Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBX - przenoszenie budżetu waiver na następny sezon?


GeDDo

Przenoszenie budżetu waivera  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy powinna być możliwość przenoszenia budżetu waiver na następny sezon?

    • Tak - niewykorzystana kasa przechodzi w całości (max. limit $300)
    • Nie
    • Tak - niewykorzystana kasa przechodzi w całości (max. limit $200)

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.09.2019 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Czy powinna być możliwość przenoszenia budżetu waiver na następny sezon?

 

Opcje:

1. TAK - Oddanie głosu powoduje przeniesienie niewykorzystanego budżetu na następny sezon. Oznacza to, że jeśli jednej z drużyn w danym sezonie pozostanie np. $50 to w kolejnym do dyspozycji będzie miała $100 + $50 = $150. Aczkolwiek określony zostaje również maksymalny limit budżetu waiver, który wynosi $300 (co jest równoznaczne z brakiem aktywności na waiverach przez 3 sezony).

2. NIE - Pozostaje tak jak obecnie, czyli co sezon każdy dysponuje na starcie $100.

3. TAK - tak samo jak pierwsza opcja tylko, że z limitem $200.

Czas na oddanie głosu to koniec września! 1 października robię podsumowanie ankiety na podstawie głosów które zostały oddane. Jeśli ktoś nie zagłosuje, to jego strata. Przechodzi opcja z większą ilością oddanych głosów. Nie będziemy czekać miesiącami na spóźnialskich.

 

UWAGA!

Jeśli jedna z lig fbx wystartuje ligę na yahoo przed zakończeniem ankiety (a ostatecznie przejdzie opcja nr 1) to zmiana będzie obowiązywała dopiero od sezonu 2020-2021. Czyli budżet waiver z sezonu 2019-2020 nie będzie przenoszony na kolejny! Jeśli natomiast ligi poczekają ze startem na yahoo do początku października, to budżet waiver z obecnego sezonu będzie przenoszony na sezon 2020-2021. Mecze preseason startują 5 października, więc start ligi i tak odbędzie się przed meczami preseason. Oczywiście istnieje możliwość wystartowania ligi na yahoo jeszcze we wrześniu z opcją przeniesienia budżetu waiver na następnym sezon, jednak tylko jeśli po oddanych głosach nie będzie matematycznych szans na wygranie opcji nr 2.

Uprawnieni do głosowania:

@Chytruz @wiLQ @lorak @Krzemo @kolek23 @Mar @LeweBiodroSmoka @Lu- @obi @Regis @Wirakocza @PeWee @Roger @antek @Gerard @ai3 @GeDDo @piotreksuper @Jendras @bulek @Tecu @RonnieArtestics @matek @Benon @Tizz @cvbe @TryczekSzukarek @El-Maniaque @Ledley @Szulim @Vic @goozman @Sylvinho. @falcao @Muslii @evitacre @Alonzo @Tocheck @buła @marzec @Bago @t_omko @mac @blaugrana 

Czyli 44 osoby, jeśli dobrze policzyłem.

 

Zapraszam do głosowania. Im szybciej oddacie głos, tym lepiej.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger przypiął/eła ten temat

IMO sie pospieszyles troche z ankieta bo chyba najpierw trzebaby jakos obgadac szczegoly tej propozycji?
A tak jakby wziales jakies losowe dane i to one sa obowiazujace?

Przykladowo dlaczego max jest 300$, a nie 200$? Albo 225$? IMO 3 lata nieaktywności to za duzo. Pamietajcie, ze im nizszy bylby ten max tym wiecej byloby handlowania niewykorzystana kasa, a tak mozna nic nie robic 3 lata i to ma byc pozytywne dla ligi?

Wg mne sama koncepcja jest oczywiscie sluszna, ale diabel tkwi w szczegolach tzn bilans miedzy maxem, a handlowalnoscia.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiLQ napisał:

Koncepcja sluszna, ale IMO sie pospieszyles troche z ankieta bo chyba najpierw trzebaby jakos obgadac szczegoly tej propozycji? A tak jakby wziales konkretne dane z sufitu i to one sa obowiazujace?

Przykladowo dlaczego max jest 300$, a nie 200$? Albo 250$? IMO 3 lata nieaktywności to slaby motyw do zachęcania. Im nizszy bylby ten max tym wiecej byloby handlowania niewykorzystana kasa, a tak mozna nic nie robic 3 lata i to ma byc pozytywne dla ligi?

