Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2019/2020


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ely3 napisał:

Mavs to jakaś aberracja obecnie. Oni mają ortg 118 , trzecie Rockets ma 112 . 6 pkt róznicy to jest pomiędzy 3 Houston a 22 Jazz . To mniej więcej pokazuje na jakim oni teraz poziomie grają. 

Dla mnie to co wyczyniają w tym sezonie Mavs jest niepojęte, szczególnie że zaczęli od 0:3, a Porzingisowi ciągle daleko do optymalnej formy. Zabawne, że przy całym przedsezonowym hajpie na Pelicans, Dallas pozostawało w cieniu tylko po to, żeby po kilkunastu meczach być na językach zarówno ekspertów jak i zwykłych fanów koszykówki. Nie widzę Mavericks na czołowych lokatach pod koniec sezonu, ale na teraz wyglądają na murowanego kandydata do PO - może nawet z 5-6 pozycji :)

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy granie przez pierwsze 15 meczy z Denver, Portland(które grało jeszcze z Collinsem w tym meczu ), LAL, Bostonem, Toronto, Houston, rozjechanie GSW I Cavs które dzień później wygląda fajnie przeciw Blazers to aż taki łatwy terminarz o jakim tu jest mowa. To nie jest jakiś najcięższy terminarz ale nie przesadzajmy ,że to były jakieś łatwe mecze. A tu tak naprawdę tylko  po porażce z Bostonem można było powiedzieć ,że byli dużo słabi od przeciwnika. Dallas z odrobiną szczęścia jaką ma LAL mogło spokojnie być na 1 miejscu konferencji co patrząc jaki support ma Luka w porównaniu do innych drużyn z czołówki ligi jest imponujące. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rw30 napisał:

no to fakt, łatwy terminarz łatwym terminarzem, ale biorąc pod uwagę jaki tam szrot biega wkoło Porzingisa & Doncica, wyniki robio wrażenie

Wright jest bardzo legit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi unit jak na standard nba jest naprawdę spoko, wszystkim chodzi bardziej o przeciętnych starterów. Delon ma fajny potencjał, musi grać jednak stabilniej (od meczu z Raptors ma dobry czas). Na pozycji 2/3 ( zależy gdzie gra Luka) i 5 jest jednak mała dziura.  Maxi i Powell to fajni goście,  ale nie starterzy. THJ mam nadzieję że utrzyma formę jakiś czas i ktoś go przygarnie. Te statystyki z 2end unit z niektórych meczy też nie zawsze są zawsze miarodajne. Często właśnie Luka prowadzi ich na rozegraniu więc łatwiej wtedy zdobywać punkty. 

Ciekawe czy Cuban będzie naciskać na wzmocnienia już teraz (skoro wyniki są lepsze niż założenia),  czy zgodnie z planem poczekają na 2021 z oczyszczonym solary. 

Może się okazać że będzie dostępny na rynku zawodnik który podniesie ich poziom już teraz,  a nie zakopie złą umową na lata 🤔 tylko kto miałby to być, biorąc pod uwagę że Mavs nie bardzo mają co oddać. Można by przyjąć kogoś z słabszą umową (Max do 21') w zamian za jakiś asset.

Opcji jest dużo,  najważniejsze by dalej cieszyli oko dobra koszykówką;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie najstarsze wiadomości z realmadryt.pl gdzie jest jakaś wzmianka o Donciciu. W seniorskim Realu zadebiutował w wieku 15 lat.

https://www.realmadryt.pl/news/43643-mlodzi-koszykarze-z-pucharem

https://www.realmadryt.pl/news/53474-radoncic-zmienia-barcelone-na-real

https://www.realmadryt.pl/news/54523-pierwszy-sparing-koszykarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dapunk20 napisał:

Najlepsze ławki ostatnich lat

2017-2018 Raptors

2019-2020 Mavs

 

ciekawe co je łączy ;)

Czarodziej D-Wright 😉

Generalnie ogólne staty, cały czas kręci podobne i nie robią one wielkiego wrażenia, ale jednak chłopak ma to "coś" w sobie. Zwykły "eye test" w czasie oglądania Mavs, czy jego adv stats pokazują dużo dobrego. Gość jest dodatni po obu stronach parkietu, drużyna z nim broni zdecydowanie lepiej. Bardzo mądry gracz, rzadko kiedy podejmuje głupie decyzje. Do tego charakter. Gość, który mógłby naprawdę dostać większą rolę w innym zespole, nie ma problemu z tym, by być rolesem z drugiego planu. Gra pod kolegów, nie pod siebie. Cichy bohater Mavs.

