Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze jedno, ankieta dobiegła końca - zapis "próbny" zostaje jak był, czyli: 

"Wymiany wykraczające poza standardową ocenę ich wartości i standardowe veto (tzw. potencjalny keeper za gwiazdę lub zawodnika o znacznie przekraczającej wartości, można dokonywać tylko w okresie od NBA tradeline do ostatniego dnia (ligowy Trade Deadline). W tym czasie dalej obowiązuje prawo veta, jednakże wszyscy managerowie są proszeni o ocenę wg podejścia potencjał keepera wobec bieżącej wartości drugiego gracza."

Oczywiście ten punkt nie oznacza, że "keeper" nie może być przedmiotem wymiany wcześniej - może, tylko będzie oceniany wg swojej bieżącej/draftowej (na początku) wartości i podchodził pod standardowe veto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Marwat napisał:

Cześć,  niestety utknąłem w trasie z delegacji.  Prawdopodobnie spóźnię się na draft.  Gdyby moje ruchy generowane przez automat były absurdalnez góry przepraszam.  Pozdrawiam 

Auto czy pociąg i mocne opóźnienie? Tak czy inaczej polecam włączyć apkę - zawsze można się zatrzymać na chwilę i kluczowego/-ych gracza wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, chyzio napisał:

co to znaczy będzie keeperem w przysżłym roku? przecież decyzję o tym że ktos zostaje czy nie zostaje keeperem, podejmuje sie autonomicznie przed początkiem nowego sezonu, czy ja czegoś nie rozumiem?

W tym roku był keeperem bo kosztował 26$. W przyszłym roku będzie kosztował 30$ więc ma potencjał na bycie keeperem. Wg mnie wartość rynkowa przy naszej aukcji to 38$ więc jeśli nic się nie wydarzy (kontuzja, spadek formy) to nadal będzie keeperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackoso napisał:

Danny czy taka wymiana to keeper za gwiazdę?

Fajnie, że podejmujesz dyskusję przed "ruchem" - bo chyba tylko wtedy wszyscy zrozumiemy o co nam chodzi w wymianach keeper za gwiazdę. Może nie czuję się ekspertem, le skoro sam tworzyłem zapis to spróbuję na Twoim przykładzie się odnieść:

No generalnie w myśl nowych zapisów, jeśli będziesz oczekiwał za "keeperowatość" Portera większej wartości gracza na dziś, to będzie to możesz zrobić taką wymianę dopiero w okienku "keeperowym". Możesz jednak wymienić go teraz, ale za wartość porównywalną (to znaczy nie wartość $ która ma jako keeper, ale realną). 

Dla przykładu: 

1. Wartość Otto na dziś u Ciebie to 26$, będzie keeperem za 30$ (tak przyjmijmy - @chyzio w tym przypadku tylko o pewnym potencjale/prawdopodobieństwu mówimy a nie już efekcie - zawsze Otto może się połamać i nie będzie keeperem za rok, nawet jak super będzie grał), a jego wartość rynkowa to wg ninja ok. 36 $ (to też dla przykładu, bo każdy pewnie ma inną wycenę), więc powiedzmy na drafcie mógłby pójść za ciut więcej np.38-40$.

2. Jeśli więc wymieniałbyś go za gracza którego wartość jest porównywalna - niech to będą dla przykładu CP3 za 39$ i Drey Green za 40$ (lub inny gracz o podobnej wartości +/- 5% np. Westbrook czy LMA) to nie widzę problemu i nikt nie powinien mieć problemu z akceptacją.

3. Jeśli jednak Twoje oczekiwanie jest aby dostać za niego dużo lepszego/droższego gracza, bo np. wyceniasz że ktoś zaoszczędzi za rok 8$ za dwa lata 4$, więc min. 12$ (+ ten rok) i wartość poniżej 50$ Cię nie interesuje, a tylko jakiś Vucevic za 52, Gobert 54 czy Butler 60 (co w mojej ocenie jest jak na okienko dosyć oczywiste, a może nawet mógłbyś więcej dostać - kwestia jak Otto będzie grał w tym roku) - to wg mnie musisz zgodnie z regulaminem poczekać na okienko.

Tu dochodzimy do sedna (bo w/w przykłady są chyba w miarę oczywiste):

Godzinę temu, Jackoso napisał:

odpowiednio lepszego w innych kategoriach (poziom 45$-50$ w naszej aukcji)

bo zakres jaki podałeś to trochę tak szara strefa i niestety tu dużo będzie zależeć od indywidualnego podejścia. Dla mnie każdy gracz pow. tych 44-45 może być traktowany jako zbyt drogi, ale dla drugiej osoby taki Kemba czy Drumm może być jeszcze w widełkach normalnej oceny. Tu cienka granica jest, natomiast każda wartość bliżej 50 jest już raczej oczywista, że poza okienkiem powinno być veto lub blokada komisza (aczkolwiek nie chciałbym tu robić za szeryfa). 

