Skocz do zawartości

World Cup 2019/Mistrzostwa Świata 2019 - CHINA


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, rw30 napisał:

nie no, plażowa ręczna to akurat margines i sprawa rzadka (chyba częściowo z tego samego powodu co @Sachs wymienił wcześniej, czyli trzeba sporo ludzi do gry + wymaga niełatwej do ustawienia infrastruktury).

Nigdzie nie pisalem, ze to nie jest margines, bo nadal jest, ale kiedys (~10-15 lat temu) nikt o tym nie slyszal, a teraz widzialem gdzies baner reklamujacy mistrzostwa europy (?) w pilce recznej plazowej w polsce. Powoli do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SlaKB napisał:

Panowie, a ten Sochan to na pewno będzie grał w naszej kadrze? Bo gość chyba wychowywał się w UK więc moze grac tez dla tamtej kadry chyba :tongue:

Koleś został MVP ME do lat 16 drugiej dywizji u nas. No i mamy lepszą reprezentację niż UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Z lutego:

Cytat

 

The youngest player suiting up in NBL Division 1 this season, he represented England Under-15s at the Copenhagen Invitational, and despite expressing a desire to play with GB, the federation did not sort his passport to represent the GB U16s last summer, and so ended up suiting up for Poland at last summer’s FIBA U16 European Championships (dropping 14 points and 10 rebounds on 7-of-9 shooting in a win against GB).

Conversations with GB remain unresolved and he will be representing Poland again this summer.

 

I jak wyżej, mamy lepszą reprezentację niż Wielka Brytania, więc jak będzie się wahać weźmie sobie pewnie lepszy team - chyba, że okaże się gwiazdą NBA i będzie grać dla USA, bo ma też amerykański paszport. 

Ale on ma 16 lat, jak skończy w Toruniu to nie będzie wielką sensacją. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 08:07, Pepis21 napisał:

 

Swoją drogą basket ma tą największą przewagę nad pozostałymi sportami, że bez przeszkód możesz grać w niego sam i się nie zanudzisz tak szybko jak przy innych dyscyplinach. Nie oszukujmy się nożna spoko, ale lepiej jak jest bramkarz, w ręczną tak samo, siatka? Siatka się nudzi szybko przy odbijaniu samemu o ścianę. Kosz? Rzucasz do porzygu i cały czas czerpiesz frajdę z tego.

Piszesz to jako osoba która ma kosza na pierwszym miejscu. Jako osoba która ma na pierwszym miejscu noge (i dziesiątki znajomych o takich preferencjach), stwierdzam że granie w noge samemu to przynajmniej taki sam ubaw jak w kosza - możesz to robić godzinami: ćwiczyć zwody, strzały w określoną część bramki, kapki itp.

 

Największymi plusami nogi jest jednak nie tylko to że możesz w nią grać praktycznie wszędzie (ja np. Grałem na łące nachylonej przynajmniej 20 stopni) ale to że może w nią grać i być na światowym poziomie każdy, bez względu na wzrost. Wystarczy sobie porównać dwóch najlepszych piłkarzy ostatnich 10 lat: Ronaldo i Messiego. A kosz (czy siatka) na porządnym poziomie jest praktycznie zamknięty dla osób poniżej 185 (delikatnie liczac) - przypomina zaś że średni wzrost w Polsce to chyba coś koło 178. 

Edytowane przez Yavana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że spoko, ale z bramkarzem jest jakby lepsza zabawa. Z drugą częścią się zgodzę, że noga jest bardziej uniwersalna do grania. Sam pamiętam dwa plecaki, dwa kamienie generalnie cokolwiek w liczbie mnogiej oraz kawałek jakiejkolwiek powierzchni i można było grać, do kosza jednak potrzeba...kosza co nie zawsze jest możliwe do spełnienia. Wzrost tutaj też się zgodzę, choć ja akurat zaliczam się do tych którym bliżej do Earla Boykinsa aniżeli Manute Bola a coś tam się pyka, tak więc wiem po sobie, że da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 14:01, rw30 napisał:

 

LOL, raczej nie chcialbys tego zobaczyc. Puste trybuny, druzyny z Watykanu, Andorry, Monaco, Szwajcarii i Norwegii (bo chyba tylko ich będzie stać na zapłacenie takiego wpisowego, choć to wpisowe to pewnie informacja wyssana z palca), i zainteresowanie mediów porównywalne z drugą ligą siatkówki, bo kto by się u nas zainteresował przyjazdem Litwinów, Rosjan i Włochów? (to w optymistycznym wariancie że uciułają jednak na to wpisowe :P ) 

nawet do łapu capu się nie nadaje bo niezbyt śmieszne :P a imprez im więcej tym lepiej, jak inaczej niby promować kosza w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieraz napiszę coś humorystycznie, ale zapominam że niestety niektórym tutaj to trzeba tłumaczyć jak chłop krowie na rowie - co uczynię, ale jakoś później.

