Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@Raven2156 to co chyba uda się uniknąć w 1 rundzie bostońskiej zmory. Tym razem będą czekać na Toronto w 2 rundzie 😂😂😂

Hahaha na to wychodzi! :D

Ciesze się, bo będzie więcej Leafs do oglądania w tym sezonie (miejmy nadzieję) no a z Bostonem często cała sytuacja rozgrywała się w G7 więc... Taki moment przełamania i upragnione pokonanie Bruins w G7... To byłoby coś niesamowitego! Czekam na to z niecierpliwością! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej nocy odbył się mecz na szczycie Atlantic Division, mecz na szczycie całej konferencji wschodniej. Tampa podejmowała u siebie Boston. Mecz na antenie tvp sport, więc grzechem było to starcie ominąć. Co prawda z braku czasu, obejrzałem tylko dwie tercje i to z odtworzenia, ale najlepsze mnie nie ominęło. Mecz ogólnie niezły, z wyraźną przewagą Bruins, jeżeli chodzi o grę i trzeba sobie powiedzieć, że prowadzenie w tym czasie 2-1 to było "tylko" 2-1. No, ale dowieźli zwycięstwo do końca i nie pozostawili wątpliwości, kto jest w tym rs, najlepszą drużyną na wschodzie. 

Warto pokazać bramkę DeBruska w trudnej sytuacji utrzymał kontrolę nad ciałem, nie upadł na lód i świetnie wykończył całą akcję. 

Aa i pochwalić trzeba Cassidy'ego, który dobrze wykorzystał challenge i uchronił swój zespół od straty bramki na 1-1.

.................................

Z innych meczów drużyn tej dywizji. Maple Leafs po kilku naprawdę fajnych zwycięstwach ostatnio, teraz zaskakująco dość wysoko przegrali w San Jose. Jednak Panthers ostatnio nie zachwycają i wydaje się, że te 5pkt przewagi to w tym momencie dosyć bezpieczna przewaga. 

Mimo porażki graczy Toronto, warto zobaczyć, co zrobił w tym meczu Marner. 

Piękna bramka, gromkie brawa się należą 👏 :P

...................................... 

Na koniec trochę o meczu "moich" Islanders, bo grali przeciwko Canadiens, czyli kolejnej drużynie z dywizji atlantyckiej. Paskudna porażka Wyspiarzy. Głupie błędy, ok zdarzają się (choć nie powinny), ale brak zaangażowania, z którego słynie ta drużyna... to nie przejdzie. Kibice byli mega wkurzeni po pierwszych dwóch tercjach. W trzeciej było lepiej, ale było już za późno 😔

W meczu (3 tercja) doszło do bardzo groźnej sytuacji, w której obrońca Islanders, Johnny Boychuk, został trafiony przez zawodnika Habs łyżwą w okolice oka. 

Screenshot_20200305_003300.thumb.jpg.69c96d098899f87ec8c264ecbde95819.jpg

Sytuacja bardzo niebezpieczna, pierwsze prognozy były niepokojące, ale na szczęście samo oko nie ucierpiało. Potrzebnych było "tylko" 90 szwów, żeby pozszywać powiekę i okolice oka, ale Boychuk twardy chłop, będzie żył :)

Na szczęście inne drużyny, tzn. Blue Jackets, Hurricanes, Rangers niezbyt śmiało atakują pozycję Islanders i gracze z Nowego Jorku, w dalszym ciągu są na miejscu pierwszej dzikiej karty. Tak jak mówiłem niedawno. Gdyby złapali w ostatnim czasie więcej punktów to dzisiaj byłaby już bardzo komfortowa sytuacja, a tak trzeba będzie się namęczyć i margines błędu jest coraz mniejszy. Także niech się zbiorą do kupy i zaczną punktować w następnych meczach, a będzie dobrze. 

Dobra, ale żeby nie było, że piszę o samych Islanders, bo to nie ten temat. 

Montreal ma w tej chwili 71pkt, zostało 14 meczów (Toronto 78pkt, 1 mecz rozegrany mniej), także bardzo ciężka sytuacja i raczej bez szans na PO. Jakaś niemożliwa seria zwycięstw, by chyba tylko na to pozwoliła. 

Buffalo niestety już trzeba ostatecznie skreślić. Szkoda, ale może w końcu za rok im się uda. Carter Hutton? Pamiętam jak go w pierwszym miesiącu rozgrywek pochwaliłem, ale wtedy to całe Buffalo świetnie wyglądało i kapitalnie zaczęli sezon. Jednak, im dalej w las, tym było gorzej i Hutton naprawdę kiepsko się prezentuje. Albo zawala mecze, a nawet, gdy broni dobrze, to jakąś bramkę da do pieca. Gość ma kontrakt jeszcze na kolejny sezon, ale nie zdziwię się jak go w Buffalo już nie będzie. Tam potrzeba zdecydowanie lepszego bramkarza obok Ullmarka, bo inaczej problemy mogą się powtarzać. 

Ostatnie drużyny, czyli Ottawa i Detroit? Wiadomo... draft, draft i jeszcze raz draft + rozwój młodych. 

Tyle

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano przed pracą udało mi się wstać na dogrywkę i SO w meczu Leafs vs Kings.