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się Dallas w tym sezonie! Ich ofensywa dzięki Luce (postęp jaki zrobił jest oszałamiający) wygląda super płynnie, koleś potrafi z największych drewniaków zrobić drużynę. Dzięki zadziwiająco mało rdzawemu Łotyszowi nie najgorzej wygląda też D podkoszowa, choć i Kleber i Powel robią świetna robotę, to jednak rim protectora im brakowało. Głębia składu to ich największy atut (po Luce), Delon, Barea, Curry, Maxi a nawet THJ to w kilku ekipach gracze, którzy mogliby w S5 wyjść (nie mówię, że każdy sie nadaje), a sa jeszcze Lee, Marjanovic czy wciąż młodzi z potencjałem Brunson, Jackson. Do tego Rick robi świetną robotę z ławki trenerskiej.

Wprawdzie nie wierzę, aby tę intensywność utrzymali na obecnym poziomie, szczególnie jak w kilku ekipach wrócą lepsi gracze i zacznie się walka o PO, ale i tak wygrane z Lakers, Rockets robią wrażenie. Keep going!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

Głębia składu to ich największy atut (po Luce), Delon, Barea, Curry, Maxi a nawet THJ to w kilku ekipach gracze, którzy mogliby w S5 wyjść

Na ten moment to jest gracz S5. Carlisle zrobił z niego pierwszy raz startera w meczu z Warriors. Od tego meczu nagle się ogarnął, bo wcześniej grał w większości przypadków piach, sporadycznie notując lepszy mecz i sporo osób tutaj po nim jechało. No ale, już się pojawiają oznaki (mecze przeciwko drużynom z LA), że jego stała dobra dyspozycja nie potrwa długo, co też było na forum sygnalizowane ( @Przemek_Orliński :D). 

Godzinę temu, dannygd napisał:

Kleber i Powel robią świetna robotę

Akurat Kleber to w def ma jeszcze spore rezerwy względem tego, co pokazywał w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Akurat Kleber to w def ma jeszcze spore rezerwy względem tego, co pokazywał w przeszłości.

Nie widziałem wszystkich meczów DAL, w tych kilku grał bardzo intensywny i dobry D, bardziej Powell bym powiedział, że jeszcze 100% nie jest sobą. adv stats poniekąd to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

bardziej Powell bym powiedział, że jeszcze 100% nie jest sobą. adv stats poniekąd to potwierdzają.

Powell to zanotował duży zjazd po sezonie 2017/18 we wszystkich def adv stats i w sumie to nie wiadomo, czego po nim oczekiwać.

2 godziny temu, dannygd napisał:

Nie widziałem wszystkich meczów DAL, w tych kilku grał bardzo intensywny i dobry D

Ogólnie masz rację, najczęściej wizualnie to wygląda fajnie (też podoba mi się jego gra). Nawet Carlisle go mocno chwalił, bodajże po tym bdb meczu, co zagrał na Siakama. Natomiast adv stats mu poleciały w dół (chociaż dopiero 1/4 sezonu!), a z czegoś to się bierze. Ok, drużyna z nim na parkiecie lepiej broni (def rtg), ale jednak inne def adv stats ma najgorsze w karierze (żeby nie było, nadal jest dodatni!). 

