Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tutaj idzie jak na noże...

Wciąż w tym maratonie w najkorzystniejszej sytuacji wyjściowej Danny, ale nie jest to wciąż przewaga pozwalająca na spokojne obserwowanie wydarzeń.

Jednego gracza jednak jemu zazdroszczę. House Jr. Najbardziej underrated gracz ever.

Ja ze swojej strony żałuję, ze nie wziąłem swojego ulubieńca (jak mogłem go odpuścić?), a tak muszę kombinować. Choć i tak jak na "rookasa" bez waiverów, myślałem, że będzie gorzej, zwłaszcza, że po wzięciu Oladipo raczej nie miałem w planach podjęcia większej walki. Curry i jego kontuzja pozwoliły mi nieco zrewidować plany.

 

 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla @Mikowal83za sformowanie trejdu.

Niemniej chciałem się spytać @jordan20, czy sprzedaż hardena i foxa w tej konfiguracji to jakaś strategia na ten sezon, czy wczesne tankowanie? Bo jeżeli to drugie, to nie wiem, czy to nie podchodzi pod nowo opracowany punkt, choć korzyść keeperowa ze sprzedaży taniego Foxa poza Carterem też wątpliwa.

Przyznam, że jestem w lekkim szoku, że Harden poszedł w taki sposób. Jeszcze gdyby to był sam Harden, to byłoby całkiem ok, ale tu wchodzi w grę jeszcze Fox, który na moje jest buy-low i do tego keeper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisze pare słów wyjasbien a Wy sami ocenicie co z tym zrobic. 

Propozycja wyszla od samego Kuby niedlugo po tym jak napisalem na forum czego szukam. 

Na pytanie kogo bym dal za Hardena i kogo bym jeszcze chcial Zaproponowalem Middleton+Bledsoe+Rubio a on powiedzial ze jak zamienie Bledsoe na Cartera to raczej bedzie deal. 

Na samych wartosciach statystycznych na ninjy wyglada to ok. 

Ani Fox ani Harden to nie sa keeperzy i aktualnie sa warci razem 53$. 

U mnie Middleton moze ledwo ledwo bedzie lapal sie na keepera jesli osiagnie wartosc 28$ a narazie ma 24$, Carter jak sie rozegra to moze byc keeperem ale tez srednim bo musi byc wart 24$ a na razie jest wart 19$ a Rubio na razie wiwindowalo kilka dobrych meczy na 30$ ale watpie zeby byl z niego keeper za 25$. Wartosc moich grajkow aktualnie to 73$. 

Wiec w zasadzie mozna by pomyslec ze to ja trace na tej wymianie bo kazdy z moich graczy na upartego moze byc keeperem a i teraz trace wiecej $ wartosci niz Kuba. 

Ja nie zyskuje zadnego keepera (chyba ze Fox sie przebudzi na 22$ a na razie jest wart 3$) ale zyskuje wiekszosc statystyk ktorych potrzebowalem Tracac jednak duzo w FG, zbiorkach, blokach i stratach co nadrobic moze tylko powrot Bagleya ale na tego musze poczekac jeszcze 3 tygodnie. 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) to ja zaproponowalem taki trade

2) nie tankuje jeszcze i sadze,ze ta nowa trojka graczy da mi wiecej niz harden z foxem

3) robie tak drastyczne wymiany ze wzgledu na katastrofalne fg(harden) i to (harden i fox)

jak to zawetujecie i zostane z obecnym skladem to ligi i tak nie wygram i skoncze pewnie w okolicy 10 miejsca

decyzja co do ewentualnego weta nalezy do Was...

chetnie wyslucham opini ,,starszyzny` typu danny,ktorych opinie zawsze bardzo cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, iż kierowanie się dolarami często bywa złudne, nie to decyduje o keeperowej wartości. Pamiętajmy, że na drafcie zawodnicy idą za dużo wyższe wartości niż te, które są przypisane na ninjy czy bm.

