Skocz do zawartości

Ciekawostki


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2020 o 11:13, Braveheart22 napisał:

Taki scenariusz bardzo premiuje najsłabsze zespoły w lidze, bo mogą one po loterii spaść o max 1 miejsce, a nie aż 4 w stosunku do miejsca w sezonie regularnym. @Pablo81 także dla Ciebie chyba dobre info, bo ta opcja zakłada, że Detroit wybierze albo z 1 albo z 2 :)

Wg większości predykcji pierwszy powinien iść Alexis Lafreniere.

Szkoda, że jedynka w nhl nie ma takiej wartości jak jedynka w nba - wiadomo - w roczniku Crosbyego cz McDavida było już wcześniej wiadomo, że ma dużą wartość. Tak naprawdę jestem, to większość odpala jako drugoroczniacy i jestem ciekaw co będzie z Seidera (nr 6 draftu '19). Z salary spada nam kontrakt legendy klubu Zetterberga i może na fa coś się uda ruszyć i przerwać zapaść organizacji. In Steve Y we trust :)

Btw. Macie może ciekawe opisy głównych "gwiazd" draft class '20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pablo81 napisał:

Btw. Macie może ciekawe opisy głównych "gwiazd" draft class '20?

No ja coś niedawno poczytałem. Nie wszystko udało mi się odszukać, ale coś tam mam. 

Sbnation robi rankingi i fajne analizy poszczególnych zawodników. 

Ostatni ranking z końcówki kwietnia:

https://www.ontheforecheck.com/platform/amp/2020/4/22/21229146/2020-nhl-entry-draft-april-ranking-hockey-prospects-juniors-top-31-first-round-overall

A tu masz osobne artykuły już z analizami:

https://www.sbnation.com/nhl-draft

Jeszcze coś takiego, co teraz na szybko znalazłem:

https://lastwordonhockey.com/2020-nhl-entry-draft-headquarters/

Jak znajdę coś ciekawego to jeszcze podrzucę. 

7 godzin temu, Pablo81 napisał:

Wg większości predykcji pierwszy powinien iść Alexis Lafreniere.

Szkoda, że jedynka w nhl nie ma takiej wartości jak jedynka w nba - wiadomo - w roczniku Crosbyego cz McDavida było już wcześniej wiadomo, że ma dużą wartość. Tak naprawdę jestem, to większość odpala jako drugoroczniacy i jestem ciekaw co będzie z Seidera (nr 6 draftu '19). Z salary spada nam kontrakt legendy klubu Zetterberga i może na fa coś się uda ruszyć i przerwać zapaść organizacji. In Steve Y we trust :)

Co do Seidera to w momencie wyboru ludzie byli nieco zaskoczeni, ale niedawno trochę widziałem chłopaka. Jestem fanem naprawdę. Jak wszystko dobrze pójdzie to zrobi dużą karierę, tak myślę. W dodatku Zadina mógł się podobać w tym roku, także coś się dzieje :)

Lafreniere wiadomo, McDavid czy Crosby to nie jest, ale mówią, że i tak duży talenciak z niego. Zobaczymy, chociaż sporo plotek widziałem, że Steve Y bardzo lubi tego Niemca - Stuzle i nawet się pojawiły scenariusze, jakoby Detroit miało się wymienić z Ottawą #1 za #2 i #3 oczywiście, jeśli loteria niczego nie zmieni. Co o tym sądzisz? 

13 godzin temu, Raven2156 napisał:

Najlepszy (moim zdaniem) hokejowy youtuber HockeyGuy skomentował zaproponowany przez NHL nowy format Playoffs - tak miałyby w tym roku wyglądać Playoffs - najlepsze drużyny pomijałby pierwsza rundę rodem z NFL.

Co o tym sądzicie?

