Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2019/2020


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Stein gra w podobny sposób co Powell. Jeśli będzie chciał współpracować z trenerem, to z Luką na rozegraniu może naprawdę nieźle wyglądać. Może nie jest dobrym defensorem, ale Powell grając na 5 też zazwyczaj sobie radził przeciętnie 

Klub nie chciał dużo inwestować w centra. Może to znak że pozyskają w te okienko jeszcze ballhandlera. Bogdanovic byłby marzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, iglo13 napisał:

przecież to jest wypożyczenie gracza który ma kontrakt 2 mln za pick z drugiej rundy, raczej koło 55 miejsca. Jak dla mnie ten deal nie ma słabego punktu. Jak wyjdzie to super, jak nie to nic sie nie stało. A moze Carlisle go ogarnie i zacznie być produktywny? 

A wy nie wiecie kto to jest Stein... ;)

Ja wiem, że Carlisle to z DeJuain Blaira robił PO x-faxtora, a past prime Monta Ellis robił za drugą opcje PO teamu, ale nie uwierzę, póki nie zobaczę, że z WCS może być pożytek.

11 godzin temu, Przemek_Orliński napisał:

Z drugiej strony: WCS pierwszy raz zagra w NBA z rasowym rozgrywającym, a chodzi tylko o rolowanie do kosza + ma śmieszny kontrakt. 

Przecież w CY dostał Foxa, który grał świetny sezon i był chyba jakieś TOP5 rozgrywających w lidze podczas poprzedniego sezonu. A i tak okazał się kasztanem.

Moim zdaniem Mavs przydałby się jakiś solidny obrońca, rim protector i ktoś kto postawi kilka zasłon. C. Lee za Mahinmi czy Biyombo to też nie jest żadne ryzyko, bo dla Lee i tak nie ma minut na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Przecież w CY dostał Foxa, który grał świetny sezon i był chyba jakieś TOP5 rozgrywających w lidze podczas poprzedniego sezonu

Raczej bardziej okolice top12,5.

Ale yeah, WCS to kasztan.

Mavs nie mają obrońców na obwodzie przede wszystkim, taki Covington byłby on point.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma wrażenie, że Carlise nie chciał się ładować w kontrakt i wziął po prostu tani backup, wiedząc, że i tak w 1 rundzie PO raczej odpadną. Dedmon to fajna opcja, ale już trochę kosztuje, a wspomniani Mahinmi czy Biyombo mogą być 2-3 razy tańsi jako backup. 

Na rynku będą Ibaka, Favors czy Baynes, gdzie szczególnie Favek fajnie by fitował do KP.  Może majac na uwadze dłuższe kontrakty Powella i Klebera będzie musiał jeden z nich w dealu pójść, żeby poprawić SC. Oni na 11 graczy mają 109 mln na przyszły rok gdzie THJ na 100% weźmie PO, a WCS to tylko 2 mln więc może spróbować coś ciut większego łapać. Z Dedmonem mieliby 120 mln (bez WCS) więc z pickami blisko podatku a jakość ekipy by jakoś diametralnie nie wzrosła.

Także wg nie spoko ruch, choć na pewno spodziewałem się czegoś więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 22.01.2020 o 18:19, BMF napisał:

Doncic jest chyba trzecim graczem w NBA pod względem FTA - to że uważa, że powinien dostawać 17FTAs/game i kwestionuje każdą decyzję przeciwko sobie to akurat (obok flopowania) najbardziej irytująca część oglądania go, ale jak ktoś ogląda od lat 80% meczów LeBrona to już się przyzwyczaił. :) Ogólnie jestem dużym wrogiem przeceniania tych star bonusów (vide prime Kevin Martin dostający 10FTA) i pewnie się okaże za siedem lat, że Doncić po trzecim MVP dalej dostaje z grubsza tyle samo gwizdków, co teraz. Nothing to see here. Kawhi raz powinien dostać ofens na Donciciu, ale to był faul, który baaardzo ciężko wyłapać live.

A Mavs przegrali przez ofensywne zbiórki Clippers przede wszystkim, trochę zmarnowany effort, bo po powrocie Porzingisa bronili naprawdę dobrze, zwłaszcza jak na ten roster.

Sorki, że tak po kilku dniach odkopuję Twój wpis, kiedy Dallas już rozegrali kilka kolejnych spotkań, ale w ostatnich dniach z braku czasu praktycznie nie czytałem wątków na forum, a teraz widzę, że odniosłeś się do mojego wcześniejszego postu. 

