Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zajebisty deal dla Hawks. Zważywszy, że tam był groźba wdepnięcia w Drummonda, to nawet podwójnie zajebisty.

Collins spokojnie trafia 35-36% za trzy, w najgorszym razie mogą grać z Capelą 50/50 razem i osobno, do tego Trae trzeba często gonić w c*** wysoko (i czasem we dwóch), więc tu punkt wyjścia jest inny niż w przeciętnym zespole. Na poziomie, do którego będą chcieli aspirować w najbliższej przyszłości (fringe PO, 1st round mięso armatnie, happy to be here w 2nd round) spacing nie będzie żadnym problemem, jeśli nie będą się dodatkowo sabotować w innych miejscach.

Serio, trzeba odmówić modlitwę dziękczynną za tego Drummonda, w przyszłym roku powinni być must see TV jeśli coaching staff przestanie odpierdalać cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak patrzyłem na ostatnie 3 mecze ATL, bo chciałem zobaczyć jak po dealach wyglądają i generalnie tu jest ogrom pracy do wykonania. Obrony praktycznie nie ma, co jest o tyle dziwne, że i Cam i Hunter mieli opinie dobrych defensorów na uczelni a Pierce jest raczej defensywnym trenerem. W ofensywie (która patrząc na nazwiska powinna być co najmniej niezła) nie jest lepiej, tam każdy gra swoje, brak myślenia drużynowego i oni nawet nie są fun2watch, bo tych alley oopów i transition jak na lekarstwo. Dość powiedzieć, że w tych 3 meczach grając z NYK, ORL i CLE mają całe 1 zwycięstwo po 2 OT... Ja wiem, że o nic nie walczą, ale z takimi ekipami musi się pojawiać kultura wygrywania, bo inaczej mentalnie gracze nie dorosną.

W tych 3 meczach jedyni dodatni gracze (grający jakieś minuty) to Dedmon (+13,9) który solidnie wszedł w ekipę i Teague (+8,6) mimo tego, że ogólnie gra słabo... nawet Vince grający ogony, miażdży w on/off. Oczywiście próbka mała, ale gra i tak jest mierna. Huerter z Trae średnio wygląda, bo oni ofensywa nie jest za dobra (112,5) a defensywa jest bardzo słaba (-117), z Jeffem nie wygląda to dużo lepiej, tu potrzebny jest bdb D na pozycji G, żeby z Capelą/Dedmonem myśleć o poprawie obrony. 

Granie Reddishem i Hunterem jednocześnie to masakra ofensywy (ORtg 106) a jak mówiłem (wtedy muszą grać i Trae i Kevin i Collins, żeby balans był, więc pojawia się pytanie po co wzięli Dedmona z Capelą?), w D wcale nie widać ich wpływu - jeszcze w perimeter jako tako wyglądają, choć gubią się na zasłonach/pickach/podwojeniach - no są młodzi, ale to wygląda jak by tym każdy "jeździec" był bez głowy. Rozumiem chęć ogrywania młodzieży, ale niech się od kogoś uczą - a tu nie ma od kogo, jak nie doświadczony nie gra prawie. Chętnie bym więcej w S5 Bembryego widział, Huertera w roli 6th kończącego mecze, ale wtedy brakuje typowego 3&D na SG. Na rynku za bardzo takich graczy nie będzie (może poza Holidayem). 

Lloyd ciężki orzech ma do zgryzienia, ale liczę, że zrobi z tych młodziaków ciekawą ekipę pomimo obecnego "dramatu" i te pójście po kilku doświadczonych graczy nie było bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to w 100% nie jestem pewny czy Lloyd tu zostanie na kolejne lata. Wiadomo, Schlenk nie ułatwił (swoimi ruchami w offseason) pracy trenerowi, ale też Pierce nie jest idealny, bo widać, że ma problemy z trafieniem do tych młodych chłopaków. Mecz przeciwko Grizzlies to jawna kpina i żart z kibiców. Hawks już nie raz przechodzili obok meczu, ale tak bardzo to chyba jeszcze nie. Oto zapis konferencji Lloyda:

W dodatku, pojawiają się plotki, że relacja na linii Lloyd-Trae nie jest najlepsza, co z pewnością nie napawa optymizmem. 

Czyżby to był początek końca jego pracy tutaj? 🤔 Teza może zbyt śmiała (projekt budowy nowych Hawks jest cały czas bardzo młody, w dodatku przed TD pojawiły się ruchy, które mają pomóc trenerowi w rozwoju tej drużyny), ale myślę, że wykluczyć tego nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawks oglądam bardzo rzadko, dlatego nie wiem czy on jest tak dobry, czy to stat padder, ale...

