Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wrzucam tabelki (tym razem) po kolejnych 4 tygodniach sezonu:

 

Na średnich:

image.thumb.png.062999b049cb3eeacaf594a22794498b.png

Na totalach:

image.thumb.png.6814d4715d294bcd99bac9cc00543786.png

 

Nastepne tabelki wrzuce już za 2 tygodnie tak jak było do tej pory.

Kilka przemysleń dotyczących mojej drużyny:

- Ciekaw jestem czy trójki są moim zbawieniem w tym sezonie i jedynym sposobem do walki o podium...mam nadzieje bo jak widac robię w tej kwestii co mogę...

- Ciekaw jestem czy wymienienie Middleton'a za DARa wyjdzie mi ostatecznie na dobre

-Żałuje że oddałem Cartera Jr. za M.Morrisa wierząc w to że Morris jest w stanie utrzymac poziom z pierwszej ćwiartki sezonu...mam nadzieje że nie robie tego samego błędu oddajac go teraz za Duncana Robinsona

- Bardzo się ciesze że udało mi się pozyskać w wymianie Collinsa bo biorąc pod uwagę jak mało grał do tej pory Bagley i że ciągle jest połamany to byłbym w zasadzie bez wysokiego w składzie

- Żałuje że nie miałem cierpliwości do Troya Browna iże teraz jest już u kogoś innego...za to ciesze się że upolowałem Wood'a bo moge miec z niego spory pozytek w drugiej połowie sezonu

 

P.S

Macie jakies swoje przemyslenia odnośnie swoich (i nie tylko) drużyn, którymi chcielibyście się podzielić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzień trade line chciałbym przehandlować za kogoś naprawdę dobrego potencjalnych keeperów:

Nunna, Hachimure i jednego z dwóch lub obu Nurkica i Cousinsa, zaczynam handel wcześnie bo chciałbym mieć to już ustalone na dzień 6.02

chciałbym również zadać pytanie

Noel, wylicytowałem go za 12, zrzuciłem na FA zabrałem z powrotem za 20 czy według punktu 16, nadal może być moim keeperem za 16$?

16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy
Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA). 

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chyzio napisał:

Noel, wylicytowałem go za 12, zrzuciłem na FA zabrałem z powrotem za 20 czy według punktu 16, nadal może być moim keeperem za 16$?

Sam sobie odpowiedziałeś:

12 godzin temu, chyzio napisał:

 - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy

Czyli obowiązuje bid za 20+4= 24$

12 godzin temu, evitacre napisał:

Tez mogę nim handlować jako keeperem dopiero przy deadline ?

Tak. Nie mamy wyjątków "na wypadek" kontuzji.

11 godzin temu, chyzio napisał:

no chyba jest tak samo bezwartościowy jak Nurkić

Nie. Nurkic nie ma żadnej wartości z tego sezonu, więc do nikogo go nie porównasz. 

Isaac ma wartość i jeśli @evitacre chciałby go przehandlować to może ale tylko za zawodnika o porównywalnej wartości (np. Hayward ma produkcję na poziomie 38$ jak Isaac) to wg mnie mógłby. Ale obstawiam, że GM chciałby za niego znacznie więcej bo to keeper, więc raczej poczeka ten m-c... :)

6 godzin temu, wilson44 napisał:

całkiem zacięty ten keeper patrząc na średnie. 

Też mnie to Cieszy, jakieś 13 ekip jest w grze o podium (oczywiście z różnymi szansami) a praktycznie tylko 3 to typowi tankerzy. W poprzednich latach z większym handicapem 6-7 o coś walczyło a 13-14 tankowało :)

To + "nowa krew" to klucz do tej zmiany. Brawo chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sobie sam odpowiedziałem to znaczy że jest moim keeperem za 16 ponieważ:

- nie było wcześniejszego bidu FAAB a tyle jeden

więc powinna obowiązywać " cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu" :)

I dlaczego nie mialbym porównać Nurkicia do Issaca? Przecież w tym momencie szanse na to że w tym sezonie i szybcie wróci Nurkić są większe niże że wróci Issac, a chyba o to chodzi? Kto będzie produkował wiecej w tym sezonie.

