Skocz do zawartości

Siatkówka


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Gospodarze, czyli Francja, Belgia, Słowenia i Holandia z automatu są w grupach A-D. Inne zespoły zostały przydzielone do 5 koszyków 4 zespołowych według rankingu i tak Bułgaria trafiła do drugiego. Oni trafili do Francji i Włoch z pierwszego, a my do Holandii i Czech z drugiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rw30 napisał:

http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,25209582,wlosi-przegrali-w-hicie-siatkarskich-me-w-dwoch-grupach-wszystko.html#s=BoxSportImg6

 

 

te grupy to też Kobe Bryant losował czy jak? w jeden my i Holandia z drugiego miejsca, a w drugiej Bułgaria, Włochy i Francja? WTF??? 

Myślę, że przy najbliższej wizycie Trumpa w Polsce, Duda złoży na jego ręce odznakę "Za Zasługi dla Sportu" z prośbą o wręczenie orderu Kobasowi. Przyjaźń polsko-amerykańska nigdy nie była silniejsza niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok, czyli Bułgaria była (strzelam) najmocniej  rozstawiono drużyno z 2. koszyka, i w dodatku trafiła do grupy z najsilniejszym z gospodarzy : ) 

czyli równie dobrze mogliśmy być w tamtej grupie zamiast Włochów :) 

ogólnie jak patrzę na drabinkę, to mocno byśmy się musieli postarać żeby nie wejśc do półfinału , gdzie trafimy chyba na Ruskich. 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rw30 napisał:

aha ok, czyli Bułgaria była (strzelam) najmocniej  rozstawiono drużyno z 2. koszyka, i w dodatku trafiła do grupy z najsilniejszym z gospodarzy : ) 

czyli równie dobrze mogliśmy być w tamtej grupie zamiast Włochów :) 

ogólnie jak patrzę na drabinkę, to mocno byśmy się musieli postarać żeby nie wejśc do półfinału , gdzie trafimy chyba na Ruskich. 

 

Zgadza się. W 2 koszyku były: Bułgaria, Niemcy, Finlandia i Czechy. W 1 Serbia, Rosja, Polska i Włochy. A gospodarze byli porozstawiani osobno: Francja, Belgia, Słowenia i Holandia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rw30 napisał:

aha ok, czyli Bułgaria była (strzelam) najmocniej  rozstawiono drużyno z 2. koszyka, i w dodatku trafiła do grupy z najsilniejszym z gospodarzy : ) 

czyli równie dobrze mogliśmy być w tamtej grupie zamiast Włochów :) 

ogólnie jak patrzę na drabinkę, to mocno byśmy się musieli postarać żeby nie wejśc do półfinału , gdzie trafimy chyba na Ruskich. 

 

Taka uroda ME, gdzie są 3 mocne drużyny, jedna aspirująca do bycia mocną i jedna jeszcze pół półki niżej.

W MŚ nie jest wcale weselej, dochodzi jedynie USA i Brazylia.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rw30 napisał:

ja sie interesuje siatkowka od jednego duzego turnieju do drugiego, sprawdzilem te wszystkie rankingi, wyniki meczow itp i wychodzi mi ze ta Bulgaria wcale nie jest taka mocna jak myslalem ze jest. 

Kiedyś była, ale nie jest, Włosi też kiedyś byli na topowej półce, ale spadli jakoś pół półki niżej od nas, Ruskich i Francuzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cardi napisał:

Taka uroda ME, gdzie są 3 mocne drużyny, jedna aspirująca do bycia mocną i jedna jeszcze pół półki niżej.

W MŚ nie jest wcale weselej, dochodzi jedynie USA i Brazylia.

jak pomyslisz to w noge czy w kosza jest podobnie (tylko - w noge -  zamiast USA wstaw argentyne). Tak czy inaczej, siatkowke swietnie sie oglada, nawet byle Janusz czy Grażyna mogo usiąść i im się spodoba, a to, że dodatkowo nasi są w czubie, dodaje do tej excytacji jakiś milion punktów procentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ptak napisał:

To chyba główny powód, wyniki.