Przy okazji @elwariato, skoro wiesz tak dobrze jak wypromować sport, może odpowiedz mi na 2 pytania:

1. Jakie sporty są w Polsce popularne

2. Dlaczego sporty wymienione w odpowiedzi na pyt. 1 są w Polsce popularne?

3. Jak na popularność koszykówki w Polsce wpłynęła organizacja ME w 2009 roku?

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem 

1- piłka nożna, siatkówka, skoki narciarskie, żużel

2- po za piłką sukcesy na arenie międzynarodowej

3- nijak bo taki turniej trzeba podeprzeć dobrymi występami kadry luz zespołów w Europie. Mielibyśmy zespoły jak Izrael to byłoby zupełnie inaczej (patrz punkt 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rw30 napisał:

nieraz napiszę coś humorystycznie, ale zapominam że niestety niektórym tutaj to trzeba tłumaczyć jak chłop krowie na rowie - co uczynię, ale jakoś później.

Przy okazji @elwariato, skoro wiesz tak dobrze jak wypromować sport, może odpowiedz mi na 2 pytania:

1. Jakie sporty są w Polsce popularne

2. Dlaczego sporty wymienione w odpowiedzi na pyt. 1 są w Polsce popularne?

3. Jak na popularność koszykówki w Polsce wpłynęła organizacja ME w 2009 roku?

 

pozdrawiam 

jak piszesz coś "humorystycznie" to się postaraj żeby śmieszne było a nie sprawiało wrażenie kompletnej głupoty, po tym poście to zastanawiałem się czy serio myślisz że papież wpadnie do polski ze składem watykanu, nie wiem na jakiej pozycji byś go widział, ale może rozgrywający by pasował :P przy czym kasa Watykanu ponoć pusta to o "wpisowe" bylo by ciężko :) a dalej nie wiem co wesołego jest w takim defetyźmie w myśl którego nic nie ma sensu, kosz to marginalna dyscyplina i to się nie zmieni więc nic nie róbmy itd.

Kolega @ptak podpowiedział trochę na twoje pytania, z 2 nie wiem czy się zgadzam, myślę że sukces piłki w Polsce, poza dawnymi sukcesami repry, to bardziej popularność samego sportu globalnie, i taki "owczy pęd" za tym idący. To ostatnie to oczywiście moja subiektywna opinia, sam najbardziej lubę sobie w gałę pokopać, ale oglądanie mnie kompletnie nie interesuje już od wielu lat, natomiast jak patrzę na kulturę fuzbalu w polsce to kojarzy mi się często z takim bezwiednym kibicowaniem, prawdopodobnie najlepiej rozpropagowanej na świecie dyscyplinie sportu :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rw30 napisał:

nieraz napiszę coś humorystycznie, ale zapominam że niestety niektórym tutaj to trzeba tłumaczyć jak chłop krowie na rowie - co uczynię, ale jakoś później.

Przy okazji @elwariato, skoro wiesz tak dobrze jak wypromować sport, może odpowiedz mi na 2 pytania:

1. Jakie sporty są w Polsce popularne

2. Dlaczego sporty wymienione w odpowiedzi na pyt. 1 są w Polsce popularne?

3. Jak na popularność koszykówki w Polsce wpłynęła organizacja ME w 2009 roku?

 

pozdrawiam 

To sa 3 pytania a nie 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 16:11, elwariato napisał:

 

Kolega @ptak podpowiedział trochę na twoje pytania, z 2 nie wiem czy się zgadzam, myślę że sukces piłki w Polsce, poza dawnymi sukcesami repry, to bardziej popularność samego sportu globalnie, i taki "owczy pęd" za tym idący. To ostatnie to oczywiście moja subiektywna opinia, sam najbardziej lubę sobie w gałę pokopać, ale oglądanie mnie kompletnie nie interesuje już od wielu lat :)   

Ja napisałem, że sukcesy są po za piłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 11:40, ptak napisał:

2- po za piłką sukcesy na arenie międzynarodowej

Wiesz bez googlowania kim jest Bogdan Wołkowski? Jak myślisz ilu Polaków pasjonuje się jego zmaganiami sportowymi?

Jeżeli pierwszy raz słyszysz to imię i nazwisko to poniżej jest krótki opis z wikipedii. Czy ten pan wg Ciebie ma sukcesy na arenie międzynarodowej?

 

6-krotny mistrz świata w trikach snookerowych (1999–2004), 5-krotny mistrz świata w trikach pool-bilardowych (1998–2000, 2004, 2008), 2-krotny mistrz świata (2000–2001) i Europy (2001–2002) w trikach artystycznych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.