Ty wiLQ to zawsze będziesz miał jakiś problem. Temat był poruszony jakoś rok temu? Baa, nawet przez Ciebie samego. Osoby które chciały i miały się wypowiedzieć, już to dawno zrobiły. Padła tam propozycja $300 i taką też uwzględniłem w ankiecie. Jeśli się Tobie nie podoba te $300 bo wolisz $250 czy $299,5 to zagłosuj na opcję nr 2.

Nie będziemy czekać kilku lat aby założyć ankietę ze zmianą, bo trzeba obadać najpierw szczegóły. Równie dobrze mogłeś przez rok sam założyć tą ankietę. Szczególnie, że zakładałeś handel budżetem waiverowy, a skoro możemy handlować, to dlaczego nie możemy przenosić? Jaki sen jest handlować budżetem, jeśli z końcem sezonu i tak to stracisz? Jaką to mbędzie miało wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wiLQ napisał:

IMO sie pospieszyles troche z ankieta bo chyba najpierw trzebaby jakos obgadac szczegoly tej propozycji?

Według mnie taka ankieta to super pomysł, vajnie jakby każdy koleś mógł zaproponować ankietę i ją od razu wprowadzać bez wymaganej chyba dotychczas dyskusji nie sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiLQ napisał:

A czepianie sie braku ankiety jest nieco absurdalne gdy rowniez mogles to zrobic wczesniej.

Absurdalnym jest Twoje czepianie się. Jakbym ankietę założył wcześniej, to problemu by nie było? Odpowiedzi by Tobie pasowały? Nikt się nie zabrał za to, to sam zrobiłem to teraz. A wybrałem jedną z opcji która była zaproponowana i to nawet nie przeze mnie samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

vajnie jakby każdy koleś mógł zaproponować ankietę i ją od razu wprowadzać bez wymaganej chyba dotychczas dyskusji nie sądzisz ?

Nie uwazam bo to prowadziloby do nadmiaru zbednych i nieprzemyslanych ankiet... jak IMO tutaj.

Wielkosc maxa robi kluczowa roznice w tej propozycji, to troche jak z Brexitem, co z tego, ze wiekszosc chciala wyjscia jak wsrod tej grupy nijak nie bylo zgody odnosnie szczegolow jak to ma wygladac. Tak samo moze byc tutaj, ze wiekszosc by poparla przenoszenie kasy, ale juz niekoniecznie ile i na jakich zasadach.

6 minut temu, GeDDo napisał:

Absurdalnym jest Twoje czepianie się. Jakbym ankietę założył wcześniej, to problemu by nie było? Odpowiedzi by Tobie pasowały? Nikt się nie zabrał za to, to sam zrobiłem to teraz. A wybrałem jedną z opcji która była zaproponowana i to nawet nie przeze mnie samego.

Pochwalam, ze pchnales temat do przodu! Ale chyba za mocno bo od razu pod sad 😉 A tymczasem...

5 minut temu, cvbe napisał:

Zgadzam się, że powinno przechodzić i zgadzam się, że powinno być to max 200$. Ewentualnie jeszcze inaczej - jeśli po sezonie ma się więcej niż 100$ to nie dostajesz dodatkowych tylko tyle ile masz, a jeśli mniej to równa się do 100$. Wtedy już bez maxa.

... sa szczegoly do obgadania jak to ma dzialac.

18 minut temu, Roger napisał:

Ja jestem przeciw ale jak przejdzie za, to uważam że max dwa następujące po sobie sezony kiszenia kasy, potem reset i powrót do stówki.

Kolejna inna wizja jak to ma dzialac, wiec po 5 wypowiedzach mamy ze rozne 3 wersje...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wiLQ napisał:

Kolejna inna wizja jak to ma dzialac, wiec po 5 wypowiedzach mamy ze rozne 3 wersje...

To poczekajmy jeszcze na 20 innych wizji i wtedy możemy przez kolejne 20 lat debatować którą wybrać i poddać pod głosowanie. Rok temu temat został poruszony, większość miała to w dupie, a teraz każdy wyskakuje ze swoim pomysłem. Gdzie byliście przez rok czasu ja się pytam?

Odnosząc się do waszych propozycji, to ...

27 minut temu, Roger napisał:

Ja jestem przeciw ale jak przejdzie za, to uważam że max dwa następujące po sobie sezony kiszenia kasy, potem reset i powrót do stówki.

