Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2019/2020


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Fun fact który #Nikogo

Porzingis w barwach Mavs miał już trzy spotkania z pięcioma asystami, z czego dwa ostatnie nastąpiły jeden po drugim.

Ilość spotkań z 5 asystami przez cały jego pobyt w patologii Knicks: 0.

Został też jedynym zawodnikiem w historii NBA, który zaliczył linijkę 24 punktów, 10 zbiórek, 5 asysty i 5 bloków trafiając przy tym 4 trójki. Po przerwie spowodowanej kontuzją kolana gra naprawdę dobrze. Zdarzają się mecze z lekką zadyszką, ale ogólnie prezentuje się wyśmienicie. Znalazł swój rytm ofensywny i z 30% za 3 zrobiło się nagle 37% od czasu powrotu. 

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzingis od momentu kontuzji Doncicia - robi 26-10-2-2 na 67%TS przez 9 meczów. Pamiętam, jak napisałem january'emu w czasie 1. meczu z tej serii (z Houston chyba), że niesamowicie irytujący jest KP, który gra dobrze w ataku tylko gdy nie ma Doncicia (wcześniej w trakcie sezonu też tak było), ale Luka wrócił i Porzingis dalej wymiata przez te kilka meczów (tak, relatywnie z łatwymi rywalami), w tych czterech meczach obok Doncicia ma 70%TS. 

Nie lubię przesadnego analizowania takich krótkich serii (KP cały sezon rzucał gruuubo poniżej swojego poziomu, więc musiał przyjść moment sezonu, gdzie sobie to odbije - podobnie jest teraz z Tatumem, który do pewnego momentu miał fatalne statystyki np. rzutów spod obręczy), ale jak generalnie Porzingis będzie w stanie dawać impakt ~allstara do końca sezonu (tzn. jego obrona i ~20ppg na 56%TS+), to Mavs mogą być nr 3 na Zachodzie w kontekście playoffów (i nie chodzi mi o sam seed). Mavs z Donciciem mają 31-16, a w tym okresie albo nie było Porzingisa, albo grał grubo poniżej swoich możliwości w ataku.

Piszę, bo to być może najważniejsza rzecz do śledzenia na Zachodzie w okresie po ASG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BMF napisał:

Porzingis od momentu kontuzji Doncicia - robi 26-10-2-2 na 67%TS przez 9 meczów. Pamiętam, jak napisałem january'emu w czasie 1. meczu z tej serii (z Houston chyba), że niesamowicie irytujący jest KP, który gra dobrze w ataku tylko gdy nie ma Doncicia (wcześniej w trakcie sezonu też tak było), ale Luka wrócił i Porzingis dalej wymiata przez te kilka meczów (tak, relatywnie z łatwymi rywalami), w tych czterech meczach obok Doncicia ma 70%TS. 

Nie lubię przesadnego analizowania takich krótkich serii (KP cały sezon rzucał gruuubo poniżej swojego poziomu, więc musiał przyjść moment sezonu, gdzie sobie to odbije - podobnie jest teraz z Tatumem, który do pewnego momentu miał fatalne statystyki np. rzutów spod obręczy), ale jak generalnie Porzingis będzie w stanie dawać impakt ~allstara do końca sezonu (tzn. jego obrona i ~20ppg na 56%TS+), to Mavs mogą być nr 3 na Zachodzie w kontekście playoffów (i nie chodzi mi o sam seed). Mavs z Donciciem mają 31-16, a w tym okresie albo nie było Porzingisa, albo grał grubo poniżej swoich możliwości w ataku.

Piszę, bo to być może najważniejsza rzecz do śledzenia na Zachodzie w okresie po ASG.

Łapie rytm po kontuzji, ale w sumie z tego co zauwazylem to tez Doncic go bardziej szuka

i przed ta cala seria to troche tak gral jakby byl przyklejony do linii za 3, teraz graja picki i rolluje do obreczy, scina czasami jak jest bez pilki

beka jak gosc ktory w pewnym momencie byl uwazany za top 5 top 10 w lidze po obu stronach parkietu nagle przez to jak zjebana organizacja sa Knicks watpiono w jakakolwiek jego wartosc po trejdzie

 

wiem ze to first take, ale pelno bylo wszedzie takiej narracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BMF napisał:

Porzingis od momentu kontuzji Doncicia - robi 26-10-2-2 na 67%TS przez 9 meczów. Pamiętam, jak napisałem january'emu w czasie 1. meczu z tej serii (z Houston chyba), że niesamowicie irytujący jest KP, który gra dobrze w ataku tylko gdy nie ma Doncicia (wcześniej w trakcie sezonu też tak było), ale Luka wrócił i Porzingis dalej wymiata przez te kilka meczów (tak, relatywnie z łatwymi rywalami), w tych czterech meczach obok Doncicia ma 70%TS. 

