Jump to content
matek

Lakers '20

Recommended Posts

Godzinę temu, julekstep napisał:

xD

Jesteś mega zabawny z tym swoim kiepskim zgadywaniem co kto ma na myśli.

Doprecyzuje Tobie o co chodzi w moim typowaniu:
Ad1) Rockets nie da rady zdobyć mistrzostwa mimo furtki na zachodzie przez posypanie się GSW, bo na ich drodze staną Lakers/Clippers.
Ad2) Ale są dla mnie wśród faworytów konferencji w Top 3 jak najbardziej przez doświadczenie jakie nabyli z serii przeciw GSW, ale osobiście stawiam, że Rockets w serii nie ograją obecnych ekip z Los Angeles, bo te ekipy mają więcej asów w rękawie, gdy ekipa Hardena gra zbyt przewidywalnie.

Maj wszystko zweryfikuje. Być może nie doceniam w pełni potencjału tej ekipy, bo od GSW wszystkie mocne ekipy się odbijały jak od ściany jak kiedyś od Bulls 90'. Rockets w 2018, kiedy udało się im doprowadzić do 7 meczu przeciw zdrowym GSW byli prawdopodobnie znacznie mocniejsi niż Raptors ogrywający w finale GSW bez Duranta..

Oczywiście są to typy, gdy liderzy tych drużyn nie połamią się.

Edited by Rodman91

11 godzin temu, BMF napisał:

Lakers przed sezonem akurat przez wielu byli stawiani na skraju HCA, większość osób na forum typowało ich poza top3 po regularze. Sam miałem duże wątpliwości i nie wiedziałem, czego oczekiwać, a nawet jeśli pisałem, że jeżeli AD-LBJ będą grać swoje, to rolesi podskoczą do góry (Cavs case, gdzie w rotacji byli kompletni randomi w stylu Mozgowa, Dellavedovy, Smitha czy innego Shumperta), to nie spodziewałem się, że prawie wszyscy będą grać tak dobrze. Tacy Clippers byli dla mnie (zdrowi) pewniakiem do finałów, teraz są jedynie faworytem.

22-3, no poważna sprawa. 

Generalnie chyba nikt nie zakładał, że Lakers potraktują sezon zasadniczy inaczej niż jako trening lub jak kto woli - przykry obowiązek. Mając na uwagę wiek i pierwszą tak długą przerwę w grze Jamesa oraz podatność na urazy Davisa wydawało się, że obaj będą się spinać na pojedyncze mecze, a tymczasem LeBron przy contestowaniu trójek zachowuje się jak walczący o minuty młodziak, a AD gania za guardami i pastwi się nad nimi przy wjazdach w pomalowane. Mam nadzieję, że nie przeszarżują :)

Po obejrzeniu drugiej połowy Heat stwierdzam ,że Lakers są w tym momencie nie do zatrzymania. Potrafią łatwo wyłączać ofensywę rywal . Heat w drugiej połowie byli momentami bezradni. Nie zakładałem ,że w Lakers się tak szybko odbudują Rondo czy Bradley a jednak.. Mnie zaskoczyli. Ciekawe jak długo utrzymają tę jakosć gry zwłaszcza ci zawodnicy z drugiego planu , którzy tak dobrze nie grali od 3-4 sezonów ...

3 godziny temu, ely3 napisał:

Po obejrzeniu drugiej połowy Heat stwierdzam ,że Lakers są w tym momencie nie do zatrzymania.

Przesadzasz troche, owszem Lakers graj nadzwyczaj efektywnie i w 2 połowach dwojka LBJ AD jest nie do zatrzymania ostatnio (co bardzo cieszy), ale...

Heat przegrali 1 posiadaniem, grając w osłabieniu (bez Dragica, Winslowa i Johnsona) i robiąc kilka dziecinnych błędów (no ale jak średnia wieku biegająca na.boisku waha się w okolicach 23 lat, to czego oczekiwać).

Przede wszystkim Lakers wygrali na tablicach - zbiórką ofensywna (bodajże 14-5) a LBJ musiał się w 2 połowie wznieść na wyżyny.

Bam niestety był osamotniony pod koszem, ale jak na zmianę walczysz o zbiórkę z Howardem/McGee/Davisem/LBJ to ciężko o sukces, tym bardziej że w defensywie sporo też bronił i Davisa i chwilami LBJa.

Butler musiał trochę z musu bronić LBJ z DJJ, bo normalnie Winslow by siedział na nim i widać było że w końcówce efektywność w ofensywie mu spadła.

