Skocz do zawartości

Ciekawostki


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Szabla napisał:

Pany! Pobudka! Parę dni temu Zden O'Harze ;) 1500 mecz ztuknął, a tu cisza.

Ładny jubileusz najwyższego i najstarszego obecnie zawodnika NHL

Nic nam nie umnknęło :P

Chara zagrał swój 1500 mecz już w listopadzie, o czym pisał @Raven2156(temat Atlantic Division str. 1 ;)). W tym momencie Zdeno ma 1541 występów w NHL, a Bruins zrobili mu po prostu ceremonię honorową z lekkim opóźnieniem :)

Jak już jesteśmy przy jubileuszach to ostatniej nocy swój 1000 mecz w NHL rozegrał Andrew Cogliano. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😴 No coż... Troche wtopa... Tski trchę samobój. Chyba sam sobie w takim razie powinienem krzyknac "pobudka!" 🙄

A jak już jesteśmy przy samobójach, to gol nr 4 jest chyba mój... Podobny poziom, co moja "pobudka" 😉

 

 

Edytowane przez Szabla
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series" już za nami.

Jak to wyglądało "od kuchni":

 

Sceneria niezwykła. Mecz oglądało ponad 43,5 tysiąca widzów. 

Screenshot_20200216_214928.thumb.jpg.9ab60382f81c4f1095cdb1ddce51a87f.jpg

Screenshot_20200216_140522.thumb.jpg.d0c2ed5b486f23b1ba86b347796e8096.jpg

Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem LA Kings. Skrót meczu:

Bohater tego spotkania szczególnie zapisał się w historii:

A po meczu dodatkowo świetnie się zachował:

https://www.nhl.com/news/los-angeles-kings-tyler-toffoli-gifts-stick-to-air-force-academy-cadet/c-315135528

👏:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............... 

Oprócz wielkiego wyczynu Owieczkina, do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w meczu Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes. Kulisy macie w linku:

https://sport.tvp.pl/46787169/nhl-cudowny-sen-davida-ayresa-na-co-dzien-czysci-lodowisko-w-sobote-zadebiutowal-w-nhl

Ależ piękna i niesamowita historia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyna Los Angeles Kings uhonorowała Kobe’go Bryanta występując w wyjazdowych strojach drużyny NBA z Miasta Aniołów - Lakers.

Wielki szacun!

Musze przyznać, że wygląda to przekozacko i chętnie bym sobie taki Jersey sprawił!

Swoją drogą jest gdzieś możliwość nabycia? :D 
 

0E3187B8-5482-48B5-8827-48EE5A90ED31.jpeg.04742f0d2acbef23d561d4c60afcff6f.jpeg

52F9A28D-0C87-4C02-82FE-F5E66600260A.jpeg.3bccd52ceb73329b68d92d8148ebf47c.jpeg

14AA96C2-AA0A-4DC7-BA1E-F1FFF107D90A.jpeg.6d2eba1d3617259febc986ff379d20d2.jpeg

CCC7DC67-DF2B-477B-9A93-DD65F6D007E0.jpeg.801616359875329c31c389b19bac37d0.jpeg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nhl.com/news/nhl-fantasy-hockey-strength-of-schedule-remaining-games-2019-20/c-305362652

W linku trudność terminarza (według średniej wyliczonej na podstawie % zwycięstw wszystkich pozostałych przeciwników) dla wszystkich drużyn NHL na końcówkę sezonu. Na pewno pod kątem walki o PO może to mieć znaczenie. 

Znalazłem też inną stronę, gdzie wyliczają trudność terminarza i chyba każdego dnia to aktualizują. Na pierwszy rzut oka, trochę różnic jest, ale jednak dosyć podobnie to wygląda. Podejrzewam, że bardziej dopracowany mają ten ranking, niż główna strona NHL. 

http://powerrankingsguru.com/nhl/strength-of-schedule.php

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, że Boston mimo tak wielkiej dominacji w lidze ma jeden z najłatwiejszych terminarzy. 