Do rzeczy... 

Nie napisałem, że Mavs przegrali tylko i wyłącznie przez sędziów, tylko podkreśliłem, że kolejny raz w tym sezonie sędziowie im nie sprzyjali (nie tylko Luce, ale też innym graczom Mavs),  imo to fakt. Co do przyczyn porażki to zgodzę się z Tobą, że te off rebs Clippers miały duży wpływ, dlatego tymbardziej szkoda, że Boban, mając naprawdę dobry dzień, nie dostał od Ricka więcej minut ;)

Druga kwestia. Kawhi to mógł spokojnie jeszcze z 1-2 ofense dostać za wyraźne podpychanie łokciem obrońcy, w jednym przypadku wręcz zdecydowane pchnięcie ręką przeciwnika (nie mówię, że jestem jakimś wielkim fanem odgwizdywania takich fauli, ale w lidze, coraz częściej są gwizdane takie przewinienia, nawet bardziej miękkie, niż te podpychanie Leonarda, czyli brakuje konsekwencji w decyzjach sędziów). Za to, z drugiej strony Luka dostaje ofens na flopującym Bevie. W 4q przy rzucie za 3, Doncic jest ewidentnie faulowany, z tego co pamiętam przez McGrudera, a gwizdek niestety milczy. Było też kilka sytuacji, gdzie Luka od tyłu był łapany za biodro, czy nawet przytrzymywany za spodenki, co na ekranie było dobrze widoczne. 

Co do początkowej części Twojej wypowiedzi, powiem tak. Wg mnie star bonus jest w lidze wyraźnie widoczny. Luka na nazwisko tak naprawdę cały czas jeszcze pracuje i sam jestem ciekawy jak będzie wyglądała statystyka wymuszania przez niego fauli w przyszłości, bo imo ma potencjał, by ten wskaźnik mu wyraźnie podskoczył. Ale jedno jest pewne, musi trochę spokornieć, bo w tym momencie, jego charakter na pewno nie pomaga w relacjach z pasiakami, nie wpływa pozytywnie na to jak go odbierają. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 13.4 FTA/per100 possessions Doncicia w tym sezonie to wynik na poziomie Giannisa z ubiegłego roku (13.5), Shaqa z MVP-sezonu (13.4) i LeBrona w najlepszych pod tym względem sezonach (13.5-13.7 w b2b MVP w Cavs). Najlepszy wynik w historii* nienależący do Shawa/Dwighta to ... Harden (15.4) z tego sezonu, z czego Harden to GOAT w wymuszaniu faulów/historycznej skali star bonus (wersja dla fanów/hejterów) grający historyczny sezon pod względem usage/scoringu. A w sumie to podobny poziom co Doncic. 

Myślę, że te ''Doncic może dostać wyraźnie więcej gwizdków jak dostanie star bonus'' to jeden z wielu przykładów, że ten star bonus to jakieś grubsze zbiorowe overreaction.

*nie chce mi się sprawdzać, czy czegoś nie zepsułem na bkref we filtrach jakby co

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że każdy z wymienionych graczy osiągał podobny wskaźnik FTA do Luki z tego sezonu, przy mniejszym usg% i mniejszej ilości prób rzutowych ;)

Jeżeli taki Harden per100 ma o 2 próby więcej z linii, wszystkich wymuszonych fauli (nie każdy faul to osobiste :P) też ma więcej to w skali sezonu jest to wyraźna przewaga. Jestem zdania, że Luka w przyszłości może osiągać równie wysokie jak Broda wskaźniki w tym względzie, a to będzie wyraźny wzrost względem tego, co widzimy teraz. 

2 godziny temu, BMF napisał:

''Doncic może dostać wyraźnie więcej gwizdków jak dostanie star bonus''

Nie mówię, że nie ma star bonus, bo względem ligi pewnie ma, ale imo nie działa to jeszcze na takim poziomie, jak w przypadku największych gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Jeżeli taki Harden per100 ma o 2 próby więcej z linii

Jeżeli ~GOAT pod względem wymuszania fauli ma ~2 próby więcej/100 posiadań, to raczej nie jest tak źle z tym traktowaniem Doncicia, delikatnie ujmując. Jordan miał raz w karierze (gdy robił 37ppg ;]) więcej osobistych pace-adjusted niż Doncić. 

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

jak w przypadku największych gwiazd

Czy LeBron zalicza się do grona największych gwiazd? 

