Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, matek napisał:

Jasne. Szczególnie, że liczę na skopanie dupy Nadala. 

Pozwolę sobie tutaj kontynuować dyskusję, co by nie zaśmiecać topicu finałowego.

Też na to liczę, ale niestety mam wrażenie, że Nadal nadal jest w bdb dyspozycji w tym turnieju. Nie wiem czy widziałeś mecz z FAA, ale tam w 5secie zagrał kosmo (a przecież z powodu wieku wydaje się, że powinien jakoś odczuć trudy meczu).

Novak z drugiej strony przejechał się bez Schwartzmana, który mu wybitnie leży.

Mam cichą nadzieję.

A ten obecny ecz Alcaraz - Zerev oglądasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mac napisał:

Pozwolę sobie tutaj kontynuować dyskusję, co by nie zaśmiecać topicu finałowego.

Całą karierę byłem kibicem Rafaela Nadala, którego uważam za tenisowego GOATa w swoim prywatnym rankingu.

Ale po ostatniej sytuacji z pandemią ciężko mi kibicować Hiszpanowi i chciałbym, że Djoko go jednak przegonił. Także dzisiaj całym sercem za Djoko.

31 minut temu, mac napisał:

A ten obecny ecz Alcaraz - Zerev oglądasz?

Ja oglądam. Zverev grał zaskakująco słaby tenis na tym turnieju, tak po prawdzie to Zapata jakby miał większe doświadczenie to powinien poskładać Niemca, ale dwa sety wypuścił po własnych błędach. Baez właściwie podobna historia, chociaż tutaj oglądałem urywki.

Ale obecny wynik też nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo w sumie Alcaraz właściwie w każdym meczu jest w defensywie, nie licząc sytuacji, gdzie odpowiada potężnym forehandem. I chociaż w samej defensywie jest genialny to biorąc pod uwagę, że obecna "mączka" jest szybsza niż te 10 lat temu to dzisiaj ciężko jest wygrywać będąc głównie w defensywie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Całą karierę byłem kibicem Rafaela Nadala, którego uważam za tenisowego GOATa w swoim prywatnym rankingu.

Ale po ostatniej sytuacji z pandemią ciężko mi kibicować Hiszpanowi i chciałbym, że Djoko go jednak przegonił. Także dzisiaj całym sercem za Djoko.

A co się zmieniło podczas pandemii? bo nie kojarze.

Tzn dla mnie Nadal to taki troche fake nice guy, coś jak nasz forumowy Tecu :D

I Jego wypowiedzi są mega cenione na reddicie jako zdrowy rozsądek, dla mnie zaś odwrotnie (on sie opiera na autorytetach).

Ja z big3 zawsze miałem raczej 1 Djoko a dalej Nadal - Fed raczej równo, ale kibicowałem jak grali z innymi grajkami (za wyjątkiem DelPo, Gonzaleza, Nalbandiana, Corii).

54 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ja oglądam. Zverev grał zaskakująco słaby tenis na tym turnieju, tak po prawdzie to Zapata jakby miał większe doświadczenie to powinien poskładać Niemca, ale dwa sety wypuścił po własnych błędach. Baez właściwie podobna historia, chociaż tutaj oglądałem urywki.

Ale obecny wynik też nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo w sumie Alcaraz właściwie w każdym meczu jest w defensywie, nie licząc sytuacji, gdzie odpowiada potężnym forehandem. I chociaż w samej defensywie jest genialny to biorąc pod uwagę, że obecna "mączka" jest szybsza niż te 10 lat temu to dzisiaj ciężko jest wygrywać będąc głównie w defensywie.

Na turnieju słaby (ale to z opinii bo nie oglądałem całego żadnego), natomiast Alcaraz też miał b słąby mecz jak na siebie.

W tym mezu Zwerev gra bdb, a Alcaraz znowu przeciętnie. Zastanaiam się, czemu nie gra częściej skrótów skoro to takie u niego skuteczne.

Tu jednak chyba po meczu <załamka>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, matek napisał:

Nie, kosiłem trawę żeby zdążyć na wieczorny meczyk 🙃

taaa, pewnie oglądałeś z żonką barwy szczęścia.

Imo jest czego żałować, zwłaszcza końcowego tie-breaka - punkt za punkt.

Przedtem też Zverew serwował na mecz i dał się przełamać.

Dwa pierwsze sety średnie, ale dwa pozostałe w pizdeczke.

Zwerev zasłużenie wygrał.

No ale teraz jeden z najbardziej hypowanych meczy ever.

Do boju Novak.

Oby go wygwizdali bo wtedy powinien grać na pełnej

 

Edit

No i c*** po meczu

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Po tym poznaje się prawdziwą mistrzynię, że nawet bez formy robi świetne wyniki

 

Zgadzam się natomiast obawiam się, że Iga może się jednak wyłożyć w tych ostatnich dwóch meczach, mimo że w teorii właśnie odprawiła najwyżej sklasyfikowaną z zawodniczek z którymi zmierzy się w SF i w F. Życzę jej tego kolejnego szlema, żeby nie była one slam wonder, choć po tym co już pokazała w tym sezonie nikt nie powinien tak myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, P_M napisał:

Zgadzam się natomiast obawiam się, że Iga może się jednak wyłożyć w tych ostatnich dwóch meczach, mimo że w teorii właśnie odprawiła najwyżej sklasyfikowaną z zawodniczek z którymi zmierzy się w SF i w F. Życzę jej tego kolejnego szlema, żeby nie była one slam wonder, choć po tym co już pokazała w tym sezonie nikt nie powinien tak myśleć. 

W kobiecym tenisie do rozstawienia nie ma co przywiązywać wagi, bo te numerki mają często taką samą wartość jak takie, które zostałyby przyznane na podstawie kręcenia kołem fortuny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, P_M napisał:

Zgadzam się natomiast obawiam się, że Iga może się jednak wyłożyć w tych ostatnich dwóch meczach, mimo że w teorii właśnie odprawiła najwyżej sklasyfikowaną z zawodniczek z którymi zmierzy się w SF i w F. Życzę jej tego kolejnego szlema, żeby nie była one slam wonder, choć po tym co już pokazała w tym sezonie nikt nie powinien tak myśleć. 

Zależy, co bierzesz pod uwagę w kwestii kwalifikacji :)

https://live-tennis.eu/en/wta-race

To jest po prostu kosmos, żeby na tym etapie zdublować 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo siły 

Idealne warunki silne nogi przede wszystkim cała rotacja z bioder jej daje niesamowita moc w uderzeniach

Obręcz barkową też ma mega rozbudowana 

Cieszy najbardziej to że osiągnęła to co teraz po tych wszystkich placzach i jak miesiące temu wyglądała na zawodniczkę w kompletnej rozsypce 

Prawdziwa duma Polski wesoła normalna typiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kuba2419 napisał:

Oglądał ktoś coś więcej Gauff? Też przez ten FO przeszła gładko i nie straciła jeszcze seta 😲

Ze Stephens świetna, która tutaj też wyglądała mocno.

Z Trevisan ogólnie przeciętny mecz. Były momenty, ale Włoszka wyrzucała dziś tyle piłek, że Amerykanka nawet się nie spociła. Zdziwko tylko, że Coco była dziś bardzo pasywna i z taką grą nie miałaby szans z Świątek.

Myślę, że jak Iga zagra to co dzisiaj z Kasatkiną, to Amerykanka nie będzie miała czego szukać w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.