Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Tocheck napisał:

ale z was lamusy jak Boga.....

Tocheck - po co jest regulamin? Żeby go notorycznie olewać/łamać?

Szanujmy siebie i zasady. Jak chcesz wolną amerykankę, to przecież nikt Ci nie broni własnej ligi zakładać z zerową (no dobra minimalna) ilością zasad.

Swoją drogą powiedz nam szczerze - jaka jest Twoja intencja, jeśli nie potencjał keeperowy? Planowałeś atak na podium? A tak na poważnie - czy to jest ten moment, że chcesz nas poinformować, że olewasz ligę i kończysz grę? Bo jak patrzę na Twoja ekipę, gdzie masz ok. 30 niedogranych meczy, trzymasz 3 kontuzjowanych nie korzystając z IL-spota, na FA zrobiłeś całe 4 (słownie: cztery) ruchy i robisz deal, gdzie dwóch najlepszych graczy (top 20 i top 50) oddajesz, za powiedzmy jednego przeciętnego keepera z pogranicza top 100 i grającego 26 minut Bledsoe, to niestety tylko ta jedna myśl mi przychodzi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 21:05, dannygd napisał:
W dniu 23.01.2020 o 21:05, dannygd napisał:

Szanujmy siebie i zasady. 

Że tak się dopytam: jak sezon temu chciałeś ściągnąć do siebie conleya top 20 za 4 leszczy to rozumiem podchodziło pod szanowanie siebie ?;) 

Sam żeś nie kryształ:) Zablokowałeś, jest ok, po co wywód. Po to powstał (dzięki Twojej zasłudze) spory update regulaminu zeby moc to szybko blokować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, evitacre napisał:

chciałeś ściągnąć do siebie conleya top 20 za 4 leszczy

Może dziś to nie najlepszy moment - więc krótko:

1. Tych "4 leszczy" produkowało tylko o 20% wartości $ mniej + był wśród nich min. 1 całkiem fajny keeper - Bojan. 

2. Rok temu był inny regulamin, który uwzględniał wartość keeperową - w/w Bojana.

3. Liga zablokowała i nie miałem z tym problemu (jak L'e czy kiedyś shevcu), choć chwilę później nie vetowano 2-3 razy bardziej rozbieżnych dealów - przez co spora część graczy odeszła.

Więc nie rozumiem do czego pijesz i z kapelusza przykłady dajesz.

22 godziny temu, evitacre napisał:

Po to powstał (dzięki Twojej zasłudze) spory update regulaminu

Wiem, że niektórym (tocheck głosował przeciw zmianom) pasuje jak liga po m-cu ma 5 ekip walczących i 15 tankujących z rozrzutem nawet 300% w roto punktach, ale skoro  87,5% głosowało za zmianą (w tym Ty), to chyba jednak po coś ten zapis został wprowadzony.

22 godziny temu, evitacre napisał:

po co wywód

bo od tego jest forum? Bo może innym zależy na tym aby poznać motywację, którą trudno dostrzec? Przede wszystkim abyśmy wszyscy nawzajem rozumieli zasady wg których gramy i się stosowali do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dannygd napisał:

Więc nie rozumiem do czego pijesz i z kapelusza przykłady dajesz.

nie z kapelusz tylko z zeszłego sezonu to raz, dwa żeby pokazać ze sam robiłeś skrajnie nierówną wymianę. Jak chodziło o Ciebie było ok, jak robi to Tocheck to włącza się moralizatorstwo. Punkt widzenia itd.

12 godzin temu, dannygd napisał:

Wiem, że niektórym (tocheck głosował przeciw zmianom) pasuje jak liga po m-cu ma 5 ekip walczących i 15 tankujących z rozrzutem nawet 300% w roto punktach, ale skoro  87,5% głosowało za zmianą (w tym Ty), to chyba jednak po coś ten zapis został wprowadzony.

no przecież własnie to napisałem, jest narzędzie, zostało zastosowane w tej sytuacji. działa. 