Ciekawe czy pozwolą sobie odpocząć i zregenerować się przed Playoffami czy będą walczyć do samego końca o jak najlepszy rezultat RS.

Swoją drogą Panowie jaki jest najlepszy wynik (liczba punktów w RS) w historii NHL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga pewnie bardziej się przychyla do tych 84mln, kluby i zawodnicy do 88.2mln, zobaczymy na czym ostatecznie stanie. Jednak te kilka milionów więcej w salary cap to świetna wiadomość dla klubów. Szczególnie ten wzrost o ponad 6mln byłby znacznie odczuwalny. 

A tak pułap wynagrodzeń rósł na przestrzeni lat:

NHL salary cap by season

2020-21: $84M to $88.2M

2019-20: $81.5M

2018-19: $79.5M

2017-18: $75M

2016-17: $73M

2015-16: $71.4M

2014-15: $69M

2013-14: $64.3M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

I w tym przypadku cały sezon (wszystkie mecze) powinny być zagrane w stanie North Dakota?

Myślę, że w kwestii logistycznej mogłoby to być uciążliwe - stan jest spory (obszar przypadający na 59% obszaru Polski) a mieszka tam niewiele więcej mieszkańców niż we Wrocławiu...

Liczba hal, hoteli itd. zapewne jest ograniczona co również mogłoby być problemem.

A Wy co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością, o to chodzi, że stan dosyć spory, natomiast gęstość zaludnienia mała, no i mało zachorowań względem innych stanów. 

Logistyka:

Odległości między tymi głównymi miastami są znośne, więc spokojnie transport lądowy wystarczy. 

Hale? Odpowiednich obiektów pewnie kilka się znajdzie, bo trzeba pamiętać, że to będą mecze bez publiczności, więc niepotrzebne są ogromne areny. Także mniejsze obiekty z odpowiednim zapleczem higieniczno-sanitarnym, zapleczem dla tv itd. będą ok. 

Dziennie byłoby kilka spotkań. W każdej z dostępnych hal jeden mecz dziennie (po meczu całkowita dezynfekcja obiektu) i sezon udałoby się dograć. 

Natomiast, nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja z hotelami czy mniejszymi lodowiskami do treningów w tym regionie. Myślę, że z odpowiednią bazą właśnie w tym aspekcie może być kłopot, bo ilość osób (związanych z 31-drużynami NHL + sędziowie, działacze ligowi, obsługa techniczna itd. (i rodziny tych wszystkich osób)) jest całkiem spora, a wszystkich trzeba bezpiecznie, w warunkach o odpowiednim standardzie rozlokować

No i największa zagadka to termin 😕

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety, od jakiegoś czasu nie ma za bardzo o czym pisać, bo wiadomo rozgrywki NHL zamrożone i wciąż nie wiadomo kiedy to wszystko ruszy. Niestety, forumowy dział też przeżywa chwilowy kryzys, miejmy nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo. Dobra, ale do rzeczy. W ostatnich pojawiło się kilka ważnych informacji. 

1. Mecze Global Series, które miały odbyć się na początku następnego sezonu, najpierw w Pradze, potem w Helsinkach zostały odwołane. 

2. Jest bardzo możliwe, że NHL przyspieszy datę draftu. Nie są to jeszcze oficjalne informacje (takowe mają się pojawić w przyszłym tygodniu), ale dosyć głośno się mówi, że draft odbędzie się w pierwszej połowie, a nie pod koniec czerwca. Mówi się także o zmianie zasad loterii draftu. Jest opcja, że losowanie nie będzie obejmować wyborów z numerami 1-4 w drafcie, a losowany będzie tylko zwycięzca. Taki scenariusz bardzo premiuje najsłabsze zespoły w lidze, bo mogą one po loterii spaść o max 1 miejsce, a nie aż 4 w stosunku do miejsca w sezonie regularnym. @Pablo81 także dla Ciebie chyba dobre info, bo ta opcja zakłada, że Detroit wybierze albo z 1 albo z 2 :)

Draft miałby się odbyć wzorem draftu NFL, czyli w formie wirtualnej. Nie widziałem jak to wygląda, bo futbolem am. się nie interesuję, ale z tego co czytam to bardzo fajnie to poszło. Może ktoś coś więcej wie na ten temat?

