Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, mac napisał:

Nie, ale mysle ze te 5setow nie ma takiego znaczenia jak to, ze Rafa to krol cegly :)

Jednak daje wieksze szana djokowi na wygranie jutro, niz komukolwiek nie z big3 na wygranie z kimkolwiek z big3 :)

Dla mnie Rafa jest w przeciętnej formie na RG w tym roku( jak na jego standardy) i Djoko jak nie dostanie kolejnych "skurczy mózgu" powinien ograć go w max 4 setach.  Kibicuję Rafie, ale się zdziwie jak Djoko tego nie weźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że damski tennis przechodzi obecnie zmiany, a role wielkich odchodzących na emeryturę przejmują młode dziewczyny, niemniej nie deprecjonował bym sukcesu Igi. 

Gra świetny tennis, to nie jest tak, że rywalki są "słabe", tylko Iga gra świetnie. Ona nie dostała prezentów, tylko wygrała z kilkoma top zawodniczkami, a że koronaranking to trudno. Może na Serenę w top formie by nie starczyło, ale szczerze to taką Szarapową w top formie spokojnie mogłaby ograć. Halep to wciąż naprawdę dobra tenisistka, tą Kenin widziałem w tym roku parę razy i ona też na dłużej w top zagości, a Petra naprawdę grała z nią nieźle i po prostu przegrała!

Myślę że było wiele gorszych i gorzej grających zwyciężczyń wielkiego szlema, więc tym bardziej Brawo Iga! Liczę na karierę lepsza sportowo od takiej Szarapowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dannygd napisał:

Wiadomo, że damski tennis przechodzi obecnie zmiany, a role wielkich odchodzących na emeryturę przejmują młode dziewczyny, niemniej nie deprecjonował bym sukcesu Igi. 

Gra świetny tennis, to nie jest tak, że rywalki są "słabe", tylko Iga gra świetnie. Ona nie dostała prezentów, tylko wygrała z kilkoma top zawodniczkami, a że koronaranking to trudno. Może na Serenę w top formie by nie starczyło, ale szczerze to taką Szarapową w top formie spokojnie mogłaby ograć. Halep to wciąż naprawdę dobra tenisistka, tą Kenin widziałem w tym roku parę razy i ona też na dłużej w top zagości, a Petra naprawdę grała z nią nieźle i po prostu przegrała!

Myślę że było wiele gorszych i gorzej grających zwyciężczyń wielkiego szlema, więc tym bardziej Brawo Iga! Liczę na karierę lepsza sportowo od takiej Szarapowej.

Ty widziałeś w ogóle prime Sharapovej? Przecież przy tej skuteczności pierwszego serwisu co miała dzisiaj Świątek to nie byłoby co zbierać z Polki. Rosjanka to była królowa returnu.

Ogólnie to nie wiem, Sharapova to pewnie jakieś TOP10 tej dyscypliny w historii kobiecego tenisa, a ty ją tu wspominasz jak jakiegoś średniaka :)

"Lepsza kariera od takiej Sharapovej" - w c*** wysoka półka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Ty widziałeś w ogóle prime Sharapovej? Przecież przy tej skuteczności pierwszego serwisu co miała dzisiaj Świątek to nie byłoby co zbierać z Polki. Rosjanka to była królowa returnu.

Ogólnie to nie wiem, Sharapova to pewnie jakieś TOP10 tej dyscypliny w historii kobiecego tenisa, a ty ją tu wspominasz jak jakiegoś średniaka :)

"Lepsza kariera od takiej Sharapovej" - w c*** wysoka półka :)

Jakie top 10 jak ona w swoich czasach była gorsza od kilku tenisistek w tourze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mailman napisał:

Nadal znów zweryfikował moje przewidywania. Rafa bardzo dobry - 4UE w połowie 2 seta. Djoko zdziś słabiutki.

Djoko slaby, ale Rafa niesamowity.

Oceniales Rafenpdzez pryzmat Rzymu?

On caly RG jak zwykle wyglada jak Lebron przeciw DLeagowcom.

Btw, ladnie te 100zwyciestwo bedzie pamiętane.

Kojarzę wiele meczy pomiędzy big3 ale takiego meczu jak dzis nie moge se przypomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Kojarzę wiele meczy pomiędzy big3 ale takiego meczu jak dzis nie moge se przypomniec.

Nie mów, że nie pamiętasz jak szwajcarski płaczek beczał z bezradności w podobnej sytuacji :)

chyba 4.10 na 3-0 Rafy będzie większe izi niż sądziłem.