 

12 godzin temu, dannygd napisał:

bo od tego jest forum? Bo może innym zależy na tym aby poznać motywację, którą trudno dostrzec? Przede wszystkim abyśmy wszyscy nawzajem rozumieli zasady wg których gramy i się stosowali do nich.

chodzi i ton wypowiedzi, nie o meritum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, evitacre napisał:

nie z kapelusz

Z kapelusza, bo bez związku - odnieś się do tego co napisałem i wskaż czy coś zrobiłem niezgodnie z regulaminem? Piszesz o okresie gdzie były możliwe wymiany keeperowe cały sezon i to liga oceniała czy nadwyżka była wystarczająca czy nie i porównujesz z obecnym. LOL

Zresztą jak dla Ciebie skrajnie nierówne jest 20% wartości zamieniane na wartość keeperową Bojana, to nie mam pytań - szczególnie, że były wymiany o 200-300%% "przewałce" wartości które przeszły (często za takich super keeperów jak Otto Porter czy Julius Randle), więc nie szukaj na siłę powodu moralizowania mnie, bo pilnuję regulaminu.

4 godziny temu, evitacre napisał:

chodzi i ton wypowiedzi

A co Ci się nie podoba w tonie? W przedszkolu nie jesteśmy. Pytam wprost o intencje i wyrażam swoje obawy, bo lubię konkrety.. Szkoda, że główny zainteresowany poza pogardliwymi "lamusami" nie odniósł się do pytania i od 20-go nawet ruchu w lidze nie wykonał, więc chyba moje obawy płonne nie są.

BTW. Zarówno Ty @evitacre, @chyzio, @maryjan, @L.TM, @bulls2006 pilnujecie meczy? Bo w tym tempie tez możecie do 50 niewykorzystanych gier/slotów dojść i zgodnie z regulaminem będzie wykluczenie. Niemniej nawet jak do tego nie dojdzie, to przypominam, że każdy niewykorzystany slot pow. 10 to 1$ kary i to co tankując "zarobicie" to możecie z nawiązka stracić za chwilę, więc zwracam tylko na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dannygd napisał:

Z kapelusza, bo bez związku - odnieś się do tego co napisałem i wskaż czy coś zrobiłem niezgodnie z regulaminem? Piszesz o okresie gdzie były możliwe wymiany keeperowe cały sezon i to liga oceniała czy nadwyżka była wystarczająca czy nie i porównujesz z obecnym. LOL

Zresztą jak dla Ciebie skrajnie nierówne jest 20% wartości zamieniane na wartość keeperową Bojana, to nie mam pytań - szczególnie, że były wymiany o 200-300%% "przewałce" wartości które przeszły (często za takich super keeperów jak Otto Porter czy Julius Randle), więc nie szukaj na siłę powodu moralizowania mnie, bo pilnuję regulaminu.

A po co mam wskazywać że zrobiłeś coś niezgodnie z regulaminem skoro własnie chodzi mi o to że zrobiłeś co miałeś zrobić. Co z tego że był inny regulamin skoro ja nie o tym pisałem. Weź może poświęć z 2 minuty co ktoś napisał zanim odpiszesz. 

Chodziło o to że się zaśmiałem że jak ktoś robi nierówną wymianę to wyskakujesz z linijką i porównujesz value, a jak samo robiłeś nierówną wymianę to było ok i jeśli dobrze pamiętam to ja czy Marcos zwróciliśmy uwagę na to że jednak coś z nią jest nie tak i dopiero wtedy zaczęło się bawienie z value.    

Wyraźnie zaznaczyłem w pierwszym zdaniu że piszę to z przymrużeniem oka - napisałeś "szanujmy siebie i innych" to sobie pozwoliłem zażartować że w tym przypadku chodziło o raczej siebie [czytaj: Ciebie]. Normalna sprawa każdy z nas pewnie wysyłał takich propsów setki.  Nie rób chłopie gówno burzy tam gdzie jej nie ma.  

Wymiana była w październiku/grudniu, keeper Bojan pojawił się po tym jak wypadł Oladipo, tj bodajże styczeń.  Wymieniałaś gościa który miał value na poziomie 0,25 na 4 z których najlepszy był minus 0,15. Deal został szybciutko zawetowany.

mecze - lubię stąpać po cienkim lodzie ;) Nie martw się.

 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@evitacre 

13 godzin temu, evitacre napisał:

Nie rób chłopie gówno burzy tam gdzie jej nie ma.

Przecież to Ty robisz gówno burzę...

13 godzin temu, evitacre napisał:

Chodziło o to że się zaśmiałem że jak ktoś robi nierówną wymianę to wyskakujesz z linijką i porównujesz value, a jak samo robiłeś nierówną wymianę to było ok

Kwestie "nierówności" w zeszłym sezonie i poprzednich każdy mógł oceniać indywidualnie - ja żalu do nikogo nie miałem, choć teksty (Twoje? - niemchce mi się sprawdzać) o FA były nie na miejscu i do tego się odnosiłem tylko. Niemniej miałeś prawo do wypowiedzi i skorzystałeś a chwilę później pięknie Marcos "wykorzystał" okazję. Taki urok tej gry.

W tym sezonie musimy value odnosić do regulaminu, więc jak chcesz robić nierówna wymianę to do okienka przynajmniej musisz czekać, to czy w ocenie indywidualnej liga puści deal to już inna sprawa. Ja dyskusji nie bronie, wręcz zachęcam - byle merytorycznie.

BTW. Na temat value dyskutowaliśmy w kilku ligach i o ile przy wymianach 1-1 jeszcze się ono jako tako nadaje, o tyle we wszystkich 2-1 3-1 4-2 itd jest o kant dupy, bo wtedy musiałbyś na siłę brać wyrzucany szrot od drugiego gracza żeby "value" się zgadzało (tylko jakieś 35-40% zawodników naszej ligi ma dodatnie value, co nie znaczy że zawodnik top 80 czy nawet 120 jest nic nie wartym FAsem bo produkują za kilkanaście $). 

Stąd już od pewnego czasu z wiLQ zwracamy uwagę, że w aukcyjnych ligach wycena $ jest sensowniejsze, a w pozostałych ranking, szczególnie w wymianach większych niż 1-1.

Dlatego jak już coś przytaczasz to odnieś się do tego, a nie lecisz suchym value, które swoją drogą polecam sprawdzić na koniec pazdziernika 😉

Sorki za offtop ale.musze bronić swojego imienia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dannygd napisał:

@evitacre 

Przecież to Ty robisz gówno burzę...

Nope :) Ja zażartowałem , Ty się nafukałeś i zaczęliśmy ( taką już chyba naszą tradycyjną sezonową ;)) dyskusje. Pewnie słaby żart skoro się nafukałeś, żeby być fair. Albo jesteś mega sztywniakiem i nie zrozumiałeś. Albo coś pośrodku ;)

6 godzin temu, dannygd napisał:

Kwestie "nierówności" w zeszłym sezonie i poprzednich każdy mógł oceniać indywidualnie - ja żalu do nikogo nie miałem, choć teksty (Twoje? - niemchce mi się sprawdzać) o FA były nie na miejscu i do tego się odnosiłem tylko. Niemniej miałeś prawo do wypowiedzi i skorzystałeś a chwilę później pięknie Marcos "wykorzystał" okazję. Taki urok tej gry.

W tym sezonie musimy value odnosić do regulaminu, więc jak chcesz robić nierówna wymianę to do okienka przynajmniej musisz czekać, to czy w ocenie indywidualnej liga puści deal to już inna sprawa. Ja dyskusji nie bronie, wręcz zachęcam - byle merytorycznie.

BTW. Na temat value dyskutowaliśmy w kilku ligach i o ile przy wymianach 1-1 jeszcze się ono jako tako nadaje, o tyle we wszystkich 2-1 3-1 4-2 itd jest o kant dupy, bo wtedy musiałbyś na siłę brać wyrzucany szrot od drugiego gracza żeby "value" się zgadzało (tylko jakieś 35-40% zawodników naszej ligi ma dodatnie value, co nie znaczy że zawodnik top 80 czy nawet 120 jest nic nie wartym FAsem bo produkują za kilkanaście $). 

Stąd już od pewnego czasu z wiLQ zwracamy uwagę, że w aukcyjnych ligach wycena $ jest sensowniejsze, a w pozostałych ranking, szczególnie w wymianach większych niż 1-1.

Dlatego jak już coś przytaczasz to odnieś się do tego, a nie lecisz suchym value, które swoją drogą polecam sprawdzić na koniec października 😉

Sorki za offtop ale.musze bronić swojego imienia 😉

 Zgadzam się odnośnie $$$. Value nie sprawdzałem teraz, patrzyłem co tam wpisywaliśmy rok temu w temacie. To co, gramy dalej bo się duszno zrobiło ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, evitacre napisał:

To co, gramy dalej bo się duszno zrobiło ?

