Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, DRK napisał:

Nie ma co się cieszyć cudzym nieszczęściem, ale coś w tym jest, że suma szczęścia równa się zero.

W Rzymie trzy rywalki Rybakiny zkreczowały. Dziś Kazaszka wycofała się z RG.

Szkoda, ja tam uważam że zawsze lepiej wygrywać grająca najlepszym możliwym rywalem. To bardzo buduje zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobała mi się dzisiaj gra Zhizhen Zhanga, przez chwilę myślałem (i trzymałem za to kciuki) że ukłuje Ruuda za którym nie przepadam ale ten z kolei długo się rozkręca no i w końcu się rozkręcił :) 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 08:44, DRK napisał:

Iga 60 tydzień liderką rankingu. I będzie nią jeszcze trzy tygodnie. Co dalej nie wiadomo, bo za wirtualną liderkę trzeba uznać Sabalenkę. Wiem, że rankingi live jeszcze tego nie wykazują, ale tak jest. 

Iga i Aryna mają na dziś odpowiednio 8940 i 7541 pkt. co daje Polce 1399 przewagi. Jednak obie do RG już oczywiście nigdzie nie wystąpią, a za tydzień na starcie RG odpadną im zdobycze z ubiegłego roku. Iga za W zdobyła wówczas 2000 pts, Aryna jedynie 130 pts za 3R.

Świątek 8940-2000=6940

Sabalenka 7541-130=7411

Tzn że Białorusinka na starcie paryskiego GS będzie mieć ,,wirtualną" przewagę 471 pts. 

Co to oznacza? Warto przypomnieć punktację za poszczególne rundy w GS.

W-2000

F-1400

SF-780

QF-430

1/8-240

3R-130

2R-70

1R-10

Teraz już widać jakie warunki musi Iga spełnić , aby pozostać na czele rankingu.

1. Wygrać RG

lub

2. Zagrać w finale, ale tu warunek: przeciwniczką w finale nie może być Sabalenka.

lub

3.Zagrać w SF, ale tu warunek: Sabalenka musi odpaść w 1/8 lub wcześniej.

 

Jeśli Świątek przegra w QF lub wcześniej traci pozycję nr 1 WTA bez względu na wynik Sabalenki.

 

Muszę nanieść poprawkę. Nieznaczną, ale może być ważna i jest korzystna dla Igi. 

Ranking live pokazuje 292 pkt przewagi Sabalenki na teraz gdy obie są w QF, a nie 461 jak wcześniej pisałem. Dlaczego tak? Oto okazuje się że Aryna w ubiegłym roku brała udział w turnieju w Hertogenbosch (już na zielsku) w dniach 6-12 czerwca. Tak się sklada, że zazębia się on czasowo z tegorocznym RG. Sabalence w rankingu za ostatnie 52 tyg przepadną też punkty z H'bosch. 

Dla rywalizacji o nr 1 WTA oznacza to że obecnie Idze wystarczy zakończyć RG rundę wyżej niż Aryna lub wygrać z Białorusinką w finale.

Po cichu liczę, że jutro Svitolina nie da się łatwo zjeść Sabalence. Ukrainka ma wprawdzie niski ranking spowodowany  przerwą macierzyńską, ale za to wygrała ostatnio Strasburg i ma 9 zwycięstw z rzędu na cegle. Motywacji też nie powinno zabraknąć (UKR vs BLR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, że niektórzy z tych graczy czekali aż Nadal Federer i Djoko zestarzeją się i skończą kariery bo wtedy "nadejdzie ich czas" No jak widać nie opłacało się czekać :)

Ale nie jest tak, że Alcaraz nie będzie miał konkurencji. Sinner, Zverew, Rune, Ruud. Jest kilku graczy, którzy też coś potrafią. Na mączce będzie ciężko ale na innych kortach rywalizacja powinna być fajna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Lekko kulejąca Czeszka wraca z 2-5 na 6-5 broniąc w międzyczasie matchballa.

I jest mega niespodzianka. Jeśli ktoś chciałby być złośliwy to może pogratulować Sabalence najlepszego w karierze wyniku w RG.

Nie pomogła we wtorek Svitolina, to dziś pomogła Idze Muchowa. Świątek jeden mecz od podtrzymywania serii 63 tygodni na czele rankingu. Szczerze mówiąc na starcie RG nie bardzo w to wierzyłem. Teraz tylko nie zepsuć tego prezentu w meczu z Brazylijką. Jeden underdog w finale wystarczy.

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DRK napisał:

Niesamowite. Lekko kulejąca Czeszka wraca z 2-5 na 6-5 broniąc w międzyczasie matchballa.

I jest mega niespodzianka. Jeśli ktoś chciałby być złośliwy to może pogratulować Sabalence najlepszego w karierze wyniku w RG.

Nie pomogła we wtorek Svitolina, to dziś pomogła Idze Muchowa. Świątek jeden mecz od podtrzymywania serii 63 tygodni na czele rankingu. Szczerze mówiąc na starcie RG nie bardzo w to wierzyłem. Teraz tylko nie zepsuć tego prezentu w meczu z Brazylijką. Jeden underdog w finale wystarczy.

Ilość prezentów jakie zrobiła Sabalenka Czeszce, niesamowita. Niemniej to, że Muchowa to wyciagnęła... jeszcze bardziej niesamowite..
Oby Iga wyciągnęła ten finał, a tam z Muchową moze wydarzyc sie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, P_M napisał:

Ilość prezentów jakie zrobiła Sabalenka Czeszce, niesamowita. Niemniej to, że Muchowa to wyciagnęła... jeszcze bardziej niesamowite..
Oby Iga wyciągnęła ten finał, a tam z Muchową moze wydarzyc sie wszystko.

O ile muchova nie zrobi monfilsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwornie zacięty był ten 2 set. 85 minut trwał. To wszystkie poprzednie mecze były krótsze, chyba że z Gauff dłużej trwał ale już nie pamiętam. I w tiebreaku wyszła też już z mocnej opresji. 

Dziś dzięki temu zwycięstwu Iga już mija Sabalenkę o 230 pts, a jak dodatkowo wygra w sobotę to jej przewaga będzie wynosić 930 pts.

W poniedziałek rozpocznie 64 tydzień jako liderka rankingu WTA. Przed nią już tylko Graf, Navratilova, Serena, Evert, Hingis, Seles, Barty, Henin, Davenport i Woźniacka. Top 10 all time coraz bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.