Uuu Choko złapał swoje momentum, będą jeszcze emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, dannygd napisał:

Wiadomo, że damski tennis przechodzi obecnie zmiany, a role wielkich odchodzących na emeryturę przejmują młode dziewczyny, niemniej nie deprecjonował bym sukcesu Igi. 

Gra świetny tennis, to nie jest tak, że rywalki są "słabe", tylko Iga gra świetnie. Ona nie dostała prezentów, tylko wygrała z kilkoma top zawodniczkami, a że koronaranking to trudno. Może na Serenę w top formie by nie starczyło, ale szczerze to taką Szarapową w top formie spokojnie mogłaby ograć. Halep to wciąż naprawdę dobra tenisistka, tą Kenin widziałem w tym roku parę razy i ona też na dłużej w top zagości, a Petra naprawdę grała z nią nieźle i po prostu przegrała!

Myślę że było wiele gorszych i gorzej grających zwyciężczyń wielkiego szlema, więc tym bardziej Brawo Iga! Liczę na karierę lepsza sportowo od takiej Szarapowej.

W tym miejscu chciałbym tylko przypomnieć, że Sharapova wygrała wszystkie szlemy + była srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich. W trakcie swojej kariery musiała mierzyć się nie tylko z Sereną, ale także Belgijkami - Henin i Clijsters + całą masą innych utalentowanych choć mniej utytułowanych zawodniczek, które obecnie uznawane byłyby za światowy TOP, bo WTA teraz a WTA 10-15 lat temu jest po prostu bez porównania jeśli chodzi o poziom tenisistek znajdujących się w topie rankingu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie mów, że nie pamiętasz jak szwajcarski płaczek beczał z bezradności w podobnej sytuacji :)

chyba 4.10 na 3-0 Rafy będzie większe izi niż sądziłem.

Uuu Choko złapał swoje momentum, będą jeszcze emocje.

Dlaczego płaczek? Ja zawsze dużo bardziej wolałem oglądać Rogera, dużo bardziej finezyjny gracz, jego forehand to jest mistrzostwo świata. 

Ale ja jestem kompletnym Januszem tenisa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlaKB napisał:

Dlaczego płaczek? Ja zawsze dużo bardziej wolałem oglądać Rogera, dużo bardziej finezyjny gracz, jego forehand to jest mistrzostwo świata. 

Ale ja jestem kompletnym Januszem tenisa :P

Finezyjne to pojecie wzgledne.

Djoko jest raczej bardziej kompletnym zawodnikow, w sensie najmniej z big3 jest zalezna Jego gra od rodzaju kortu.

Natomiast wspomniany mecz, to mi wtedy mega sie spodobal Roger. Taka ludzka reackja. Duzo bardziej dla mnie wymowna niz te pi****lenia kazdego tenisty o zwyciestwie jak to publicznosc super, wyjatkowa etc. taka mila odmiana.

Az sprawdze wynik, bo chyba nie bylo az takiej roznicy (z drugiej strony Novak przegral 0-6 a tez gral calkiem dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlaKB napisał:

Oczywiście, że Djokovic jest najwszechstronniejszy, z kolei Nadal najmniej wszechstronny, gdyby nie ta mączka to szału by takiego nie było :P chociaż oczywiście na tej nawierzchni jest najlepszy w historii

No z drugiej stront gdyby grano tylko na maczce bylby goatem na moare Bolta :D

Ogolnie tennis, big3 i to ze tam sa az 4 najwazniejsze turnieje rocznie pokazuje jak te dyskusje o goacie w nba sa subiektywne (skoro tam wiecej danych, wieksza sprawiedliwosc (brak kontaktow i sedziow*(prawie) i nie da sie wskazac goata i zdania podzielone w swiecie fanow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, SlaKB napisał:

Dlaczego płaczek? Ja zawsze dużo bardziej wolałem oglądać Rogera, dużo bardziej finezyjny gracz, jego forehand to jest mistrzostwo świata. 

Ale ja jestem kompletnym Januszem tenisa :P

Forehand ma bardzo dobry, ale też było wielu lepszych. Ludzie raczej cmokali nad jego jednoręcznym backhandem, chociaż w tym aspekcie nie wiem czy ilość winnerów nie była niższa niż home runów ;)

Oczywiście Szwajcar był technicznie świetny i zdecydowanie przewyższał Rafę czy Djoko, ale nigdy nie byłem jego fanem. Dobrze się starzał i z dużą klasą, ale kiedyś lubił robić sceny o każdą piłkę.

Dla mnie Nadal jest GOATem, ale też niechęci do Szwajcara i Serba nigdy nie kryłem, więc nie będę mówił o wielkiej obiektywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.