Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bulek napisał:

Din za 11 i Dipo za 27 do sprzedania. Szukam asyst, steali, bloków i FG%. Jedne kategorie mniej, drugie bardziej.

Wszyscy?

Nie no Bulek qrwa Hachimura :))))))))) Capela i Bryant tak, bo nie widzę $$$ ?

To teraz wiem że za Isaaca Butler to byłby słaby deal mega :) Za taką pakę to bym go puścił, myślałem że nawet wymiany keeper'owe muszę mieć jakieś granice. Dlatego pytam.

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lige zaczalem w tym sezonie. prawie kazdy zespol z czuba tabeli jest w topie, glownie dzieki temu, ze ma wlasnie przewage w graczach keeperowych, ja nie mam zadnych, wiec chce cos miec na kolejny sezon, a Capela za 28 i Bryant za 16 (wliczyłem już prowizję) na przyszły sezon to są bardzo spoko ceny, dwoch mlodych grajkow z upsidem. Capela mysle w Hawks nie bedzie gorszy niz w Rockets, ze wzgledu na tempo gry Atlanty. Wierze ze bedzie krecil podobne cyfry. Imo taki center jest warty w lidze 20 zespolowej kolo 40 dolarow. CO tu uzasadniac? :) Bryant tez gra w mega ofensywnej druzynie i grajac po 25 minut spłaci sie z nawiązką.

W hatchimure nie wierze, ale nie zaszkodzi sprawdzic.

Tylko za Hardena bym mogl dostac jakiegos keepera, a ze nikt z czolowych ekip sie nie zglosil, nie zagadal, to rozumiem, ze nikt keeperow nie chciał oddawac. Oferty nie dostalem zadnej, a wiadomo było po ostatnim VEcie, ze Harden jest do wyjecia za jakiegos keepera, wiec czekanie na lepsze oferty jak czarno no białym kazdy wiedzial, ze oddaje Hardena nie miało dla mnie sensu.

Capela z Bryantem za lekko ponad 40 dolków to spoko baza na kolejny draft. Wg mnie nie ma co tutaj tlumaczyc. 

Edytowane przez wilson44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moim założeniem było pozyskać bloki i fg% nie tracąc zbytnio w 3pts. To się udało. Problemem będą asysty, ale  może i to potem ogarnę.

A co nie tak z tym dealem? Wysłałem kilka propozycji. Tocheck odpowiedział pozytywnie inni mieli dość czasu by zareagować. Nie uważam bym na tym stracił a wcześniejszy trejd pod katem "równości" to był już kosmos.

Poza tym każdy wiedział. Dipo i Din na TD. Myślę, ze to było zrozumiałe.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulek napisał:

A co nie tak z tym dealem?

Nic takiego nie piszę, proszę o te kilka słów, żeby inni gracze rozumieli intencje, wartościowanie itd - tak aby mieli klarowną sytuacje przy ocenie dealu. 

W dniu 7.02.2020 o 10:32, jordan20 napisał:

W tym  sezonie Chciałbym w końcu wygrać ligę, więc idę all-in.

Bo wypowiedzi tego typu nic nie wyjaśniają - to oczywiste po co robiony jest deal, pytanie bardziej dlaczego akurat wartość gracza/-y X(Y i Z) jest adekwatna do potencjału keeperowego graczy A, B czy C. Jak nie będziecie chłopaki podchodzić do tego w ten sposób, to nie dziwcie się, że potem ludzie veta wciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co kaman, tyle tylko myślę, że jest to zrozumiałe, iż zdrowy, w pełni formy i bez ograniczenia minutowego Oladipo to w keeperze zawodnik na 50+. To jest all-star, w normalnej rzeczywistości robiący staty na poziomie Jrue Holidaya - porównuję do niego, gdyż obydwoje dostarczają sporo pkt, asyst, zbiórek, steali oraz off course 3pts. Wszechstronność zawodnika to jest to, co odróżnia ziarno od plew. To jest cecha, która nierzadko decyduje o powodzeniu w lidze. 27 a 50+ to przynajmniej 23 zaoszczędzone. Skąd twierdzę, że oladipo by poszedł za 50+? Sezon jeszcze trochę potrwa, można założyć, że z czasem zacznie robić statystyki, które następnie będą stymulowały wzrost cen na draftach. A Din to teoretycznie zawodnik spoza top100 rankingu - ale ileż to innych kluczowych zawodników znajduje się w okolicach miejsca Dina? Din to jeden z lepszych dostarczycieli zestawu pkt+ast+3pts. Nieraz dowiedzieliśmy się, iż Nets grają lepiej z Dinem niz z Irvingiem. Din nie da steali i rzuca na słabszym %, ale jako solidne uzupełnienie składu - a 11$ to niewiele dla tych, którzy chcą m.in. na nim oprzeć wspomniane kategorie - będzie jak znalazł.

