Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2019/2020


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2020 o 19:27, ely3 napisał:

Jae taki już jest. On wierzy w swój rzut --- Ma dni ,że potrafi wygrać z każdym ale ma dni ,że potrafi Ciebei zatopić. Z ławki ok ale w s5 to jest tykająca bomba

W dniu 13.01.2020 o 19:11, polishllama69 napisał:

mr sometimes maybe good, sometimes maybe shit Jae Crowder

W dniu 13.01.2020 o 19:37, polishllama69 napisał:

no on te 5-6 rzutów zawsze odda a jak nie siedzi to nie pcha jakoś mocno, kilka rzutów też blisko zegara zdarza mu się oddać co na próbę korzystnie nie wpływa

Generalnie to on mnie bardzo irytował w wielu meczach, właśnie tym głupim odpalaniem trójek z kompletnie nieprzygotowanych pozycji, w sytuacjach, gdzie po tych rzutach nie było szans na zbiórkę i te % mu leciały mocno w dół, ale tak jak mówicie, taki typ gracza. Niedawno świetny mecz przeciwko Clippers, do tego kilka naprawdę fajnych spotkań, gdzie grał pod zespół. Czytałem też spoko artykuł o Grizzlies i było sporo napisane o roli Jae w tym zespole. O tym, jak jego charakter wpływa na młodzież w tym zespole, jakim jest on liderem w szatni, a także na boisku, właśnie pod względem charakterologicznym. Poza tym, jak jego styl gry pasuje, aby wszczepić tej młodzieży model gry Jenkinsa w ofensywie, tj. brak wahania się w ataku, pewność siebie, swojego rzutu, nawet jak przed chwilą nie wpadło. Crowdera darzą w Memphis naprawdę dużym szacunkiem i również ja zacząłem zmieniać nastawienie do niego, tzn. mam większe zrozumienie wobec jego gry w ataku, nawet kiedy mu nie idzie.

W dniu 13.01.2020 o 19:11, polishllama69 napisał:

Szkoda Andersona i jego zjazdu, ale chyba taka dola rolesa bez rzutu

Kyle chyba zaczyna nie nadążać za kierunkiem rozwoju ekipy Jenkinsa. Nie to tempo, do tego tak jak mówisz brak rzutu i coraz mniejszą rolę może mieć w przyszłości, a być może niedługo gdzieś poleci.

W dniu 13.01.2020 o 19:11, polishllama69 napisał:

Brooks jest cholernie nierówny, ale ten zespół chyba potrzebuje jego rzutów

Jest też cholernie pewny siebie, co czasem go gubi, ale też często jest jego ogromną siłą. Dużo energii jest w jego grze. Cały czas jestem zdania, żeby go (bez głupiego przepłacania) przedłużyli. Co do tych rzutów, to rzeczywiście coś w tym jest, że on musi rzucać, musi punktować, bo kiedy robi, co najmniej 20pkt to Grizzlies mają bilans 12-0. #TALIZMAN 😂

W dniu 13.01.2020 o 19:11, polishllama69 napisał:

cholernie dużo z ławki daje duet Melton - Tyus

W idealnym momencie zacząłem na dobre oglądać Grizzlies, bo właśnie w grudniu. Melton wyskoczył jak królik z kapelusza i z każdym meczem coraz bardziej go lubię. Niesamowicie pracowity i inteligentny obrońca, a ten jego NetRTG, od powrotu Moranta po kontuzji to kosmos. 17.8, a dawka to już praktycznie 1/4 sezonu ze średnią prawie 20 minut na mecz. W tym okresie drugi najlpeszy pod tym względem Tyus 6.7!!! Oby Melton został w Memphis na kolejne lata. Za to Tyus to taki cichy gracz drugiego planu, ale też bardzo przydatny. Podoba mi się jak potrafi znaleźć Clarke'a pod koszem. W dodatku, potrafi pod presją czasu znaleźć dobre rozwiązanie akcji. Gra bardzo spokojnie, odpowiedzialnie, a to wciąż młody gracz. 

W dniu 13.01.2020 o 19:27, ely3 napisał:

A zapomniałem o jedynej totalnej głupocie Memphis. Już latem nie rozumiałem czemu oddali tak łatwo Delona by podpisać gorszego Tyusa

W dniu 13.01.2020 o 19:47, ely3 napisał:

Tak chyba masz rację co do adwersarza. Ale uważasz ,że Tyus jest lepszy od Wrighta?

Jak koledzy wcześniej już odpowiadali, lepszy Tyus nie jest, ale głupotą tego ruchu Grizzlies bym nie nazwał. Złego zwrotu nie było, bo przecież tam s&t poszło i Grizzlies dostali od Mavs 2 picki drugorundowe. 

