież Holiday, Mirotić grali kapitalnie, a mówiło się wtedy jeszcze o Playoffs Rondo ;) Mocno subiektywne i nie chcę tu nakręcać gównobrzy, ale jako lider-franchise player to tę czwórkę miałbym tak:

1. Jokić 2. Embiid 3. Towns 4. Davis

Jako sidekick:

1. Davis 2. Embiid 3. Towns 4. Jokić

e: w sumie moze nawet Towns > Biid w tej opcji sidekicka, bo Biid jako numer dwa mógłby się z tym nie do końca pogodzić.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid czy Towns też potrzebują obok siebie topowego obwodowego, ba, nawet Shaq potrzebował. Jokić z tej grupy to inny gracz, bo on faktycznie może robić za facilitatora ofensywy, ale jego trzeba obudować w D + ciężko powiedzieć jak tam u niego będzie ze scoringiem, na razie zagrał kozackie playoffy z przeciętnie broniącymi ekipami.  

Ten sam tier, reszta to już kwestia tego, kto kogo lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lucas napisał:

Bo Davis najbardziej z tych graczy potrzebuje kogoś do kreacji, zresztą to widać przy LeBronie teraz :P W Playoffs wtedy przecież Holiday, Mirotić grali kapitalnie, a mówiło się wtedy jeszcze o Playoffs Rondo ;) Mocno subiektywne i nie chcę tu nakręcać gównobrzy, ale jako lider-franchise player to tę czwórkę miałbym tak:

1. Jokić 2. Embiid 3. Towns 4. Davis

Jako sidekick:

1. Davis 2. Embiid 3. Towns 4. Jokić

Towns to mnie w ogóle nie przekonuje w tym układzie. Obsrał zbroje w PO, do których zaprowadził go Butler, i to on raczej byłby zajebistym sidekickiem niżeli franchise playerem. Davis w NOLA udowodnił, że mógłby takim franchise playerem być, ale organizacja nie odbudowała go jak należy. Dlatego nie rozumiem tego wyboru, bo tekst w stylu - Towns sobie kreuje pozycje, Davis nie - nie powinien być głównym czynnikiem, kiedy patrzymy na całokształt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

Ten sam tier, reszta to już kwestia tego, kto kogo lubi.

No tu się zgadzam, dlatego napisałem moim zdaniem i to sobie ułożyłem, nie mam zamiaru przekonywać tu kogoś kto byłby lepszy w danej roli i dlaczego, bo części z tych rzeczy i tak w sumie nie sprawdzimy, Jokic i Biid raczej sidekickami nie będą, przynajmniej w swoim prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, Jokić byłby potworem gdyby miał obok siebie gracza pokroju Doncicia albo Butlera. Ok, udowodnił w PO, że jest bestią, ale nie jestem pewien czy z nim jako Franchise Playerem drużyna jest w stanie powalczyć o pierścień na poważnie. Nuggets mają silniejszy roster od PTB (nie mieli na Jokicia odpowiedzi), a jednak z nimi odpadli. Jak silni byli wtedy PTB pokazał ich sweep z osłabionymi GSW. Wcześniej Nuggets męczyli się ze średnimi Spurs, którzy też nie mieli kim bronić Jokicia, bo przecież nie Poeltlem czy Bertansem, a wywalczyli ten awans 'w bólach'. Dlatego sądzę, że Jokić jako ten drugi (obok właśnie Doncicia czy Butlera, kogoś z tej półki) byłby mimo wszystko najlepszą wersją Jokicia. Oczywiście, Jokić to lepsza opcja jak Towns, ale nie o to mi chodzi. :)

 A jak już sobie luźno dyskutujemy, to u mnie wyglądałoby to tak - 1.Embiid, 2.Davis, 3.Jokić, 4.Towns. Tylko staram się podejść do tego w miarę obiektywnie, bez względu na sympatie, a i tak na końcu wychodzi tyle, że ich wszystkich 'zjada' Giannis, heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lucas napisał:

Matko, Doncic nawet jeszcze w Playoffs nie pierdnął, a tu po niecałych 100 spotkaniach w lidze ktoś stawia go półkę wyżej od TOP5 gracza poprzedniego sezonu.

Bardzo sobie cenię Lukę i świetnie się na niego patrzy, ale hype momentami idzie zbyt mocno.

Towns za to faktycznie pierdnął w PO, hehe. Masz go wyżej od Luki?

Zgadzam się, że hype jest ogromny, ale chłopak gra jak TOP3 tego sezonu. To trochę wyżej jak Jokić w poprzednim RS. Inna sprawa - nie było w tej lidze gracza z takimi umiejętnościami w takim wieku, więc nie ma co się dziwić, że jest taki hype, bo to niezwykły talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.