Harden aktualnie jest 10 w rankingu, nie ma chyba nikt wątpliwości, iż on będzie szedł tylko w górę. Fox zaczął słabiutko, ale przecież 9 meczy nigdy nie jest żadnym punktem odniesienia. Rok temu Fox pokazał swoją wartość, a jego upside jest na tyle wystarczający, że do top70 powinien wskoczyć.

Ten duet jest wart więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i bez trudnych kwestii nie może się widać obejść ;)

13 minut temu, jordan20 napisał:

nie tankuje jeszcze i sadze,ze ta nowa trojka graczy da mi wiecej niz harden z foxem

Kuba no troszkę mnie "zawiodłeś" motywacją... jeśli nie liczysz w tej wymianie na min. 2 keeperów, ale o tym poniżej.

10 minut temu, Mikowal83 napisał:

Wiec w zasadzie mozna by pomyslec ze to ja trace na tej wymianie bo kazdy z moich graczy na upartego moze byc keeperem a i teraz trace wiecej $ wartosci niz Kuba.

Michał już pisałem Tobie na pw, ale wrzucę tu do dyskusji:

Chyba nikt nie traktuje poważnie wycen graczy po 10% sezonu jak wyznacznik docelowej wartości. Oczywiście to jest jakaś sugestia, ale nie może być oderwana od rzeczywistości.

- Tłumaczenie, że Harden gra za 50$ jest trochę dziecinne, bo po pierwsze dopiero co w drafcie poszedł za 78$, a niższa wartość (miał o 50% wyższe value rok temu, przy podobnych statystykach) - jedynie slump FG% (obecnie 39% do 44-45% kariery/zeszłego sezonu) za to odpowiada... i raczej na 99% zbliży się do swoich osiągnięć, lub jeśli zachowa obecne FTA to będzie nawet więcej warty.

- tak samo Fox ma obecnie niższe value głównie z powodu gorszego FG% i niższych STL i choć tu jest na pewno możliwa większa rozpiętość wartości niż u Hardena, to raczej jak @bulek napisał, na bycie keeperem jest szansa, że jeszcze zarobi. 

- z drugiej strony Rubio to raczej sell high (te asysty to spokojnie utrzyma, ale FG kariery ma niższe i trudno w tym wieku oczekiwać znaczących postępów), choć dziś na keepera wygląda.

- Khris gra swoje i raczej spokojnie za 28$ zostanie jako keeper za rok, Carter to oczywiście potencjalny keeper  (choć obecnie gra ciut poniżej wartości) - trudno powiedzieć czy dobry, czy przeciętny  - sporo u niego od FT i nauczenia się 3p zależy). 

Podsumowując:

- jeśli podtrzymujecie, że to wymiana niezależna od "keeperowatości" to w mojej ocenie jest zbyt duża rozbieżność wartości - po uwzględnieniu FG fluke Harden z Foxem są blisko 2x więcej warci wg value - kosmos! Podobnie jest wg draftowej wartości czy prognoz (nawet po korekcie TO/FT Hardena i lepszych wyników MCJ). Nic innego niż standardowe veto tu się należy.

- jeśli motywacją był przyszły sezon i chęć pozyskania keeperów - a w mojej ocenie tak to wygląda, to musicie chłopaki zaczekać do okienka keeperowego i muszę anulować trejd, bo takie zasady sobie ustaliliśmy.

39 minut temu, jordan20 napisał:

jak to zawetujecie i zostane z obecnym skladem to ligi i tak nie wygram i skoncze pewnie w okolicy 10 miejsca

Jak dostaniesz lepszą "wartościowo" paczkę, to raczej tylko lepiej dla Ciebie. Poza tym wg BBM i FBN tracisz od 2 do 5 punktów roto na tej wymianie w stosunku do obecnej kaszany FG i TO, a gdyby ją "poprawić" do normalnej "kariery" to tracisz od 5 do 9 punktów roto, więc jak Ty chcesz @jordan20poprawić swoją pozycję tą wymianą? Dla porównania @Mikowal83 zyskuje od 5 do 10 punktów, co kuriozalnie i tak mu nie daje wygranej w lidze, ale rozbieżność jest tu druzgocąca!

43 minuty temu, jordan20 napisał:

decyzja co do ewentualnego weta nalezy do Was...

Nie tylko do nas. Kuba to nie tak, że ktoś ma dawać weto, żeby decydować "za Ciebie" bo liczymy, że ludzie mają wolne to nie zauważą. W naszej grze chodzi też o zwykłe fair play - ja bym wolał, żebyś się "przyznał" (trochę jak @chyzio, choć jego wymiany były innego "kalibru") co było prawdziwą motywacją, niż szedł w zaparte, że tą 3 graczy chcesz poprawić pozycję, kiedy każde dostępne narzędzie i historyczne dane i prognozy mówią coś całkiem przeciwnego. Oczywiście zawsze może się coś wydarzyć - kontuzja Hardena, Carter zagra jak Ayton, a Rubio jak Curry, tylko oceniamy deal na dziś i powiedzmy sobie szczerze jakie jest tego prawdopodobieństwo?

Tak samo Michał - jesteś co-komiszem i powinieneś pilnować takich rzeczy tym bardziej, a nie podchodzić do tematu - fajny deal mi się trafił to klepię zanim się druga strona rozmyśli/zastanowi, choć z automatu podchodzi on pod anulowanie/weto. To nie jest tak, że ja mam/chcę tu decydować o tym co dobre a co złe, choć w wielu ligach komisz tak robi z automatu jak widzi tego typu sytuację. Zależy mi na tym abyśmy w dobrej atmosferze grali i wzajemnym szacunku do siebie i reguł.

Dlatego jeszcze raz pytanie do Ciebie Kuba, czy potencjał keeperowy naprawdę dla Ciebie nie ma tu znaczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jordan20 napisał:

bralem pod uwage potencjal keeperowy (najbardziej chyba cartera)

ps: a czy ten sam deal,ale bez foxa mialby wieksze szanse (wg waszych wyliczen) na przejscie skoro na ten obecny na 90% pojdzie weto ?

Kuba, właśnie w tym rzecz, że do okienka transferowego, nie możemy brać wartości "keeperowej" pod uwagę.

22 minuty temu, bulek napisał:

@jordan20 nie wiem jak Danny ale ja bym veta bez Foxa nie dawał.

Tu bardziej chodzi już nie o wartość do veta, ale o fakt brania wartości keeperowej tej 3 graczy.

W związku z tym, że i Kuba (powyżej) i Michał też poniekąd potwierdził (na pw), że nie widzi sensu bez wartości keepera tego dealu dla Kuby i bez myśli o tankowaniu by jej nie zrobił, to transakcja będzie anulowana.

Mam tylko prośbę do wszystkich graczy, aby czytali regulamin i moje wyjaśnienie ze zrozumieniem - bo abstrahując od wartości keeperowej, to sam fakt, że jakiś zawodnik po 9 meczach, a niektórzy po 4-5 mają chwilową wartość gwiazdy, nie znaczy że mają szansę ja utrzymać. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach, nie będzie próbował udowadniać, że PJ Tucker to wartość Vucevica, Embiida czy Jokica i każda liga taki trejd by zawetowała. Tak samo jak po 5 meczach Nunn był lepszy od Hardena, Currego, Doncica czy Giannisa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja sie dostosuje. Wkleje tu tylko to co napisalem Danny'emu na privie odnosnie robienia wymian... 

Z jednej strony wiem o czym mowisz ale z drugiej strony jest tyle roznych zaleznosci i i punktow widzebia na zasade robienia wyrownanych wymian ze mozna zwariowac... To mnie zawsze od ligi keeperowej odstraszalo i zniechecalo... 

A tak pisal Danny o wymianie Foxa za Butlera w kontekscie tlumaczenia kiedy jest wymiana keeper za gwiazde... 

"... Jeśli dziś chciałbyś zrobić taki trejd, to jest ewidentnie deal keepera za gracza o większej wartości (możesz na dziś porównać jedynie zeszły sezon i obecne prognozy). Generalnie na dziś Fox jest keeperem, więc mógłbyś go wymienić za gracza o porównywalnej wartości "na dziś". Być może za 6 tyg. okaże się, że Fox produkuje za dużo więcej (niż jest prognoza np. 31$ ninja) np. 40, a Irving produkuje za mniej (niż wycena na drafcie i prognozy) np. też 40 i nie musisz czekać do okienka keeperowego na deal. Tylko w takim przypadku, raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie oda gracza o porównywaln ej wartości i będącego keeperem za drugiego... "

To znaczy ze teraz Foxa mozna wymienic tylko za kogos kto graza ok 5$? A z drugiej strony Harden grajacy za 50$ moglby byc teraz wymieniony za gracza wartego ok 50$?

Ja juz sie po prostu gubie... Zeby dokonac jakiejs wymiany trzeba teraz patrzec juz na tyle czynnikiw (cena na drafcie, bycie keeperem, wartosc statystyczna, wartisc dolarowa, czas dokonania wymiany pod katem kiedy wartisc jest przeklamana a kiedy oddaje rzeczywistosc, czas dokonania wymiany keeper za gwiazde... 

Nie za duzo tego? Ja sie oczywiście dostosuje ale zniecheca mnie to do gry bo mi ja utrudnia... 

 

To teraz pytanie do wszystkich:

Jak teraz zrobie z bulkiem wymiane Carter za Hielda to bedzie ok? Carter potencjalny keeper aktualnie gra za 19$ a  wart 24$ w przyszlym... Hield teraz gra za 13$ a w drafcie kosztiwal 38$. Na ninjy pod katem statystycznym ja trace 0,13... 

I zeby bylo jasne... Ja nie mam do nikogo pretensji, nie wkurzam sie, nikomu nic nie probuje udowodnic... Po prostu dziele sie swoimi spostrzezeniami... I wole spytac niz byc posadzany o to ze kombinuje albo ze nie przestrzegam zasad i regulaminu.

Jak jestem na cos za glupi i czegis nie rozumiem to oytam kogos madrzejszego kto rozumie i wie i staram sie tego nauczyc... Choc zaczynam tracic wiare czy kiedykolwiek pojme to do konca... Szybciej zrezygnuje z gry w przyszlym sezonie (do czego sie juz przymierzalem ale sam Danny namowil/przekonal mnie zebym gral dalej) niz to wszystko pojme ;):P

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mikowal83 napisał:

To znaczy ze teraz Foxa mozna wymienic tylko za kogos kto graza ok 5$? A z drugiej strony Harden grajacy za 50$ moglby byc teraz wymieniony za gracza wartego ok 50$?

Michał, po pierwsze teraz wartości keeperowej nie możesz uwzględniać i bierzesz pod uwagę wartość zawodnika na dziś.

Ale "na dziś" nie oznacza, że Fox jest warty 5$ a Harden 50$, ale tylko tyle, że ich produkcja za kilka ostatnich meczów tyle wynosi - dawałem przykłady powyżej.

Chyba, że uważasz, iż chwilowo "hot" PJ Tucker (po kilku meczach 33$) to jest odpowiednik wartości Vucevica (w slumpie 32$), Jokica (29$) a Tristan Thompson i Aron Baynes (obaj 37-38$) to realnie w skali sezonu gracze poziomu Embiida (39$) - no bądźmy poważni. Przecież dlatego ustaliliśmy okienko keeperowe później, bo tak naprawdę dopiero po 1/3 czy połowie sezonu, można bieżącą produkcje uznać za real value, a nie za zwykły fluke.

2 minuty temu, Lew napisał:

Powoli zaczyna mnie to przerastać. Te wszystkie wyliczenia, przewidywania, dolary... Strach zaproponować komuś wymianę bo jeszcze się zgodzi i będzie trzeba się tłumaczyć:)

Nie przesadzaj. Patrząc (na dziś) w miarę realnie można przewidywać, że na koniec sezonu Fox to może być wartościowo mniej więcej odpowiednik Cartera. Bo produkcja pierwszego jest podobna do zeszłego sezonu, FG raczej mu wzrośnie podobnie jak steale co daje produkcje na poziomie 23$. Carter w zeszłym roku za 14$ produkował, w tym jest postęp (dosyć oczekiwany) więc też jest opcja że skończy pow. 20$. Oczywiście każdy może też zaliczyć większą zmianę (w obie strony - w końcu to młodzi gracze). Zgadzasz się z tym czy nie? 

Zakładając w/w realnie wychodzi deal Harden za Rubio + Middleton. Uważasz, że jakkolwiek ten deal się broni bez keeperowego potencjału?

Dla innego przykładu - gdyby ORL Ci zaproponował teraz PJ Tuckera (33$) + Beverly (10$) za Lowryego (42$) to go oddajesz bo $ po 9 meczach się zgadzają i wymiana jest równa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikowal83 napisał:

Jak teraz zrobie z bulkiem wymiane Carter za Hielda to bedzie ok? Carter potencjalny keeper aktualnie gra za 19$ a  wart 24$ w przyszlym... Hield teraz gra za 13$ a w drafcie kosztiwal 38$.

Ja też bym chętnie posłuchał co inni o tym powiedzą, a nie tylko 3-4 osoby.

Dla ułatwienia dyskusji Hield zaliczył 2 meczowy slump rzutowy (3/20 w tym jeden blowout) i ma 42% FG w stosunku do 45,62% za ost. 3 lata i podwyższone TO 2,8 w stosunku do 1,72 za ost. 3 lata - stad niższe value. Rok temu grał za 29$ i raczej podobne (+/-) value może utrzymać. O Carterze już pisałem, ale generalnie trudno bardziej precyzyjnie jego przyszłą wartość wycenić dziś - ja już Michałowi na pw pisałem, że dla mnie Carter może osiągnąć wartość keeperową, ale jest dosyć szklany więc blisko będzie. 

Tak na marginesie: Ja też chciałbym zrobić wymianę szukam asyst i/lub kogoś na C na back up, ale przez to, że mam prawie samych potencjalnych keeperów, to mam problem... żeby deal sklecić, który pod zapis by nie podlegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dannygd napisał:

Tak na marginesie: Ja też chciałbym zrobić wymianę szukam asyst i/lub kogoś na C na back up, ale przez to, że mam prawie samych potencjalnych keeperów, to mam problem... żeby deal sklecić, który pod zapis by nie podlegał.

Czytam Was tutaj i tylko jedno podsumowanie mi się nasuwa...

Znalezione obrazy dla zapytania: riding a bike meme"

Generalnie wygląda to na dobry poradnik "how not to play fantasy basketball" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nie można blokować wszystkich trejdów z udziałem keepera za nie-keepera, bo taką drogą tylko zniechęcimy ludzi. Niech keeper przechodzi w trejdzie i teraz, ale pod warunkiem, że keeperem jest tylko przy okazji, a jest brany jako wzmocnienie na teraz, a nie dlatego, że prezentuje wartość keeperową.

Uregulowane są wymiany w stylu keeper za gwiazdę. I tak jak Harden nią jest, tak przykładowy Hield już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barcalover napisał:

Generalnie wygląda to na dobry poradnik "how not to play fantasy basketball"

Trochę tak wyszło ;/ Zasada w sumie najbardziej wieje w oczy tym co nie przepłacili na drafcie i/lub złapali fajnych FA-sów.

35 minut temu, bulek napisał:

Niech keeper przechodzi w trejdzie i teraz, ale pod warunkiem, że keeperem jest tylko przy okazji, a jest brany jako wzmocnienie na teraz, a nie dlatego, że prezentuje wartość keeperową.

Oczywiście 100% za, taka intencja była - tylko jak widać jakoś trudno to wychodzi.

Mam nadzieję, że na spokojnie kilka dealów mocniej przemyślimy, a potem pójdzie to do przodu.

PS. Ja bym Hield - Carter nie blokował/vetował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.