Imho najbardziej sprawiedliwa opcja, by to była, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, w dodatku najlepsze drużyny poczują się docenione. No i jeszcze ciekawiej, by się zrobiło, walka na noże już w tej rundzie wstępnej. Ale jaja, by były gdyby jakiś uderdog typu Montreal (którego na 90% nie byłoby w PO, w normalnym formacie) zdobył puchar, jeszcze po tylu latach od ostatniego triumfu :)

Ciekaw jestem tylko, jak wyglądałaby loteria draftu. Czy zrobiliby ją na 7 zespołów (w sumie za taką opcją bym stanął) czy zespoły z rundy wstępnej, które odpadną, by dołączyły i normalna loteria na 15 zespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszyscy zachwycają się Connorem jako wschodzącą wielką gwiazdą ligi ale w tym wszystkim ta infografika świetnie uświadamia, że nie warto zapominać o Crosbym. Jego dokonania są równie wielkie co Connora i mimo swojego wieku wciąż przyjemnie się go ogląda - to gwiazda wielkiego formatu i jeden z moich ulubionych zawodników w historii NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatniej nocy naszego czasu odbyła się pierwsza część loterii draftu. 

@Pablo81 niestety Red Wings to najwięksi przegrani losowania 😕. Ogromną zagwostkę może mieć Steve Y przed tym wyborem, jak mu sprzed nosa uciekną, np. Byfield i Stuzle.

@Szabla niestety Sabres też nie mieli farta i zostają z #8 pickiem

Screenshot_20200627_174228.thumb.jpg.bda934af2f34ffa5bf48fb7d46b40cfc.jpg

Wychodzi na to, że Lafreniere trafi do jednej z drużyn (oczywiście mającej swój pick w tym drafcie), które odpadną w rundzie wstępnej playoff. Druga faza loterii przewidziana jest właśnie po rundzie wstępnej i każda z ośmiu drużyn będzie miała po 12.5% szans na wybór z #1. Ktoś dostanie niezły prezent. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Ostatniej nocy naszego czasu odbyła się pierwsza część loterii draftu. 

@Pablo81 niestety Red Wings to najwięksi przegrani losowania 😕. Ogromną zagwostkę może mieć Steve Y przed tym wyborem, jak mu sprzed nosa uciekną, np. Byfield i Stuzle.

@Szabla niestety Sabres też nie mieli farta i zostają z #8 pickiem

Screenshot_20200627_174228.thumb.jpg.bda934af2f34ffa5bf48fb7d46b40cfc.jpg

Wychodzi na to, że Lafreniere trafi do jednej z drużyn (oczywiście mającej swój pick w tym drafcie), które odpadną w rundzie wstępnej playoff. Druga faza loterii przewidziana jest właśnie po rundzie wstępnej i każda z ośmiu drużyn będzie miała po 12.5% szans na wybór z #1. Ktoś dostanie niezły prezent. 

 

Kompletnie niezrozumiały jest dla mnie ten system przydzielania miejsc. I niesprawiedliwy 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Kompletnie niezrozumiały jest dla mnie ten system przydzielania miejsc. I niesprawiedliwy 😕

Dokładnie. Nie rozumiem, dlaczego NHL postanowiła podwójnie premiować zespoły, które w rozszerzonym formacie dostały miejsce w playoffs. Powinna być loteria dla 8 zespołów i tyle, a tu może wyjść na to, że w przypadku porażki w R0, już mocne teamy, które mają dużo talentu jak np. Edmonton, Winnipeg, Carolina czy Pittsburgh mogą dostać kolejną perełkę do składu, na co w normalnym formacie nie miałyby szans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Braveheart22 napisał:

 

@Pablo81 niestety Red Wings to najwięksi przegrani losowania 😕. Ogromną zagwostkę może mieć Steve Y przed tym wyborem, jak mu sprzed nosa uciekną, np. Byfield i Stuzle.

Mock z profilu NHL. Niestety przwdopodbonie będziesz miał rację. Przydział #1 to największy debilizm jaki od lat widziałem w NHL. Szkoda.

105554451_10157223397547466_5463047545095199434_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Mogli miec 2 pkt wiecej i mieliby szanse na PO oraz na 1 draftu.

