Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2019/2020


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, iglo13 napisał:

Jestem Januszem zaawansowanych statystyk, mam nadzieje ze ktoś w wyliczeniach to uwzględnia czy po prostu suche liczby? 

tutaj akurat suche liczby jako ciekawostka, ale raczej chciałem tylko pokazać jak cennym jest Powell :) 3man lineup z takimi statami na takim volume to fajen wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lorak napisał:

grają lepiej bez niego - to jest niezaprzeczalne. tylko jednocześnie nie oznacza, że Donic jest słaby itp., bo te liczby same w sobie nie uwzględniają kilku istotnych czynników (np. jakość przeciwników).

No widzisz, ale wyjmiesz Doncicia z ich składu i już nie będzie tak kolorowo. Nawet jeśli ławka wygra każdy mecz z ławką oponenta, bo s5 będzie po prostu za słabe. I wtedy zostaną tylko suche liczby, że Mavs mają zajebistych rezerwowych i bilans w stylu 30-52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Właśnie póki co według ratingów to kiedy nie ma Doncića na parkiecie to Mavericks mają najlepszy offensive rating w lidze, więc o ile z nim są jeszcze ciut lepsi to jak tu ocenić impact? Bo według eye testu ten impakt jest olbrzymi.

Ale to naprawdę nie jest jakaś kosmiczna wiedza. Generalnie wyjściowa 5 Mavs ma 14 netrtg w lidze ale też między Bogiem a prawdą tam poza Luką i Porzingisem nie ma zawodnika ,który by wychodził w s5 innego contendera. Najlepsze net rtg mają piątką bez starterów albo tylko z 1 tyle ,że takie piątki zazwyczaj wychodzą w blowoutach. Wystarczy popatrzeć na wczorajszy mecz gdzie w kilka minut dobili głębokie rezerwy Pelicans. I to nie był pierwszy taki mecz. Jednak Mavs z Luką ma lepsze efG niż bez niego , Ma lepsze TS, lepsze FTR

Mavs bez starterów biega aż 14% czasu co poza Denver ( ci to mają jednak dziwaczną rotację bo tam s5 biega aż  połowę czasu razem) i Bucks to raczej nie jest standardem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Raczej można powoli stawiać tezę, że był overrated jak o prospekt. 

 

Ja bym poczekał z oceną KP do okresu po ASG, często wtedy dopiero goście po tak długich kontuzjach wchodzą na wyższe obroty, bo jednak ciężko mi zaakceptować tezę o tym, że był przeceniany, gość był zajebisty two way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie był tak zajebisty tylko po prostu myśleliśmy że jest lepszy bo był jedynym co potrafi cokolwiek w tych śmiesznych knicks?

Tak naprawdę to on nawet w Knicks w tej ofensywie był słabiutki (ale o tym się wypowiadałem już latem akurat) ale było to usprawiedliwiane trenerem/słabym rosterem etc

Teraz ma super roster i system a mimo to nadal jest ceglarzem okrutnym 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dapunk20 napisał:

 

Teraz ma super roster i system a mimo to nadal jest ceglarzem okrutnym 

 

mimo wszystko lape ma dobrze ulozona z szybkim releasem wiec te % powinny pojsc w gore .

wiekszym problemem jest ze raczej nie nadaje sie na scorera - 2 opcje.   przegrywwa mismatche z guardami siegajacymi mu do pachy ,  pewnie nawet na currym by nie zdobyl punktow  lol, ma wielkie problemy z wypracowaniem sobie samodzielnie pozycji rzutowej , najczesciej  oddaje jakies off balance rzuty,  wydawalo sie ze po nabraniu wiekszej masy miesniowej bedzie mu latwiej wygrywac takie pojedynki z nizszymi , szybszymi obroncami ale chyba nic z tego , ciagle nie jest zle - dlugi , dobry obronca z rangem - brzmi calkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzingis to zaczyna wyglądać jak Gasol pewnego bez rzutu i playmakingu, lekki zawód

2 godziny temu, BMF napisał:

A z tym on/off, to sorry, nie czytałem zbyt dokładnie - ale jest w ogóle ktoś, kto interpretuje to inaczej niż "Doncić zajebiście ciągnie tych Powellów, 2nd unit Mavs też zajebisty, świetni rolesi"? Bo tu znowu widzę "on/off to suche statsy, a nie żadna wyrocznia". No way, seriously? 

zawsze można zastosować podejście w stylu, że rolesi tworzą środowisko aby gwiazda mogła błyszczeć  i pracują na chwałę swojej gwiazdy (Adams case)

Godzinę temu, dapunk20 napisał:

A może nie był tak zajebisty tylko po prostu myśleliśmy że jest lepszy bo był jedynym co potrafi cokolwiek w tych śmiesznych knicks?

bolesne jest tylko to, że z takiego Bookera się też naśmiewano a chłopak bardzo się ogarnął 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polishllama69 napisał:

 

bolesne jest tylko to, że z takiego Bookera się też naśmiewano a chłopak bardzo się ogarnął 

 

hmm, może nie tyle co się "ogarnął", a w końcu jest tam drużyna i trener, która prawidłowo wykorzystuje Bookera (czyt. mniej piłki w dłoniach co skutkuje częstszą grą offball). Spadł mu trochę volume, ale rzuca w dogodniejszych sytuacjach. Generalnie im mniej ma piłkę w dłoniach tym lepiej, bo on nie ma jakiegoś super pull-up'a czy kozła (co zresztą jest raczej jasne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lorak napisał:

 

chochołujesz, bo teza była nieco inna.

trochę tak.

