Skocz do zawartości

Kupno biletów na mecz NBA


laseros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Czy macie może jakieś doświadczenia z kupnem biletów na mecze NBA?

Od razu po opublikowaniu terminarza 2019/2020, pojawiły się niby do kupna na klubowych stronach i nawet na nba.com. Z tym, że wszędzie jest to przekierowanie na platformy odsprzedaży typu StubHub czy Vivid Seats. Chciałbym się od nich trzymać z daleka, bo mam raczej nieprzyjemne wspomnienia z podobnymi pseudo-firmami...

Orientujecie się na ile dni przed meczem rusza oficjalna sprzedaż? Jest dostępna na oficjalnych stronach klubowych? 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, laseros napisał:

Witam wszystkich!

 

Czy macie może jakieś doświadczenia z kupnem biletów na mecze NBA?

Od razu po opublikowaniu terminarza 2019/2020, pojawiły się niby do kupna na klubowych stronach i nawet na nba.com. Z tym, że wszędzie jest to przekierowanie na platformy odsprzedaży typu StubHub czy Vivid Seats. Chciałbym się od nich trzymać z daleka, bo mam raczej nieprzyjemne wspomnienia z podobnymi pseudo-firmami...

Orientujecie się na ile dni przed meczem rusza oficjalna sprzedaż? Jest dostępna na oficjalnych stronach klubowych? 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę!

 

 

ale na jakie areny chcesz wejsc ? kazdy klub ma jakis swoj dedykowany outlet na bilety - czasami niestety jest to Stub.

Cavs / Rockets / Lakers / Clippers uzywaja np flashseats - bardzo fajna platforma z mozliwoscia licytowania biletu (chociaz to bardziej opcja dla homerow co chca kupic bilet <1h przed meczem i zapewne bez sensu w przypadku LAL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak dorzucajac do tematu - ja osobiscie uzywalem VividSeats / StubHuba / Ticketmaster w roznych miastach i dyscyplinach (MLB / NFL / NBA) i nigdy nie bylo wtopy - chociaz oni tam zaznaczaja i w teorii na tych platformch moznaby oszukac, tj gosc ktory sprzedaje bilet robi sobie kopie i wchodzi na mecz przed toba. takie np flasheats nie ma sily bo to system bardziej zintegrowany z druzynami ktore obsluguje. tam gdzie np SH jest oficjalnym partnerem druzyny to wogole nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnym źródłem biletów jest nbatickets.com (czyli Ticketmaster z "nakładką" NBA). Kupisz tam zarówno wejściówki zarówno bezpośrednio od klubów, jak i od indywidualnych osób sprzedających swoje bilety. Korzystałem nie raz, sprawnie i bez niespodzianek. Z tego co widzę, są już bilety na nadchodzący sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, memento1984 napisał:

ale na jakie areny chcesz wejsc ? kazdy klub ma jakis swoj dedykowany outlet na bilety - czasami niestety jest to Stub.

Cavs / Rockets / Lakers / Clippers uzywaja np flashseats - bardzo fajna platforma z mozliwoscia licytowania biletu (chociaz to bardziej opcja dla homerow co chca kupic bilet <1h przed meczem i zapewne bez sensu w przypadku LAL).

 Panowie dzięki za pomoc! :) 

 

Rozchodzi się o 2 mecze:

29.01.2020 - NYK - Memphis, w tym przypadku raczej nie boję się o zainteresowanie, choć to zawsze Medison Square Garden. w tym przypadku interesują mnie miejsca na górze. Są już oficjalne bilety na Ticketmaster za 78 USD, a w odsprzedaży 42 USD. Dziwne, że w obu przypadkach doliczają i tak spore fees. Przy oficjalnej sprzedaży mogliby sobie odpuścić.

25.01.2020 - 76rs - Lakers, tutaj akurat hitowy więc jest duża obawa o bilety. W tym przypadku oficjalnym partnerem jest Stub Hub. Miejsce takie w miarę spoko wynalazłem za 380 USD na StubHub, a chcą doliczyć jeszcze 60 USD, na TicketMaster za 400 USD, a doliczają 75 USD... Na ten moment zarówno na Ticketmaster jak i klubowym StubHub są chyba i tak tylko bilety z opcji resale, a nigdzie nie mogę znaleźć info kiedy rozpoczną dystrybucję "normalnych biletów".  Orientujecie się może kiedy taka sprzedaż rusza? Nie chciałbym skończyć stojąc pod halą z biletem widmo z odsprzedaży