... reset do $100 uznam za śmieszny żart. Jeśli ktoś nie ma gracza na którego chce przeznaczyć tą kasę, to dlaczego ma ją później tracić? Jaki to ma sens? Czemu to ma służyć? Aby ktoś bezmyślnie wywalał $, aby się ich pozbyć bo i tak z czasem je straci?

15 minut temu, cvbe napisał:

Ewentualnie jeszcze inaczej - jeśli po sezonie ma się więcej niż 100$ to nie dostajesz dodatkowych tylko tyle ile masz, a jeśli mniej to równa się do 100$. Wtedy już bez maxa.

Świetny pomysł, szczególnie, że w podanym przypadku nigdy nie będziesz powyżej $100, bo jak będziesz poniżej to i tak zrówna się do $100. W sumie to dokładnie to samo co teraz.

33 minuty temu, wiLQ napisał:

Przykladowo dlaczego max jest 300$, a nie 200$?

... te $200 to mało szczególnie, że możesz handlować budżetem. Niech to handlowanie tymi $$$ ma jakąś wartość, skoro już zostało to wprowadzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GeDDo jeszcze lepszym pomysłem byłoby najpierw przeczytanie co napisałem a później komentowanie :) jeśli zdobędziesz dodatkowe dolary w wymianach to Ci one zostają a jeśli nie to zaczynasz od 100. Ale to i tak wymyślone pisząc post więc do dopracowania. 300 to po prostu za dużo.

Edit: i zmieniam głos na nie (nie da się w ankiecie więc piszę tu) jeśli to 300$ to już jest niezmienna kwota. 

Edytowane przez cvbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GeDDo napisał:

To poczekajmy jeszcze na 20 innych wizji i wtedy możemy przez kolejne 20 lat debatować którą wybrać i poddać pod głosowanie. Rok temu temat został poruszony, większość miała to w dupie, a teraz każdy wyskakuje ze swoim pomysłem. Gdzie byliście przez rok czasu ja się pytam?

Szczerze piszac myslalem, ze to juz przeszlo ;-)

 

12 minut temu, GeDDo napisał:

... te $200 to mało szczególnie, że możesz handlować budżetem. Niech to handlowanie tymi $$$ ma jakąś wartość, skoro już zostało to wprowadzone.

Huh? Po 1 handlowanie roczna wartoscia budzetu to jest analogia to pickow, a po 2 kupujacy zwykle bedzie mial zero, wiec moze przyjac na klate 2 lata czyjegos zbierania.

1 minutę temu, PeWee napisał:

Najpierw kierunek. Potem szczegóły.

Wlasnie ta ankieta to albo wybor konkretnej wersji albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz z uwag technicznych odnosnie propozycji - jak bedzie dzialalo dodawanie nowej setki co roku?
Np w ktorym momencie offseason? Po drafcie? Po zejsciu z pensji? Inne? Co w sytuacji gdy ktos bedzie mial X-80$ gdzie X to max limit? Dopelnia sie do pelnego X, a reszta przepada? Czy ma mozliwosc sprzedac nadwyzkowe 20$? Jesli tak ile ma na to czasu?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, t_omko napisał:

@GeDDo może dorzuć jeszcze trzecią opcję do ankiety 

 - Tak - niewykorzystana kasa przechodzi w całości (max. limit $200)

i po sprawie

Dodałem.

Jeśli ktoś oddał już głos i nie może go zmienić, to proszę o informację w poście w tym temacie z jakiej opcji zmienia na jaką. Przy podsumowaniu 1 października uwzględnię to.

 

Godzinę temu, wiLQ napisał:

Jeszcze jedna rzecz z uwag technicznych odnosnie propozycji - jak bedzie dzialalo dodawanie nowej setki co roku?
Np w ktorym momencie offseason? Po drafcie? Po zejsciu z pensji? Inne? Co w sytuacji gdy ktos bedzie mial X-80$ gdzie X to max limit? Dopelnia sie do pelnego X, a reszta przepada? Czy ma mozliwosc sprzedac nadwyzkowe 20$? Jesli tak ile ma na to czasu?

Nowa $100 będzie dodawana przy starcie ligi na yahoo, tak samo jak było to obecnie jak ktoś wykorzystał wszystko albo część. Jeśli ktoś będzie dysponował 1ego września kwotą np. $150, to będzie miał czas do odpalenia ligi na yahoo przez komisza aby sprzedać np. $50. Jeśli się nie wyrobi, to dopełniany jest do maxa czyli np. $200 (jeśli ta opcja wygra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.