Nie lubię przesadnego analizowania takich krótkich serii (KP cały sezon rzucał gruuubo poniżej swojego poziomu, więc musiał przyjść moment sezonu, gdzie sobie to odbije - podobnie jest teraz z Tatumem, który do pewnego momentu miał fatalne statystyki np. rzutów spod obręczy), ale jak generalnie Porzingis będzie w stanie dawać impakt ~allstara do końca sezonu (tzn. jego obrona i ~20ppg na 56%TS+), to Mavs mogą być nr 3 na Zachodzie w kontekście playoffów (i nie chodzi mi o sam seed). Mavs z Donciciem mają 31-16, a w tym okresie albo nie było Porzingisa, albo grał grubo poniżej swoich możliwości w ataku.

Piszę, bo to być może najważniejsza rzecz do śledzenia na Zachodzie w okresie po ASG.

O, moj take rzucony na zlocie do @polishllama69, ze to Mavs beda najtrudniejszym rywalem Denver z zespołów nie z LA  wyglada lepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubbas napisał:

Łapie rytm po kontuzji, ale w sumie z tego co zauwazylem to tez Doncic go bardziej szuka

i przed ta cala seria to troche tak gral jakby byl przyklejony do linii za 3, teraz graja picki i rolluje do obreczy, scina czasami jak jest bez pilki

beka jak gosc ktory w pewnym momencie byl uwazany za top 5 top 10 w lidze po obu stronach parkietu nagle przez to jak zjebana organizacja sa Knicks watpiono w jakakolwiek jego wartosc po trejdzie

Hmmm...

A może to też kwestia, że Powell wyleciał i KP został przesunięty na centra? Jak Dwight grał, to zwracało uwagę, że Doncić mnóstwo akcji gra właśnie z nim i albo lobik na niego albo wjazd na obręcz/pull-up albo wycofanie po switchu i czary mary, step back/jakiś counter move. To było takie, wręcz bym powiedział, danie główne ataku Mavs. KP w tym czasie stał za łukiem czekając na piłkę i może raz na dziesięć razy ją dostał. Teraz sporo obowiązków Powella przejmuje KP i to też może mieć znaczenie wpływając pozytywnie na skuteczność, pewność siebie KP, ale także na chemię między nim, a Luką i Słoweniec, być może, nabiera do niego większego zaufania, bo przedtem wydawało mi się jakby niezbyt często dzielił się z nim piłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fit, fitem - Porzingis w końcu zaczął trafiać jumpery , pisałem jakoś w styczniu, że on rzutowo w porównaniu do czasów Knicks np. z midrange ma -10%FG (do tego z FT -8%, trójka też gorsza), gdy powinno być odwrotnie, bo gra w dużo lepszym teamie. Za te 9-10 meczów to jest 38% za 3, 86% z osobistych i (bez sprawdzania) na pewno ponad 40% z midrange.

Ja tam dalej uważam, że KP jest przereklamowany w ofensywie (pod względem kreowania rzutu i kreowania ofensywy) względem swojego hype'u, ale to wciąż potencjał na świetnego gracza w ataku, jak będzie w stanie wrzucać te >20ppg na 56-58%TS (rzut z Knicks + ponad 70%FG pod obręczą dzięki Donciciowi; wiadomo, że ma potencjał na więcej), to Mavs są zupełnie inną ekipą.

Ale to już zobaczymy w nast. tygodniach, czy to stała tendencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 14:11, BMF napisał:

Ja tam dalej uważam, że KP jest przereklamowany w ofensywie (pod względem kreowania rzutu i kreowania ofensywy) względem swojego hype'u, ale to wciąż potencjał na świetnego gracza w ataku, jak będzie w stanie wrzucać te >20ppg na 56-58%TS (rzut z Knicks + ponad 70%FG pod obręczą dzięki Donciciowi; wiadomo, że ma potencjał na więcej), to Mavs są zupełnie inną ekipą.