19 godzin temu, tangiers napisał:

Pamietam, ze wtedy byl lansowany poglad, ze obrona PG jest najmniej istotna w team D, a wiecej zalezy od podkoszowych, ich obronie z pomocy i rim protection. Z czym nawet sie zgadzalem w tamtym czasie i byly pozniej na to niezle dowody: Spurs(Duncan elite D - Parker kmiot), Celtics(Garnett - overrated Rondo), Lakers (Gasol/Odom/Bynum - Fisher), Magic (Howard - Nelson). Nie lubilem tylko takich skrajnosci jak wybielanie kiepskiej obrony Nasha poprzez jego rzekome wymuszanie fauli w ataku. 

dokładnie, mnie zawsze zastanawiał eye test. z samego grania każdy wie , że jak masz na PG obrońcę co może switchować na pozycjach 1-3 to jest zajebista opcja, a jak masz PF jak Giannis i KG gdzie na ostanie 6 sek akcji może nawet PG przejmować to jest masakra. nigdy nie rozumiałem tej statystki z obroną PG ponieważ ona była mocno nie życiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbieram chrust pod sots dla Porzingisa. Na każdą gałązkę spada moja gorzka łza. Łza cieniów minionych. Wydaje mi się, że to już nie jest sprawa rdzy po kontuzji. Miał nie grać w b2b, a już ma dwa takie mecze na koncie. Zbiera więcej. Podaje chętniej. Jest piąty w średniej ilości bloków w lidze. Ale ta ofensywa. Już nie mówię o tych trójkach nieszczęsnych, ale kiedy po zmianie krycia ma mniejszego przeciwnika, powinien się odwrócić i rzucić, bo jakiś konus nie doskoczy do tych Łotewskich gałęzi. On się odwraca i wali kartoflem w obręcz. Dziwne to jest, bo po treningach drużynowych, ma z Luką indywidualne pojedynki/konkursy strzeleckie i trafia jak młoda gazela. O co chodzi? To nie są Knicks. Nie musi tu robić wszystkiego sam. Powinien mieć o wiele łatwiej w takim zespole, z takim trenerem i z takim partnerem jak Luka. Kolejna łza spada na jałową ziemię... 

Już czytałem o precedensie Gordona Haywarda, który w poprzednim sezonie, wracając po kontuzji, był gównem, a w tym (przed kontuzją) wyglądał znakomicie. Może KP, też potrzebuje takiego "sezonu" na powrót do rytmu gry. Ale to jest z kolei odsuwanie wyroku w czasie. Jeszcze go poobserwuje (z nadzieją w sercu) ale zachowawczo poszukam na Allegro wysokiego pala, do którego będę mógł go przywiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek_Orliński napisał:

Powoli zbieram chrust pod sots dla Porzingisa. Na każdą gałązkę spada moja gorzka łza. Łza cieniów minionych. Wydaje mi się, że to już nie jest sprawa rdzy po kontuzji. Miał nie grać w b2b, a już ma dwa takie mecze na koncie. Zbiera więcej. Podaje chętniej. Jest piąty w średniej ilości bloków w lidze. Ale ta ofensywa. Już nie mówię o tych trójkach nieszczęsnych, ale kiedy po zmianie krycia ma mniejszego przeciwnika, powinien się odwrócić i rzucić, bo jakiś konus nie doskoczy do tych Łotewskich gałęzi. On się odwraca i wali kartoflem w obręcz. Dziwne to jest, bo po treningach drużynowych, ma z Luką indywidualne pojedynki/konkursy strzeleckie i trafia jak młoda gazela. O co chodzi? To nie są Knicks. Nie musi tu robić wszystkiego sam. Powinien mieć o wiele łatwiej w takim zespole, z takim trenerem i z takim partnerem jak Luka. Kolejna łza spada na jałową ziemię... 

Już czytałem o precedensie Gordona Haywarda, który w poprzednim sezonie, wracając po kontuzji, był gównem, a w tym (przed kontuzją) wyglądał znakomicie. Może KP, też potrzebuje takiego "sezonu" na powrót do rytmu gry. Ale to jest z kolei odsuwanie wyroku w czasie. Jeszcze go poobserwuje (z nadzieją w sercu) ale zachowawczo poszukam na Allegro wysokiego pala, do którego będę mógł go przywiązać. 

Chyba trochę jest przytłoczony formą Doncica. Może myślał że on będzie alfa w tym zespole a nie tylko pomocnikiem. To nie Fullts. Skile ma kiedyś się obudzi. 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 09:53, dapunk20 napisał:

Dosyć zabawne że Mavs są tak świetni bez Doncica w tym sezonie po czym wypada Wright na 2 mecze i Mavs w nich robią -25 w 27min z Luką na ławce

 

#darealemwipi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eld napisał:

No i c*** no i cześć.

https://www.youtube.com/watch?v=0s8fxXUpCrw

 

 

8 godzin temu, eF. napisał:

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Eldem nie raz sobie coś popiszemy, bo nie dość, że nie tworzy przydługich postów, z których niekiedy nie wiele wynika, poza tym, że czasami są jak typowe pierdololo, to zazwyczaj stara się być obiektywny w dyskusji. Takie Twoje przeciwieństwo.  xD

A tak poza tym, Twój komentarz niczego tu nie wnosi, bo ani nie jesteś śmieszkiem, ani ekspertem, którego posty to prawdy objawione, więc w temacie Dallas może jednak napisz coś o Dallas zamiast prowokować marnej jakości postami, które nie dotyczą ani sytuacji Doncicia, ani Mavericks. Nie masz przypadkiem jakiegoś eseju do napisania?

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.