DRAPM - 17/18: 1.0 ; 18/19: 1.92 ; 19/20: 0.24

DBPM - 17/18: 1.2 ; 18/19: 2.3 ; 19/20: 0.2

DRPM - 17/18: 1.96 ; 18/19: 2.1 ; 19/20: ? (jeszcze ESPN nie opublikował)

To nadal jest dobry, efektywny obrońca, ale te wskaźniki pokazują, że jest w stanie poprawić pewne elementy swojej gry, co mocniej potwierdzi jego umiejętności obronne i na czym jeszcze bardziej skorzysta jego zespół. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22 ale jak już coś porównujesz, to zwróć uwagę że w tym sezonie najlepszy w DRAPM jest DiVincenzo na poziomie 1,15 a za zeszły sezon PG13 z wynikiem bliskim 3, więc chyba rozumiesz różnice w interpretacji wielkości tego wskaźnika na tle ligi i drużyny. 😉

BTW. DBPM to chyba jeden z mniej miarodajnych wskaźników defensywy. Jak z b-r to DRtg lub DWS, ale ten drugi musisz per48 przeliczyć bo on rośnie wraz z ilością meczy.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dannygd napisał:

ale jak już coś porównujesz, to zwróć uwagę że w tym sezonie najlepszy w DRAPM jest DiVincenzo na poziomie 1,15 a za zeszły sezon PG13 z wynikiem bliskim 3

Ok, mój błąd. Rzeczywiście nie zwróciłem na to uwagi, a powinienem. Plus dla Ciebie, dobra lekcja na przyszłość dla mnie :D.

Jednak, mimo wszystko ten wskaźnik u Klebera wygląda na zbyt zaniżony względem poprzednich rozgrywek, gdzie był top 15. Niestety nie wiem, jak to wyglądało na wczesnym etapie zeszłego sezonu (może też zaczął spokojnie 🤔)

Co do ogólnego zestawienia DRAPM, z czego wynikają te dość niskie wyniki zawodników w tym momencie? Wyłącznie mała próbka i dalej, wraz z sezonem będzie to rosło do podobnych wartości chociażby względem sezonów 18/19 czy 15/16? Czy po prostu ma na to wpływ statystycznie gorsza postawa defensywna graczy/większy nacisk klubów, zawodników na grę w O niż w D?

17 godzin temu, dannygd napisał:

BTW. DBPM to chyba jeden z mniej miarodajnych wskaźników defensywy. Jak z b-r to DRtg lub DWS

Mało wiedziałem o tym wskaźniku, trochę teraz poczytałem i rzeczywiście DBPM to o kant dupy rozbić. Nawet podłożyłem sobie do wzoru poszczególne statystyki Klebera i od razu widać, czemu ten wynik jest dużo niższy. Natomiast DWS to lepszy wskaźnik, ale również dosyć krytykowany.

17 godzin temu, dannygd napisał:

musisz per48 przeliczyć bo on rośnie wraz z ilością meczy

Dzięki.

 

Generalnie, nieźle te wszystkie def adv stats mogą namieszać w głowie i zaburzyć obraz wizualny. Ciężko zmierzyć pewne elementy i to się później odbija we wskaźnikach. Statystykami można się podpierać, ale klasycznie "eye test" górą w przypadku oceny D.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Statystykami można się podpierać, ale klasycznie "eye test" górą w przypadku oceny D.

Dokładnie! Wskaźniki tego typu najlepiej oddają sytuację w danej ekipie. Wszystkie adj starają się dopasować wskaźnik tak aby był on porównywalny, ale nigdy tak nie będzie. Trudno porównywać ekipę która wygrywa defensywa z tą co wygrywa ofensywą, gdzie po prostu gracze nie muszą aż tak się starać. Dlatego wszystko z umiarem trzeba interpretować. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sezonem mało kto zakładał że Dallas będzie w PO, tymczasem po 20 meczach...

Wiadomo że ciężko będzie to utrzymać, ale ten sezon wygląda rewelacyjnie. Trochę się obawiam że ktoś wpadnie na pomysł oddania wszystkiego co zostało by wzmocnić skład starterów. Chyba jednak lepiej powalczyć o wolnych agentów 20' i 21'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spokojnie do utrzymania to jest. Porzingis póki co dziad okrutny więc powinien być lepszy a ławka Mavs to nie jest jakiś fluke bo Wright już przecież bardzo mocną ławke liderował w przeszłości 

chociaż z 2 seedem to raczej nie skończą

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.