Wg mnie właśnie troche wsparcia typowego dla Winslowa (po obu stronach) zabrakło. Niemniej jeśli on wróci, a ławka będzie kierował Dragic zamiast Herro i Heat zachowają intensywność po obu stronach parkietu, to wręcz obstawiam, że w takim meczu to Lakers będą bardziej bezradni - tak jak to wyglądało w 1 połowie 

Natomiast problemem jest scoring z ławki w Lakers. Brakuje tam strzelca jakim miał być Kuźma, bo Howard, Rondo, Caruso, Pope czy Dudley to ofensywy (rzutowo) nie pociągną i chyba muszą zacząć się rozglądać za kimś przed treade deadline.

4 minuty temu, dannygd napisał:

i robiąc kilka dziecinnych błędów

LBJ przez 2 kwarty też wyglądał jakby za ciasne stringi włożył. Strata co 2 min, dziecinne błędy co najmniej na remis, ze wskazaniem LAL.

17 godzin temu, StaryFan napisał:

LBJ przez 2 kwarty też wyglądał jakby za ciasne stringi włożył. Strata co 2 min, dziecinne błędy co najmniej na remis, ze wskazaniem LAL.

Ale chyba gwiazdy/najlepszego gracza ligi chyba masz inne wymagania niż od Nunna, Herro, Duncana czy Adebayo... 

2 godziny temu, dannygd napisał:

Ale chyba gwiazdy/najlepszego gracza ligi chyba masz inne wymagania niż od Nunna, Herro, Duncana czy Adebayo... 

Oczywiście. Że nie będzie miał 7 strat w połowie Q2. Co ma wiek do rozkojarzenia? Błąd, to błąd.

Przez chwilę przez myśl przeszła mi kolejna wymiana z Pelicans, Kuzma - Redick, niestety salary mocno się nie zgadza, a Lakers w zasadzie poza Kuzmą nie mają nikogo do oddania. Nawet nie jestem przekonany do oddania KCP bo w tym sezonie pozostawia naprawdę wiele serca na parkiecie i co było raczej nie do pomyślenia, że Pope, Rondo i Howard będą pozytywnymi postaciami. Na ten moment nawet kontuzja jakiegokolwiek gracza nie powoduje, że zespół ma dziurę, za LBJ/AD wchodzi Kuzma i jakoś to mimo wszystko wygląda, za McGee wchodzi Howard i w sumie jest nawet lepiej, za AB czy DG wchodzi KCP i nie widać wielkiej różnicy. mega zbilansowany zespół, praktycznie wszystko do siebie pasuje i nie ma mowy o jakiś zgrzytach, jeśli Dwight nie przypomni sobie, że kilka sezonów temu był gwiazdą to nie ma żadnego punktu na horyzoncie, który mógłby zepsuć ten sezon.

7 minut temu, StaryFan napisał:

Co ma wiek do rozkojarzenia? Błąd, to błąd.

Wiek ma do doświadczenia na boisku i lepszego radzenia sobie pod presją obrony, a moja wypowiedź była w tę stronę nakierowana. Błędy młodych i niedoświadczonych graczy są normą i mnie nie dziwią, 7 TO LBJ w 1 połowie - wręcz przeciwnie.

2 minuty temu, dannygd napisał:

Wiek ma do doświadczenia na boisku i lepszego radzenia sobie pod presją obrony, a moja wypowiedź była w tę stronę nakierowana. Błędy młodych i niedoświadczonych graczy są normą i mnie nie dziwią, 7 TO LBJ w 1 połowie - wręcz przeciwnie.

Ale to tylko jedna połowa jednego meczu, LBJ do tej pory miał fajny stosunek strat do asyst i ogólnie do usage, poza tym w drugiej połowie to była już tylko jedna strata więc można wybaczyć tą niechlujność. 

@Pozioma zerknij w jakim kontekście są te odpowiedzi, bo nie rozmawiamy o tym czy można LBJ coś wybaczyć czy nie, tylko, że Lakers przyparci defensywnie wyglądają poniekąd tak, jak @ely3 opisał Heat w 2 połowie. 

17 minut temu, dannygd napisał:

@Pozioma zerknij w jakim kontekście są te odpowiedzi, bo nie rozmawiamy o tym czy można LBJ coś wybaczyć czy nie, tylko, że Lakers przyparci defensywnie wyglądają poniekąd tak, jak @ely3 opisał Heat w 2 połowie. 

To, że z Winslowem byliby bardziej niewygodni dla Lakers to jedno,, drugie to jednak fakt, że oba te starcia przegrali i kolejne będzie najprawdopodobniej w następnym sezonie.