Pewnie, że gramy i nie przesadzajmy z tą dusznością, ja zawsze lubie dyskusję, nawet na ostrzu - przynajmniej widać że się angażujemy w grę :)

Ps. Być może czas po tragicznej śmierci KB, jego córki i pozostałych osób na pokładzie helikoptera nie sprzyjał w ironizowaniu. Jak będzie okazja do wspólnego poznania się to sam ocenisz czy jestem "sztywniakiem" czy nie 😉

Ps. 2. Jak tam reszta chłopaków z niedogranymi meczami? Kontrolujecie temat? Bo pamietacie, że w tej lidze bez mega tanku - ciężko jest nadrobić w krótkim czasie więcej slotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 23:50, dannygd napisał:

Wymiany wykraczające poza standardową ocenę ich wartości i standardowe veto (tzw. potencjalny keeper za gwiazdę lub zawodnika o znacznie przekraczającej wartości, można dokonywać tylko w okresie od NBA tradeline do ostatniego dnia (ligowy Trade Deadline).

Chłopaki czy ja rozumiem, że wg Was NBA tradeline już minął? Bo wg wszelakich kalendarzy Thursday, Feb. 6. The cutoff point is 3 p.m. ET, będzie dopiero jutro o 21.00. To chyba nie jest takie trudne żeby wytrzymać 

Dla przypomnienia, data została tak ustawiona, aby osoby oceniające deal gwiazda z keeper (który mogą vetować jeśli uznają że wartość keeperowa jest zbyt niska aby, dostać określoną gwiazdę) mogły to zrobić w oparciu o wartość "keepera" w ostatecznym miejscu (a przynajmniej do końca sezonu). Stad deal powinien być zawarty najszybciej po godz. 21.00 jutro, a mając na uwadze opóźnienia w spływie informacji na temat dealow w NBA, to nawet po północy.

Oczywiście od razu odpowiadając na ewentualne posty dot. zbytniej nadgorliwości - czy jak Bryant poszedłby w dealu do np. napchanych C Sixers, Pistons,  Kinga czy Wolves miałby dalej jakąś wartość? Czy jak przehandlują Hielda do ekipy bez SG to jego wartość nie będzie większa. 

Także chłopaki bez urazy, przykro mi, ale musicie te kilkanaście godzin zaczekać z dopięciem dealu (to że ruch nastąpi po trade line nic nie zmienia, jak robimy deal na minutę przed końcem naszego ligowego trade line to też wymiana dopiero 2 dni później idzie).

Mam jeszcze tylko do Was (i pozostałych graczy) prośbę, abyście w 1-2 zdaniach wyjaśnili nam swój deal na forum jak klepnięcie. Jak go widzicie ze swojej strony. Zależy mi na tym, abyśmy wspólnie rozumieli siebie nawzajem w tego typu wymianach, bo największe kontrowersje są przy nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np ?

12 minut temu, evitacre napisał:

Tal sobie myśle ze za niektóre wymiany powinnismy wprowadzić bana dla GM’ów :)

np ?

juz bez jaj z tym czekaniem na deadline.

czekac mam do jutra by klepnac,a deal wejdzie w zycie w niedziele,czyli 3 dni po.

w ogole idiotycznym jest tak pozny termin mozliwych wymian keepera za zawodnika na juz

czekac ponad 50 meczow by zrobic trade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba wymieniać możesz, ale dla keeperow są zasady. Trzymajmy się ich.

Nawet fizycznie w NBA deal z Capela jeszcze nie przeszedł bo testy medyczne przechodzi. Wyluzujcie.

Po sezonie możemy przedyskutować czy coś dalej zmieniamy, ale dziś ja widzę że ten zapis świetnie się sprawdza dla wyrównanej walki w lidze. Nawet chyba w 1 sezonie tak nie było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Din za 11 i Dipo za 27 do sprzedania. Szukam asyst, steali, bloków i FG%. Jedne kategorie mniej, drugie bardziej.

Godzinę temu, evitacre napisał:

W tym dealu który wisi kto jest keeperem ? 

Wszyscy?

P.S. Nie kwestionuję wartości keeperowej Japońca, ale Din za 11>Hachimura za 11. To taka mała podpowiedź dla innych :)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.