Skocz do zawartości

Ranking graczy NBA


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, eF. napisał:

Zdarzyło mi się nie raz obejrzeć Knicks, w tamtym okresie, i Porzingis był jedynym jasnym punktem tej drużyny. Ten chłopak to jest naprawdę ewenement. Wiem, że kontuzja, wiem, że Knicks, ale my tu mówimy o kimś, kto jest tak unikatowy jak Sabonis w latach 90-tych.  A gdyby Arvydas trafił do NBA wcześniej, to mówilibyśmy teraz o nim, jak o graczu z TOP30 All-Time. Porzingis ma u mnie duży kredyt zaufania, dlatego Mavericks są na mojej mapie - must watch. Nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale za graczy z Europy zawsze trzymam kciuki, bo te ziomeczki z USA zawsze traktowali ich jak ciekawostkę. Taki egzotyczny rodzaj gracza. Nie chcę teraz przeszarżować, ale Nowitzki też kiedyś był uznawany za gracza, który miał powierzchowne cyferki, a w PO nie dawał rady. Zresztą, tę ligę przejmuję Grek, więc pewnie przesadzam. 

nie zaprzeczam unikatowości, ale przyczepiam się do kryteriów zbytniego zaufania kosztem umniejszania innym graczom; przykład to Otto Porter, który mimo świetnej gry w CHI tego kredytu nie ma, o Vucka przyburałem się nie bez powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, polishllama69 napisał:

nie zaprzeczam unikatowości, ale przyczepiam się do kryteriów zbytniego zaufania kosztem umniejszania innym graczom; przykład to Otto Porter, który mimo świetnej gry w CHI tego kredytu nie ma, o Vucka przyburałem się nie bez powodu

U mnie Porter to TOP50, więc akurat w tym wypadku rozumiem Cię doskonale. Zresztą, po tym rankingu postaram się ułożyć swój, więc będzie można mnie zweryfikować. Wiadomo, subiektywnie, ale na pewno nie będzie u mnie Russella w TOP50. Btw Vooch to przedział 30-40, więc to nie tak, że nie doceniam tego gracza. Jednak PO go trochę zweryfikowały, więc tutaj to Ty zawyżasz jego 'talent'. Zobaczymy jak sobie poradzi w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polishllama69 napisał:

w oczach ludzi oczywiscie, że tak;

box-outy i różnice w ilości zbiórek pokazują sporą wartość Adamsa, ale w te rejony NBA wędruje mało osób

poza tym wyżej zadałem pytanie jakim cudem bez elitarnego zbierającego na długosci całego RS zespół zbiera lepiej a odpowiedzi nie otrzymałem dotychczas

Technicznie to nie zadałeś pytania :)

Ale akurat w schemacie Detroit do jest dość proste:

1. niscy, zwłaszcza SF, bardzo ruszają do outletu w których zarówno Blake jak i Drummond są wyjątkowo dobrzy

2. PF (Blake) często nie pomaga Drummondowi na desce czekając na szybkie podanie od niego żeby zacząć semi-transition

3. Pistons grali w S5 ekstremalnie źle zbierającą rotacją na pozycjach 1-3

4. Wobec braku Drummonda cała drużyna była dużo mocniej skoncentrowana na defensywnej zbiórce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

A to nie horford Cie najbardziej dziwi w tym zestawie?:)

W sensie że najlepszy gracz C's z ostatnich dwóch sezonów nie jest najwyżej spośród zeszłorocznych celtów? :P

Simmons w sumie zaskakuje bo imho jest duża szansa, że on dalej nic nowego nie pokaże (i będzie tym samym grajkiem co w rookie season)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

W sensie że najlepszy gracz C's z ostatnich dwóch sezonów nie jest najwyżej spośród zeszłorocznych celtów? :P

Simmons w sumie zaskakuje bo imho jest duża szansa, że on dalej nic nowego nie pokaże (i będzie tym samym grajkiem co w rookie season)

To jest ranking na sezon regularny a w tym wieku jego wplyw na wyniki zespolu nie jest az tak wysoki zeby go wrzucac do top 30. Horford jest dobry na playoffs ale w regularze juz ma swoje ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

A to nie horford Cie najbardziej dziwi w tym zestawie?:)

Raczej mniej ze względu na ten niezauważalny bonus za bycie spoiwem D Bostonu. (Gość zmienia klub wiec tez powinien zlecieć) Conley mimo ze na mocnym zachodzie nie miał miłości w głosowaniach to jak na top gracza martwią mnie cyfry: 

70/56/69/12/70 - mecze w sezonie a dyskretnie wchodzi w post prime ( 32 lata) :

42/44/46/38/43 z pola %FG 

oraz taki sobie zakres asyst gdzie jest podstawowym klepaczem w znanym sobie systemie

4,6-6,4 APG

a właśnie system i klub zmienia A glosowanie mamy na następny sezon gdzie gracz idzie do nowego systemu i o ile Jazz zyskają na tym jako zespół to nie widzę takiej pozycji indywidualnej...za wysoko. ...  

