Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2019/2020


Lucas

Nuggets skończą sezon na:  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Nuggets skończą sezon na:

    • Mistrzostwo
      3
    • Finały NBA
      4
    • Finały Konferencji
      17
    • 2 runda
      27
    • 1 runda
      17
    • Brak Playoffs
      2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Doskonały sezon dla Denver co dobre oni mogą być jeszcze lepsi. 
Nie zgodziłbym się jedynie z wysoka ocena Portera ( z wypunktowanym wadami w 100%} bo to jest gracz trochę antyzespolowy i mimo talentu rzutowego może okazać się dużym szkodnikiem dla zespołu. Jest to rookie wiec muszę brać poprawkę na ocenę ale przypomina mi boiskowego „Macieja”*.Mieliśmy w składzie dawno dawno temu bardzo utalentowanego motorycznie grajka który miał świetny talent do gry ale za kija nie rozumiał zespołowości. On koszykarsko bił nas na głowę w wielu aspektach, kozioł , rzut z wysokiego wyskoku, dobre ruchy podkoszowe i natura dała mu bonusa dosyć mocne połączenie siły szybkości i wzrostu. Plus monstrualne......

 

 

ego.
I olewanie obrony w bonusie gratis.   Wszystko grał pod siebie łamiąc zagrywki. Co Patrzyłem na Portera to mi się zachowujac zdrowa proporcje przypominał Maciej *. Potrafił 3 razy z rzędu świetnie trafić Aby za chwile zrobić maślane oczy w obronie lub przesadzając pod siebie gra w ataku. Talent tam jest fantastyczny ale trzeba go ułożyć. I obawiam się ze to nie jest kwestia ze rookas tylko ze low IQ BB. 
 

Porter może być koniem trojańskim Denver.
Nawet te miny mieli podobne. 

historia Macieja* była krotka z naszym zespołem. Mimo talentu w PO grał pod siebie i wsławił się ze zrobił 5 pod rząd airballi po czym po każdym mówimy do niego. Oddaj jak jesteś podwajany. On ze ok i dalej swoje. Dociągnęliśmy do końca sezonu i mimo masy talentu podziękowaliśmy. Dołączył do najlepszego zespołu ligi później i grał ogony ale z nami zawsze wyszarpywać chciał więcej minut. 
 

Boje się o Portera po prostu. Zbyt podobny ze wszystkim co widziałem na parkiecie. 
 

* prawdziwa ksywa znana redakcji ale nie chce jej przytaczać. Świat jest mały. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas ładnie podsumowanie, jedyne co dodam to coś co powtarzam już 3 sezon: Denver bez Sapa i Harrisa są baaaaardzo słabi w defensywie. 

RS to bodajże 105 do 114, PO to 108 do 115 różnica z nimi 2 i bez. To jest przepaść. Dlatego tuż po podpisaniu Jamala na max. pisałem, że właśnie po tym sezonie okaże się jak sobie poradzą Baryły, kiedy będąc na krawędzi SC przy 10 graczach i zostając z jednym Jokicem na pozycjach PF/C...

Moim zdaniem Sap tylko na jakimś vet min/exc będzie brany pod uwagę, Craig bez innych dealow będzie odpuszczany, Śliwka to już w ogóle, a szukać będą back upu dla Joka. No i wciąż powtarzam, że tu Gordon pasuje jeśli miałby odejść Harris. 

Wymiany z Harrisem i pickami za Beala czy Jrue to w kategoriach s-f dziś traktuje - ale w końcu to NBA jest, więc who knows? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też trochę s-f, ale no nie takie rzeczy w tej lidze widzieliśmy. Myślę, że jeśli mieliby ruszać picki to jednak też po kogoś z nazwiskiem, choćby przez względy marketingowe.

No i cóż tercet Murray-Beal-Jokic to byłaby miazga w ofensywie, choć w D wiadomo. Co do D to właśnie dlatego te odejście Harrisa byłoby dodatkowym (obok pickow ryzykiem), z drugiej strony jego zdrowie też jest ryzykiem.

Bardzo ciekawy jestem tego offseason. Czy nadal dość spokojnie będą budować w oparciu o to co jest, czy jednak pójdzie mocniejszy ruch. Jak pokazuje sytuacja 76ers to czasem lepiej się wstrzymać niz przeszarżowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

No i wciąż powtarzam, że tu Gordon pasuje jeśli miałby odejść Harris. 

Jestem mega fanem Gordona wiec witalbym go przy Joku z otwartymi rekoma...pytanie czy Magic ciagle chce nim handlowac (Isaac niestety zapowiada sie na kolejny super talent ktory przegra ze zdrowiem :( ) ?

No i czy w ogole by to przeszlo za Harrisa (po co im kolejny polamaniec w sumie)?

Samego Harrisa bym na cos wymienil ofc - bo o ile w D jest piekny o tyle w ofensywie zrobil niesamowity regres przez ostatnie 2 lata (przeciez on 2/3 lata temu byl przejebanym full-package finisherem) + nigdy nie wiesz kiedy i na ile sie polamie.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dannygd napisał:

Tylko jesli Isaac jest takim problemem zdrowotnym to i tak powinni rebuild zrobić bo ta ekipa i z Gordonem nic więcej niż walkę o 1 rundę Po nie powalczy...

Generalnie 1 za 1 (Gordon za Harrisa) biore i uciekam zanim sie rozmysla.

I wtedy rotacja guardow Murray/Morris/Dozier (+ jakis backup z FA) bylaby spoko.

ale z punktu widzenia Magic to imho bez sensu :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Athletic kilka ciekawych tekstów o ewentualnej przyszłości Nuggets powstało, generalnie polecanko:

https://theathletic.com/2100091/2020/09/29/lerouxs-cap-previews-opportunities-options-and-risks-for-the-nuggets/ - ekspert Athletic od CBA i salary cap

https://theathletic.com/2096967/2020/09/27/history-says-a-return-to-the-conference-finals-wont-be-easy-for-denver/ - Hollinger, który odwołuje się od historii "jednokrotnych" finalistów konferencji, w tym również Nuggets z Melo

https://theathletic.com/2098492/2020/09/28/how-will-the-nuggets-take-the-next-step-toward-building-a-title-contending-team/ - Kendra Andrew zajmująca się Nuggets regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 17:45, ignazz napisał:

Nie zgodziłbym się jedynie z wysoka ocena Portera ( z wypunktowanym wadami w 100%} bo to jest gracz trochę antyzespolowy i mimo talentu rzutowego może okazać się dużym szkodnikiem dla zespołu.

więc tego :)

po fatalnym początku w serii z Jazz, MPJ po cichu dawał spory impact, choć też łatwiej było go chować w obronie od serii z LAC, na pewno sporo ludzi sobie z tego sprawy nie zdaje obserwując jego braki w obronie

a ostatecznie mamy 11/7 w 23 minuty na 60 TS, mega materiał do rozwoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.