No ale chyba nikt z niego nie robi konia pociągowego ofensywy? Chyba od zawsze wiadomo, że KP ma sufit w takim KG bardziej - deffensive stud, a w ofensywie to taki raczej jumperkujący wysoki karający niższych (choć jeszcze na razie nad tym musi pracować) z bardziej współczesnym range, perfect druga opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzingis wygląda jak Superstar. Fajnie, że wrócił do wysokiej dyspozycji, bo to jest materiał na wielkiego gracza.

Od 1 lutego jest w beast mode i robi 27p/11r/2.5b na blisko 50% z gry, 40% za trzy (przy 10 rzutach). Jest MOC!

 

Dobrze by było, jakby Mavs jeszcze powalczyli o to 4, ewentualnie 5 miejsce, bo tak to czeka ich starcie z Clippers lub Nuggets (stawiam, że utrzymają się w TOP3). I choć nie uważam, że są z góry skazani na porażkę, to jednak nie jest jeszcze ten sezon, w którym można ich stawiać na równi z tymi drużynami. A tak ewentualne starcie z Rockets lub Jazz dało by duże szanse na WCSF. Choć z drugiej strony wyeliminowanie takich Nuggets nie byłoby wielką sensacją, przynajmniej dla mnie. Duet Porzingis/Doncić wspomagany przez dobrych rolesów to nie są żarty. :)

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to Mavs mogliby posadzić Luke na kilka meczy. Tydzień temu chyba było info ,że cały czas ta kostka mu puchnie teraz kciuk który widać ,że mu przeszkadza w rzucaniu i lekko chory był. Po co ma się męczyć jak mogą mu dać odpocząć ,a lepiej teraz niż na Play-offy by wszedł niedoleczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako, że Mavs to moje nr 2/3 w tym sezonie, to z nudów sprawdziłem:

17 razy przegrywali -6 lub mniej, 21 razy single digits - wygrywali 7 razy z +6 i mniej, 17 razy single digits. 

Dla porównania - Thunder :

9 razy przegrywali -6 lub mniej, 16 razy single digits - wygrywali 19 razy z +6 lub mniej, 25 razy single digits. 

Mniej więcej taka jest różnica między ~najgorszą i ~najlepszą drużyną w clutch. 

Porażka z Rockets wychodzi poza skalę. :)

Dallas to generalnie ~poziom contendedra (SRS na poziomie Celtics czy Raptors), który jak większość młodych teamów płaci za brak doświadczenia (w bottom10 w clutch są Suns, Memphis, Pelicans i Mavs), ciekawe, czy czasem tacy Clippers pod koniec regulara nie przegrają jednego-dwóch meczów więcej jeżeli miałoby to oznaczać, że wpadną na Thunder, a nie na Mavs, bo Dallas to dużo groźniejsza drużyna. Za rok zdrowi Mavs to będzie już ścisły top (jeżeli sezon w ogóle normalnie się oodbędzie), ale zobaczymy, czy Cuban będzie w stanie pozyskać jakichś obrońców na obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Dallas to generalnie ~poziom contendedra 

Generalnie to warto skorzystać z pogody póki jeszcze jest zamiast się tak nudzić, bo generalnie suche liczby mało znaczą w kontekście tego, że Dallas do contendera to brakuje jeszcze paru klocków. Zaraz wyjdzie, że contenderem jest 12 na 30 drużyn, bo przecież liczby. Imho z Dallas to jeszcze żaden contender, ale za te dwa lata jak Doncić okrzepnie będą bardzo groźni.

Mają mega zajebisty duet Porzingis/Doncić, więc jak zdrowie pozwoli to w przyszłości będą coś znaczyć w tej lidze. Obecnie są w stanie przegrać z każdym z ósemki.

Edit - chciałem tylko dodać, że to klęczenie przez dwie minuty jest mocno żenujące. :)  

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncić zrobił 34p/20r/12a/2b a tutaj cisza? :D Co ten chłopak za liczby wykręca, damn.

średnie z sezonu - 29p/9.5r/8.9a w 34 minuty (podciągnie się w procentach za trzy i będzie miazga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem powtórkę Mavs-Bucks i jeżeli tegoroczna skuteczność Doncicia pod obręczą to nie jest fluke (75%, elitarny poziom dla guarda), to - daleka droga - ale Luka ma wszystko, żeby skończyć jako ofensywny GOAT. LeBron, może Magic za playoffy, być może Kareem w college'u, może (ale raczej nie) Shaq - nie wiem czy ktoś jeszcze w tym wieku (początek sezonu jako 20-latek) grał w historii na takim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.