Czyli tym rozumowaniem jeżeli zawodnik grał na poziomie top5 i ma sezon ending story to mogę go wymienić na załóżmy Holmesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chyzio napisał:

dlaczego nie mialbym porównać Nurkicia do Issaca? 

Bo wycena value z bieżącego sezonu opiera o bieżącą produkcję a Nurkic takowej nie ma.

3 godziny temu, chyzio napisał:

Przecież w tym momencie szanse na to że w tym sezonie i szybcie wróci Nurkić są większe niże że wróci Issac, a chyba o to chodzi?

Nie w tym rzecz - to jak wyceniasz jego przyszłą produkcję to Twoja sprawa, choć ma ona wpływ na tzw. standardowe veto. Jak niby chcesz wycenić "bieżącą wartość" Nurkica jak nie gra, a zeszłorocznej nie możesz poniekąd brać pod uwagę bo jest Whiteside i nie masz zielonego pojęcia ile minut będzie grał. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chłopaki @evitacre i @jordan20 - jestem zmuszony zgodnie z regulaminem zbanować Wasz trejd, bo został w nim dołożony bonus "za keeperowatość Isaaca" - Marcus Morris. MMJ produkuje za 21$ (a do tego jest potencjalnym keeperem z wartością 10$ na przyszły sezon) . Dlatego sam deal Butler za Isaac wg mnie może przejść (i tak to świetny deal, bo bez slumpu z ost. meczy to produkował Jimmi za bodajże ponad 46$), bo obaj za 38$ produkują. Jednak jak @evitacre chcesz bonus to musisz do okienka czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dannygd - rozumiem co mówisz Butler jest 18, Isaac 15 w totalach można ich wymieniać. Jak są obaj zdrowi nie ma mowy o vecie.

Natomiast na dzień dzisiejszy jest to wymiana czysto keeperowa, w żadnej re-draftowej lidze taka wymiana by nie przeszła. Więc chyba jest keeprowa. Tak czy nie?

Ja takiej wymiany nie mam zamiaru vetować, bo co mi do tego, natomiast cała logika - Nurkić nic nie warty, Issac warty Butlera jest zła i powinna zostać zmieniona.

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dannygd napisał:

 

Chłopaki @evitacre i @jordan20 - jestem zmuszony zgodnie z regulaminem zbanować Wasz trejd, bo został w nim dołożony bonus "za keeperowatość Isaaca" - Marcus Morris. MMJ produkuje za 21$ (a do tego jest potencjalnym keeperem z wartością 10$ na przyszły sezon) . Dlatego sam deal Butler za Isaac wg mnie może przejść (i tak to świetny deal, bo bez slumpu z ost. meczy to produkował Jimmi za bodajże ponad 46$), bo obaj za 38$ produkują. Jednak jak @evitacre chcesz bonus to musisz do okienka czekać.

Wg mnie każda wymiana Isaaca jest keeperowa. Nikt nie wymienia zdrowego gracza top 20 na kontuzjowanego gracza top 20. Tzn rozumiem Twój tok rozumowania, jak sobie to przemyślałem to doszedłem do konkluzji powyżej. 
 

Wiec albo puszczamy takie wymiany jak pierwotna albo Isaac  jest niewymienialny. 
 

IMO głosujmy. Bo pierwotne założenia deadline nie uwzględniały takiej sytuacji. 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyzio dobrze kombinuje.

Isaac ma wysoką wartość z tego sezonu, ale za tą wartość już nie będzie w najbliższym czasie produkował. Na moje więc jego wartość jest jedynie keeperowa. A skoro keeperowa, nie powinien być aktualnie trejdowany za gracza pokroju Butlera, ale za graczy, dysponującymi podobną wartością (Oladipo, Nurkic, Klay, Durant, Stefek, Cousins), albo znikomą (gracze z głębokiej rotacji swoich drużyn, poniżej top200). Oczywiście jedno i drugie by nie miało sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia że jako komisz pilnuję (a przynajmniej staram się) regulaminu.

Jeśli przyjmiemy @evitacre Twój tok z pierwszego zdania to z każdą taką wymianą musimy czekać do tradeline. Ja pokazałem że poniekąd zgodnie z regulaminem (nie oceniam czy to dobre czy źle podejście) sytuacja która opisałem jest możliwa i ja jako komisz nie powinienem jej vetowac jako niezgodnej, ale liga może ją zawetować jako nierówna w każdego indywidualnym podejsciu (ja tu jako komisz nic nie narzucam).