Już to pisałem, ludzie przeceniają impakt tego star bonus*, bo najwięcej osobistych dostają największe gwiazdy, więc nie mają perspektywy, ale raz na jakiś czas zdarza się, że w topie ligi pod względem osobistych są gwiazdy bez hype'u (Butler), borderline gwiazdy w teamach które nikogo nie interesują (Cousins), nie-gwiazdy (Martin) - i wtedy ciężko wytłumaczyć, dlaczego np. Kevin Martin rzucał tyle osobistych co peak LeBron jeżeli istnieje 'star bonus powodujący <<wyraźny wzrost>> liczby osobistych danego superstara' (Martin by rzucał tyle osobistych co Shaq w czasach hack-a-Shaq gdyby był gwiazdą?), dlaczego Embiid najwięcej FTA rzucał jako rookie, dlaczego bardzo często teamy spoza playoffów rzucają +- podobną liczbę osobistych co playoffowe teamy, i tak dalej. 

*Nie, że to nie ma znaczenia, ale skala jest z reguły dużo mniejsza niż się wydaje average NBA fanowi gdy spotyka się z tą legendą star bonusa. Potem taki LeBron (legendary figure, ~największa gwiazda amerykańskiego sportu, najlepszy gracz post-Jordan, top3 alltime) jest autentycznie jebany przez sędziów tak jak w tym sezonie pomimo grania w największym markecie i największej organizacji w lidze, lol. 

ps

W tym sezonie playoffowe teamy rzucają per100 posiadań 22,9 FTA, a nieplayoffowe teamy - 22,2 FTA. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 01:32, BMF napisał:

Jeżeli ~GOAT pod względem wymuszania fauli ma ~2 próby więcej/100 posiadań, to raczej nie jest tak źle z tym traktowaniem Doncicia, delikatnie ujmując. Jordan miał raz w karierze (gdy robił 37ppg ;]) więcej osobistych pace-adjusted niż Doncić.

Ja generalnie uważam, że Doncic to ten sam potencjał w tym względzie i patrząc na ten sezon, tzn. taki sam usg%, podobna ilość FGA (Luka ok. 1 próba więcej) i większy odsetek akcji bliżej kosza, gdzie o te faule raczej najłatwiej, to ta różnica 2FTA/per100 mała nie jest i z czegoś brać się musi ;)

Do Jordana bym w ogóle go nie porównywał, bo to inny styl gry. Luka ponad 1/4 akcji kończy z pod kosza, praktycznie 1/2 w odległości do 10ft, gdzie MJ katował przede wszystkim mid range, a tam o faule jest trudniej. 

W dniu 29.01.2020 o 01:32, BMF napisał:

Czy LeBron zalicza się do grona największych gwiazd? 

No pisząc o innych gwiazdach akurat nie miałem na myśli LeBrona (powinienem wymienić konkretnych graczy i tyle), bo oglądam większość meczów Lakers i widzę co się dzieje. Rzeczywiście chłop dostaje po dupie od sędziów i zastanawiam się z czego to wynika (akcji do kosza gra nadal dużo).

Czy chodzi o wiek, tzn. związany z tym spadek atletyzmu, dynamiki. LeBron raczej nigdy nie był wielkim mistrzem w wymuszaniu fauli w taki sposób techniczny, tak jak to robią Harden, Luka, tylko szedł jak taran na kosz, wykorzystując swój nieprawdopodobny atletyzm. Teraz te wejścia już nie są aż tak dynamiczne, zdecydowane i w wielu sytuacjach ciężej zdominować przeciwnika. Może sędziowie uważają, że zatrzymać LeBrona nie jest już tak trudno jak wcześniej i przymykają oko na przewinienia. LeBron wtedy jeszcze bardziej się frustruje, co też nie pomaga. Lakers też podobno wysyłali jakieś skargi do władz ligi właśnie w tej sprawie i może NBA nie chce ulec presji ze strony klubu.

To tylko takie dewagacje, ale to Ty, jako fan LBJ'a możesz lepiej przedstawić swój punkt widzenia, czym to może być spowodowane. 

Dobra, ale wracając do tych gwiazd, to miałem na myśli przede wszystkim Hardena (najłatwiej go porównać z Luką), Butlera. Giannis, Kawhi, czy nawet AD, są imo też lepiej traktowani przez sędziów (nie chodzi tylko i wyłącznie o FTA). 