Kończąc, szczerze przyznam, że średnio mi się podoba ten pomysł ze zmianą zasad loterii draftu i z organizacją draftu przed końcem rozgrywek, ale wirtualna forma draftu, jak najbardziej spoko.

Co myślicie na ten temat??? 

3. Przerwa od rozgrywek to nie przerwa dla działaczy klubów, którzy zatrudniają już zawodników na nowy sezon, przedłużają kontrakty itd. Całkiem sporo tego jest, więc nie będę wymieniał, ale wrzucam linka. 

https://www.eliteprospects.com/?league=nhl

Sporo graczy z KHL (ale nie tylko) dołączy wkrótce do NHL, jednak mnie najbardziej interesuje jedno nazwisko. Ilya Sorokin - najlepszy bramkarz KHL, reprezentant Rosji. Bardzo głośno się mówi, że zdecydował się na dołączenie od przyszłego sezonu do NY Islanders. To byłaby piękna informacja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawa wypowiedź Bettmana. Comissioner NHL jest pewien, że sezon zostanie dokończony i jak wspomina nie zabraknie w tym roku kolejnej drużyny wygrawerowanej na Pucharze Stanleya.


https://www.nhl.com/news/nhl-looking-at-8-9-sites-as-options-to-restart-season-gary-bettman-says/c-316954608
 

A Wy co o tym myślicie? Ja już nie mogę wytrzymać po mału bez sportu... Z końcem Września na pewno rusza NFL (niewiadomo jeszcze w jakiej formie ale bilety normalnie są w sprzedaży) więc zarówno NHL jak i NBA musza się do tego czasu wyrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 21:50, Raven2156 napisał:

A Wy co o tym myślicie? Ja już nie mogę wytrzymać po mału bez sportu... Z końcem Września na pewno rusza NFL (niewiadomo jeszcze w jakiej formie ale bilety normalnie są w sprzedaży) więc zarówno NHL jak i NBA musza się do tego czasu wyrobić.

Noga już coś tam rusza. Poza tym w piłkarskim i koszykarskim atf na forum jest ciekawie, także jakaś mała rozrywka już jest. Ale na NHL i NBA też już czekam z niecierpliwością, tyko niech dadzą jakieś konkretne info wreszcie :)

Raven, orientujesz się jak przebiegał ten wirtualny draft NFL? Jak to wyglądało, jak przeprowadzili i ile to trwało? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Noga już coś tam rusza. Poza tym w piłkarskim i koszykarskim atf na forum jest ciekawie, także jakaś mała rozrywka już jest. Ale na NHL i NBA też już czekam z niecierpliwością, tyko niech dadzą jakieś konkretne info wreszcie :)

Raven, orientujesz się jak przebiegał ten wirtualny draft NFL? Jak to wyglądało, jak przeprowadzili i ile to trwało? 

 

Wyglądało to tak:

Innymi słowy - nuuuuuudaaaa...

A co do NBA to czytałem, że pojawiają się coraz konkretniejsze dane. Podobno od 1 Czerwca drużyny mają zacząć planować swoje treningi i ściągać graczy (niektórzy są za granicą - problem ma np. drużyna Raptors gdzie praktycznie nikt nie został w Kanadzie) i wtedy obowiązkowo zostanie narzucona 2-tygodniowa kwarantanna więc to kolejne 2 tyg. Podobno Silver planuje ruszyć z ligą w połowie Lipca/koniec Lipca. Strasznie długo jeszcze ale no cały proces jest czasochłonny więc to dość zrozumiałe.

Podobno nawet Trump ma zdjąć różne utrudniające uruchomienie 4 najważniejszych lig w Stanach obostrzenia tak by wszystko przebiegło sprawniej. No jestem ciekawy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.