Musze przyznać, że rzadko kiedy zdarza się mecz który nawet po dogrywce jest bezbramkowy i o wszystkim decyduje Shootout.

Łączna liczba strzałów na bramkę obu drużyn to aż 66 i żaden z nich nie zakończył się bramką więc mieliśmy tu ewidentny popis umiejętności bramkarskich!

Szkoda, że ostatecznie zwyciężyli Kings ale 1 punkt zawsze lepszy niż 0. ;) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paolo_ napisał:

Przyznam bez bicia że nie oglądałem 😕 Obiecuje poprawę - dzisiaj Ducks, warto wrócić z tripu do Californi z przynajmniej jedną wygraną...

To prawda! Na chwile obecną wizyta w Californii nie należy do tych najprzyjemniejszych.

Poza tym mówimy tu o 3 najgorszych drużynach zachodniej konferencji więc boli podwójnie...

Liczę, że z Ducks pójdzie dziś gładko... Trzeba trzymać kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia porażka z rzędu... Każda z nich była z drużyną z Pacific Division...

Szczerze mówiąc nie ma co się oszukiwać. Myśląc o dobrym rezultacie w Playoffs Maple Leafs powinni wszystkie lub co najmniej 2 z tych 3 meczy wygrać... Rozumiem, że mecze wyjazdowe łatwe nie są ale w Playoffs łatwiej nie będzie!

Toronto - wstajemy! Czas się obudzić Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemoc w ofensywie aż boli, na plus świetny mecz Cambella - skok jakościowy w porównaniu do Hutchinsona. Wyścig żółwi o playoffy trwa 😀 Leafs maja szczęście, że są w Atlantic Division i jedynym konkurentem jest Florida z 4L z rzędu, inaczej byłoby ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Choć grę w NHL Markov zakończył już trzy lata temu, to dopiero kilka dni temu, po trzech sezonach w rodzimej KHL, ogłosił zakończenie kariery. Warto o nim wspomnieć, bo przez wiele lat był ważną postacią defensywy Canadiens. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otóż to. Zacząłem czytać "six bla, bla, four bla bla..." to wiedzialem, że wspólnym mianownikiem będzie rodzinka Pegulów.

Sabres 9 sezonów. Rekordziści, to Edmomton i Arizona (jeśli mnie pamięć nie myli) - 10 sezonów bez play offów.

Wcale mnie mie dziwi frustracja Eichela czy Ristoleinena. Ileż można do #$%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ottawa Senators od sezonu 2020/21 wracają do logo 2D! Super wiadomość, ten wojownik w wersji 3D wg mnie słabo wyglądał, jakiś taki lekko upośledzony 😁

Prawdopodobnie będzie to lekko zmodyfikowana wersja starego logo z lat 90-tych (jak dla mnie troszkę gorsza, ale wciąż o niebo lepsza od 3D).

CrheQloXEAU-sZi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Paolo_ @Raven2156

Kapanen w Penguins. Leafs potrzebują oszczędności, więc takich ruchów można było się spodziewać. 

Screenshot_20200825_201356.thumb.jpg.0d1c64ae719ebcfb0cec437deba49b5d.jpg

Mówi się, że ten pick 1-rundowy wykorzystają na transfer jakiegoś obrońcy. Nawet dochodzi do słuchów, że ktoś z dwójki Marner/Nylander może polecieć w zamian za wzmocnienie linii defensywnej. Są też plotki na temat wymiany Andersena. 

Sytuacja w salary cap nieciekawa. Tylko 7.79mln cap space, a pod kontraktem ledwie 16 zawodników (8 napastników, 6 obrońców i 2 bramkarzy). RFA są Mikheyev, Malgin, Gauthier, Dermott i nowy Rodrigues, a UFA Clifford, Spezza, Ceci i Barrie, tak że kilka ważnych nazwisk się przewija. 

https://www.capfriendly.com/teams/mapleleafs

Jak się czyta zagraniczne fora/blogi to duża część kibiców Leafs domaga się odejścia z organizacji takich ludzi jak Brendan Shanahan czy Kyle Dubas, uważając że ich projekt nie wypalił i czas na zmiany. Sporo też głosów, że trzeba pożegnać coacha Sheldona Keefe'a, który jednak nie zdał egzaminu. Kibice mają dość upokorzeń. 16 lat bez wygranej serii w PO, damn. 

Gorący czas w Toronto, czas ciężkich i bardzo ważnych decyzji. 

Co wy, jako fani Maple Leafs myślicie na ten temat i czego się spodziewacie w najbliższym czasie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Kapanena, to był jeden z moich ulubionych graczy Leafs, ale mimo wszystko to wciąż kosmetyczna zmiana (w końcu "3rd liner"). Sam jestem ciekaw czy będą szli w powolną rekonstrukcję czy czeka nas jakaś bomba a tą byłoby pozbycie się tak jak piszesz kogoś z dwójki Marner/Nylander i/lub Andersena. Chyba czas na agresywniejsze ruchy.

 

Ja bym szedł w trade Nylandera - mam w pamięci tą całą drame z podpisaniem kontraktu i po prostu nie spełnia oczekiwań jak na taki kontrakt. Zostawić Keefe'a i Andersena, szukać przede wszystkim wzmocnień w obronie i w końcu znaleźć solidnego rezerwowego bramkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.