 

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 30 u Horforda nie powinno być jakąś kontrowersją :P Zresztą staty to potwierdzają:

RPM Goldsteina - 25 
ESPN RPM - 18
WS/48 - 23
Box Plus/Minus - 16
VORP - 23

On poniżej 25 w większości statów z poprzedniego nie schodzi. Można założyć lekki spadek przez inną rolę w Philly czy wiek, ale Horford raczej nigdy nie miał problemów z etyką pracy i jest dość elastycznym graczem, więc te top30 należy mu się jak psu buda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Imho Conley powinien się ładnie wpasować do systemu Jazz. Jak zdrowie pozwoli to powinien zagrać b.fajny sezon.

Conley jeszcze nie jest taki stary. 31lat, w pazdzierniku bedzie 32, ale zdrowie od ladnych paru lat troche szwankuje. Jak bedzie zdrowy to top 30 moze byc 

2 minuty temu, Lucas napisał:

TOP 30 u Horforda nie powinno być jakąś kontrowersją :P Zresztą staty to potwierdzają:

RPM Goldsteina - 25 
ESPN RPM - 18
WS/48 - 23
Box Plus/Minus - 16
VORP - 23

On poniżej 25 w większości statów z poprzedniego nie schodzi. Można założyć lekki spadek przez inną rolę w Philly czy wiek, ale Horford raczej nigdy nie miał problemów z etyką pracy i jest dość elastycznym graczem, więc te top30 należy mu się jak psu buda ;)

Ja mam troche rezerwy w rankingach do takich graczy co juz do 30mpg nie dociagaja i kilkanascie meczow w sezonie opuszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horford jednak sporo mniej od Conleya opuszczał ostatnio ;)

Dlatego o top20 jak z części statow nie ma co wojować (jakby był za poprzedni sezon ranking to pewniak), ale top30 myślę spoko. Chyba że Brown go zniszczy ;)

Generalnie Al nie dostanie tyle atencji co Simmons, ale i tak będzie drugim najlepszym graczem Philly w tym sezonie :P Trochę Sap-Murray case. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Conleya to on się do ASG nie łapał, bo miał zbyt silną konkurencję wśród PG/SG na Zachodzie. Na Wschodzie to by się łapał na dużym luzie. Poza tym on często nie załapał się, bo to opuścił kilka meczów. No i nigdy nie był widowiskowy w swojej grze i cyfrach. Tym bardziej, że nawet ten ranking pokazuje czemu się do ASG nie łapie - Harden, Westbrook, Curry, Thompson, Lillard, McCollum (a on też w ASG nie grał jeszcze), Spida (on też). Po prostu jest stały zestaw, który jeszcze był powiększony przez lata o CP3 i Conley nie mógł się przebić. A nie mógł, bo aż tak dobry nie był. To jeden z najlepszych PG pod względem wszechstronności - gra dobrze w obronie, czasem rozgrywa, czasem penetruje pod kosz, umie rzucić po koźle, umie grać bez piłki. Dodatkowo dopasowuje się do gry zespołu. Minusem jest to, że w niczym nie jest wybitny, co powoduje, że się nie wybija na tle innych. No i minusem jest zdrowie także. Ale jak jest zdrowy i może grać (i gra o coś) to naprawdę daje bardzo dużo swojej drużynie. Przez lata był mocną 1-2 opcją liczącej się drużyny. Wg mnie (i pewnie wielu głosujących) nadal ma potencjał, by tak grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

25    Victor Oladipo    7,736111111
24    Cj McCollum    7,774193548
23    Pascal Siakam    7,836065574
22    Donovan Mitchell    7,919354839
21    Klay Thompson    8,096774194

 

Widzę, że na Siakama jest niesamowity hype.

Jak dla mnie jest za wysoko, ale z drugiej strony...  w tym sezonie zapewne zagra w ASG, a Raptors wejdą do PO bez większych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.