Ten Butler to ciekawy przypadek. Kurde gość jest w ścisłej czołówce pod względem FTA, ale mając zdecydowanie mniejszą ilość FGA i znacznie mniejszy usg% od reszty graczy z czołówki. Piszesz o nim, że to gwiazda bez hype'u, imo trochę przesadzasz. Gość ma już mocno wyrobione nazwisko w tej lidze. Jego boiskowy charakter może się podobać. Przez niektórych (m.in. na tym forum) jest uważany za top5 gracza tego sezonu. Ten hype na niego znacznie wrósł. Sędziowie na boisku mu sprzyjają. 

Przeciwieństwem jest taki DeRozan. Tzn. z miejsca podkreślam, że nie chcę ich porównywać jako graczy, bo to inna półka i wiemy jaką opinię gość posiada. Chcę nawiązać do sposobu gry, czyli obaj lubią gdzieś tą grę na kontakcie z przeciwnikiem, bardzo często grają do kosza, statystycznie usg% podobny, prób rzutowych nawet DeRozan ok. 4 więcej, a mimo to o kilka mniej FTA. Spurs zbyt często nie oglądam, więc w tym przypadku lepiej będzie zorientowany jakiś fan, ale w meczach, których widziałem, rzeczywiście wizualnie można było dostrzec częściej decyzje na jego niekorzyść. Czytałem też kiedyś artykuł, bodajże o sezonie 17/18, gdzie na podstawie raportów z ostatnich 2min spotkań, ktoś zrobił taką tabelkę, którzy gracze są najbardziej poszkodowani przez sędziów i DeRozan był na pewno w czołówce tego zestawienia (nie pamiętam dokładnie ale możliwe, że LeBron też). 

Kiedyś też ten sędzia hazardzista w swojej książce poruszył ten temat (tu akurat czytałem fragmenty w jakimś artykule, gdzie mówił o forowaniu gwiazd i w sumie chyba nikt tego nie zdementował.

Kończąc... być może ta dyskusja bardziej przesunęła się na Twoją korzyść, jednak ciężko jednoznacznie określić jak duży wpływ ma ten star bonus. Na ile charakter zawodników wpływa na decyzje sędziowskie itd. Najlepszą odpowiedzią mogłyby być raporty z każdego meczu (całego, nie tylko końcowe 2min), dotyczący kontrowersyjnych decyzji sędziów. Wtedy ktoś, by to pozbierał do kupy i policzył, którzy zawodnicy mają najwięcej korzystnych gwizdków, jak wygląda stosunek tych korzystnych do niekorzystnych. Wreszcie, jak to wygląda w grupach, tzn. dzieląc zawodników na te czołowe gwiazdy, później na jakiś all-starów i resztę ligi. Czy rzeczywiście istnieje różnica, jeśli tak to jak znaczna. Ja uważam, że widoczna, by była różnica na korzyść czołowych gwiazd jako grupy, a wśród nich z pewnością największy (pozytywny) odsetek miałby Harden i widziałbym jeszcze kilku grajków zdecydowanie przed Luką. Kurde, ale sobie mogę gdybać, bo pewnie do takiego eksperymentu nigdy nie dojdzie 😅

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie takie trójki co on trafił w ostatnim meczu to co mecz rzuca. Bo co mecz ma pare fajnych wolnych pozycji. Po prostu trafia teraz i nagle 2 mecze 30+ punktów sie przytrafiły. Strach pomyśleć co by sie działo jakby tak mu rzut siedział częściej niż raz na 15 gier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BMF napisał:

Prawdopodobnie tak, aczkolwiek skala jest przesadzona, bo siedzi mu jumper ostatnio czy z Bucks (a fatalnie rzuca w całym sezonie), no i to raczej źle świadczy o Porzingisie, bo on przy Donciciu dalej ma spory usage.

spory nie oznacza, że wystarczający, aby się czuł komfortowo. te 5 punktów procentowych w USG to jak różnica między top 25 a top 65. w touches podobnie, bo w meczach bez Doncica jest w top 40, a z nim top 100. może więc Porzingis jest jednym z tych, którzy potrzebują więcej piłki w rękach żeby grac dobrze - i nie ma w tym żadnej jego winy, po prostu to taki typ zawodnika, jak LeBron czy inny Magic.

 

no i on cały sezon bez Luki gra świetnie (per 36, 401 minut): 12.6 RPG, 25.8 PPG, 56.7 TS% (39.8 za 3).

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.