W dniu 13.01.2020 o 19:48, polishllama69 napisał:

a i Morant od początku ma dobrego speca od PR

speca od PR, który również coraz częściej potrafi postraszyć trójką, dzięki czemu Morant ma jeszcze więcej miejsca na wjazdy ;) 

6 godzin temu, dapunk20 napisał:

dziwny jest rozwój Jacksona. W rookie year pokazał to co miał pokazać (czyli braki w ofensywie i potencjał na DPOY w obronie) po czym w 2-gim sezonie wypalił w ofensywie bardziej niż się chyba ktokolwiek spodziewał (42% za 3 na 6.5 att per game, wow) przy czym w obronie zaliczył jakiś dziwny zjazd (chociażby 56.5 DFG% at rim gdzie w zeszłym sezonie było 6% mniej)

Co jednak nie zmienia faktu że to jest nadal top prospect, 2 klasy wyżej od tych Bagleyów

Ostatnio się poprawia w tej obronie, a nawyki często ma fajne. Generalnie w dużym stopniu rozchodzi się o kłopot z faulami na początku meczu. Ostatnimi czasy widać poprawę w tym aspekcie, jednak w wielu sytuacjach widoczne jest, że gra zbyt asekuracyjnie, bo pewnie ma z tyłu głowy, żeby nie złapać szybko kilku przewinień. Kiedy wyrzuca to z głowy, najczęściej już w późniejszej fazie meczu, to często potrafi dać dobrą obronę. Nie wiem, jak to od 9 grudnia (powrót Moranta po kontuzji) wygląda w adv stats, bo nie sprawdzałem ale 1.8 bloku na mecz w tym okresie to już solidnie wygląda. Na pewno brakuje mu siły, ale to przyjdzie z czasem.  @JarenGOAT dobrze podkreślił, że w rookie season JJJ miał obok siebie Gasola. Inaczej to wygląda, kiedy jesteś uzupełnieniem dla lidera defensywy, a inaczej jak ty musisz stać się tym liderem, mimo że nie jesteś jeszcze na to gotowy.

Co do ataku, no zaskoczył bardzo. Ten rzut niby koślawo wygląda, ale wpada na dużej dawce, na świetnych procentach. Podobało mi się też w kilku meczach, że zaczął wreszcie czasami wykorzystywać ten swój rzut, w zasadzie markując go, żeby ruszyć po pompce w stronę kosza, co mu się parę razy udawało. Za to, w post, jak i w trudniejszych sytuacjach pod koszem również widoczny brak odpowiedniej siły i ciężko mu się przepchnąć, przez co w tych akcjach jest nieskuteczny.

Za ostatnie zdanie, brawo. 👏;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się myśl, że wezwanie Josha jest spowodowane tylko i wyłącznie kontuzją Allena i słabą postawą Guduricia i jest to zabieg tymczasowy, ale... w sieci pojawiają się informacje jakoby Grizzlies byli zadowoleni z włożonej przez niego pracy i jego gry w g-league. Podobno Jenkins na bieżąco śledził jego poczynania, Grizzlies chcieli na spokojnie popracować nad jego mentalnością, "wychować" chłopaka i przywrócić jego karierę na dobre tory. Jeżeli to prawda, to oznaczałoby, że nie jest to wezwanie tymczasowe, a wprowadzenie Josha do zespołu na stałe. Czy chłopak wyciągnął wnioski i w jakiej roli, w tym momencie widzi go Jenkins, tego nie wiadomo, ale ja jestem niezmiernie ciekawy, co przyniesie przyszłość :)

 

@polishllama69 to jak, będzie jeszcze pożytek z Josha w Memphis czy dalej uważasz, że poleci przed td??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

@polishllama69 to jak, będzie jeszcze pożytek z Josha w Memphis czy dalej uważasz, że poleci przed td??? ;)

jest to jego jedyna szansa aby się wykazać, innej raczej nie będzie a nawet jak się wykaze to może skończyć jak Caboclo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna rotacja się dzisiaj szykuje. Morant, Brooks, Crowder, Clarke, Jonas, Tyus, Slo-Mo, Solo, Josh, Konchar, Watanabe. Być może Melton wróci, ale szanse ponoć małe. Nie wygląda to za wesoło... 😬

ps. Ten przepis o opuszczaniu ławki rezerwowych w czasie kłótni powinni dopracować, bo absurdalnie wygląda to zawieszenie, kiedy tak naprawdę Jaren i Marko absolutnie nie brali udziału w szarpaninie, a że wybiegli kilka kroków wzdłuż linii końcówej... emocje i team spirit. Koniec końców dostali taką samą karę, co Payton, lol

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JarenGOAT napisał:

Tak to już jest jak się jest fanem Grizzlies i nie ma z kim za bardzo dyskutować 🙃

to taki temat zarzucę: był kiedyś rookie o tak wielkich jajach? bo Morant jest czwarty pod względem PPG (7.6) w 4q. do tego tego trafia aż 56% z gry (63.7 TS%). jest również czwarty (minimum 10 G, wyprzedzają go Giannis, Embiid oraz Harden) w clutch z 40.6 PPG/36 i 54.5 FG% (60.4 TS%). no i parę dni temu zdissował Currego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

to taki temat zarzucę: był kiedyś rookie o tak wielkich jajach? bo Morant jest czwarty pod względem PPG (7.6) w 4q. do tego tego trafia aż 56% z gry (63.7 TS%). jest również czwarty (minimum 10 G, wyprzedzają go Giannis, Embiid oraz Harden) w clutch z 40.6 PPG/36 i 54.5 FG% (60.4 TS%). no i parę dni temu zdissował Currego. 

Doncic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.