Osobiście proszę abyście się wszyscy wypowiadali na właśnie takich konkretnych przykładach, jak to widzicie - wtedy będzie mniej kwasów i nieporozumień. Dlatego może warto (po dogadaniu się z drugim graczem) przed klepnięciem trejdu przegadać taki deal na forum - przynajmniej dopóki nie będziemy mieli jasności jak rozumieć zapis regulaminu.

PS. Jest jeszcze jeden aspekt dot. kwestii keepera - po to jest późniejszy termin, żeby było mniej gdybania jak to zajebistym keeperem może być nasz gracz, a po m-cu okazuje się, że na W ląduje... bo w rotacji się nie mieści. Tak samo chodziło o to, żeby od razu po drafcie nie było 10 wymian keeper za gwiazdę i połowa ligi umierała, bo wtedy cały trud draftowy idzie w komin. Później cała liga może się lepiej odnieść do takiej wymiany i mniej vet powinno być.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

Osobiście proszę abyście się wszyscy wypowiadali na właśnie takich konkretnych przykładach

wlasnie dogaduje (atlanta) z gsw wymianie foxa za butlera.

z mojej perspektywy wyglada to nastepujaca: oddaje wartego (za rok) 22$ fajnego rozgrywajacego przed ktorym wiele lat gry i rozwoju.szczyt formy raczej tez przed nim.rok temu skonczyl na wysokim 29 miejscu rankingowym,co jak na drugoroczniaka jest bardzo dobrym osiagnieciem.

w zamian dostaje dostaje 14-go gracza poprzedniego sezonu wg rankingu.obecnie jeszcze lepszego gracza,ale tylko jednosezonowego.

Wasze  opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jordan20 napisał:

z mojej perspektywy wyglada to nastepujaca: oddaje wartego (za rok) 22$ fajnego rozgrywajacego przed ktorym wiele lat gry i rozwoju.szczyt formy raczej tez przed nim.rok temu skonczyl na wysokim 29 miejscu rankingowym,co jak na drugoroczniaka jest bardzo dobrym osiagnieciem.

w zamian dostaje dostaje 14-go gracza poprzedniego sezonu wg rankingu.obecnie jeszcze lepszego gracza,ale tylko jednosezonowego.

Wasze  opinie...

Abstrahując od tego, że sama pozycja w rankingu yahoo (czy innym) jest średnim wyznacznikiem "wartości" bo np. między graczami top 5 potrafi być różnica value 10$, a między 15 a 30 nierzadko dwukrotna wartość, natomiast między 80 a 100 jest wręcz znikoma... to podzielam interpretację @Mikowal83:

9 minut temu, Mikowal83 napisał:

taka wymiana bylaby wymiana keeperowa nadajaca sie na okienko transferowe a nie na teraz

więc w tym sezonie musisz czekać do lutego: The trade deadline for the 2019-20 NBA season falls on Feb. 7, 2020 at 12:30 AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dannygd napisał:

Fajnie, że podejmujesz dyskusję przed "ruchem" - bo chyba tylko wtedy wszyscy zrozumiemy o co nam chodzi w wymianach keeper za gwiazdę. Może nie czuję się ekspertem, le skoro sam tworzyłem zapis to spróbuję na Twoim przykładzie się odnieść:

Dzięki Danny za obszerną analizę. Zgadzam się z takim podejściem w rozumieniu wymiany keeper za gwiazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulek napisał:

Nie, żebym był filozofem, ale co to znaczy gwiazda? Do jakiej kategorii zaliczymy np. Ziona, Aytona, Siakama, Collinsa?

do gwiazd fantasy ;)

nie no, nie mozna popadac w paranoje. bo na dobra sprawe wg aktualnej wykldnii to powinnismy zablokowac trejd Doncicia za MItchella Robinsona, bo Robinson jest 2 klasy lepsze w roto. 

a czemu np. ktos mi ma blokowac trejd np. Irvinga za Foxa? Fox nie moze byc superstarem w tym sezonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna sie... 😏 Ja wiedzialem ze tak bedzie.. To bylo pewne jak techno w trendzie. 

Ja juz sie na ten temat wypowiadalem. Nie bylem zwolennikiem ograniczen ale skoro w glosowaniu takie rozwiazanie przeszlo to trzeba sie do niego dostosowac bo z drugiej strony lepiej jak jest to w jakis sposob (nie idealny) uregulowane niz w ogole nie uregulowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mikowal83 napisał:

No i zaczyna sie... 😏 Ja wiedzialem ze tak bedzie.. To bylo pewne jak techno w trendzie. 

Ja juz sie na ten temat wypowiadalem. Nie bylem zwolennikiem ograniczen ale skoro w glosowaniu takie rozwiazanie przeszlo to trzeba sie do niego dostosowac bo z drugiej strony lepiej jak jest to w jakis sposob (nie idealny) uregulowane niz w ogole nie uregulowane. 

tu chodzi o interepretacje, a nie o o to, ze jest taka zasada.

rok temu na poczatku sezonu nie przeszedlby tu pewnie trejd Siakama za Johna Walla ;) . Bardziej chce zwrocic uwage na to, ze NBA jest dynamiczne, wszystko sie szybko zmienia i nie mozna sztywno patrzec na rankingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.