Przeglądałem sobie statsy, a tam jest potężnie - 21.6p/10.1r/1.6b, 59% z gry, 41% za trzy, 80% ft.

1.5 trójki na mecz, ortg - 125, drtg - 112, TS - 67%. Patrząc na liczby wychodzi tyle, że to ASG level.

Ok, Hawks są słabi, ale i tak - DAMN. Chłopak dostanie niezły kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Braveheart22 napisał:

Ten chłopak chce maxa 

edit: 

Serio xD

Myślę, że ktoś się może skusić na niego i zapłacić duże pieniądze. Ofensywny talent.

No chyba, że Hawks chcą oprzeć swój team na duecie TY/JC, a wtedy zapewne RIP defense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Aż tak lubisz kolekcjonować kiepskich  w obronie graczy? 

Poogladalbys Osmana w S5 drugi sezon, to tez bys sie usmiechal do Collinsa.

ps

hawks nie ogladam wiec nie wiem hak bardzo collins ssie w D. Podobnie mialem z Drummondem 😮

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, memento1984 napisał:

Poogladalbys Osmana w S5 drugi sezon, to tez bys sie usmiechal do Collinsa.

ps

hawks nie ogladam wiec nie wiem hak bardzo collins ssie w D. Podobnie mialem z Drummondem 😮

do niedawna był słusznie krytykowany za słabiznę w D ale obecnie moim zdaniem się poprawia i widać światełko w tunelu. Zaczyna seryjnie zabezpieczać deskę i straszyć blokiem. Prawie dwa bloki na mecz to nie jest temat do ignorowania. John się szybko przemieszcza w pomalowanym i mimo ze system Hawks nie działa co widać po niezłych w NCAA rookies którzy są dużo gorsi obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chytruz napisał:

Collins malo zbiera w obronie.

przecież jest zdecydowanie najlepszym w Hawks a jego teraz nizsze staty wynikają z przybycie Dedmona. Mimo to 7,2 to jest niezły wynik a to że robi 2,8 na atakowanej to inna sprawa

zamiana Lena na Dedmona na zbiórce mu zaniża obronną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

przecież jest zdecydowanie najlepszym w Hawks a jego teraz nizsze staty wynikają z przybycie Dedmona. Mimo to 7,2 to jest niezły wynik a to że robi 2,8 na atakowanej to inna sprawa

To mówiłem apropos Elda, który napisał, że Collins jest typowym rebound hunterem, co ma niby jakoś zaburzać obraz jego obrony (?). On ma 10 DREB per 100 possesions, to nie jest nawet blisko tego, co mogą zebrać guardzi zainteresowani nabijaniem zbiórek jak Westbrook czy Doncic (13-15 per 100 poss.). Wysoki, który ma ochotę gonić za zbiórkami w obronie może spokojnie zrobić 16-17 DREB per 100 possesions.

Zbiórki w obronie to teraz borderline gównostat, łapie je ten komu się chce albo kto jest najbardziej bezczelny, więc przez "mało" rozumiem "mniej niż ci, którzy podpierdalają kolegom", ale nie "jakby zbierał więcej, to by było lepiej", bo dla jego zespołu to by najpewniej nie zrobiło żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collins na C jest spoko, ale jak znajdzie się jakiś kloc to będzie go przestawiał jak pizdę, ale na PF już jest problem i jest słabszy, nie wiem z czego to wynika, może ze zbyt dużej ilości szumu między uszami ?😂

a co do zbiórek to on nie jest dobry na desce i do takich asów jak Lopez czy Adams mu daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Per100, czy per36 to jest gówno stat. Jak wrócę do domu to aż sobie odpalę z ciekawości jego D adv stats

Jaki niby masz lepszy stat na zbiorki niz per 100 possesions?

Istnieje w ogole jakas rzeczywistosc, w ktorej daloby sie byc rebound hunterem robiac per 100 possesions o 50% mniej zbiorek niz DAndre czy Giannis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chytruz napisał:

Jaki niby masz lepszy stat na zbiorki niz per 100 possesions?

Istnieje w ogole jakas rzeczywistosc, w ktorej daloby sie byc rebound hunterem robiac per 100 possesions o 50% mniej zbiorek niz DAndre czy Giannis?

Pozwolisz, że sprawdzę bo teraz nie mam jak i później wrócimy do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.