Wolałbym mieć zaklepane wejściówki sporo wcześniej, bo wyjazd do USA spowodowany jest właśnie marzeniem o obejrzeniu NBA na żywo, ale chyba na razie wstrzymam się jeszcze z kupnem i poobserwuję rynek :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, laseros napisał:

 w tym przypadku interesują mnie miejsca na górze

Jeżeli jedziesz do Stanów głównie po to żeby obejrzeć na żywo mecz, to nie celuj w miejsca na górze, chyba że nastawiasz się na klimat MSG i masz świadomość, że nic nie będziesz widział ;)

 

24 minuty temu, laseros napisał:

Na ten moment zarówno na Ticketmaster jak i klubowym StubHub są chyba i tak tylko bilety z opcji resale, a nigdzie nie mogę znaleźć info kiedy rozpoczną dystrybucję "normalnych biletów".  Orientujecie się może kiedy taka sprzedaż rusza?

Skoro są opcje resale, to najpewniej już po temacie. Sprzedaż rusza zazwyczaj tuż po ogłoszeniu grafiku. Bilety w pierwszej kolejności trafiają do season ticket holder'ów, a w przypadku dobrego meczu bardzo możliwe, że zniknęły szybko. Nie łam się jednak, z drugiej ręki można często upolować dobre miejscówki nawet taniej niż kupując od drużyny. Trzeba tylko poświęcić sporo czasu na pilnowanie tematu.

Edytowane przez mawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sektory górne w NYC są świetne i dużo lepsze niż kanapowe sektory dla bogatych. 

Nie obawiaj się o brak biletów bo to mit. Nigdy nie miałem problemu z kupnem godzinę przed w kasie lub od Murzyna przed wejściem ( taniej nawet ) 

Informacje o sold out to fake 

W pierwszym przypadku kup najtańszy bilet i zmień po pierwszej kwarcie sektor 

Metoda na dwa piwa 

Masz ręce zajęte i babcia nie sprawdzi sektora bo nie masz jak podać kwita a ze kupiłeś dwa piwa za 26 dolarów to widać ze stać Ciebie na bilet w sektorze za 750 

Są takie bilety z ulicy socjalne za 12 $ co chodzą w ostatnich sekundach przed meczem za 40 tuż przy bramce wejściowej ... miej gotówkę 

W banknotach 5$ i negocjuj. ;) to fajny smaczek jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mawe napisał:

Jeżeli jedziesz do Stanów głównie po to żeby obejrzeć na żywo mecz, to nie celuj w miejsca na górze, chyba że nastawiasz się na klimat MSG i masz świadomość, że nic nie będziesz widział ;)

Dokładnie tak, chcę po prostu poczuć klimat Mekki koszykówki! :D Na poziom sportowy nie ma się co za bardzo nastawiać w tym meczu ;) 

 

 

39 minut temu, mawe napisał:

Skoro są opcje resale, to najpewniej już po temacie. Sprzedaż rusza zazwyczaj tuż po ogłoszeniu grafiku. Bilety w pierwszej kolejności trafiają do season ticket holder'ów, a w przypadku dobrego meczu bardzo możliwe, że zniknęły szybko. Nie łam się jednak, z drugiej ręki można często upolować dobre miejscówki nawet taniej niż kupując od drużyny. Trzeba tylko poświęcić sporo czasu na pilnowanie tematu.

Natomiast w Filadelfii chciałbym już skupić się typowo na meczu. Z tym, że na platformie StubHub nie widzę konkretnego wskazania czy bilet jest w standard czy resale. Nie widzę tego nawet dla innych meczów z kiepskimi przeciwnikami. Uwierz mi, jest to dla mnie ostatnio priorytetowy temat i codziennie siedzę i śledzę wszystkie storny :D 

13 minut temu, ignazz napisał:

Właśnie sektory górne w NYC są świetne i dużo lepsze niż kanapowe sektory dla bogatych. 

Nie obawiaj się o brak biletów bo to mit. Nigdy nie miałem problemu z kupnem godzinę przed w kasie lub od Murzyna przed wejściem ( taniej nawet ) 

Informacje o sold out to fake 

W pierwszym przypadku kup najtańszy bilet i zmień po pierwszej kwarcie sektor 

Metoda na dwa piwa 

Masz ręce zajęte i babcia nie sprawdzi sektora bo nie masz jak podać kwita a ze kupiłeś dwa piwa za 26 dolarów to widać ze stać Ciebie na bilet w sektorze za 750 

Są takie bilety z ulicy socjalne za 12 $ co chodzą w ostatnich sekundach przed meczem za 40 tuż przy bramce wejściowej ... miej gotówkę 

