Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, no jasne, że dobrze, że zasady zostały uregulowane. Inaczej niż w dwójce, ale zostały.

Po prostu myślę, że inaczej należy patrzeć na trejd "westbrook za butlera" niż "fox za butlera". Czyli brać pod uwagę ewentualny upside czy aktualny trend - czy grajek jest na fazie wznoszącej, czy opadającej. Wiele czynników po prostu, nie tylko miejsce w projekcjach na ninjy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bulek napisał:

Nie, żebym był filozofem, ale co to znaczy gwiazda? Do jakiej kategorii zaliczymy np. Ziona, Aytona, Siakama, Collinsa?

Hasło "keeper za gwiazdę" to bardziej slogan oznaczający rozbieżność w value, a nie ocena samego gracza w kontekście np. ASW. Przyjmijmy, że chodzi o wymiany keeper za gracza o znacznie większej obecnej wartości.

5 godzin temu, wilson44 napisał:

wg aktualnej wykldnii to powinnismy zablokowac trejd Doncicia za MItchella Robinsona, bo Robinson jest 2 klasy lepsze w roto. 

Zacznijmy od tego, że ani jeden ani drugi nie jest keeperem (bynajmniej w kontekście odniesienia ich obecnej wartości do ich roto value w $). Więc taka wymiana podlega normalnej ocenie i za bardzo nie wiem jaki ma związek z naszym punktem regulaminu.

6 godzin temu, wilson44 napisał:

a czemu np. ktos mi ma blokowac trejd np. Irvinga za Foxa? Fox nie moze byc superstarem w tym sezonie? 

Blokowanie takiego trejdu (lub nie) zależy od:

a) czasu jego realizacji - przed czy po okienku keeperowym

b) oceny ich wartości na moment trejdu (jaką mają produkcję value w $ w stosunku do ich cen)

Jeśli dziś chciałbyś zrobić taki trejd, to jest ewidentnie deal keepera za gracza o większej wartości (możesz na dziś porównać jedynie zeszły sezon i obecne prognozy). Generalnie na dziś Fox jest keeperem, więc mógłbyś go wymienić za gracza o porównywalnej wartości "na dziś". Być może za 6 tyg. okaże się, że Fox produkuje za dużo więcej (niż jest prognoza np. 31$ ninja) np. 40, a Irving produkuje za mniej (niż wycena na drafcie i prognozy) np. też 40 i nie musisz czekać do okienka keeperowego na deal. Tylko w takim przypadku, raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie oda gracza o porównywalnej wartości i będącego keeperem za drugiego.

5 godzin temu, wilson44 napisał:

Bardziej chce zwrocic uwage na to, ze NBA jest dynamiczne, wszystko sie szybko zmienia i nie mozna sztywno patrzec na rankingi.

Oczywiście, że masz rację - dlatego tak naprawdę po NBA trade deadline (abstrahując od kontuzji w stylu ACL) możemy realnie ocenić kto jest keeperem i ile wartym, aby móc robić takie deale. Na początku sezonu, to tylko wróżbici są pewni tego czy dany gracz będzie keeperem.... dlatego, żeby uniknąć dealów opartych na wróżbie, które trudno ocenić, a przez to są często vetowane - wprowadziliśmy zmiany. Dajmy szansę zapisowi się sprawdzić, jak zauważymy wady to zawsze możemy go zmienić po sezonie, ale na dziś traktujmy siebie i decyzje podjęte w głosowaniu poważnie.

5 godzin temu, bulek napisał:

Czyli brać pod uwagę ewentualny upside czy aktualny trend - czy grajek jest na fazie wznoszącej, czy opadającej. Wiele czynników po prostu, nie tylko miejsce w projekcjach na ninjy.