Z drugiej strony wzmacniam FG%, zbiórki i bloki, zawalając doszczętnie i tak przeciętne asysty (a ich nie tankuję - trudno o tank mając +10 roto), mając w dodatku niewykorzystane sloty na PG. Dodatkowo pozyskuję graczy, którzy mają tylko literkę C - włącznie z Gobertem mam 3 centrów i tylko centów (Ibaki i Makera nie wliczam nawet). Reasumując to jest kolejny trejd, w którym ryzykuję, ale w obliczu trejdu Drumma, na którym stracił Tristan, który już zresztą pofrunął do swojej Izoldy - musiałem zaryzykować. Można posunąć się śmiało o stwierdzenie, iż oddaję większy potencjał keeperowski niż zyskam teraz. A Ayton i Lopez keeperami nie będą - tzn owszem mogą nimi być, każdy może - tylko po co?

Tocheck ma bardzo fajne zabezpieczenie pkt, trójek i asyst, nie zawalając steali i FT% (Dipo) na 38$ włącznie. Jak odrobi sloty, otrzyma solidną rekompensatę za miejsce. Doda do tego ze 3 all-starów i będzie jednym z faworytów do tytułu. Ja natomiast zacznę sezon tak samo jak ten, od zera, bez keeperów (albo z jednym FVV, o ile wytrzyma u mnie do końca sezonu).Jak w  tym sezonie nic nie będzie - a mam nadmiar slotów na C a niedobór na PG - postąpiłem nierozsądnie, w obliczu statsów na poziomie career-high Makera (no zważywszy co on do tej pory grał to poprzeczka ustawiona niezbyt wysoko) - to w przyszłym tym bardziej będę się pałętał po mieliźnie i zbierał keeperów...

Jeśli ktoś tu zyskuje, to tylko Tocheck - a więc brawo on!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bulek napisał:

Skąd twierdzę, że oladipo by poszedł za 50+?

W sumie to nie wiem skąd ten pomysł, ;) bo rok temu do kontuzji grał za 23 $ i choć bardzo go lubię i mu kibicuję, to nie wyobrażam sobie aby kiedykolwiek jeszcze zagrał za +50$...

PS. Te kostki Aytona to lipa, ale co ja mam powiedzieć...

PS.2. KAT out, na dłużej. Więc w tym roku raczej z podium nici - chętnie kupię bdb keepera na pozycja G i/lub F, za gwiazdy lub trochę słabszych keeperów. Generalnie poza KAT-em, ekipa do wzięcia. Zapraszam do składania propozycji dealów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dannygd napisał:

W sumie to nie wiem skąd ten pomysł, ;) bo rok temu do kontuzji grał za 23 $ i choć bardzo go lubię i mu kibicuję, to nie wyobrażam sobie aby kiedykolwiek jeszcze zagrał za +50$...

To, że grał za 23, nie znaczy, że na drafcie jest wart 23. To są dwie różne sprawy. Ceny na drafcie są zawsze wyższe od tych co podaje ninja/BM/yahoo/whatever. A w lidze keeperowskiej, taka jak ta, gdzie nie każdy ma do dyspozycji równe 200$ (inni więcej), a keeperzy są zostawieni po opłacalnych cenach - siłą rzeczy na drafcie chodzą większe pieniądze.

8 godzin temu, dannygd napisał:

PS. Te kostki Aytona to lipa, ale co ja mam powiedzieć...

PS.2. KAT out, na dłużej. Więc w tym roku raczej z podium nici - chętnie kupię bdb keepera na pozycja G i/lub F, za gwiazdy lub trochę słabszych keeperów. Generalnie poza KAT-em, ekipa do wzięcia. Zapraszam do składania propozycji dealów ;)

PS. Brałem Aytona jak już był połamany i co by tu nie mówić, zaryzykowałem. Myślałem, że to nic szczególnie poważnego.

PS2. Nie za szybko ta rezygnacja? C'mon, KAT jest miss multiple games, nie weeks ;) Szansa realna na podium istnieje, zwłaszcza, że mi meczów przybywa nie ubywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chłopaki, jest bardzo realna szansa, że NBA nie dogra tego sezonu do końca a dziś ostatni dzień na transfery, które będą miały wpływ na przyszły sezon. 

Dlatego przy ocenie ewentualnych trejdów - miejmy to na uwadze.

Ważna jest też kwestia ilości meczów - jeśli się okaże, że liga nie dogra sezonu, a mamy kary za ilości meczów, to niestety ale trzeba będzie znaleźć rozwiązanie, które z jednej strony będzie "karać olewusów", ale z drugiej brać pod uwagę, że nie mieli szansy ich nadrobienia. Dlatego też proponuję zawczasu przedyskutować ten temat... 

W dniu 14.02.2020 o 09:20, bulek napisał:

Ceny na drafcie są zawsze wyższe od tych co podaje ninja/BM/yahoo/whatever.