W banknotach 5$ i negocjuj. ;) to fajny smaczek jest 

odnośnie MSG jestem już w takim razie w pełni spokojny :) 

Ale cały czas martwię się o mecz 76rs - Lakers, bo to jeden z najlepszych pojedynków w tym sezonie. Płacąc kosmiczne 4 000 PLN za dobre miejsca dla 2 osób chciałbym spać spokojnie przez kolejne kilka miesięcy, że na pewno go obejrzę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali - czy stubhub czy ticketmaster jeden ch... 

trzeba sprawdzać i tu i tu bo ceny potrafią się różnic 

metode na dwa piwa to może sam sprawdzę w przyszlosci 

generalnie przerabiałem już każda wersje od biletów kupionych kilka dni wcześniej do takich zakupionych na godzinę przed i trudno powiedzieć jaka taktyka jest najlepsza

jedno jest pewne, jak chcesz mecz zobaczyć to zobaczysz ;)

Jeszcze tylko wspomnę apropo tego mega klimatu ze jak kupiłem kiedyś bilet w pierwszym rzędzie (na trybunie nie na krzesełkach) w Denver to musiałem i tak isc kilka rzędów wyżej aby coś z tego spotkania wynieść. Akurat przegraliśmy sromotnie jako PTB ale z pierwszego rzędu dobrze to widziałem ale tylko nasza ławkę rezerwowych 

bilety w 6-20 rzędach są według mnie the best oczywiście jak mówimy o tej klasie biletów bo rzędy oznaczone przeważnie 200 tez można przeżyć 

o 300 nie wspominam bo to lepiej oglądać w knajpie 

trzeba tez pamiętać iż czasami większy jest kłopot z zaparkowaniem niż z biletem na mecz ;)

Edytowane przez lucero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucero napisał:

 

metode na dwa piwa to może sam sprawdzę w przyszlosci 

Kolega robi z was idiotów z tą "metodą na dwa piwa".Sprzedaż alkoholu jest limitowana zarówno w MSG jak i Barclays Center-one beverage per person per transaction a wnieść z zewnątrz nie da się nawet wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mayor napisał:

Kolega robi z was idiotów z tą "metodą na dwa piwa".Sprzedaż alkoholu jest limitowana zarówno w MSG jak i Barclays Center-one beverage per person per transaction a wnieść z zewnątrz nie da się nawet wody. 

Jakby się uprzeć to szłoby to obejść. Można przecież poprosić kogos żeby ci popilnowal piwka, bo idziesz do toalety i kupić drugie, a pani od biletów powiedzieć ze drugie jest dla dziewczyny, która czeka w sektorze. Dawno chyba w Polsce nie byłeś i zapomniałeś ze Polak potrafi 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ignazz napisał:

W Miami tak doszedłem do 7 rzędu. 

Ale zmian w przepisach w msg nie śledzę 

Niesamowite! Rzeczywiście świetne osiągniecie, jest się czym chwalić.Co najmniej jakbyś przebiegł maraton poniżej 2 godzin,albo wszedł na Annapurnę po ścianie południowej.To mnie najbardziej wkurwia w MSG oprócz tego ,że Knicks grają piach to jeszcze pół widowni turystów. Płacisz za bilet żeby obejrzeć mecz koszykówki a taki kuutas zrobi wszystko żeby ci w tym przeszkadzać.Kręci się cały mecz jak gówno w przerębli, szuka lepszego miejsca,robi tysiąc fotek srajfonem , zagląda w każdą dziurę ,zbiera wszystko co ma nadruk MSG itp. Brak etykiety i lekceważenie reszty ludzi.Taka menda potrafi nawet zasłonić jumbotron łapą z telefonem,bo akurat strzela fotkę  na fejsa .Mam nadzieje ,ze doczekam czasów kiedy na imprezach sportowych będzie taka sama zasada jaka jest w teatrach muzycznych na Broadway-wyciągasz telefon wykidajło bierze za durny łeb, wywala na ulice i jeszcze trzeba zapłacić $50 kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się napinasz z poziomu Ameryki 

A co do łażenia podczas meczów to jest tak w całych stanach. Piknik. Murzyn sprzedaje watę i łazi w kółko / piknikowy przychodzą spóźnieni w 2 Q a w 4Q ich już nie ma. 

Tam mało kto patrzy na boisko zamiast w telefon a po hot dogi spóźniony zawsze traca przechodząc na swoje miejsce wiec nie wiem o co toczysz boje 

O czystość rasy kibiców gdzie się nie wpisuje bo przeskoczyłem pare sektorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.