Jak już wyżej napisałem, każdy wie jak oceniać/argumentować swoje deale i zawsze wszystkie czynniki trzeba brać pod uwagę. Niemniej jak chcemy wymienić keepera, to musimy przepisu przestrzegać, czyli: albo nie bierzemy w wymianie pod uwagę wartości keeperowej (oczywiście poza okienkiem) albo chcąc uzyskać wierszą wartość niż sama produkcja - czekamy na okienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ninjy jestem prawie że na samym dnie, i się nie dziwię, bo raz, że nie miałem keeperów, to jeszcze wydałem full kasy na jednowymiarowego Hielda i niepewnego Gallo, zamiast pójśc w Vuca. FVV też tani nie był i na pewno żaden keeper - ale jak będzie grał tak dalej, to cholera go tam wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chyzio napisał:

Nunn gra na razie znakomicie, Ingram jak superstar, oddam Keepera Huntera za kogoś kto pomoże mi się bić o podium :D najchętniej kogoś z C w opisie pozycji

 

Masz solidne podstawy, by się o to bić,  ja bym jeszcze dodał do TD Duranta i Nurkicia, za których możesz coś solidnego otrzymać.

Ingram, Barrett, Rui i Nunn to są niezłe steale. Ale trafiłeś. 

Ja o nikim tak nie mogę powiedzieć. Din kręci staty, ale cegli niemiłosiernie, tak samo vanVleet. Russell na razie przepłacony, jedyne pozytywy to Bacon i Tristan. Aczkolwiek coś myślę, że z FVV będą ludzie. 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duranta to trzymam na następne 5 lat :)

Nurkicia też pomyślałem żeby oddać, ale zaraz się okaże że mogę go wymienić za kogoś w typie Alexa Lena, bo oferuje niegrającego keepera którego wartość jako zawodnika jest znikoma,

poza tym moja pozycja to oszukaństwo spowodowane tygodniem konia Ingrama i Nunnem który wykręca takie staty bo Buttlera jeszcze nie ma, Barret i Rui też zaraz się zmęczą i zaczną grać gorzej z rookiesami tak zwykle jest,

ale i tak się cieszę i myślę że nie jestem skazany na ostatnie miejsce, jak pokazywały projekcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to akurat bardzo proste:

1 primo - jest to keeper, a Hunter jest top draftowym wyborem wylicytowanym po dobrej cenie, ma tzw. "potencjał", ergo biorąc go, zakładałem że nic nie tracę, sprawdzając go, jako że nie walcze o żadne laury

2 primo - Hunter nawet nie w keeprze w 7 ligach w których jestem dostępny jest tylko w tej 12 zespołowej, czyli na FA tak łatwo go nie znajdziemy, ludzie jeszcze wierzą

3 primo - Hunter okazał się cipą i już go nie chce

4 primo secundo - Atlanta nadal w niego wierzy

i po piąte ma fajne nazwisko

ps. Keeperzy RJ i Japończyk też sa do wyjęcia

 

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chyzio napisał:

1 primo - jest to keeper, a Hunter jest top draftowym wyborem wylicytowanym po dobrej cenie, ma tzw. "potencjał", ergo biorąc go, zakładałem że nic nie tracę, sprawdzając go, jako że nie walcze o żadne laury

Hmmm... nie brałem pod uwagę, że ktoś może go traktować jako keepera (kosztujący 15$ w przyszłym sezonie Hunter to musiałby grać lepiej jak RoCo w 2 sezonie, żeby mieć szanse się spłacić). W sumie to rodzi pewien problem, bo zdajesz sobie sprawę, że właśnie potwierdziłeś, że robisz wymianę "keeperową" choć okienka nie ma? 🤣🤣🤣

I co ja mam teraz z tym zrobić, wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana Browna za Huntera też taka była, no cóż, jeżeli do trade deadline mamy udawać że nie gramy w keeperze to faktycznie Hunter za Adamsa wydaje się być nierówna,

z drugiej strony jaka jest wartość Huntera? albo ktos w niego wierzy i jest to top 120, albo nie

jaka jest wartość Adamsa? top 80?

jak dla mnie możesz cofnąć ta wymianę, Hunter dzisiaj zrobił dobry mecz, więc się nie obrażę, a jakby zrobił zły to też bym sie nie obraził

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.