Godzinę temu, Pozioma napisał:

mega zbilansowany zespół

Cała ta gra oprócz mega gry LeBrona i zmuszaniu przez LBJ do gry na najwyższym poziomie Davisa to polega na chimerycznym Greenie, kilku przeciętnych rolesach jak Bradley, KCP czy Caruso oraz na odrzutach, które mają problemy z głowami, czyli McGee, Howard czy Rondo. Wyglądają lepiej niż przypuszczano. Ale to dopiero grudzień. Zobaczymy czy tak samo dobrze będą wyglądać w marcu. Mam podejrzenia, że niestety nie.

W sumie już na żywo wydawało mi się ,że Davis faulował Butlera przy rzucie za 3 ale L2M pokazuje ,że w ostatnich 2 minutach sędziowie nie gwizdnęli ofensa Greenowi. potem Le Bron faulował poza grą Butlera a na końcu Davis faulował Butlera.

Pewnie teraz zacznie się dyskusja o tym czy sędziowie pomagają czy nie pomagają LAkers - Taka już natura ligi

1 godzinę temu, Zdzich napisał:

.Ale to dopiero grudzień. Zobaczymy czy tak samo dobrze będą wyglądać w marcu. Mam podejrzenia, że niestety nie.

A w marcu będzie jak coś można napisać, że zobaczymy czy tak samo dobrze będą wyglądać w maju... 

Jasne, że ostatecznie wyniki są uzależnione od gry dwóch gości, ale na szczęście obydwaj grają TOP5 w lidze i jka będą zdrowi nie powinno sie to zmienić. 

W tych wszystkich komentarzach na temat Lakers czy to pozytywnych czy sceptycznych skupiając się na poszczególnych nazwiskach trochę zapomina się o tym,  że przecież oni jako kolektyw z czasem powinni być tylko lepsi bo to przecież nie jest zespół, którego trzon gra ze sobą dłuższy czas, ale oni się ciągle pewnie uczą siebie nawzajem po jednej i drugiej stronie parkietu. Jak by to nie brzmiało o zespole mającym tak imponujący bilans ja tam widzę wciąż sporo miejsca na poprawę. 

Lakers są uzależnieni od LeBrona, ale jeżeli LeBron ma jeszcze w sobie kolejny playoffowy run gdzie podnosi poziom półkę wyżej to te 6-8 minut bez niego w playoffach nie będą dużym problemem. 

Tak sobie myślę: 

- Cavs w latach 16-17 wygrali 57 i 51 meczów, ale LeBron w playoffach podnosił poziom półkę wyżej, więc to był w playoffach dużo lepszy team niż w regularze, o 2018 roku nie wspominając.

- teraz Lakers mają 23-3, pomimo tego, że LeBron gra z grubsza to, co w sezonach '16 i '17 w Cavaliers (w sezonie 14-15 był słabszy).

Niby dalej mam Clippers na #1 w playoffach, ale ciekawe gdzie leży upside Lakers jeżeli LeBron ma w nogach jeszcze jeden playoffowy run ze swojego prime, bo jak tak, to Lakers powinni być znacznie lepsi niż w regularze. Czy ma, nie wiem, mam mieszane uczucia.  

Edited by BMF

Lakers coraz lepiej radzą sobie bez LeBrona na parkiecie. Ostatnie 10 meczów mają netrtg 6, kiedy James siedzi. Tutaj bardziej bym się martwił, czy będą w stanie ukryć w obronie Rondo w play-off.

• Confused 1

To tylko kwestia czasu aż zaczną sobie radzić bez LBJ. Sam AD powoli da radę. Ciągle ktoś wypada a jest nadmiar dobrze. Tu chodzi tylko o zdrowie i kondycje. Wzmocnienie ławki mile widziane zawsze. Do tego pewnie dojdzie jakiś Wade czy inny emeryt i można czekać na maj.

2 godziny temu, BMF napisał:

Lakers są uzależnieni od LeBrona, ale jeżeli LeBron ma jeszcze w sobie kolejny playoffowy run gdzie podnosi poziom półkę wyżej to te 6-8 minut bez niego w playoffach nie będą dużym problemem. 

Czy ma, nie wiem, mam mieszane uczucia.  

Wszystkie zespoły uzależniały się od Brona. Dlaczego miałby nie mieć?

30 minut temu, Jendras napisał:

Lakers coraz lepiej radzą sobie bez LeBrona na parkiecie. Ostatnie 10 meczów mają netrtg 6, kiedy James siedzi. Tutaj bardziej bym się martwił, czy będą w stanie ukryć w obronie Rondo w play-off.

Rondo może w PO nie powąchać parkietu, jakieś ruchy raczej będą. MG w końcu przestaną się wygłupiać i zwolnią AI. Nie robi się w tej lidze takich rzeczy uznanym weteranom.

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Nie robi się w tej lidze takich rzeczy uznanym weteranom.

To niech ten uznany weteran najpierw zostawi na stole swoją kasę ;)

• Thanks 2