Co do zasady tylko tych najdroższych graczy, mediana pokazuje że im niższa produkcja, tym niższa od niej cena na drafcie - nie licząc graczy, którzy mają wartość 0 a ktoś podejmuje ryzyko i bierze za 3 czy 5$ bo tyle mu zostało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyjemy zobaczymy. Moim zdaniem jeszcze troche za wczesnie zeby o tym myslec a jednoczesnie bedzie tez duzo czasu zeby cos wymyslec. 

Zabrzmie tez jak glupi ignorant ktorym byc moze i jestem ale w obliczu calej tej paranoi ja i tak bardziej myślę o tym ze szkoda ze sezonu nie zawiesili dzien wczesniej bo jesli nie zostanie on dokonczony a sezon w fantasy zakonczy sie stanem na dzien dzisiejszy to zajme drugie miejsce a gdyby stalo sie to dzien wczesniej wygralbym lige... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dokończą sezonu zasadniczego, to wyniki wszystkich lig roto można wyrzucić do kosza i nikt nie wygrywa. Wszyscy przed startem zakładali rozegranie całego sezonu i mieli swoje strategie co do liczby wykorzystanych slotów w przeciągu sezonu, a teraz niektóre drużyny mają kilkadziesiąt slotów więcej, inne kilkadziesiąt mniej i aktualne tabele lig są przez to zaburzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dig napisał:

Jeśli nie dokończą sezonu zasadniczego, to wyniki wszystkich lig roto można wyrzucić do kosza i nikt nie wygrywa

No w keeperze/dynasty z pensjami, premiami i karami to raczej niemożliwe... i jakiś klucz trzeba będzie przyjąć.

8 minut temu, Dig napisał:

Wszyscy przed startem zakładali rozegranie całego sezonu i mieli swoje strategie co do liczby wykorzystanych slotów w przeciągu sezonu

No z tym bym polemizował - na układanie się tego mają wpływ 3 czynniki:

1. Olewactwo

2. Kontuzje

3. Brak reakcji na kontuzje zawczasu - czytaj olewactwo po raz drugi.

Co roku na koniec sezonu mamy takich, co ich strategią od początku sezonu było niedogranie kilkudziesięciu meczy mimo iż regulamin jasno mówi, że trzeba wykorzystać wszystkie sloty? 😁

Uprzedzam, że jak liga NBA nie dokończy (jakkolwiek) sezonu zasadniczego, to tych co mają znacznie poniżej 10 niedogranych meczy kara nie ominie - tym bardziej, że kilka razy zwracałem na to uwagę.... i bez większego echa się to odbiło.

Kwestia tylko czy coś rozsądnego ustalimy czy jako komisz polecę stanem na dziś, gdzie ja mam bodajże +5 (meczy in plus wg Yahoo) i każdego ze stanem o 15 gorszym (czytaj -10 wg regulaminu) ukarze odjęciem $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dig napisał:

Jeśli nie dokończą sezonu zasadniczego, to wyniki wszystkich lig roto można wyrzucić do kosza i nikt nie wygrywa. Wszyscy przed startem zakładali rozegranie całego sezonu i mieli swoje strategie co do liczby wykorzystanych slotów w przeciągu sezonu, a teraz niektóre drużyny mają kilkadziesiąt slotów więcej, inne kilkadziesiąt mniej i aktualne tabele lig są przez to zaburzone.

zostało rozegrane 80% sezonu zasadniczego NBA.

W wielu ligach fantasy, nie mowię o tej, ale w wielu ligach niektórzy liderzy mają taką przewagę, że w 99% przypadkow ten lider by się nie zmienił, oczywiście zawsze nalezy podeprzeć się patrzeniem też na takie rzeczy między innymi jak np. średnie, które działają i tak na koszyść drużyn, które mają niedograne sloty.

Sytuacji nie da się idealnie rozwiązać  ale anulowanie wszystkich lig fantasy po rozegraniu 80% sezonu jest wg mnie jeszcze mniej sprawiedliwe niż starać się wyłonić mistrza na podstawie tego co zostało rozegrane. 4/5 sezonu to nie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wilson44 napisał:

zostało rozegrane 80% sezonu zasadniczego NBA.

W wielu ligach fantasy, nie mowię o tej, ale w wielu ligach niektórzy liderzy mają taką przewagę, że w 99% przypadkow ten lider by się nie zmienił, oczywiście zawsze nalezy podeprzeć się patrzeniem też na takie rzeczy między innymi jak np. średnie, które działają i tak na koszyść drużyn, które mają niedograne sloty.

Sytuacji nie da się idealnie rozwiązać  ale anulowanie wszystkich lig fantasy po rozegraniu 80% sezonu jest wg mnie jeszcze mniej sprawiedliwe niż starać się wyłonić mistrza na podstawie tego co zostało rozegrane. 4/5 sezonu to nie jest mało.

Stary ale niektórzy mieli po prostu więcej kontuzji i nie mieli mozliwosci obrać innej taktyki. Ciężko zabrać się do tematu sprawiedliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.