Co do najlepszych jedynek dodam, że ci dziennikarze jednogłośnie wybrali Lemieux na 1-szym i Crosby'ego na 2-gim miejscu, zaś Oviego 1 dał na 5-tym, inny na 4-tym, reszta (czyli 10ciu) na 3-cim miejscu. Głosowało 12 chłopa w sumie jak łatwo policzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 dziennikarzy zwiazanych z NHL wybralo najlepszych Amerykanow grajacych w NHL. Wybierali 3 napadziorow, 2 obroncow i bramkarza przyznajac pkt wg schematu trzem F: 3-2-1, dwom D : 2-1 i G 1 pkt

I tak:

G Hellebuyck 8 pkt, Bishop 3 pkt

D Seth Jones 14 pkt, John Carlsson 12 pkt. Dalej Suter 4, Slavin 2 i Q. Hughes 1 pkt

F Kane 33 pkt, Matthews 20 pkt i Eichel 11 pkt. Dalsze miejsca Connor i Gaudreau po 1 pkt.

Edytowane przez Szabla
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że po takim sezonie Carlsson nie jest na szczycie zestawienia obrońców to jestem bardzo zaskoczony. Przecież to był zdecydowanie najlepszy obrońca w całej NHL!!! 

W ataku możnaby się zastanowić czy jednak Blake Wheeler nie powinien się załapać na tym 4-5 miejscu. 

....................... 

Z innej beczki. NHL i NHLPA są podobno blisko podpisania nowej 6-letniej umowy zbiorowej (CBA). To dobre wieści, bo w takim momencie jakieś konfikty, nieporozumienia na linii  Liga-zawodnicy są absolutnie niepotrzebne. 

https://russianmachineneverbreaks.com/2020/07/04/report-nhl-and-nhlpa-closing-in-on-tentative-agreement-on-new-6-year-cba-and-a-return-to-play-plan/

Łapcie link. Naprawdę warto przeczytać, bo sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Poruszone są też kwestie dotyczące szczegółów dokończenia sezonu. Prawdopodobne daty, informacje o hub cities itd. 

Edit:

Jeszcze odnośnie następnego sezonu:

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://ca.hellomagazine.com/celebrities/02014100610183/nhl-fever-celebrity-hockey-fans-cheering-on-their-favourite-teams/72

Przeglądając powyższy artykuł nasuwa się jedno pytanie. Jak myślicie dlaczego akurat New York Rangers są tak popularni jeśli chodzi o celebrytów? Mam wrażenie, że około 80% z nich kibicuje właśnie tej drużynie.

Dlaczego mnie to dziwi? Myśle, że większość z nich mieszka w okolicach LA a nie NYC stąd moje pytanie.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule de facto opisane są pojedyńcze zdjęcia celebrytów na danym meczu i moim zdaniem nie jest to równoznaczne z tym, że dany aktor jest fanem drużyny, na której meczu zrobiona została fotka. 

Dlaczego NY? Fabuła chyba największej ilości filmów ma miejsce właśnie w NY :)

Istnieje też możliwość, że są to też sponsorowane wypady mecz :)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najdłuższa seria meczów w historii ligi ze zdobyczą punktową od startu NHL Playoffs:

Bryan Trottier: 18 (1981)
Nathan MacKinnon: 14 (2020)
Mark Messier: 14 (1988)
Bobby Orr: 14 (1970)
Mark Messier: 13 (1994)
Bobby Orr: 13 (1972)

Wow! Po prostu wow! :o Jesteśmy świadkami czegoś wielkiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, ely3 napisał:

Nie wiem czy to się nadaje do ciekawostek ale niestety Conor złapał corone....Podobno ma średnio łagodne objawy

Jak już przy ciekawostkach jesteśmy i drużynie Oilers, to warto wspomnieć o czymś bardziej pozytywnym. Jesse Puljujarvi w końcu dogadał się z Edmonton i po roku gry w rodzimej lidze, wróci na następny sezon do NHL. Podpisał dwuletni kontrakt. Na pewno, dobra wiadomość dla Oilers. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Braveheart22 napisał:

Jak już przy ciekawostkach jesteśmy i drużynie Oilers, to warto wspomnieć o czymś bardziej pozytywnym. Jesse Puljujarvi w końcu dogadał się z Edmonton i po roku gry w rodzimej lidze, wróci na następny sezon do NHL. Podpisał dwuletni kontrakt. Na pewno, dobra wiadomość dla Oilers. 

'Musieli' się dogadać. Jesse to absolutnie topowy talent. Teraz, gdy okrzepł w rodzimej lidze, powinien dawać dużo więcej jakości niż podczas swej pierwszej nhl umowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.