W Twoich postach przewija się jakiś żal do siatkówki, dostałeś piłką czy nie wpuścili Ciebie na boisko w młodości?

Siatkówka jest popularna, bo jej popularność była budowana przez lata. Wsparcie sponsorów, transmisje w TV, liga w której grają mocni zawodnicy z różnych krajów, żywiołowe trybuny,  udział w nieistniejącej już Lidze Światowej,  zawodnicy, który liczyli się na świecie, itd...

O koszykówce nie będę pisał bo to zbyt dołujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu nie lubię tej dyscypliny sportu. Jak sam w liceum na wf grałem to jeszcze dawało rade, oglądać nie mogę. A bilety na kadrę, szczególnie w Spodku bym ogarnął przy niewielkim wysiłku. Tak z ciekawości, jak można mieć żal do sportu?

Popularność była budowana na wynikach. Żadna normalna dyscyplina sportu w Polsce (żużel i skoki narciarskie nie są normalne) nie ma takich sukcesów. W Chinach marzyliśmy o wyjściu z grupy, dla siatkarzy brak półfinału to porażka. No i świetne, systemowe szkolenie juniorów. Czasami w chamski sposób ale SMS ściągają młodzież z całej Polski do siebie używając argumentu "chcesz być w kadrze to musisz grać u nas". Żeby nie było, PZPN wydaje na "szkolenie" więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 19:25, Zdzich napisał:

To tym bardziej źle świadczy o piłce nożnej i PZPN-ie, że przy mniejszym nakładzie można w siatkówce zbudować potęgę na lata, a przy większym w piłce to nie są w stanie zbudować choćby przyzwoitych podstaw.

Może dlatego, że Piłka Nożna jest na świecie jakieś 150 razy bardziej popularna?

W Żużlu nie jesteśmy dominatorami dzięki jakiejś nieziemskiej pracy działaczy, ale dlatego, że jakieś 99,5% świata nie wie nawet o istnieniu takiej dyscypliny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał:

Może dlatego, że Piłka Nożna jest na świecie jakieś 150 razy bardziej popularna?

W Żużlu nie jesteśmy dominatorami dzięki jakiejś nieziemskiej pracy działaczy, ale dlatego, że jakieś 99,5% świata nie wie nawet o istnieniu takiej dyscypliny. 

Bo kulkę do kopania można zrobić nawet z kopytka kozy😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rw30 napisał:

nasi wygrali spokojnie 3 - 0 z Niemcami, sety do 20 wygrywane, ale zeby cos wielkiego grali to bym nie powiedzial

tymczasem Slowenia prowadzi z Rosjo 2-0 i to chyba spora sensacja, no nie? czy cos mnie ominelo? 

Odrzucali zagrywką Niemców, dali grać Grozerowi jak SvG LeBronowi, reszta nie poszalała. Leon robił co chciał na ataku - 81%.

58% - 49% w ataku

64% - 49% w przyjęciu

3/10 - 1/21 asy/błędy w zagrywce

6 - 2 w bloku

18 - 31 błędów własnych

Co tu jeszcze mieli zrobić, skoro to nie jest coś wielkiego? :)

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej wiem że to brzmi trochę bez sensu, bo po co się przywalać skoro i tak spokojnie zagrali, a jednak odniosłem wrażenie (ale nie jestem expertem od siatkówki) że gdyby stała naprzeciw nas dzisiaj jakaś dobra drużyna to mogłoby być różnie.... choć oczywiście może nasi bardziej byliby wtedy skupieni i grali lepiej.

np przyjęcie w 1. secie było mega kiepskie na początku, potem faktycznie mocno się poprawiło.... ale gdyby nie tragiczne błędy niemców też, czy to z zagrywek (7 zepsutych na set?!?!?!) czy innych, to mecz mógł wylgądać inaczej. Ale nie wyglądał, wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.