Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 - Deklaracje na sezon 2019/2020


dannygd

Roto Keeper #1 - głosowanie na sezon 2019/2020  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem okresu na wymiany keeper za gwiazdę, tak aby nie dochodziło do nadużyć lub wymian bardzo trudnych do oceny (np. unproven rookie za gwiazdę na początku sezonu, potencjalny keeper, ale będący np. przedmiotem rumorsów (czytaj może zaraz stracić/zyskać na wartości) za innego gracza o stabilnej sytuacji)?

  2. 2. Jaki okres na wymiany keeper za gwiazdę, jest wg Ciebie najbardziej adekwatny (zakładam, że zawodnik - szczególnie rookie/po zmianie klubu, potrzebuje próbki min. 15-20 meczów, żeby jakkolwiek ocenić jego potencjał/wartość)? Uwaga wielokrotny wybór - bo nie zakładam, że jak ktoś wybiera opcję 1 to i kolejne się w niej zawierają!

    • Po 1/4 sezonu czyli rozegraniu min. 20 meczów?
    • Po połowie sezonu/40 meczów?
    • Od dnia rozpoczęcia przerwy na ASW?
    • Po NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 15.09.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2019 o 17:10, bulek napisał:

Jakby coś mogę zagrać.

Arek witamy w keeper #1 ;) Zrobiłem Ci transfer ekipy blackmamba (Indiana) ale jak chcesz inną nazwę z ekip dostępnych na wschodzie - to zapraszam do zmiany.

Panowie mamy 12 potwierdzeń, a tylko 8 zagłosowało w ankiecie - proszę nie zapomnijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wciąż 5 graczy nie potwierdziło udziału w lidze, oczywiście jeszcze poczekamy, ale mam pytanie czy ktoś z kolegów ma bliższy kontakt z poniższymi gracami (poza Regisem), bo nie logowali się od kwietnia-czerwca i nie wiem co jest powodem (może też zmiana forum/pełna skrzynka/zmiany na yahoo itd.) - będę wdzięczny za wsparcie w dotarciu do nich.

3. @barcelowicz/Kobi - Toronto Raptors
4. @dvd93/Dawid - Boston Celtics

10. @Regis/Emiel - New York Knicks
11. @Dig - Houston Rockets

16. @L.TM/Tomi - Phoenix Suns
 

Ps. Pozostałym przypominam o ankiecie - kilka osób nie zagłosowało jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuję. 

Nie podoba mi się podejście do kwestii wymian, które nie ma nic wspólnego z ideą keepera. Veto wymian korzystnych dla obu stron tylko na podstawie patrzenia na własne korzyści jest słabe, stosowanie wyliczeń dla stwierdzenia równości wymiany na podstawie dotychczasowej produkcji bez sensu. 

Dziękuję za dotychczasową grę i powodzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Regis napisał:

Rezygnuję. 

Nie podoba mi się podejście do kwestii wymian, które nie ma nic wspólnego z ideą keepera. Veto wymian korzystnych dla obu stron tylko na podstawie patrzenia na własne korzyści jest słabe, stosowanie wyliczeń dla stwierdzenia równości wymiany na podstawie dotychczasowej produkcji bez sensu. 

Dziękuję za dotychczasową grę i powodzenia. 

 

Wiesz Regis - stwierdzenie "korzystne dla obu stron" jest bardzo subiektywne, tak jak Twoja ocena, że każdy patrzy przez pryzmat własnych korzyści. 

Jak dochodzi do wymiany 3 gwiazdy (warte 70-80% budżetu) za 1 subiektywnie ocenianego keepera (często na początku sezonu, kiedy to bardziej totolotek) + 2 uzupełniaczy, to nie dziw się vetu. 

Swoją drogą każdy ma tu swój system oceny, ja zawsze dla uzasadnienia veta stosuje zewnętrzne wyliczenia, żeby nie być posądzanym o subiektywna ocenę wartości - inaczej po prostu się nie da, choć dla siebie mam swój własny przelicznik. Niestety za ten przelicznik tez dostaje veta - ot element gry.

Niemniej proponowane zmiany mają przecież na celu zmniejszenie liczby vet poprzez dokonywanie wymian w innym okresie i kiedy gracze mogą bardziej liberalnie się odnieść do wymian i może sytuacja ulec zmianie. Mamy też sporo nowych graczy (którzy być może inaczej patrzą na wymiany niż starzy), więc tym bardziej się dziwię, że rezygnujesz.

Szkoda - może jednak warto sprawdzić ten system? 

3 godziny temu, Lew napisał:

A propos ankiety,  jest ona dość słaba bo sugeruje odpowiedź oraz trzeba odpowiedzieć na pytanie 2 mimo odpowiedzi "nie" na pytanie 1 bo inaczej zagłosować nie można, co wypacza wynik.

Wiem, że najłatwiej krytykować (sam potrafię 😁), ale wyjaśnienie pytania to nie sugerowanie odpowiedzi. Niektórzy głosujący są nowi i niekoniecznie przeczytali nasze dyskusje z 2 lat w tym temacie - starałem się ująć te powody, które były wg mnie najczęstsze/kluczowe.

Co do drugiego pytania, to jak mamy poznać preferencje do zrobienia ostatecznej ankiety? Zobacz ile jest odpowiedzi na razie...potem czasu zabrakłoby na robienie ankiety po ankiecie.

Moim celem jest, jak już potwierdza wszyscy udział, zrobić ankietę tylko z 2 najpopularniejszymi preferencjami (jednokrotnego wyboru) tak aby grający wybrali 1 opcję. W ten sposób (mam nadzieję) unikniemy "remisu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 17:13, dannygd napisał:

Witajcie,

Wciąż 5 graczy nie potwierdziło udziału w lidze, oczywiście jeszcze poczekamy, ale mam pytanie czy ktoś z kolegów ma bliższy kontakt z poniższymi gracami (poza Regisem), bo nie logowali się od kwietnia-czerwca i nie wiem co jest powodem (może też zmiana forum/pełna skrzynka/zmiany na yahoo itd.) - będę wdzięczny za wsparcie w dotarciu do nich.

3. @barcelowicz/Kobi - Toronto Raptors
4. @dvd93/Dawid - Boston Celtics

10. @Regis/Emiel - New York Knicks
 

Chłopaki, tylko @barcelowicz vel Kobi nie odezwał się jeszcze, jeśli ktoś ma z nim kontakt - proszę o pomoc w dotarciu. 

Zrezygnowali @DvD vel @dvd93 vel Dawid (Boston) oraz @Regis vel Emiel (New York). 

Mamy też dwóch nowych chętnych @theANSWER i @Araggorn  (zgłosili sie na pw) - poproszę Was o wybór ekip po w/w dwóch graczach (oczywiście możecie zmienić nazwę na inną niezajętą ekipę Wschodu) i przesłanie mi na PW Waszych adresów mailowych, tak, żebym mógł dokonać transferu ekip w lidze. 

Proszę też wszystkich grających, a którzy nie zagłosowali (w tym nowych) o zagłosowanie w ankiecie do 15.09.

Jeśli @barcelowicz się nie odezwie do niedzieli, to szukamy zastępcy na to 1 miejsce i ruszamy z wyborem terminu draftu - tu jak co roku, prośba do @Dig o wrzucenie ankiety na doodle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Borys zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.