Nowy zapis było oczywiste że będzie rodził pytania, bo nie wszystko da się zapisać a jak pytałem Was o uwagi do tego punktu to nie było żadnych propozycji zmian.

Jako, że w sezonie zmieniać nic nie możemy - a zapewne inni gracze już dawno mieli/-by wiele propozycji kupna/sprzedaży keepera to możemy przy okazji obecnego przykładu doprecyzować zapis.

Natomiast co do podejścia @chyzio to mam proste pytania co robicie/kiedy deal można zrobić:

1. przypuśćmy że deal Isaac - Butler idzie wieczorem przed meczem w którym się połamał to masz prawo vetowac taki deal czy nie? Rano się budzisz i widzisz połamany za zdrowego, ale za sezon mają określoną podobna wartość... 

2. przykład drugi idzie Butler za Isaaca w trakcie meczu, kiedy jest uraz ale nie wiesz jaki.

3. przykład trzeci idzie Butler za Isaaca po MRI i info o 2 mcach?

4. przykład czwarty idzie Butler za Klaya.

5. przykład piąty idzie Isaac mający wartość za ten sezon za Klaya bez wartości za ten sezon, z założeniem że DLO bedzie w GSW w przyszłym sezonie.

6. Idzie Isaac za Durexa.

Prosze o krótka odpowiedź np. 

może iść tylko w okienku/nie może w ogole + daje/nie daje veta bo jest niesprawiedliwa (hipotetycznie, proszę przyjmijcie postawę, że generalnie vetujecie "złe" deale - a nie, że co do zasady w ogóle tego nie robicie, bo inaczej nie poznam Waszego zdania w poszczególnych punktach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. nie vetuje, bad luck

2. nie vetuje, świadomie podjęte ryzyko

3,4,5 - deale keeperowe, mogą iść w okienku tak jak ustaliliście przed sezonem

6 - Isaac nie idzie za Durexa, Durex jest mój na następne 4 lata

Uważam również że w okienku transferowym dealów keeperowych w ogóle nie należy vetować, gdyż z góry wiadomo że deal jest na dzisiaj nie równy. Po połowie sezonu chyba już wiemy kto ma szanse być keeperem i da się odsiać ewidentny przekręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no veto

2. no veto, tak jak napisał Chyzio

3 i 4 podobne sytuacje; na dzisiaj veto, w okienku ok

5 dla mnie deal nie do przyjęcia. Obaj to keeperzy, ale Isaac jest tańszy, młodszy i lepszy. Veto w każdym momencie sezonu

6 ja bym to na dzisiaj puścił. Ja w przeciwieństwie do Chyzia bym wolał mieć Isaaca za 18 niż Durexa za 44, ale może tylko ja widzę w nim kogoś zajebistego.

 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się odezwę a propos keeperów, chyba jednak lepszą opcją była ta połowa sezonu niż trade deadline (wybór z ankiety)

jako osoba bardzo zainteresowana tym tematem, czyli trzymająca sie w połowie tabeli i licząca na walke o top na koniec sezonu, przyznaje że moje chęci handlowania keeperów maleją z dnia na dzień, do trade deadline zostały jeszcze ponad 2 tygodnie, a ja już zastanawiam się czy nie lepiej to olać, zostawić sobie wszystkich i utrudnić reszcie życie w przyszłym sezonie niż starać się poprawiać swoją pozycje jeszcze w tym sezonie

reasumując: tak sobie marudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co Wy z tym dealem odwalacie? Nawet na urlopie musi człowiek sprawdzać wszystko... (stąd późniejsza reakcja).

W jaki niby sposób chcecie umotywować, że grający za 39$ CP3 i Lopez za 26$ mają iść za Bledsoe 20$ i Bryanta 20$ jeśli nie potencjałem keeperowym tego ostatniego?

Naprawdę do 6 lutego tak trudno zaczekać? Choć szczerze to nawet w okienku marne byłoby odzwierciedlenie ich wartości - ale o tym już GMowie zdecydują.

Do czasu tradeline zablokować ten deal. 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.