Skocz do zawartości
mac

TENIS

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, january napisał:

Jest potencjał na dwucyfrową w samym RG :P Dobra nie będę już pompował :)

Ale patrząc na czasy wczesnej młodości... Kurde, poza dobrymi (nie najlepszymi) kadrami szczypiornistów i siatkarzy oraz Isią to się człowiek musiał jarać jakimś przypadkowym golem Żurawskiego dla Celtiku (zwłaszcza jak uciekał od promowanych januszosportów typu żużel czy skoki).

W ostatnich kilku latach:

Ręczna: Kielce wygrywają LM w szczypiorniaku, teraz przegrali w finale
Siatkówka: jutro kadra zawalczy o trzecie MŚ z rzędu, Kędzierzyn wygrał b2b LM
Tenis: Miała być posucha po Isi, a mamy 21-letnią zawodniczkę dominującą w tym sezonie WTA i z 3x wielkimi szlemami na koncie (przypomnę - Isia raz zagrała tylko w finale i przegrała)

I oczywiście Piłka nożna - nigdy nie będzie już pewnie drugiego polskiego piłkarza takiego jak Lewy za naszego życia.

Nic tylko się cieszyć, że możemy teraz kibicować takim kozakom. Lewy i Iga już są praktycznie nie do pyknięcia jak chodzi o bycie GOAT polskich sportowców.

Andrzej Niedzielan, pamiętamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Sylvinho. napisał:

I Irek Jelen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Sylvinho. napisał:

Sebastian Mila i jego gol strzelony Seamanowi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Roger napisał:

received_1508503619621186.jpeg

już to tu wrzucałem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, P_M napisał:

już to tu wrzucałem :D

Niezmiennie polewkowe jest to zdjęcie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.09.2022 o 00:14, january napisał:

Są 3, jeszcze 22 i będzie GOAT :D :D 

W dniu 11.09.2022 o 00:32, january napisał:

Jest potencjał na dwucyfrową w samym RG

W dniu 11.09.2022 o 00:22, P_M napisał:

Potencjał na dwucyfrową liczbę szlemów jest. 

Jeszcze niedawno jak Iga wygrywała 1 szlema i była w kryzysie, to pisałem, że jest spokojnie materiałem na taka Sharapovą (jeśli nie więcej jak tylko dźwignie głowę) - wtedy jakże odmienne nastroje były, tonowanie, trochę pisanie o przypadku. A dziś? Jak wygra AO i Wimbledon to w sumie już będzie lepsza od Marii... 

Swoją drogą gdzie jesteś teraz @MarcusCamby - bo coś ucichłeś w temacie ;D

BTW. Nie nic nie napisał o męskim finale, a szkoda. Poziom pierwszych 3 setów był na bardzo wysokim poziomie - niejeden mecz Nole z Murrayem wyglądał podobnie. Alcaraz jest niesamowity, nakręcał się z piłki na piłkę, choć w lepszej sytuacji był Ruud - mając 2 piłki setowe...  Przy 2-1 dla niego być może wiara Alcaraza by padła, ale jak już odrobił tę stratę to poszedł za ciosem. Z Norwega po tych niewygranych piłkach widać zeszło powietrze Młodziak w wieku 19 lat nr 1, czy za rok będzie miał przewagę w ATP Tour jak 1GA? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, dannygd napisał:

BTW. Nie nic nie napisał o męskim finale, a szkoda. Poziom pierwszych 3 setów był na bardzo wysokim poziomie - niejeden mecz Nole z Murrayem wyglądał podobnie. Alcaraz jest niesamowity, nakręcał się z piłki na piłkę, choć w lepszej sytuacji był Ruud - mając 2 piłki setowe...  Przy 2-1 dla niego być może wiara Alcaraza by padła, ale jak już odrobił tę stratę to poszedł za ciosem. Z Norwega po tych niewygranych piłkach widać zeszło powietrze Młodziak w wieku 19 lat nr 1, czy za rok będzie miał przewagę w ATP Tour jak 1GA? 

Szczerze mówiąc pomimo ogromnej sympatii dla Alcaraza myślałem przed finałem że może nie wytrzymać presji, bo ten turniej był dla niego bardzo wyczerpujący zarówno psychicznie jak i fizycznie. Kilka pięciosetówek, ciężka przeprawa już w pierwszej rundzie z Baezem, a Ruud wyglądał w tym turnieju bardzo dobrze i widać było, że jest w gazie. Szacunek dla Hiszpana za to, że to ugrał i to w naprawdę niezłym stylu, bo kilka razy pokazał, że ma jaja grając kapitalne i bardzo ryzykowne piłki w sytuacji, w której miał okazję domknąć gema lub go przegrać. Widziałem wczoraj zmontowane top 10 akcji Alcaraza z tego turnieju i moim zdaniem jeszcze kilka wymian spokojnie mogłoby się tam znaleźć. Turnieju nie zdominował, grał momentami nierówno, ale świetnie się go ogląda i w pełni na ten tytuł zasłużył.

Ogólnie wydawało mi się, że w męskim tenisie będzie problem z zastąpieniem wielkiej trójki, ale chyba nie będzie aż tak źle, bo tegoroczne US Open oglądało się naprawdę dobrze i kompletnie nie dziwią mnie żywiołowe reakcje publiczności po niektórych wymianach. Nie trzeba wielkich nazwisk, żeby dać dobre show :)

Edytowane przez Hoolifan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I'm not crying you're crying 😭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kończy się pewna epoka, za chwilę Rafa i Nole. Piękny (acz dominujący) był to okres dla tennisa, ale będą kolejne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iga za kilka dni będzie 26 tydzień nr 1 (15 miejsce all-time...), to więcej niż Sharapova czy Osaka. Praktycznie bez względu na swoje wyniki, zostanie nr 1 do końca AO, a być może nawet do Qatar Open (zaczynający serię wygranych), więc przeskoczy i Kerber i Mauresmo, a przy pewnym wysiłku również Azarenkę. Potem już mamy Halep i Wozniacki, która jest top 10, jednakże tu już trzeba będzie powtarzać sukcesy z tego roku, co mając na uwadze serię zwycięstw może być trudniejsze. 

Niemniej Iga będzie teraz grać w turniejach, w których nie grała rok temu lub nie odbyły się, a w takim Indian Wells odpadła w 1/16... potem były SF w Adelaide i AO oraz słaby występ w Dubai Open. W tym czasie Jabeur miała bdb wyniki (F. SF) więc będzie bronić sporej ilości punktów, aż do AO, gdzie nie grała. Kontaveit miała rok temu jeszcze lepsze wyniki, kilka wygranych, F, SF itd. więc nawet więcej punktów do obrony, podobnie... Badosa (m.in. wygrana Indian Wells).

W praktyce oznacza to, że Iga praktycznie musiała by dostać zapaści, a jedna z rywalek wygrywać/dochodzić min. do F WTA 1000/GS seryjnie, żeby w okolicach czerwca - po RG ją zdetronizować. Jeśli sie tak nie wydarzy, to wejdzie do 10 All-time przed US Open, gdzie przed nią już tylko takie tuzy jak Henin, Davenport, Seles, Evert, Hingis, Graf, Serena, Navratilova czy Barty. To sie naprawdę może wydarzyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iga wygrała Indian Wells 2022. Pokonała Sakari. Poza tym 100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, DRK napisał:

Iga wygrała Indian Wells 2022. Pokonała Sakari. Poza tym 100% racji.

Przez ten Covid i zaburzenie harmonogramu umkneło mi że już się odbył :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, dannygd napisał:

Przez ten Covid i zaburzenie harmonogramu umkneło mi że już się odbył :)

Wygląda na to że musisz jak najszybciej przyjąć dawkę przypominającą😉.

Żeby nie było off topic.

Iga będzie nr 1 przynajmniej do RG. Z ostatnich 3 GS nie mogła zgarnąć wiecej punktów. Zobaczymy co będzie w AO. Nie ma  konkrektnej kandydatki do jej detronizacji. Cała reszta stawki tnie się między sobą. Za najgroźniejszą uważam Sabalenkę co może dziwić bo dostała od Igi 4x z rzędu. Ale to właśnie świadczy na korzyść Białorusinki bo jesli już przegrywa to najczęściej z Igą i to w najwyższych rundach. Niewiele też brakowało żeby to Aryna wygrała SF w US OPEN. Ewentualnie kolejne kandydatki to Gauff (jak ją nie zje presja że ma zastąpić Williams) i może Garcia (jak nie wróci zmora kontuzji). Ale to wszystko nieprędko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Coś się dziś skończyło.. Coś pięknego.. Coś czego nigdy nie zapomnę mimo, że w rywalizacji gigantów ściskałem kciuki za tego drugiego.  Tenis stracił dziś część magii która przyciągała mnie do niego przez te dwadzieścia kilka lat.

Szkoda, że czasu nie da się zatrzymać. 

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Sebastian napisał:

Coś się dziś skończyło.. Coś pięknego.. Coś czego nigdy nie zapomnę mimo, że w rywalizacji gigantów ściskałem kciuki za tego drugiego.  Tenis stracił dziś część magii która przyciągała mnie do niego przez te dwadzieścia kilka lat.

Szkoda, że czasu nie da się zatrzymać. 

meh, Wawrinka cisnie dalej, jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka to pożyje

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

taka to pożyje

Tyle zamieszania o samochód od 399-799k. Wiadomo jaka wersje dostanie. Turbo S?

A na serio to tam był welcome bonus za top 4 rozstawienia = 1 

drugi za wygrana. 
chyba zero łaski 

Po co to pisze Piech?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widzial ktos kiedys taka ilosc zlych calls na line callach? niezly mexyk : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi